راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

UBI

کاربر سایت
Sep 23, 2005
163
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
خب اگه سرعت پایین باشه فایده ای نداره ;)
فکر میکنم این اضافات تو سایت ها هم بیاد(فکر میکنم xbox.com ) هست که اگه با ADSL بگیری و بعدش بریزی تو 360 بهتره!!

در ضمن ریختن فایل تو 360 به همین راحتی ها هم نیست ! ;)
من به شخصه برای ریختن چند تا آهنگ ناقابل یکی 2 روزی الاف شدم !
اولا باید Windows Media Center داشته باشین ! بعد باید اونو آپدیت Rollup2 کنید که کار اصلی همین بود ( نه اینکه همه ویندوزهای ما اصله سایت Microsoft هم به همین راحتیها میذاره Update کنید ! ) بعد از کلی صرف وقت و دور زدن و نصب Update ! بعد باید یه فایل 80 MB دانلود کنی ! Windows Media Connect که رابط بین Pc , 360 هست ! بعد هم کلی دنگ و فنگ نرم افزاری که من خودم از این کار پشیمون شدم ! :(

Nomad_609

کاربر سایت
May 10, 2006
748
نام
محمد
منم قراره شنبه از فروشگاه شادی یه X360 بگیرم 480 تومان البته بازی نداره
(در ضمن از دوستانی که X360 دارن و بازیهاشون رو تموم کردن و دیگه استفاده نمیکنن
من ازشون میخرم) نیاز مند یاری سبزتان هستیم .شماره حساب ...:cheesygri

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
بچه ها یه چیزی بگم در مورد سرزمین بخندیم!
دیروز رفته بودم مغازشون بشون گفتم 360 هاتون ساخت کجاست گفت ساخت ژاپن!
این ابلها خیال کردن مشتری هالوه (نه هیلو!) گند اون کپی خور کردنشون رو هم که دیدید چطوری در اومد (کلاه بردارای ... )

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
نوشته شده توسط Nomad_609:
منم قراره شنبه از فروشگاه شادی یه X360 بگیرم 480 تومان البته بازی نداره
(در ضمن از دوستانی که X360 دارن و بازیهاشون رو تموم کردن و دیگه استفاده نمیکنن
من ازشون میخرم) نیاز مند یاری سبزتان هستیم .شماره حساب ...:cheesygri
ببین حتما یکی 2 تا بازی اوریجنال هم باش بگیر که تا اومدن کپی خورش بتونی یه طوری خودتو سرگرم کنی:cheesygri

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
بچه ها یه چیزی بگم در مورد سرزمین بخندیم!
دیروز رفته بودم مغازشون بشون گفتم 360 هاتون ساخت کجاست گفت ساخت ژاپن!
این ابلها خیال کردن مشتری هالوه (نه هیلو!) گند اون کپی خور کردنشون رو هم که دیدید چطوری در اومد (کلاه بردارای ... )

:)
این سرزمینه خیلی بارشه البته شاید مایکرو یه کارخونه زده اونجا ;)
ولی اگه میگفت چین قابل باورتر بود:d

Saturn

کاربر سایت
Jul 16, 2006
30
Xbox Live

سلام

در مورد Xbox Live تو ایران، من فکر نمیکنم با داشتن اینترنت 128 یا 256 مشکلی وجود داشته باشه به دلایل زیر:

مایکروسافت در 27 کشور (که هر چند وقت یکبار بهشون اضافه میشه) Xbox Live رو پشتیبانی میکنه ولی از اونجایی که این سیستم از اینترنت پرسرعت به عنوان رابط بین مشتری و سرور استفاده میکنه، در هر جای دنیا که شما به Broadband دسترسی داشته باشید میتونید به سرورهای مایکروسافت متصل بشید ولی در صورت پیش اومدن مشکل مایکروسافت شما رو پشتیبانی نمیکنه.

در هنگام ثبت نام من دقیقا نمیدونم آدرس میخواد یا نه ولی اگر هم بخواد استفاده ای از اون نمیکنه به دو دلیل 1- شما اگه به خیلی از سایتها و بلاگهای 360 برید میبینید که اونها از چندین اکانت که معمولا US , UK و Japan هستند استفاده میکنند. تا بتونن از داونلودهایی که فقط اختصاصی برای بعضی مناطقه استفاده کنن 2- همونطور که میدونید Xbox Live Silver بصورت مجانی هست و اگر مایکروسافت بخواهد برای هر اکانت آدرس پستی رو چک یا پسورد رو به آدرس بفرسته هزینه زیادی براش خواهد داشت که به صرفه نخواهد بود.

در مورد پینگ و دوری از سرورها هم، من خودم با اینترنت Dial-up با سرعت حدود 4~4.5 کیلوبایت Call of Duty 2 رو تو PC با حدود 20 نفر online بازی میکنم که یکی از سرورها تو آمریکا و یکی تو هلنده و با اینکه پینگ بین 300 تا 400 هستش ولی بدون هیچ مشکلی میتونم بازی کنم، نکته مهم اینه که اکثر سرورهای این بازی سرورهای خونگی هستند که کاربر ها درست میکنن و قابل مقایسه با سرورهای مایکروسافت نیستند. پس فکر نمیکنم مشکلی برای سرعت داشته باشیم مخصوصا اگه یکی از کشورهای اروپایی رو برای عضویت معرفی کنیم.

حتی در بدبینانه ترین صورت یعنی سرعت پایین در خود بازی یا Minimum Ping در سرورها که من خیلی شک دارم باز هم Xbox Live جذابیت های دیگه ای داره مثل داونلود دمو و Trailer بازی ها و Gamerpoints و Xbox Live Arcade و ...

در زمینه قیمت هم بهترین قیمت ها رو داتک میده ولی من از کیفیتش بیخبرم چون منطقه ما هنوز راه نیافتاده: www.datak-telecom.com

فقط باید حواسمون باشه که یه وقت با مودچیپ روشن وصل نشیم که آخرین دفعمون خواهد بود ;)

OiLeS

کاربر سایت
Nov 6, 2005
218
نوشته شده توسط Saturn:
سلام

در مورد Xbox Live تو ایران، من فکر نمیکنم با داشتن اینترنت 128 یا 256 مشکلی وجود داشته باشه به دلایل زیر:

مایکروسافت در 27 کشور (که هر چند وقت یکبار بهشون اضافه میشه) Xbox Live رو پشتیبانی میکنه ولی از اونجایی که این سیستم از اینترنت پرسرعت به عنوان رابط بین مشتری و سرور استفاده میکنه، در هر جای دنیا که شما به Broadband دسترسی داشته باشید میتونید به سرورهای مایکروسافت متصل بشید ولی در صورت پیش اومدن مشکل مایکروسافت شما رو پشتیبانی نمیکنه.

در هنگام ثبت نام من دقیقا نمیدونم آدرس میخواد یا نه ولی اگر هم بخواد استفاده ای از اون نمیکنه به دو دلیل 1- شما اگه به خیلی از سایتها و بلاگهای 360 برید میبینید که اونها از چندین اکانت که معمولا US , UK و Japan هستند استفاده میکنند. تا بتونن از داونلودهایی که فقط اختصاصی برای بعضی مناطقه استفاده کنن 2- همونطور که میدونید Xbox Live Silver بصورت مجانی هست و اگر مایکروسافت بخواهد برای هر اکانت آدرس پستی رو چک یا پسورد رو به آدرس بفرسته هزینه زیادی براش خواهد داشت که به صرفه نخواهد بود.

در مورد پینگ و دوری از سرورها هم، من خودم با اینترنت Dial-up با سرعت حدود 4~4.5 کیلوبایت Call of Duty 2 رو تو PC با حدود 20 نفر online بازی میکنم که یکی از سرورها تو آمریکا و یکی تو هلنده و با اینکه پینگ بین 300 تا 400 هستش ولی بدون هیچ مشکلی میتونم بازی کنم، نکته مهم اینه که اکثر سرورهای این بازی سرورهای خونگی هستند که کاربر ها درست میکنن و قابل مقایسه با سرورهای مایکروسافت نیستند. پس فکر نمیکنم مشکلی برای سرعت داشته باشیم مخصوصا اگه یکی از کشورهای اروپایی رو برای عضویت معرفی کنیم.

حتی در بدبینانه ترین صورت یعنی سرعت پایین در خود بازی یا Minimum Ping در سرورها که من خیلی شک دارم باز هم Xbox Live جذابیت های دیگه ای داره مثل داونلود دمو و Trailer بازی ها و Gamerpoints و Xbox Live Arcade و ...

در زمینه قیمت هم بهترین قیمت ها رو داتک میده ولی من از کیفیتش بیخبرم چون منطقه ما هنوز راه نیافتاده: www.datak-telecom.com

فقط باید حواسمون باشه که یه وقت با مودچیپ روشن وصل نشیم که آخرین دفعمون خواهد بود ;)
اقا دمت گرم. امیدوارم که بازهم از این پست ها برامون بزنی!
یه سوال:مگه میشه دمودقه مودچیپ ها رو با چیپ اصلی عوض کرد ؟
یه چیز داگه:با این حرفهایی که زدین یعنی من با خیال راحت برم کابل dsl رو برای 360م بخرم دیگه؟

Saturn

کاربر سایت
Jul 16, 2006
30
نوشته شده توسط OiLeS:
اقا دمت گرم. امیدوارم که بازهم از این پست ها برامون بزنی!
یه سوال:مگه میشه دمودقه مودچیپ ها رو با چیپ اصلی عوض کرد ؟
یه چیز داگه:با این حرفهایی که زدین یعنی من با خیال راحت برم کابل dsl رو برای 360م بخرم دیگه؟

سوال اولو نفهمیدم اگه میشه دوباره بگو

در مورده سوال دوم هم اگه دستگاهی که خریدین Premium باشه که تو خودش یه کابل Ethernet داره اگر نه هم با عکسهایی که من از کابل و ورودی دستگاه دیدم فکر نکنم چیز خاصی باشه بنظر همون سیم مودمه ولی مطمئن نیستم ولی میتونین امتحان کنین ضرری نداره. اگه DSL دارین باید بتونین وصل شین.

من باز هم یه خورده گشتم این چیزیه که یکی از اعضای سازنده 360 به یکی که پرسیده بود آیا 256 up/Down کافیه یا نه داده:

256k DSL is enough for many many things. You're probably not going to be chosen as host for a 16 player Halo 2 match or a similar PDZ match, but you could likely host 4 person Games, and possibly more depending on how well code the game is.

"Speeds may vay" applies to ANY connection you get, whether it be DSL, Cable, ISDN, etc... that's just the way the internet works currently.

Later
Tarkin

http://forums.xbox.com/5753045/ShowPost.aspx

پس فکر کنم برای ما که نمیخوایم Host کنیم بس باشه البته به شرطی که رو همون حدود سرعت بمونه، مینیموم درخواستی Live هم 128 up/Down هستش

آخرین ویرایش:

OiLeS

کاربر سایت
Nov 6, 2005
218
نوشته شده توسط Saturn:
سوال اولو نفهمیدم اگه میشه دوباره بگو

در مورده سوال دوم هم اگه دستگاهی که خریدین Premium باشه که تو خودش یه کابل Ethernet داره اگر نه هم با عکسهایی که من از کابل و ورودی دستگاه دیدم فکر نکنم چیز خاصی باشه بنظر همون سیم مودمه ولی مطمئن نیستم ولی میتونین امتحان کنین ضرری نداره. اگه DSL دارین باید بتونین وصل شین.

من باز هم یه خورده گشتم این چیزیه که یکی از اعضای سازنده 360 به یکی که پرسیده بود آیا 256 up/Down کافیه یا نه داده:

256k DSL is enough for many many things. You're probably not going to be chosen as host for a 16 player Halo 2 match or a similar PDZ match, but you could likely host 4 person Games, and possibly more depending on how well code the game is.

"Speeds may vay" applies to ANY connection you get, whether it be DSL, Cable, ISDN, etc... that's just the way the internet works currently.

Later
Tarkin

http://forums.xbox.com/5753045/ShowPost.aspx

پس فکر کنم برای ما که نمیخوایم Host کنیم بس باشه البته به شرطی که رو همون حدود سرعت بمونه، مینیموم درخواستی Live هم 128 up/Down هستش

سوال اول: شما گفتید که نباید با مودچیپ ها به xbl متصل شد ولی وقتی ما مود چیپ را روی دستگاهمون گذاشتیم، فکر نکنم برداشتنش به همین راحتی باشد.پس بعد از اینکه مود چیپو خریدیم دیگه نمیتونیم به xbl وصل شویم.درسته؟

از اطلاعاتتون ممنون اقای ....راستی اسم شما چیه؟(یا چی صداتون کنیم؟)
اگر هم در مورد کرک شدن 360 اطلاعاتی دارید ممنون میشم انها رو در اختیارمون بذارید !

با تشکر
OiLeS(سهیل)

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
نوشته شده توسط OiLeS:
سوال اول: شما گفتید که نباید با مودچیپ ها به xbl متصل شد ولی وقتی ما مود چیپ را روی دستگاهمون گذاشتیم، فکر نکنم برداشتنش به همین راحتی باشد.پس بعد از اینکه مود چیپو خریدیم دیگه نمیتونیم به xbl وصل شویم.درسته؟

از اطلاعاتتون ممنون اقای ....راستی اسم شما چیه؟(یا چی صداتون کنیم؟)
اگر هم در مورد کرک شدن 360 اطلاعاتی دارید ممنون میشم انها رو در اختیارمون بذارید !

با تشکر
OiLeS(سهیل)
مود چیپ xbox360 یه کلید داره که میتونی اونو خاموش و روشن کنی;)

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
بدون شرح!!!:eek:

smx1_01_01.jpg

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
نوشته شده توسط mt3691:
مود چیپ xbox360 یه کلید داره که میتونی اونو خاموش و روشن کنی;)
آقا ترو خدا مگه شما دیدینش؟ تو تهران هست؟ من که دارم دیووونه میشم:(

Saturn

کاربر سایت
Jul 16, 2006
30
مود چیپ

سلام ،

کیوان هستم ;)

در مورد مودچیپ و xbl هم همونطور که گفتن برای بعضی مودچیپ ها کلید روشن، خاموش گذاشتن که شما بتونین دستی این کارو انجام بدین، ولی در مودچیپ های جدیدتر این کار اتوماتیک انجام میشه یعنی اگه شما یه بازی کپی رو تو دستگاه قرار بدین مودچیپ اونو میشناسه و روشن میشه ولی اگه بازی اصل باشه یا اصلا دیسکی تو درایو نباشه مودچیپ خاموش میمونه. (البته خاموش که نه یکم پایینتر توضیح میدم)

در مورد کرک شدن 360 هم این دستگاه کاملا قابلیت اجرای بازی های کپی رو داره ولی به چند دلیل هنوز کاملا جا نیافتاده:

1 اول اینکه بدون استفاده از مود چیپ شما احتیاج دارید که DVD Rom firmware دستگاه رو با وسایل مخصوص تغییر بدین که از دست هر کس بر نمیاد هرچند جدیدا Team Xecuter یه رابط برای وصل کردن به کامپیوتر داده که کارها رو آسونتر میکنه ولی باز هم اصلا آسون نیست.

2 گروههای اصلی سازنده چیپ برای Xbox اول هنوز چیپی با این روش بیرون ندادن که دلیلش اولا اینه که این روش برخلاف کارهایی که روی Xbox انجام داده بودن فقط برای اجرای بازی های کپی هست و اونها حداقل بطور ظاهری میخوان بگن ما برای اجرای بازی های دزدی چیپ نمیسازیم بلکه برای اجرای برنامه های جانبی و ... این کارو میکنیم، دوم این که برای سه مدل DVD Drive دستگاه سه firmware جداگانه وجود داره که هر چند یکبار هم آپدیت میشن پس چیپ باید قابلیت آپدیت شدن رو داشته باشه، که بازهم خیلی از مشتریان سراغ اینجور چیزها نمیرن.

با این حال تا به حال 2 یا 3 گروه کوچیک مود چیپ برای 360 تولید کردن مثل NME-360 و Globe 360 ولی کیفیت پایین و دست ساز بودن و غیر قابل آپدیت بودنشون ارزششونو خیلی پایین اورد.
ولی خوشبختانه Team Xecuter یک ماه پیش اعلام کرد که یک مودچیپ با همه این قابلیت ها و طراحی خوب و با قیمت پایین تر از همه مدلهای دیگه تولید میکنه که هنوز خبری نشده.

در مورد طرز کار این مودچیپا هم همونطور که گفتم اینها از فلش Bios درایو DVD استفاده میکنن به این صورت که یک firmware کرک شده رو در حافظه مودچیپ قرار میدن، اگه دیسک کپی بود مودچیپ از این firmware استفاده میکنه و اگه اصل بود از firmware خود DVD Drive

در ضمن دیسکهای کپی حتما باید DVD -9 باشن و همچنین باید Security Sector بازی ها بهشون اضافه بشه که تا قبل از این باید از سایتها گرفته میشد ولی هفته پیش برنامه ای برای یک مدل از DVD Drive ها (Toshiba-Samsung TS-H943A) اومد که همه کارهای کپی گرفتن رو یکجا انجام میداد که اونهم باید درایو به کامپیوتر وصل باشه. هرچند که این مشکل بیشتر برای فروشنده های بازی هاست تا ما، ولی با این وضعیت فکر نکنم هیچ کدوم از بازیهای Xbox قدیمی که به روشهای قبلی کپی شدن رو 360 تبدیل شده کار کنن مگر اینکه دوباره با روش جدید کپی شن.

من خودم امیدوارم تو حداکثر 1 ماه 1 ماه و نیم آینده یک مودچیپ خوب بیاد و من خودم پیشنهاد میکنم تا اون موقع صبر کنین و هر مودچیپی رو نخرین یا دستگاهتون رو ندین هر کسی فلش کنه که بعدا به مشکل بر نخورید.

OiLeS

کاربر سایت
Nov 6, 2005
218
کیوان جان دمت گرم !!!
با اینکه یه کمی تخصصی بود و من بعضی اصطلاحات رو نفهمیدم(خوب اخه در مورد کنسول و سخت افزارش زیاد نمی دونم:p)اما خیلی خوب بود;)
کیوان تو خودت 360 داری؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر