راهنمایی در امر خرید موبایل

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
من آیفون SE 2020 خریدم ولی یکم باهاش کار کردم با اندازه صفحه ش نمیتونم کنار بیام. الان میخوام XS یا X هر کدوم که پولم رسید بگیرم.
چند تا سوال داشتم:
-با جیل بریک کردن اینا میشه رد تماس داد؟ این نبود رد تماس خیلی رو اعصابه. کلا بعد جیل بریک چه چیزایی رو اضافه میکنه؟ برنامه های داخلی مثل بانکها و... رو جیل بریک قابل دسترسین یا خام؟
-سرچ کردم X انگار یه مشکلی داشته اونم اینکه از دستت بیفته خط سبز میفته رو اسکرین. واقعیه؟
-اپل آی دی رو پول بدم برام بسازن؟ چجوری میسازن با شماره مجازی و اطلاعات جیمیلمو بهش میدن؟
-حافظه 64 گیگشون کافیه؟ (ایکس و ایکس اس) از 64 چقدرش در دسترسه؟
-ایکس و ایکس اس جفتشون با اثر انگشت و دبل تپ باز میشن آیا؟

پ.ن: سورس خوب برای کسی که تا حالا آیفون نداشته و از صفر همه چی رو یاد داده معرفی کنید هم ممنون میشم!

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
من آیفون SE 2020 خریدم ولی یکم باهاش کار کردم با اندازه صفحه ش نمیتونم کنار بیام. الان میخوام XS یا X هر کدوم که پولم رسید بگیرم.
چند تا سوال داشتم:
-با جیل بریک کردن اینا میشه رد تماس داد؟ این نبود رد تماس خیلی رو اعصابه. کلا بعد جیل بریک چه چیزایی رو اضافه میکنه؟ برنامه های داخلی مثل بانکها و... رو جیل بریک قابل دسترسین یا خام؟
-سرچ کردم X انگار یه مشکلی داشته اونم اینکه از دستت بیفته خط سبز میفته رو اسکرین. واقعیه؟
-اپل آی دی رو پول بدم برام بسازن؟ چجوری میسازن با شماره مجازی و اطلاعات جیمیلمو بهش میدن؟

پ.ن: سورس خوب برای کسی که تا حالا آیفون نداشته و از صفر همه چی رو یاد داده معرفی کنید هم ممنون میشم!
خوبه همین صفحه قبل توضیح دادم اگه کسی میخواد se 2020 بگیره ایکس کارکرده بگیره بهتره :D
-نبود رد تماس؟؟ شاید من اشتباه متوجه شدم ولی اگه منظورتون اینه یکی زنگ میزنه رد بدین موقغ زنگ خوردن دکمه قفل کردن صفحه (همون سمت راست گوشیه) بزنید رد تماس میده
جیلبریک قدیم که ios خیلی خیلی محدودیت داشت کاربرد داشت الان فکر نمیکنم زیاد چیز خاصی اضافه کنه برنامه های بانکها هم همشون نسخه تحت وب دارن که راحت به هوم اسکرین اضافه کنید قابل استفادس مثل آپ یا همراه بانک صادرات و مهر که من استفاده میکنم مشکلی هم ندارم
-شما صفحه هر گوشی ای رو ضربه بزنی همین میشه :D این چیزای توی اینترنت رو توجه نکنید تمام محصولات الکتریکی معمولا سری اولشون مشکلاتی داره مثلا 6 و 6اس یه سری اثر انگشتاشون از کار افتاده یا همین ایکس یه سری فیس ای دی هاشون خرابه ولی اونایی که سری اول نبودن و درست استفاده شدن سالم سالم هستن من واسه خانومم امسال 6اس گرفتم اثر انگشتش کاملا سالمه خودمم چندین ساله ایکس دارم مشکلی نداشتم
-اپل ای دی خودتون وقت بذارید بسازید که به ایمیل خودتون وصل باشه و اطلاعاتشو خودتون بدونید مثل سوالای امنیتیش. اپل ای دی که روی دستگاه ست میشه حتما حتما باید بهش دسترسی داشته باشید اینایی که بیرون درست میکنن رو اگه گم کنید عملا گوشیو باید انداخت سطل اشغال گوشی به کل لاک میشه ترجیحا خودتون بسازید چون رایگانه اگرم از بیرون میگیرید تو هر جایی که میتونید سیوش کنید گم نشه اطلاعاتش
-نه. بنظر من کافی نیست اختلاف قیمتی هم فکر نمیکنم داشته باشن اونقدری. 64 به هیچ وجه نگیرید اذیتتون میکنه حتی تو استفاده عادی و پشیمون میشید چرا 256 نگرفتید
-سنسور اثر انگشت که ندارن ولی رو صفحه بزنید فیس ای دی درجا باز میکنه صفحرو درکل استفاده از فیس ای دی خیلی بهتر از اثر انگشته هیچوقت نبودشو حس نمیکنید

سورس نمیشناسم ولی سوالی داشتید بپرسید جواب میدم بهتون خیلی چیزا هم تو استفاده روز مره یاد میگیرید مثلا ماشین حساب که واسه پاک کردن تک عدد انگشتتونو میتونید از راست به چپ بکشید رو صفحه کلا چیزای اینطوری که مخفی باشن ولی کار راه انداز خیلی زیاد هست تو سیستم عامل

آخرین ویرایش:

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
1,996
نام
روزبه
چند تا سوال داشتم:

من خودم نزدیک ۲ماهه که از اندروید اومدم. سمت Ios
اولش سخته که میبینی‌ برا نصب یه برنامه بانکی ساده ‌ و. نصب دیجی کالا و دیوار. و چند تا اپ ایرانی به این اپ استور داخلی پول بدی 😂😂

فکر جیلبزیک نکن
فیس ای دی هم استفاده کنی دیگه از فکر اثر انگشت در میایی چون خیلی کاربردی هست

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
خوبه همین صفحه قبل توضیح دادم اگه کسی میخواد se 2020 بگیره ایکس کارکرده بگیره بهتره :D
-نبود رد تماس؟؟ شاید من اشتباه متوجه شدم ولی اگه منظورتون اینه یکی زنگ میزنه رد بدین موقغ زنگ خوردن دکمه قفل کردن صفحه (همون سمت راست گوشیه) بزنید رد تماس میده
جیلبریک قدیم که ios خیلی خیلی محدودیت داشت کاربرد داشت الان فکر نمیکنم زیاد چیز خاصی اضافه کنه برنامه های بانکها هم همشون نسخه تحت وب دارن که راحت به هوم اسکرین اضافه کنید قابل استفادس مثل آپ یا همراه بانک صادرات و مهر که من استفاده میکنم مشکلی هم ندارم
-شما صفحه هر گوشی ای رو ضربه بزنی همین میشه :D این چیزای توی اینترنت رو توجه نکنید تمام محصولات الکتریکی معمولا سری اولشون مشکلاتی داره مثلا 6 و 6اس یه سری اثر انگشتاشون از کار افتاده یا همین ایکس یه سری فیس ای دی هاشون خرابه ولی اونایی که سری اول نبودن و درست استفاده شدن سالم سالم هستن من واسه خانومم امسال 6اس گرفتم اثر انگشتش کاملا سالمه خودمم چندین ساله ایکس دارم مشکلی نداشتم
-اپل ای دی خودتون وقت بذارید بسازید که به ایمیل خودتون وصل باشه و اطلاعاتشو خودتون بدونید مثل سوالای امنیتیش. اپل ای دی که روی دستگاه ست میشه حتما حتما باید بهش دسترسی داشته باشید اینایی که بیرون درست میکنن رو اگه گم کنید عملا گوشیو باید انداخت سطل اشغال گوشی به کل لاک میشه ترجیحا خودتون بسازید چون رایگانه اگرم از بیرون میگیرید تو هر جایی که میتونید سیوش کنید گم نشه اطلاعاتش
-نه. بنظر من کافی نیست اختلاف قیمتی هم فکر نمیکنم داشته باشن اونقدری. 64 به هیچ وجه نگیرید اذیتتون میکنه حتی تو استفاده عادی و پشیمون میشید چرا 256 نگرفتید
-سنسور اثر انگشت که ندارن ولی رو صفحه بزنید فیس ای دی درجا باز میکنه صفحرو درکل استفاده از فیس ای دی خیلی بهتر از اثر انگشته هیچوقت نبودشو حس نمیکنید

سورس نمیشناسم ولی سوالی داشتید بپرسید جواب میدم بهتون خیلی چیزا هم تو استفاده روز مره یاد میگیرید مثلا ماشین حساب که واسه پاک کردن تک عدد انگشتتونو میتونید از راست به چپ بکشید رو صفحه کلا چیزای اینطوری که مخفی باشن ولی کار راه انداز خیلی زیاد هست تو سیستم عامل
ممنون
دقیقا همون که گفتید منظورمه از رد تماس
و میدونمم با دکمه پاور رد تماس میده اما با استفاده از دکمه های فیزیکی گوشی مشکل دارم هم احتمال خرابیشه هم ممکنه دستم بند باشه سخت باشه خصوصا سر کار

جیل بریک رو هم نفهمیدم چرا دوستمون میگه فکرشم نکن
حداقل برای بازیهای هکی و شبیه ساز کنسولای قدیمی خوبه حالا ابزارها هم بماند
اپلیکشنهای بانک مثلا چرا سیب اپ آدم پول بده تا جیل بریک هست نسخه تحت وب فکر کنم اذیت کنه با این وضع نت مملکت

اپل ای دی از زمان تنها آیفونی که ده سال پیش داشتم یه مدت کوتاه، دارم ولی سوالای امنیتیشو اشتباه زدم لاک شد به دلایل امنیتی
ساختن نمیدونم چطور بسازم وقتی پیش شماره ایرانو اصلا نداره
شماره یکی که خارجه رو بدم و باهاش هماهنگ کنم کد اومد بهم بده بزنم بهتر نیست؟ یکی میگفت از ایران راه هست بسازی اما ممکنه بعدا لاک شه و اینا

بدبختی ۲۵۶ ایکس اس رو گرون میدن طرف دیشب میگفت ۱۷ ت
مگه اینکه ایکس معمولی ۲۵۶ بگیرم

خیلی چیزا نمیدونم چیه مثلا lla
یا انلاک
قفل شدن آی کلاد
اینکه کله شارژراش بهم میخوره (مدلای هک رده) یا نه و غیره

من خودم نزدیک ۲ماهه که از اندروید اومدم. سمت Ios
اولش سخته که میبینی‌ برا نصب یه برنامه بانکی ساده ‌ و. نصب دیجی کالا و دیوار. و چند تا اپ ایرانی به این اپ استور داخلی پول بدی 😂😂

فکر جیلبزیک نکن
فیس ای دی هم استفاده کنی دیگه از فکر اثر انگشت در میایی چون خیلی کاربردی هست
چرا انقد مخالف جیل بریکین؟
منم اگه بخاطر سمعکام نبود سمت اپل نمیومدم‌ گوشی اندرویدی قبلیم رو کاغذ تمام مشخصات ۱۴ پرو مکسو داشت :D
جز اینکه مث اپل سمعک پشتیبانی نمیکرد اونم به این خفنی‌. میدونم اندرویدم بعضیا ساپرت میکنن اما اولا خیلی سمعکا مث مال من فقط با اپل کار میکنن دوما به این خوبی نیست از همه لحاظ
فقط فکر کنم احتمالا بقیه صدایی که از سمعکا درمیاد رو بشنون یکم که اونم باید یه جورآب بندیش کنم‌ البته تو حالت عادیم درجه ش بالا باشه میشنون صدای خودشونو مردم
از همه بیشتر این دکمه هوم رو مخه:D اولش رفتم تو دوربین گوشی گیر کردم ولی دارم عادت می کنم کم کم

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,824
نام
مهراد
ممنون
و میدونمم با دکمه پاور رد تماس میده اما با استفاده از دکمه های فیزیکی گوشی مشکل دارم هم احتمال خرابیشه هم ممکنه دستم بند باشه سخت باشه خصوصا سر کار

اپلیکشنهای بانک مثلا چرا سیب اپ آدم پول بده تا جیل بریک هست نسخه تحت وب فکر کنم اذیت کنه با این وضع نت مملکت

اپل ای دی از زمان تنها آیفونی که ده سال پیش داشتم یه مدت کوتاه، دارم ولی سوالای امنیتیشو اشتباه زدم لاک شد به دلایل امنیتی
شماره یکی که خارجه رو بدم و باهاش هماهنگ کنم کد اومد بهم بده بزنم بهتر نیست؟ یکی میگفت از ایران راه هست بسازی اما ممکنه بعدا لاک شه و اینا

یا انلاک
قفل شدن آی کلاد

منم اگه بخاطر سمعکام نبود سمت اپل نمیومدم‌ گوشی اندرویدی قبلیم رو کاغذ تمام مشخصات ۱۴ پرو مکسو داشت :D
جز اینکه مث اپل سمعک پشتیبانی نمیکرد اونم به این خفنی‌. میدونم اندرویدم بعضیا ساپرت میکنن اما اولا خیلی سمعکا مث مال من فقط با اپل کار میکنن دوما به این خوبی نیست از همه لحاظ
فقط فکر کنم احتمالا بقیه صدایی که از سمعکا درمیاد رو بشنون یکم که اونم باید یه جورآب بندیش کنم‌ البته تو حالت عادیم درجه ش بالا باشه میشنون صدای خودشونو مردم
از همه بیشتر این دکمه هوم رو مخه:D اولش رفتم تو دوربین گوشی گیر کردم ولی دارم عادت می کنم کم کم
اپل آیدی رو با هات میل بسازی مشکلی نیست شماره ایران لازم نداره

رد تماس رو میتونی گوشیو برعکس کنی تا سایلنت بشه

جیلبریک توصیه نمیشه کلا ولی خب هر نسخه ios سخت تر و منابع آموزشی‌ش کمتر

همه شارژرا بهم میخورن معمولا 20 واتی میگیرن 750

ایکس ها اکثر JAA هستن و فرقی هم ندارم فقط رفرش نباشه اوکیه

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,824
نام
مهراد
برای این گوشیم یه کله شارژر خریدم ۲۵۰ از علادین
یعنی بدرد نمیخوره؟
چرا بدرد نخوره؟ کلا X از شارژر 10 واتی به بعد پشتیبانی میکنه بیشتر با کابلش مشکل داره، اگه کابل اورجینال نباشه خطا میده

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
اپل آیدی رو با هات میل بسازی مشکلی نیست شماره ایران لازم نداره

رد تماس رو میتونی گوشیو برعکس کنی تا سایلنت بشه

جیلبریک توصیه نمیشه کلا ولی خب هر نسخه ios سخت تر و منابع آموزشی‌ش کمتر

همه شارژرا بهم میخورن معمولا 20 واتی میگیرن 750

ایکس ها اکثر JAA هستن و فرقی هم ندارم فقط رفرش نباشه اوکیه
هات میل ندارم با اوت لوک ساختم باز شماره خواست
سرچ کردم انگار دیگه هات میلم نمیشه ساخت

اگه ایکس اس رفرش بگیرم اوکیه؟ رفرش خود اپل
البته نمیدونم گیر میاد یا نه
ریپک چی؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,824
نام
مهراد
هات میل ندارم با اوت لوک ساختم باز شماره خواست
سرچ کردم انگار دیگه هات میلم نمیشه ساخت

اگه ایکس اس رفرش بگیرم اوکیه؟ رفرش خود اپل
البته نمیدونم گیر میاد یا نه
ریپک چی؟
پس دیگه این روش جواب نمیده
نهایت یه شماره آمریکا بگیر بساز

رفرش اصلا توصیه نمیشه فکر نمیکنم X 256 بیشتر از 15 باشه باتری 96 درصد

ریپک که همه گوشی ها ریپکه دیگه تا 13

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
پس دیگه این روش جواب نمیده
نهایت یه شماره آمریکا بگیر بساز

رفرش اصلا توصیه نمیشه فکر نمیکنم X 256 بیشتر از 15 باشه باتری 96 درصد

ریپک که همه گوشی ها ریپکه دیگه تا 13
ایکس کار کرده که اره میتونم بگیرم
ایکس اس میخوام

تفاوت پنل اسکرین این دو تا چقدره؟

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
259
اون شماره واسه تایید دومرحله‌ایه که اجباری نیست.
آی‌تیونز نصب کنید رو لپ‌تاپ یا pc و با اون حساب بسازید. البته یه وی‌پی‌ان خوب باید داشته باشید، واسه آدرس و زیپ‌کد اینا هم ترجیحا از همون آیدی کشوری که وی‌پی‌ان وصله گوگول کنید فیک آدرس.
من آخرین بار با جی‌میل ساختم مشکلی نداشت. @Cait Sith

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,528
ممنون

یا انلاک
قفل شدن آی کلاد

بهترین گزینه اپ های ایرانی همون سیب اپ و سیبچست
برای اپل آیدی باید خط مجازی داشته باشی که با این وضعه نت و فیلترینگ دردسر داره
به جز این که از سایتی مثله ایرانی کارت بخری اگه داشته باشه
چون برای اپل آیدی باید ارزون ترین راه خرید خط گوگل ویسه که باید vppn سرور آمریکا (یک سرور با ip ثابت) داشته باشی که با این وضعه نت باید صبح تا شب سرور عوض کنی که این خودش باعث بن شدن خط گوگل ویس میشه
LLA اگه منظورت سری ساخته که چیز مهمی نیست
یه سری گوشی ها ماله چینه که یه سیم کارت داره یه سری مثلا همین LLA
یه سری مثلا نسخه ژاپنه مثله اینکه اگه گوشیو بذاری رو سایلنت عکس برداری کنی صدا عکس گرفتن میاد
کلا چیز خاصی نیست
این آنلاک و جلبریک هم بذار کنار
من خودم 3 هفته پیش بعد 10 سال برگشتم اندروید REDMI NOTE 11 PRO گرفتم
3 روز باهاش کار کردم پشیمون شدم
از شانس خوبم گوشی از نظر سخت افزاری خراب بود و گوشیو پس دادم
نمیدونم شماها چطور تو اندروید سر میکردید

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
ممنون

یا انلاک
قفل شدن آی کلاد

کسی ندیدم جیلبریک کنه کلا نیازی بهش حس نمیشه اپ های داخلی هم همه نسخه وبشون راحت کار میکنه یعنی وز اپلیکیشنه من مشکلی ندارم باهاشون اگه فکر میکنید به کارتون میاد جیلبریک کنید ولی فکر کنم رو اخرین ورژن نمیشه و ios های قدیمی تر جیلبریک میشن

برای ساخت اپل ای دی تو اینترنت بزنید من خیلی ساله اپل ای دیمو ساختم شاید مراحلش عوض شده باشه ولی درکل با ایتونز از رو سیستم میشه ساخت برای شماره هم یه شماره فیک میزنید اوکیه مشکلی هم نداره

همون ایکس ۲۵۶ بگیرید ۶۴ نگیرید به هیچ وجه
قفل شدن ایکلاد هم مربوط به همون گم شدن اپل ای دیه اگه نتونید واردش بشید گوشی به کل لاک میشه واسه همین میگم یا خودتون بسازید یا تمام مشخصات رو دقیق سیو کنید به مشکل نخورید کله شارژرا هم به هم میخوره ولی کابل فیک خیلی خیلی زیاده تو بازار کلا بنظرم کابل از دیجیکالا بگیرید حداقل امپر و قدرتشو بتونید چک کنید هرچند همونم خیلی از مشخصاتش اشتباهه
اگه ایکس میخواید بگیرید بنظرم شارژر فست شارژ مارک baseus بگیرید فست شارژ اصلی ایفون با کابلش فکر کنم خدود یه تومن دربیاد براتون اینو من ۳۰۰ خریدم با کابلش کیفیتشم خیلی عالیه از فست شارژ ایکس هم میتونید استفاده کنید اینجوری

آخرین ویرایش:

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
820
دوستان سامسونگ a52s حافظه 128 گیگش کم میاد؟ منظورم اینه اینطوری هست که مثلا خود به خود پر بشه و در آخر فضای کمی برای استفاده باشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر