راهنمایی در امر خرید موبایل

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
درمورد مدل بنظرم بقیه دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی از نظر من بین سامسونگ و شیائومی؛ شیائومی گزینه بهتری باشه خصوصا توی میانرده. برای مثال با این مبلغ میشه شیائومی نوت 11 پرو گرفت
درمورد گلس و لوازم جانبی هم من درمورد تهران خبر ندارم ولی توی شهرستان اکثرا چه گلس چه هر لوازم جانبی رو تو پاچه میکنن و هربار خریدم ناراضی بودم خصوصا زمانی که سامسونگ نوت 8 داشتم فروشنده خود گوشی که عملا ارزونترین گلس بازار که با تف چسبیده بود و ظرف یه ماه بلند شد رو به قیمت خیلی بالا فروخت 3-4 بار دیگه هم از مغازه دارا گرفتم بعد چند وقت بلند شدن (بخاطر صفحه نمایش خمیده گلسای بی کیفیت بعد مدتی از گوشه ها بلند میشدن) اخر پیش آشنا رفتم گلس با کیفیت برام انداخت که تا روز اخر بدون مشکل روی گوشی بود جالبه بدونید هزینه گلس آخری که دادم با گلس اولی که بی کیفیت ترین گلس بود یکی بود بنظرم اینترنتی بگیرید خیلی بهتره حداقل میدونید چه مدلی رو با چه کیفیتی دارید میخرید نهایتش گلسو بگیرید بدید بیرون براتون نصب کنن

سلام

همه میدونن من اینجا سامسونگ به کسی معرفی نمی کنم چرا که معتقدم سامسونگ = پول برند = امکانات کمتر از شیائومی

در نتیجه با قیمت 7.5 بهترین گزینه Poco X3 GT که بعله 128 هم میشه خرید و با 10 میلیون تومن هم Poco F3 بهترین گوشی هایی هستند که می تونید خریداری کنید هم دوربین قابل قبولی دارن هم امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و از همه مهم تر سرعت شارژ بالایی رو دارند.

در مورد گلس من تهران نیستم اما همیشه چه نمایندگی چه فروشگاه داخل پاساژ سودشون از روی گلس و گارد و شارژر و ده ها چیز اضافی هست که بی دلیل میخوان به شما بندازن، پس بنابراین یک گلس از دیجیکالا سفارش بدید خیلی ارزون تر از خرید از همون فروشگاه هست. یا اگر سخته براتون نصبش، بهتره از فروشگاه های دیگه خرید کنید و گلس 20 تومنی و 150 تومنی هیچ فرقی ندارن چون اصلا بود و نبود گلس فرقی نداره، من سه ساله گوشیم بدون گلس دارم استفاده میکنم چون خودش محافظ گوریلا گلس داره (گوشی هایی که معرفی کردم هم همینو دارن). در نهایت اگر هم خریدید یک چیز معمولی بگیرید گلس پرایوسی و نمیدونم 6D و سه بعدی و ... همه چیزای تبلیغاتی و پول اضافی هستن.

poco f3 الان تهران حدود 8.200 شده.
سوای دوربینش که نرماله بقیه مشخصاتش عالیه.
بچه ها خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون. واقعا کمک کرد!

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
بچه ها یه آیفون دسته دو تا ۱۷ تومن اینا چی بگیرم که خوبم ساپورت بشه
و اینکه از کجا
دیوار خوبه؟
هر ایفونی تو این رنج قیمت بگیرید انقدر ساپورت میشه که خسته بشید و احتمالا قبل تموم شدن پشتیبانیش عوضش میکنید. تازه پشتیبانی 6اس قراره تموم بشه
با این بودجه 11 بنظرم مناسب ترین گزینه باشه اگه نمایشگر oled میخواید xs max میتونید بگیرید ولی درکل 11 گزینه بهتریه
درمورد خرید دست دوم هم اگه میتونید یه تعمیرکار حرفه ای پیدا کنید و حتما گوشی بگیرید که باز نشده باشه و به تعمیرکار نشون بدید که چک کنه کلا ایفون کارکرده خصوصا باز نشده معمولا مشکلی نداره و اذیت نمیکنه ولی درکل تعمیرکار تستش کنه خیال خودتون راحتتره خصوصا اگه از دیوار میخواید خرید کنید که اکثر اگهی های دیوار میخوان جنسشونو بکنن تو پاچه یکی
حتما هم تعمیرکار حرفه ای پیدا کنید بعدا هم به کارتون میاد من گوشیم مشکل صدا داشت کلا صدا از بالا انقدر ضعیف میومد که شنیده نمیشد ایرپادم هم صداش خیلی خیلی ضعیف شده بود یه مغازه دار نشون دادم گفت گوشی باید باز بشه بردم پیش تعمیرکاری که میشناختم بدون اینکه گوشیو باز کنه مجانی درستش کرد هردو از روز اول هم بهتر شدن

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
هر ایفونی تو این رنج قیمت بگیرید انقدر ساپورت میشه که خسته بشید و احتمالا قبل تموم شدن پشتیبانیش عوضش میکنید. تازه پشتیبانی 6اس قراره تموم بشه
با این بودجه 11 بنظرم مناسب ترین گزینه باشه اگه نمایشگر oled میخواید xs max میتونید بگیرید ولی درکل 11 گزینه بهتریه
درمورد خرید دست دوم هم اگه میتونید یه تعمیرکار حرفه ای پیدا کنید و حتما گوشی بگیرید که باز نشده باشه و به تعمیرکار نشون بدید که چک کنه کلا ایفون کارکرده خصوصا باز نشده معمولا مشکلی نداره و اذیت نمیکنه ولی درکل تعمیرکار تستش کنه خیال خودتون راحتتره خصوصا اگه از دیوار میخواید خرید کنید که اکثر اگهی های دیوار میخوان جنسشونو بکنن تو پاچه یکی
حتما هم تعمیرکار حرفه ای پیدا کنید بعدا هم به کارتون میاد من گوشیم مشکل صدا داشت کلا صدا از بالا انقدر ضعیف میومد که شنیده نمیشد ایرپادم هم صداش خیلی خیلی ضعیف شده بود یه مغازه دار نشون دادم گفت گوشی باید باز بشه بردم پیش تعمیرکاری که میشناختم بدون اینکه گوشیو باز کنه مجانی درستش کرد هردو از روز اول هم بهتر شدن
آیفون ایکس آر چطوره؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
آیفون ایکس آر چطوره؟
ایکس ار قیمتش پایینتره اگه میخواید تا ۱۷ هزینه کنید ۱۱ بگیرید که از هر نظر بهتره
اگه میخواید کمتر هزینه کنید که یه بحث دیگس
انکر توی دیجیکالا پیدا نکردم که مقایسه کنم ولی داشتم میگشتم baseus اداپتور 20وات با کابل داشت اونو گرفتم یجا 330 میداد بنظرم ارزششو داشت قبلا هم یه کابل تایپ سی baseus داشتم کیفیتش فوق العاده بود اگه اینم مثل اداپتور اصلی فست شارژ خود اپل شارژ کنه نسبت به قیمتش عالیه
اینم اپدیت کنم شاید به کار کسی اومد چند وقتیه رسیده به دستم با اداپتور ۲۰ وات.و سیم اصلی اپل هم مقایسش کردم دقیقا مثل همون شارژ میکنه نیم ساعته ۵۰ درصد شارز میشه درحالی که قیمتش خیلی پایینتره درکل بنظرم اررش خریدش نسبت به قیمت خیلی بالاتر از اداپتور و کابل خود اپله

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
من امروز یه آیفون دسته دوم خریدم از یه سایت معتبر اما IMEI سیم‌کارت دوم توی تنظیمات گوشی با چیزی که روی جعبه گوشی هست متفاوته و مورد دیگه اینکه توی تنظیمات گوشی دو سیم هست ولی خشاب سیم‌کارت خود گوشی تک سیم‌کارته
زده بود رجیستر شده حالا چجوری باید انتقال بدم؟
البته بهشون پیام دادم واسه همین موردی که بالا گفتم تا ببینم چی میگن

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,520
من امروز یه آیفون دسته دوم خریدم از یه سایت معتبر اما IMEI سیم‌کارت دوم توی تنظیمات گوشی با چیزی که روی جعبه گوشی هست متفاوته و مورد دیگه اینکه توی تنظیمات گوشی دو سیم هست ولی خشاب سیم‌کارت خود گوشی تک سیم‌کارته
زده بود رجیستر شده حالا چجوری باید انتقال بدم؟
البته بهشون پیام دادم واسه همین موردی که بالا گفتم تا ببینم چی میگن
مدل و پارت نامبرش چیه؟

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,520
واقعا یه مورد خاصه
پارت نامبرش LLA هست ولی دوتا IMEI داره :/
lla که تک سیمه اون imei هم احتمالا برای esim ه اینکه چرا روی جعبه با تنظیمات خود گوشی فرق داره رو نمیدونم
روی خشاب سیم کارت هم imei 1 رو زده

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
پیام دادم بهشون گفتن گوشی های ما همشون وارداتی هستن و تو ایران براشون جعبه تولید میشه برای همین این اشتباه پیش اومده مشکلی نیست براتون یه لیبل می‌زنیم با همون IMEI میفرستیم بزنید رو جعبه گوشی

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
550
نام
Ahmadreza
پیام دادم بهشون گفتن گوشی های ما همشون وارداتی هستن و تو ایران براشون جعبه تولید میشه برای همین این اشتباه پیش اومده مشکلی نیست براتون یه لیبل می‌زنیم با همون IMEI میفرستیم بزنید رو جعبه گوشی
این چیزا رو حتما پیگیری کن. موقع فروشش خیلی اذیت میشی مخصوصا تو آیفون. من دوستم یه XS داشت دقیقا همین قضیه پیش اومد هر کاری کرد نتونست بفروشه آخرش گوشی رو به عنوان هدیه داد نامزدش :D

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
این چیزا رو حتما پیگیری کن. موقع فروشش خیلی اذیت میشی مخصوصا تو آیفون. من دوستم یه XS داشت دقیقا همین قضیه پیش اومد هر کاری کرد نتونست بفروشه آخرش گوشی رو به عنوان هدیه داد نامزدش :D
نه حتما پیگیری میکنم شده حضوری میرم یا میگم عوض کنید یا پولمو بدید،فکر نکنم به شکایت کشی برسه ولی اگر برسه دستم بنده هست؟
سایتشونم نماد اینا کامل داره

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
داداش از من میشنوی اگه میتونی گوشی رو کلا پس بده من خودم تو کار موبایلم تمام گوشی هایی که به اسم وارداتی و مسافرتی و اینا میاد و جعبه هاشون که تو تهران چاپ
میشن تماما ریپک یا رفرشن.
عموما هم جمع شده اند یا تعمیر شده.
احیانا یه لیبل رو جا پیچی و اینا نیست؟
موقع فروش هم اذیت میشی.
حالا باز خودت میدونی.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
باهاشون صحبت کردم اول گفتن یکی دیگه میدیم جاش گفتم نمیخوام صداقت خودتونو نشون دادید،کلا پولمو پس بدید گفتن شنبه بفرستید پس میدیم
جای معتبر سراغ دارید برای آیفون دست دوم؟
البته اینم خیر سرش معتبر بود

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
سلام دوستان
یه گوشی میخوام بگیرم ولی نمیدونم چه برند و چه سیستم عاملی و... بهتره برام!

نکته ای که هست برای گوشی نمیخوام بیشتر از حد نیاز خرج کنم! برعکس PC که 24/7 پشتشم و اگر پولش بود یه PC میساختم در حد سیستم های ناسا :D ولی گوشی رو شاید 1یا2 ساعت هم در روز ازش استفاده نکنم! بازی هم اصلا باهاش نمیکنم! تقریبا فقط ازش اسفاده میشه برای تماس و تلگرام و نرم افزار های بانک و استیم برای گرفتن رمز دوم! و گاهی که میرم بیرون یه هندزفری میزنم بهش و موزیک گوش میدم!

به نظرتون چی بگیرم هم خوب باشه هم اقتصادی؟!

با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر