راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
بچه ها یه سوال اساسی دارم
میخوام یه ارکید بگیرم بعد میخواستم ببینم نظرتون راجع به کولینگ چیه ؟؟؟
اگه ارکید نو رو بدم کولینگ کنه خوبه یا نه ؟؟؟ فکر کنم خوب باشه چون اینطور که ما بازی میکنم تانک هم طاقت نمیاره :d:d
مشکل من فقط نو بودن دستگاس وگرنه میدونم کولینگ خوبه راستش دلم نمیاددستگاه نو رو بدم دل و جگرشو بریزن بیرون :d
راستی کسی یا جایی رو نمیشناسین که جلوی خودم کولینگ کنه برام ؟

دوست دارم همتون جواب بدین که ببینم چه کنم ;)

Digital Dreams

کاربر سایت
Aug 4, 2006
129
بچه ها یه سوال اساسی دارم
میخوام یه ارکید بگیرم بعد میخواستم ببینم نظرتون راجع به کولینگ چیه ؟؟؟
اگه ارکید نو رو بدم کولینگ کنه خوبه یا نه ؟؟؟ فکر کنم خوب باشه چون اینطور که ما بازی میکنم تانک هم طاقت نمیاره :d:d
مشکل من فقط نو بودن دستگاس وگرنه میدونم کولینگ خوبه راستش دلم نمیاددستگاه نو رو بدم دل و جگرشو بریزن بیرون :d
راستی کسی یا جایی رو نمیشناسین که جلوی خودم کولینگ کنه برام ؟

دوست دارم همتون جواب بدین که ببینم چه کنم ;)

دوست عزیز در ابتدا عرض کنم که کنسول یک بار برای کپی خور شدن کاملا باز میشه، دوم اینکه چرا اینقدر روی گرمای کنسول حساسیت وجود داره، البته بحث کولینگ بعد از خرید نباید مشکلی داشته باشه اما اگر کنسول شما از سری جسپر باشه مشکلات گرمایی مدل قبلی یعنی فالکون رو نداره و احتمال سه چراغ شدن اون بسیار کمه، نکته بعدی نحوه استفاده شما از دستگاهه به نظر من اگر بعد از یک تا دو ساعت بازی 20 تا 30 دقیقه دستگاه رو خاموش کنید حتی اگر فالکون هم باشه نباید مشکلی براش پیش بیاد! بعضی از دوستان 4 تا 6 ساعت کنسول رو روشن میگذارن! ضمنا اون بازی که بیشتر انجام میدید رو میتونید روی هارد نصب کنید که خود این کار هم عمر درایو رو افزایش میده هم بنظرم تا حدود سی درصد از گرمای کنسول کاسته میشه.

آخرین ویرایش:

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
دوست عزیز در ابتدا عرض کنم که کنسول یک بار برای کپی خور شدن کاملا باز میشه، دوم اینکه چرا اینقدر روی گرمای کنسول حساسیت وجود داره، البته بحث کولینگ بعد از خرید نباید مشکلی داشته باشه اما اگر کنسول شما از سری جسپر باشه مشکلات گرمایی مدل قبلی یعنی فالکون رو نداره و احتمال سه چراغ شدن اون بسیار کمه، نکته بعدی نحوه استفاده شما از دستگاهه به نظر من اگر بعد از یک تا دو ساعت بازی 20 تا 30 دقیقه دستگاه رو خاموش کنید حتی اگر فالکون هم باشه نباید مشکلی براش پیش بیاد! بعضی از دوستان 4 تا 6 ساعت کنسول رو روشن میگذارن! ضمنا اون بازی که بیشتر انجام میدید رو میتونید روی هارد نصب کنید که خود این کار هم عمر درایو رو افزایش میده هم بنظرم تا حدود سی درصد از گرمای کنسول کاسته میشه.
ممنونم :x

من رعایت میکنم و 2 ساعت بیشتر بازی نمیکنم اما خوب چیکار کنم نگرانم

به نظرتون اگه 12 ولت کنم بهتر نیست ؟؟

راستی بقیه دوستان هم اگه نظری دارن بگن :-*
ممنون

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
آره از منم داغ میشه ولی بعد 2-3 ساعت بازی خاموش میشه و تو اتاق کولر دار بازی میکنم.:d
نمی خوام کنسول رو 12 ولت کنم.چون ناقص میشه.
پس مشکلی نداره؟؟#:-s
والله اگه دستگاهت جاسپر سالم باشه و بعد از هر 3-2 ساعت بازی، یه نیم ساعت خاموشش کنی، احتمال خرابی اش باید یک در هزار باشه. :d
کولینگ رو برای جاسپر، بچه ها نه تنها جزو واجبات حساب نمی کنند، بلکه حتی به عنوان مستحب هم خیلی قبولش ندارند (بیشتر میشه گفت مباح است). : دی

و الله اعلم
بیست و پنجم جمادی الاول سنه هزار و چهارصد و بیست و پنج هجری قمری
حاج شیخ mahi58 بازی سنتری
43qoqxf.gif

میشه چن نوع از این نوع هارد هارو نام ببری ؟ ممنونت میشم
یعنی میشه هارد 500 وصل کرد اگه از اون هارد وسترنا باشه ؟
سرعتش خوبه ؟ (در حد خود هارد 360 که نه ! اما در حد قایل قبولی باشه)
زیاد داغ میکنه؟ :-/
والله فکر می کنم اگر بخوای هکش هم بکنی کار آدم حرفه ای و وارد است. اگه اشتباه نکنم تنها نوعی هم که میشه این کار رو باهاش کرد، یه نوع از هاردهای لپ تاپی قدیمی وسترن دیجیتال است. مدل دقیق هاردش رو هم همین انجمن رو بگردی بچه ها نوشتند. ولی کلا نیاز به هک داره و کار سختیه و همین جوری نمیشه وصلش کرد.
هارد هک شده رو هم من خودم استفاده نکردم، ولی بچه ها کلا به اندازه هارد اصلی خود 360 قبول ندارند...
البته سرعتش به نظر من خیلی مهم نیست، چون بزرگترین هدف شما از وصل کردن هارد اینه که از دیسک سریع تر باشه و درایو خیلی بهش فشار نیاد، که این دو هدف رو هم هارد خود دستگاه، هم فلش، و هم هارد هک شده براتون تامین می کنه.
این تاپیک هم در مورد وصل کردن هارد اکسترنال و این یکی در مورد وصل کردن فلش است، بخونیدشون خیلی اطلاعات میدن.
سلام دوستان ، چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
1 . من یه فروشنده ی اینترنتی پیدا کردم که بازی ها رو با قیمت خیلی پایین (1300) به من میده ، میخوام بدونم بازی های ارزون به دستگاه آسیب نمیرسونه ؟

2 . یکی از دوستام میگفت حتما برای دستگاه هارد بخرم وچون درایو دستگاه به خاطر خوندن دیسک ها زود خراب میشه ، میخواستم بدونم میانگین مدت خراب شدنش چقدره و آیا این تهدید جدیه ؟!

3 . من برای خاموش کردن دستگاه وسط بازی کلید ایکس رو میزنم و همونجا خاموش میکنم ، این روش درستیه یا اول باید بیام تو داشبورد و بعد خاموش کنم ؟1

4 . آیا میشه فلش رو مستقیم وصل کرد به دستگاه و توش اهنگ و عکس و ... ریخت ؟! کار دیگه ای لازم نیست انجام بشه ؟

5 . من دارم یه کابل hdmi ارزون میخرم ، فروشنده میگه کیفیت تصویر زیاد فرقی نمیکنه ، درسته ؟!

مرسی
دوست دیگه ای جواب اکثر سوالات رو دادند، فقط می خواستم بگم اگر منظورتون فروشنده ای است که توی بازارچه پی تی کار می کنند، من ازشون نمونه کار گرفتم و توی تاپیک شون (فکر می کنم صفحه 6 تاپیک باشه) دیسک هاشون رو با گذاشتن عکس و اسکن، به طور کامل بررسی کردم و ایشون کارشون خیلی خوب و رضایت بخش است و دیسک هاشون از اکثر مغازه دارهایی که بازی رو بهتون میدن 5000 تومن کیفیت به مراتب بهتری داره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Daedalus

red_sky_gtf

کاربر سایت
Jun 20, 2010
24
نام
Red
سوالات ابتدایی

سلام دوستان، من بعد از میکرو و سگا از دنیای کنسولهای خانگی دور بودم:d و عشقم PC بوده. حالا میخوام xbox 360 بگیرم و سایت xbox و همچنین برخی تاپیک های این فروم رو بررسی کردم. چند تایی سوال خیلی ساده دارم. ممنون میشم اگر کامل توضیح بدید که من هم متوجه بشم.

1- الان این آخرین مدل که بحثش هست هنوز نیومده؟ روی سایت xbox توضیحاتی داده http://www.xbox.com/en-US/hardware/default.htm آیا میتونم این رو از دبی تهیه کنم؟

2- خیلی طول میکشه تا هک بشه؟

3- بن شدن یعنی چی ؟

4- آدرس و تلفن آقای فتحی رو میشه برام بگذارید ؟

خیلی خیلی ممنونم.:)

Mess! 23

کاربر سایت
Jun 18, 2010
16
1-اقا یه جای معتبر برای ریختن iXterem LT معرفی میکنید؟ 2-یه جای معتبر برای فروش بازیی که روی ورباتیم و قیمت عالی بفروشن معرفی میکنید؟(اون فردی که 1300 تومن میفروختن تو pt کار میکنن لینکشو میدین) 3- با چه سرعتی میشه بدون مشکل تو LIVE بازی کرد؟

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
سلام دوستان، من بعد از میکرو و سگا از دنیای کنسولهای خانگی دور بودم:d و عشقم PC بوده. حالا میخوام xbox 360 بگیرم و سایت xbox و همچنین برخی تاپیک های این فروم رو بررسی کردم. چند تایی سوال خیلی ساده دارم. ممنون میشم اگر کامل توضیح بدید که من هم متوجه بشم.

1- الان این آخرین مدل که بحثش هست هنوز نیومده؟ روی سایت xbox توضیحاتی داده http://www.xbox.com/en-US/hardware/default.htm آیا میتونم این رو از دبی تهیه کنم؟

3- بن شدن یعنی چی ؟

سلام
خیلی خوب کاری میکنید میخواید 360 بگیرید من خودم pc دارم اما عشق 360 ام وقتی دستشو بگیرید دستتون و یه دست فیفا بزنید متوجه میشید چی میگم :x

1. این مدل که اسمش اسلیمه همین روزا تو امریکا میاد و 3 4 هفته دیگه تو اروپا
چرا نشه ؟؟ حتما میشه از دبی هم تهیه کرد

2. احتمالا تا اواخر تابستون طول میکشه )x

3. بن شدن یعنی اینکه مایکروسافت دستگاه شما رو تولایو وقتی از بازی کپی استفاده میکنید شناسایی میکنه و کاری میکنه که دیگه نتونید به لایو وصل شید :-o البته تو همین فروم روش unbanned رو یاد دادن :d

4. شماره و ادرس فتحی رو ندارم

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490

3- بن شدن یعنی چی ؟

1-به نظر من فعلا جسپر بخر!چیزی که امتحانش رو پس داده باید تو الویتت باشه!اگه میخوای Slim بخری حتما 6-7 ماه صبر کن،ببین خرابیش چجوریه امارش

2-شاید فردا هک بشه!شاید اصلا هک نشه:)

3-دسترسی به XBOX LIVEبرای انجام بازی های انلاین و غیره که در LIVE موجوده از کنسولت گرفته میشه!ه اصطلاح شما بلوه میشه از جانب MS و هیچ گونه نمیتونی کنسولت رو unban کنی!فقط کنسولهای قدیمی که j-tag میشد رو میشه ان بن کرد که اونا هم خیلی کم گیر میان:)

4-برای خرید دنبال جای بهتری بگرد:)اگه از توپخونه میخوای خرید کنی،کنسول رو کپی خور نشده بخر- بشرط اصل بودن و ریفربیشنبودن)=کنسولهای نو یی که دارای اشکالاتی هستند و توسط شرکت تعمیر میشن و به قیمت کمتر به بازار هایی مثل ایران وارد میشن تا توی پاچه شما مشتری عزیز فرو کنن-فرقش رو نمیتونی بفهمی ولی اکثرا الیت ها و پریمیومهایی که این مشکل رو دارند به شکل ارکید در اورده میشن و بفروش میرسن،=ممری داخلی ندارند) و بعد 10 تومن بده بیرون برات کپی خور کنه:)

در کل بد به دلت راه نده، کنسول میخری کاملا تست کن ،حدال امکان 20-30 بالاتر بده ،از توپخونه چیزی نخر);)اگه پول نداری-دقتت رو بالا ببر و از توپخونه خرید کن#:-s

دوستان شستن دیسک با آب مشکلی برای دیسک و متعاقبا درایو دستگاه ایجاد می کنه ؟ :biggrin1:
اگه از دیسک های اشغال مالزی استفاده میکنی،چیزیش نمیشه.
اما اگه چاپ پرینتر باشه،چاپش میره و دیسک به گند کشیده میشه!سعی کن برای دیسکت مشکلی پیش نیاری که بخوای همچین کاری کنی
سلام.
بصورت عادي Xbox 360‌چه نوع فرمت هاي ويدئويي رو ساپورت ميكنه؟

فیلم های DVD و WMV-MP3-دیسک های صوتی

ولی وقتی اپدیت کنی دایویکس و MP4 رو هم نشون میده

red_sky_gtf

کاربر سایت
Jun 20, 2010
24
نام
Red
capitanrayan و wolverin جان خیلی ممنون.

راستش یکی از آشنایان من ماه دیگه داره میره دبی. قصد دارم حتما از اونجا اوریجینال بگیرم. حالا بین این سری جدید S و سری سوپر الیت موندم.:-/ اطلاعاتم به حدی نیست که بتونم راحت تصمیم بگیرم.

1- به نظرتون اگر یه دستگاه اوریجینال رو بدم اینجا کپی خور کنن چیزی ازش بر نمی دارن و قطعه عوض نمیکنن؟:-s یعنی میشه مثل همین که از اینجا بخرم دیگه نه ؟ در کل چرا اوریجینال خریدن میگید بهتره؟ آخرش که باید باز شه و کپی خور شه.

2- بعد یه مسئله دیگه اگر من image بازی از اینترنت دانلود کنم میتونم رایت کنم روی dvd و بازی کنم یا نمیشه dvd بازی رایت کرد؟ مثلا من الان میتونم مستقیم image بازی با پسوند ISO رو بریزم تو مموری PSP و بازی کنم آیا xbox هم همینطوریه ؟

3- میشه فیلم رو کپی کرد تو درایو و بدون dvd فیلم نگاه کرد؟ من یه هارد اکسترنال وسترن 320 دارم USB 2.0 هست. آیا کنسول میتونه از روی این هارد بخونه. من یه چیزایی در مورد هارد وسترن اینجا خوندم که آخرش نفهمیدم چی شد.

4- این kinect عزیز هنوز تولید نشده نه ؟ نوامبر میاد تو بازار؟ به همین الیت ها میشه وصل کرد دیگه نه ؟

5- من به زودی عازم کانادا هستم. به نظرتون باید چه ریجنی بگیرم که هم اینجا و هم اونجا به مشکل نخورم؟ آیا pal بگیرم ؟ آیا اگه کپی خور کنم کنسول رو اونجا به مشکل بر نمیخورم؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم.:">

red_sky_gtf

کاربر سایت
Jun 20, 2010
24
نام
Red
سری جدید اسلیم

راستی من الان تو ویکیپدیا خوندم که
The Xbox 360 S is smaller and quieter than the previous versions of the Xbox 360 and is based around an integrated CPU/GPU chip using a 45nm fabrication process and redesigned internal architecture with the rumored Valhalla motherboard which allows for around 30% more space than previous motherboards

این یعنی دیگه جاسپر نیست و احتمالا هک کردنش باید طول بکشه درسته ؟:-s

kinect رو هم نوشته همون نوامبر
Its name and release date of November 4, 2010 were officially announced on June 13, 2010, prior to Microsoft's press conference at E3 2010
:d:d:d

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
capitanrayan و wolverin جان خیلی ممنون.

راستش یکی از آشنایان من ماه دیگه داره میره دبی. قصد دارم حتما از اونجا اوریجینال بگیرم. حالا بین این سری جدید S و سری سوپر الیت موندم.:-/ اطلاعاتم به حدی نیست که بتونم راحت تصمیم بگیرم.

1- به نظرتون اگر یه دستگاه اوریجینال رو بدم اینجا کپی خور کنن چیزی ازش بر نمی دارن و قطعه عوض نمیکنن؟:-s یعنی میشه مثل همین که از اینجا بخرم دیگه نه ؟ در کل چرا اوریجینال خریدن میگید بهتره؟ آخرش که باید باز شه و کپی خور شه.

2- بعد یه مسئله دیگه اگر من image بازی از اینترنت دانلود کنم میتونم رایت کنم روی dvd و بازی کنم یا نمیشه dvd بازی رایت کرد؟ مثلا من الان میتونم مستقیم image بازی با پسوند ISO رو بریزم تو مموری PSP و بازی کنم آیا xbox هم همینطوریه ؟

3- میشه فیلم رو کپی کرد تو درایو و بدون dvd فیلم نگاه کرد؟ من یه هارد اکسترنال وسترن 320 دارم USB 2.0 هست. آیا کنسول میتونه از روی این هارد بخونه. من یه چیزایی در مورد هارد وسترن اینجا خوندم که آخرش نفهمیدم چی شد.

4- این kinect عزیز هنوز تولید نشده نه ؟ نوامبر میاد تو بازار؟ به همین الیت ها میشه وصل کرد دیگه نه ؟

5- من به زودی عازم کانادا هستم. به نظرتون باید چه ریجنی بگیرم که هم اینجا و هم اونجا به مشکل نخورم؟ آیا pal بگیرم ؟ آیا اگه کپی خور کنم کنسول رو اونجا به مشکل بر نمیخورم؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم.:">
1-شما بخر مدل جسپر رو- اگه تهرانی -ادرس میدم ببر یجا- مطمئن-10 تومن میگیره
2-میتونی بگیری و بعد رایت کنی روی DVD 9 نمیشه با ریختن ایمیج بازی کرد
3-میشه ولی باید فرمت رو ساپورت کنه!در حالت معمولی WMV و DVD vرو نشون میده
اگه به لایو وصل کنی و اپدیت کنی فرمتهایی مثل دایویکس و MP4 رو هم نشون میده
4-بله نوامبر میاد و به همه مدلها میخوره;)
5-اونجا کپی بازی کنی خفتت میکنن:D ولی بازیهای ریجن پال توی نت فوق اعلاده زیاده- البته ریجن بازی اورجینال توی امریکا و کانادا UC هست ولی توی اروپا و خاور میانه PAL
اونجا بخوای بری باید بزنی تو کار اورجینال-فعلا در زمان حال به پال نیاز داری برای کپی بازی کردن نه چیز دیگه

راستی من الان تو ویکیپدیا خوندم که
The Xbox 360 S is smaller and quieter than the previous versions of the Xbox 360 and is based around an integrated CPU/GPU chip using a 45nm fabrication process and redesigned internal architecture with the rumored Valhalla motherboard which allows for around 30% more space than previous motherboards

این یعنی دیگه جاسپر نیست و احتمالا هک کردنش باید طول بکشه درسته ؟:-s

kinect رو هم نوشته همون نوامبر
Its name and release date of November 4, 2010 were officially announced on June 13, 2010, prior to Microsoft's press conference at E3 2010
:d:d:d
هک شدن به مادر برد ربط نداره،به نوع درایو هست!که درایو تغییر یافته باید ببینیم چه موقع میتونند درایو رو هک کن-مطمئنن دارن روش کار میکنن-اگه هک بشه خبرش میاد و بعد از چندین روز از هک شدن درایو و نوشتن کامل فریم ویر مخصوص،روش و خود فریم ویر میاد به بازار:)

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
- من به زودی عازم کانادا هستم. به نظرتون باید چه ریجنی بگیرم که هم اینجا و هم اونجا به مشکل نخورم؟ آیا pal بگیرم ؟ آیا اگه کپی خور کنم کنسول رو اونجا به مشکل بر نمیخورم؟
دوست من اونجا اینترنت خفن داری احتمالا دیگه
اگه میخوای بازی کپی کنی و قصد بازی اریجینال نداری از اینترنت نسخه پال رو دان کن بریز رو dvd 9
وگرنه کسایی که کپی بازی میکنن (غیر ایرانیا) پول برا دیسک کپی نمیدن ;)

red_sky_gtf

کاربر سایت
Jun 20, 2010
24
نام
Red
1-شما بخر مدل جسپر رو- اگه تهرانی -ادرس میدم ببر یجا- مطمئن-10 تومن میگیره
2-میتونی بگیری و بعد رایت کنی روی DVD 9 نمیشه با ریختن ایمیج بازی کرد
3-میشه ولی باید فرمت رو ساپورت کنه!در حالت معمولی WMV و DVD vرو نشون میده
اگه به لایو وصل کنی و اپدیت کنی فرمتهایی مثل دایویکس و MP4 رو هم نشون میده
4-بله نوامبر میاد و به همه مدلها میخوره;)
5-اونجا کپی بازی کنی خفتت میکنن:D ولی بازیهای ریجن پال توی نت فوق اعلاده زیاده- البته ریجن بازی اورجینال توی امریکا و کانادا UC هست ولی توی اروپا و خاور میانه PAL
اونجا بخوای بری باید بزنی تو کار اورجینال-فعلا در زمان حال به پال نیاز داری برای کپی بازی کردن نه چیز دیگه

به به من واقعا ازت ممنونم دوست عزیز.
پس با این تفاسیر PAL میگیرم که بتونم از نت بازی دانلود کنم. کانادا حالا اگه اوکی شد هم بعید میدنم بازی اوریجینال بخرم.:d اگر به live وصل شم ردگیری میشه دستگاهم؟ IP تابلو میشه و مدل دستگاه ؟ چجور میخوان خفت کنن آخه ؟:p

قیمت های جهانی رو از کجا میتونم ببینم؟
قیمت الیت رو سایت xbox.com الان $249.99 هست. ولی هاردش 120 هست و یه دسته داره. سوپر بهتره ؟ خیلی اختلاف قیمت دارن؟ الان همین مدل ها آکبندش تو ایران چنده ؟

من تو والمارت kinect فروشی دیدم 148 دلار قضیه چیه ؟ یعنی هست تو بازار ؟
اینجا رو ببینید : http://www.walmart.com/ip/Project-Natal-Xbox-360-Xbox-360/13378144

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر