راهنمایی در امر خرید موبایل

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
611
نام
Ali
چیزی که هست تو این رنج قیمت چیزی نیست ۱۱تی پرو بود که اونم مشکلات خودشو داره ۱۲تی و ۱۲تی پرو هم گرونترن
حالا فردا میرم بازار چارسو از نزدیک ببینم شاید تونستم از این دل بکنم
اگر باتری s21 fe اینقدر مصرفش بالا نبود رو دست نداشت حیف واقعآ
من کیفیت صفحه نمایش برام خیلی مهمه
اگه حتما سامسونگ میخوای باید بگم بین میان رده ها A73 پردازنده بهینه تر و باتری بهتری داره (صفحه نمایش هم خوبه)با اونم کار کردم ولی s21 fe بهتر ازش در مقایسه با امکانات دیگه گوشی
میان رده های شیائومی هم خوبن بعضاً و سری جدید پوکو هم در راه هست
Motorola edge 30 fusion هم تو همین رنج خوبه (اینم صفحه نمایش خوبی داره)
در کل بازار محدودی داریم و مثل قبلا سونی و ال جی و اچ تی سی و ... نیستن

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
اگه حتما سامسونگ میخوای باید بگم بین میان رده ها A73 پردازنده بهینه تر و باتری بهتری داره (صفحه نمایش هم خوبه)با اونم کار کردم ولی s21 fe بهتر ازش در مقایسه با امکانات دیگه گوشی
میان رده های شیائومی هم خوبن بعضاً و سری جدید پوکو هم در راه هست
Motorola edge 30 fusion هم تو همین رنج خوبه (اینم صفحه نمایش خوبی داره)
در کل بازار محدودی داریم و مثل قبلا سونی و ال جی و اچ تی سی و ... نیستن
فعلا s21 fe رو بفروشم یه فکری میکنم اینقدر هم پول بی ارزش شده سمت هیچی نمیشه رفت

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
اینم نتیجه بررسی GSMArena از پیکسل 7a

Pros​

• Clean Android interface, exclusive features, timely updates.
  • Chipset has plenty of oomph, GPU is beefier than most in the class.
  • Flagship-grade photo quality from the rear cameras in most situations.

Cons​

• Limited availability.
  • Display is 90Hz amongst competitors with 120Hz (or higher).
  • Very slow charging, so-so battery life.
  • Chipset tends to throttle, only 128GB storage option available.
  • Portrait mode is subpar, selfies aren't great either.
  • Video stabilization isn't flawless, video quality from the main cam is overall unimpressive too.
ارزش خرید نداره واقعا عیب هاش بیشتر از مزایاشه، 128 گیگ، سرعت شارژ کم، 90 هرتز تو سال 2023! بعدم 76 ساعت شارژدهی! یعنی حتی از موبایل های 2019 شیائومی با 4 هزار وات باتری هم کمتر! نسل داره به سمتی میره که با کوچیکتر شدن معماری ساخت تراشه، مصرف انرژی کمتر بشه نه اینکه بیشتر بشه!

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
اینم نتیجه بررسی GSMArena از پیکسل 7a

Pros​

• Clean Android interface, exclusive features, timely updates.
  • Chipset has plenty of oomph, GPU is beefier than most in the class.
  • Flagship-grade photo quality from the rear cameras in most situations.

Cons​

• Limited availability.
  • Display is 90Hz amongst competitors with 120Hz (or higher).
  • Very slow charging, so-so battery life.
  • Chipset tends to throttle, only 128GB storage option available.
  • Portrait mode is subpar, selfies aren't great either.
  • Video stabilization isn't flawless, video quality from the main cam is overall unimpressive too.
ارزش خرید نداره واقعا عیب هاش بیشتر از مزایاشه، 128 گیگ، سرعت شارژ کم، 90 هرتز تو سال 2023! بعدم 76 ساعت شارژدهی! یعنی حتی از موبایل های 2019 شیائومی با 4 هزار وات باتری هم کمتر! نسل داره به سمتی میره که با کوچیکتر شدن معماری ساخت تراشه، مصرف انرژی کمتر بشه نه اینکه بیشتر بشه!
حاجی زدی ترکوندی پیکسل رو که
من تازه داشتم اماده میشدم بیشتر بررسیش کنم برا خرید
در کل یه چیزی با وجود 7 خالی این خیلی بی مورد بود زدنش در حالیکه خیلی شبیهشه بهترین کار این بود 7 خالی رو ارزون تر میکرد
ولی راجع به دوربین انصافا جزو خوباس هر جوری حساب کنی دیگه اینا خیلی سخت گیرانه گفتن
الان تو ایران 7 رو میشه 35 گرفت اینم 35ـه که 7 ارزش خرید بالاتری داره
ولی من یکم منتظر ناتینگ 2 هم هستم و اینکه وان پلاس 11 هم بین 44 تا 48 یکم قیمتش بهتر بشه ارزش داره یا حتی ace2 موجود بشه ارزش خرید بالایی دارن همینطور s23+

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
حاجی زدی ترکوندی پیکسل رو که
من تازه داشتم اماده میشدم بیشتر بررسیش کنم برا خرید
در کل یه چیزی با وجود 7 خالی این خیلی بی مورد بود زدنش در حالیکه خیلی شبیهشه بهترین کار این بود 7 خالی رو ارزون تر میکرد
ولی راجع به دوربین انصافا جزو خوباس هر جوری حساب کنی دیگه اینا خیلی سخت گیرانه گفتن
الان تو ایران 7 رو میشه 35 گرفت اینم 35ـه که 7 ارزش خرید بالاتری داره
ولی من یکم منتظر ناتینگ 2 هم هستم و اینکه وان پلاس 11 هم بین 44 تا 48 یکم قیمتش بهتر بشه ارزش داره یا حتی ace2 موجود بشه ارزش خرید بالایی دارن همینطور s23+
تقصیر ما نیست سید :)

خودشونم گفتن که عکاسی با دوربین پشت در حد پرچمدارِ

روی ناتینگ هم حساب نکن اونم من میخواستم بخرم مدل اول منتهی مشکلاتش زیاد بود از کیفیت ساخت پایین بگیر تا نمایشگر و شدت روشنایی و باتری و صدا و هندزفری

دومی هم که قراره با تراشه اسنپ 8 نسل 1 باشه! بازم داغی و مسخره بازی رو شاخشه.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
تقصیر ما نیست سید :)

خودشونم گفتن که عکاسی با دوربین پشت در حد پرچمدارِ

روی ناتینگ هم حساب نکن اونم من میخواستم بخرم مدل اول منتهی مشکلاتش زیاد بود از کیفیت ساخت پایین بگیر تا نمایشگر و شدت روشنایی و باتری و صدا و هندزفری

دومی هم که قراره با تراشه اسنپ 8 نسل 1 باشه! بازم داغی و مسخره بازی رو شاخشه.
پس چی بگیریم :D
اره تو دوربین پیکسل واقعا خوب بوده
ناتینگ رو اتفاقا اتفاقا خیلی ازش تعریف شنیدم من و همینطور تو نقدا نمیدونم چرا اینارو میگی ولی در کل برا گوشی اول خیلی خوب بوده
برا اسنپ نات2 هم خب احتمالش خیلی خیلی زیاده که نسخه پلاس باشه و ساخت TSMC
این پیکسل قیمتش بالاس وگرنه انتخاب عالیه ولی با این قیمت خب کمبوداش خیلی به چشم میاد
راستی تو بازه قیمتیه 7A چه گوشی هست ؟قیمت دلاری

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
پس چی بگیریم :D
اره تو دوربین پیکسل واقعا خوب بوده
ناتینگ رو اتفاقا اتفاقا خیلی ازش تعریف شنیدم من و همینطور تو نقدا نمیدونم چرا اینارو میگی ولی در کل برا گوشی اول خیلی خوب بوده
برا اسنپ نات2 هم خب احتمالش خیلی خیلی زیاده که نسخه پلاس باشه و ساخت TSMC
این پیکسل قیمتش بالاس وگرنه انتخاب عالیه ولی با این قیمت خب کمبوداش خیلی به چشم میاد
راستی تو بازه قیمتیه 7A چه گوشی هست ؟قیمت دلاری
داداش من از خودم که نمیگم، منم میگم میخواستم بخرم 15 هم بود، به جاش کنسول گرفتم :) بررسی های طولانی مدت و اینا نظرات Mixed بود راجع به گوشی، برای ناتینگ 2 هم تایید شد اسنپ 8 + نسل 1 هست گوشی هم کمتر از یک ماه دیگه معرفی میشه. البته الان دقت کردم این تراشه بدک نیست، داداش خودم وان پلاس 10 پرو داره راضیه اما خب اون پرچمدار بخش مدیریت گرماش بهتره.

Screenshot 2023-05-28 000208.jpg

خود GSMArena پیشنهادش براش جایگزین پیکسل 7A ایناس که تو ایران تو بازه 24-25 میلیون هستن

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
داداش من از خودم که نمیگم، منم میگم میخواستم بخرم 15 هم بود، به جاش کنسول گرفتم :) بررسی های طولانی مدت و اینا نظرات Mixed بود راجع به گوشی، برای ناتینگ 2 هم تایید شد اسنپ 8 + نسل 1 هست گوشی هم کمتر از یک ماه دیگه معرفی میشه. البته الان دقت کردم این تراشه بدک نیست، داداش خودم وان پلاس 10 پرو داره راضیه اما خب اون پرچمدار بخش مدیریت گرماش بهتره.

View attachment 294905

خود GSMArena پیشنهادش براش جایگزین پیکسل 7A ایناس که تو ایران تو بازه 24-25 میلیون هستن

این قضیه که میگن هر وی پی انی روی موتورلا کار نمی کنه ، راسته ؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
این قضیه که میگن هر وی پی انی روی موتورلا کار نمی کنه ، راسته ؟
من اینو نشنیدم والا، ولی خب موتورولا هم یه گوشی اندرویدی مثل بقیه س شاید منظورشون مثلا VPN های خاص از نوع PPTP و L2TP باشه که البته اوناهم باید ساپورت بشن. در نهایت فعلا تو ایران بهترین گزینه همین V2Ray هست

• Like
Reactions: just_p30

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین

View attachment 294905

کاری به قیمت تو ایران ندارم ولی بین این 4 تا اگه حق انتخاب داشتم بازم گوگل میکرفتم
بعد ناتینگ
موتورولا
به اون سامسونگ هم اصلا فکر نمیکردم 😄

عجیبه هر 5 تا موجودی pixel 7a درجا تموم شد تو دو روز!
یعنی اونایی که خریدن pixel 7 و ندیدن که چقدر بهتره و اختلاف قیمتی هم نداره😐

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,034
نام
شایان
کاری به قیمت تو ایران ندارم ولی بین این 4 تا اگه حق انتخاب داشتم بازم گوگل میکرفتم
بعد ناتینگ
موتورولا
به اون سامسونگ هم اصلا فکر نمیکردم 😄

عجیبه هر 5 تا موجودی pixel 7a درجا تموم شد تو دو روز!
یعنی اونایی که خریدن pixel 7 و ندیدن که چقدر بهتره و اختلاف قیمتی هم نداره😐
دقیقا خیلی عجیب بود 7a اصلا به صرفه نبود قیمتش ولی بازم خریدن

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
دقیقا خیلی عجیب بود 7a اصلا به صرفه نبود قیمتش ولی بازم خریدن
وقتی چندتا انحصار گر باشن پول ملی هم بی ارزش باشه هیچ چیز عجیب نیست شما الان بگو چی الان ارزش داره با پولی که بهش میدی
از ماشین بگیر تا کوشی خونه و..... کلا داریم دست پا میزنیم

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
دوستان سلام
یه سوال
من بعد 4 سال بدون گوشی پرچمدار سامسونگ سر کردن ، میخوام اگر قسمت شه
هم S23 Ultra بخرم هم Z Fold 5
توی نت چرخیدم دیدم دوربین S 23 Ultra همچین مالی هم نیست که تبلیغش رو میکردن
انصافا تو مقایسه با آیفون 14 پرو دوربین آیفون رو بهتر دیدم
الان 2 تا انتخاب دارم
گوشی 100% سامسونگ S23 Ultra و Z Fold 5 رو خواهم خرید چون از سال 79 اشتباه نکنم سامسونگ داشتم
و وفادار به برند
انتخاب اول : خرید دوربین عکاسی بدون آینه که با لنز و مخلفات حدود 400-300 تومن میشه (هزینه کردن اینهمه پول برا من مثل خریته ولی دوسش دارم)
انتخاب دوم : خرید گوشی هواوی یا شیائومی یا اپو برای عکاسی
ممنون میشم دوستان نظرتونو بفرمایین
با سپاس فراوان

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,034
نام
شایان
وقتی چندتا انحصار گر باشن پول ملی هم بی ارزش باشه هیچ چیز عجیب نیست شما الان بگو چی الان ارزش داره با پولی که بهش میدی
از ماشین بگیر تا کوشی خونه و..... کلا داریم دست پا میزنیم
حرف شما کاملا درسته اما تو همون سایتی که پیکسل 7a اورده بود پیکسل 7 هم داشت با همون قیمت که خوب 100 درصد پیکسل 7 گوشی بهتریه اصلا قابل مقایسه نیست با 7a اینش عجیبش میکنه

• Like
Reactions: blak

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر