راهنمایی در امر خرید موبایل

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
هر دو روی اتوماتیک بوده ؟!
چرا اینقدر تفاوت

آخرین نسخه Google Camera بر پایه نسخه 8.0 من اگه تفاوت شب و روز رو بهت نشون بدم فکر میکنی یکیشون DSLR بوده!

دو تا لینک زیر رو من توی روستا گرفتم جایی که اصلا آنتن نمیده و این ایده که شاید هوش مصنوعیه یا هرچی کلا رد میشه:

http://www.upsara.com/images/s130950_.jpg

http://www.upsara.com/images/x495112_.jpg

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
هر دو روی اتوماتیک بوده ؟!
چرا اینقدر تفاوت
به خاطر این که گوگل پردازش و الگوریتم های خیلی بهتری داره
وقتی عکسو با گوگل کمرا میگیریم یکم مکث میکنه چون پردازش خیلی بیشتری داره نسبت به دوربین شیائومی

gr.s

کاربر سایت
Jul 16, 2019
98
سلام دوستان چندتا سوال دارم خیلی ممنون میشم جواب بدید . جدیدا گوشی سامسونگ a51 رو خریدم ، احساس میکنم شارژش زودتر از حالت معمول خالی میشه ! تو قسمت device care موبایل screen on time رو ماکسیموم 6 ساعت میزنه ! یعنی بعد از 6 ساعت استفاده باید بزنم به شارژ ! اگه استفاده های سنگین بکنم مثلا کالاف موبایل بازی کنم زمانش به کمتر از 5 ساعت هم میرسه ! این مقدار شارژدهی برای این موبایل عادیه ؟! باتریش 4000 هست . و اینکه اگه گزینه adaptive power saving رو فعال کنم میتونه تاثیر مثبتی رو شارژ موبایل بزاره ؟ آسیبی به موبایل نمیرسه ؟ سوال دیگه اینکه طبیعیه که اینترنت همراه انقدر شارژ بخوره ؟! تو موبایل قبلیم که 4 سال ازش استفاده کرده بودم وقتی نت همراه روشن میکردم موبایل تا حد انفجار داغ میکرد ، فکر میکردم مشکل از موبایله ولی تو این موبایل جدیدم هم شارژ زیاد مصرف میشه با نت همراه ! ممکنه ایراد از سیمکارت باشه ؟؟ و سوال اخرم هم درمورد گارانتیه ، من موبایل رو تاریخ 9/9 خریدم ولی رو کارت گارانتی تاریخ شروع گارانتی رو 7/20 زده !! یعنی بیشتر از یک ماه قبل از خرید گوشی ! این موضوع عادیه ؟

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
سلام دوستان چندتا سوال دارم خیلی ممنون میشم جواب بدید . جدیدا گوشی سامسونگ a51 رو خریدم ، احساس میکنم شارژش زودتر از حالت معمول خالی میشه ! تو قسمت device care موبایل screen on time رو ماکسیموم 6 ساعت میزنه ! یعنی بعد از 6 ساعت استفاده باید بزنم به شارژ ! اگه استفاده های سنگین بکنم مثلا کالاف موبایل بازی کنم زمانش به کمتر از 5 ساعت هم میرسه ! این مقدار شارژدهی برای این موبایل عادیه ؟! باتریش 4000 هست . و اینکه اگه گزینه adaptive power saving رو فعال کنم میتونه تاثیر مثبتی رو شارژ موبایل بزاره ؟ آسیبی به موبایل نمیرسه ؟ سوال دیگه اینکه طبیعیه که اینترنت همراه انقدر شارژ بخوره ؟! تو موبایل قبلیم که 4 سال ازش استفاده کرده بودم وقتی نت همراه روشن میکردم موبایل تا حد انفجار داغ میکرد ، فکر میکردم مشکل از موبایله ولی تو این موبایل جدیدم هم شارژ زیاد مصرف میشه با نت همراه ! ممکنه ایراد از سیمکارت باشه ؟؟ و سوال اخرم هم درمورد گارانتیه ، من موبایل رو تاریخ 9/9 خریدم ولی رو کارت گارانتی تاریخ شروع گارانتی رو 7/20 زده !! یعنی بیشتر از یک ماه قبل از خرید گوشی ! این موضوع عادیه ؟

سلام دوست من، شما باید بنچمارک باتری رو توی سایت هایی مثل gsmarena چک کنی اما ب عنوان کسی ک شیائومی با باتری 4 هزار و پنل superamoled مثل گوشی شما داره، گوشی منم نهایت اسکرینش 7 ساعت اونم تا 1 درصد شارژ میده و من اصلا هیچ بازی روی گوشی ندارم اما شبکه 4g نسبت به 3g و wifi مصرف بالاتری داره و وقتی ک چیز شکن هم روشن کنید اون برنامه با سرعت بیشتری شارژ رو مصرف میکنه. راه حل رفع مشکل شما ک بهبود کمی توی این قضیه ایجاد میکنه روش های power saving هست ک خودت هم بهش اشاره کردی و با روشن کردنش ی سری از برنامه های پس زمینه متوقف میشه و سرعت انیمیشن های گوشی هم کم میشه و مصرف باتری میاد پایین اما مهم ترین مشکلش اینه ک شما وقتی چیز شکن روشن میکنی و گوشی صفحه ش خاموش میشه خود به خود برنامه (صد درصدی نیس) بسته میشه و وقتی گوشی رو روشن میکنی میبینی که اتصالی به چیز شکن نداری.

در نهایت گارانتی هم چیز طبیعیه که تاریخش قدیمی تر باشه ولی از زمانی ک سیم کارت فعال میشه و کد ریجستری روش میخوره اون تاریخ شروع میشه پس مشکلی نیس.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: gr.s

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
دوستان من یه گوشی s20 FE سفارش دادم ولی الان که اطلاعات سفارش رو چک میکنم می بینم نسخه گلوبال بوده و اگزینوس.:|
نسخه اگزینوس هم جدای اون عملکرد ضعیف‌ترش نسبت به SD گویا مشکلاتی نظیر overheat داره. الان که بیشتر گشتم خود گوشی هم همچین بی مشکل نیست، مثل باتری و ghost touch.
انگاری سامسونگ صرفا از اسم سری S واسه این گوشی استفاده کرده.من فکر میکردم همه چی تو متریال با کیفیت پایین‌تر و دوربین ضعیف تر خلاصه بشه که گویا اینطور نیست. حتی خبری از5 gorilla glass هم نیست.
تقریبا ۲ ماهی میشه پیگیر خرید گوشی هستم. نمیدونم چطور این همه مورد از زیر دستم در رفته.:|
اینا رو گفتم، حالا سوال‌هام!
۱- اصلا این مشکلات رو داره این گوشی یا این‌ها صرفا نمونه های موردی بوده؟
۲- به دردسرش میارزه در صورت امکان سفارش رو کنسل کنم و poco f2 pro بگیرم؟(6gb). تردیدم طول عمر دوربین سلفی پاپ آپشه + رابط کاربری MIUI.
گزینه اولم وانپلاس 7 / 7t pro که خب موجود نیست تو بازار اصلا.

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
دوستان من یه گوشی s20 FE سفارش دادم ولی الان که اطلاعات سفارش رو چک میکنم می بینم نسخه گلوبال بوده و اگزینوس.:|
نسخه اگزینوس هم جدای اون عملکرد ضعیف‌ترش نسبت به SD گویا مشکلاتی نظیر overheat داره. الان که بیشتر گشتم خود گوشی هم همچین بی مشکل نیست، مثل باتری و ghost touch.
انگاری سامسونگ صرفا از اسم سری S واسه این گوشی استفاده کرده.من فکر میکردم همه چی تو متریال با کیفیت پایین‌تر و دوربین ضعیف تر خلاصه بشه که گویا اینطور نیست. حتی خبری از gorilla glass هم نیست.
تقریبا ۲ ماهی میشه پیگیر خرید گوشی هستم. نمیدونم چطور این همه مورد از زیر دستم در رفته.:|
۲- به دردسرش میارزه در صورت امکان سفارش رو کنسل کنم و poco f2 pro بگیرم؟(6gb). تنها تردیدم طول عمر دوربین سلفی پاپ آپشه.

مدل های اسنپدراگون فقط برای خود کره و آمریکا و چندتا کشور خاص هستند و باقی جاها همون اگزینوس که آوازه این گوشی توی سری S20 و Note20 بلند شده! از مصرف باتری بیشتر تا عملکرد ضعیف تر و هنگ و داغی و ... تا جایی که پتیشن امضا کردن که بابا تو داری پول یکسان میگیری کیفیت آشغال میدی ولی سامسونگ زیر بار نرفت که نرفت. نمیخوام توی دلت رو خالی کنم اما بهتره با همون Poco عوضش کنی. از بابت سنسور دوربین سلفی هم خیالت راحت من خودم دارم (K20 Pro) و واقعا راضی ام بزنم به تخته حداقل 3 سال که هر روز هم سلفی بگیری بازم جوابگو هست.

وان پلاس 7 پرو هم گزینه عالی ولی فقط دست دوم باید بگیری یا سفارش از چین و اینا باشه. در کل Poco برای باز ایران خوبه اگر حوصله صبر کردن داری هم که گزینه های بهتری جلوت هست از چین.

• Like
Reactions: Ecthelion

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
مدل های اسنپدراگون فقط برای خود کره و آمریکا و چندتا کشور خاص هستند و باقی جاها همون اگزینوس که آوازه این گوشی توی سری S20 و Note20 بلند شده! از مصرف باتری بیشتر تا عملکرد ضعیف تر و هنگ و داغی و ... تا جایی که پتیشن امضا کردن که بابا تو داری پول یکسان میگیری کیفیت آشغال میدی ولی سامسونگ زیر بار نرفت که نرفت. نمیخوام توی دلت رو خالی کنم اما بهتره با همون Poco عوضش کنی. از بابت سنسور دوربین سلفی هم خیالت راحت من خودم دارم (K20 Pro) و واقعا راضی ام بزنم به تخته حداقل 3 سال که هر روز هم سلفی بگیری بازم جوابگو هست.

وان پلاس 7 پرو هم گزینه عالی ولی فقط دست دوم باید بگیری یا سفارش از چین و اینا باشه. در کل Poco برای باز ایران خوبه اگر حوصله صبر کردن داری هم که گزینه های بهتری جلوت هست از چین.
رابط کاربریش چطور؟ MIUI 12 رو خیلی تیتر دیدم که باگ داره و سنگینه.
سفارش از دبی مقدوره برام و می‌تونم بگم برام فقط بیارن ولی رجیستری رو کاری نمیشه کرد. دردسره واقعا.
به این زودیا گوشی خاصی قراره معرفی بشه که ارزش صبر کردن داشته باشه؟ تو همین رنج قیمت.

خب جواب سوال اولت اینه که من الان فکر میکنم 6 ماه هست روی MIUI 12 هستم و تنها باگی که دیدم اون خط سفید پایین صفحه که مثل آیفون هست شفاف نیست و یه کادر مشکی معمولا زیرش میاد تو بعضی برنامه ها وگرنه باگ خاصی ندیدم و گوشی خیلی روون شده و قشنگ یک لول از خود iOS هم زیباتر. (الان سه تا MIUI 12 دستمه)
برای سفارش هم هستن کسایی که 20 روزه میارن تهران ولی باید پاشی بری تهران ریجستر کنی که نمیدونم این قانون ریجستری که از راه دور شده از این هفته برای این صدق میکنه یا نه وگرنه گوشی از چین 20 تا 30 روزه میاد.

در مورد اینکه چه گوشی قراره بیاد خب بدی شرکت های چینی اینه که تو گوشی رو میخری به فاصله 6 ماه مدل بعدیش میاد که هم پردازنده ش بهتره و هم دوربین و ... در حال حاضر من K30 Ultra رو به POCO F2 Pro ترجیح میدم دلایل خوبی هم دارم امکاناتش هم بیشتره فقط پردازنده این وسط مدیاتک هست که هیچی کم نداره از اسنپدراگون 865 ولی پنل AMOLED و 120 هرتز و ... قابل چشم پوشی نیست.
مد نظرم بود k30 U ولی گویا فقط بره خود چینه و این طرفا نیاد.

آقا دمت گرم. ممنون بابت راهنمایی.

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
رابط کاربریش چطور؟ MIUI 12 رو خیلی تیتر دیدم که باگ داره و سنگینه.
سفارش از دبی مقدوره برام و می‌تونم بگم برام فقط بیارن ولی رجیستری رو کاری نمیشه کرد. دردسره واقعا.
به این زودیا گوشی خاصی قراره معرفی بشه که ارزش صبر کردن داشته باشه؟ تو همین رنج قیمت.

خب جواب سوال اولت اینه که من الان فکر میکنم 6 ماه هست روی MIUI 12 هستم و تنها باگی که دیدم اون خط سفید پایین صفحه که مثل آیفون هست شفاف نیست و یه کادر مشکی معمولا زیرش میاد تو بعضی برنامه ها وگرنه باگ خاصی ندیدم و گوشی خیلی روون شده و قشنگ یک لول از خود iOS هم زیباتر. (الان سه تا MIUI 12 دستمه)
برای سفارش هم هستن کسایی که 20 روزه میارن تهران ولی باید پاشی بری تهران ریجستر کنی که نمیدونم این قانون ریجستری که از راه دور شده از این هفته برای این صدق میکنه یا نه وگرنه گوشی از چین 20 تا 30 روزه میاد.

در مورد اینکه چه گوشی قراره بیاد خب بدی شرکت های چینی اینه که تو گوشی رو میخری به فاصله 6 ماه مدل بعدیش میاد که هم پردازنده ش بهتره و هم دوربین و ... در حال حاضر من K30 Ultra رو به POCO F2 Pro ترجیح میدم دلایل خوبی هم دارم امکاناتش هم بیشتره فقط پردازنده این وسط مدیاتک هست که هیچی کم نداره از اسنپدراگون 865 ولی پنل AMOLED و 120 هرتز و ... قابل چشم پوشی نیست.

• Like

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
بحث شارژ دیتا که توضیح دادند
در مورد COD mobile بگم من هر دست بازی با وای فای 2% از گوشیم کسر میشود و اگر با دیتا اشد 3 تا 4% ( بستگی داره چقدر طول بکشد ) یعنی من هم بیشتر از 5-6 ساعت نمیتونم یک کله بازی کنم :D
و روزی 2 بار گوشیم شارژ میکنم ... پس کاملا طبیعی هست

۲- به دردسرش میارزه در صورت امکان سفارش رو کنسل کنم و poco f2 pro بگیرم؟(6gb). تردیدم طول عمر دوربین سلفی پاپ آپشه + رابط کاربری MIUI.
من هم mi9t pro یا همون k20 pro دارم که دوربینش پاپ هست و شخصا یکی از دلایل خریدم همین بود
من پیش اومده از دستم وقتی دوربین بالا بوده افتاده و خودش داخل رفته ... دوربین خاک و کثیفی میگیره ولی خیلی کم و براحتی پاک میشود .. اگر فشار بدی داخل میرود تا چلوی اسیب بگیره... و طبق تست های خودشوت عمرش به شدت بالاست و منی که تا الان 1 سال گذشته و گوشی دارم هیچ گونه مشکلی در عملکرد بیرون و داخل رفتن دوربین پیش نیومده !!

در مورد رابط کاربری من باگ ندیدم ولی دارای نقص هست .. مثلا من شماره مامانم قسمتیش بزنم در گوشی های دیگه نشان میده که این شماره داری مثلا 0917300 دیگه 4 رقم بعد نیاز نیست بزنی و میاره شما تا اینجا زدی این افراد در دفترچه تلفنت داری اما این اینجوری نیست و کامل بزنم هم نمیاره تا زمانی که شماره گرفته باشم
یا در مخاطبین برای ویرایش، اگر در جستجو کسی پیدا کنم نمیتونم ویرایش کنم و حتما باید در لیست بلند بالای خودم پیداش کنم تا بعد گزینه ویرایش نشانم بده

ولی خوب رابطش روون و بدون لگ و سبک از نظر من هست و من مشکلی درونش ندیدم

در بحث رابط کاربری دیگه سلیقه مطرح هست و باید ببینی با چه چیزی مشکل داری، چه چیزی خوشت میاد

• Like
Reactions: gr.s and Ecthelion

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
انگاری سامسونگ صرفا از اسم سری S واسه این گوشی استفاده کرده.من فکر میکردم همه چی تو متریال با کیفیت پایین‌تر و دوربین ضعیف تر خلاصه بشه که گویا اینطور نیست. حتی خبری از5 gorilla glass هم نیست.
اس 20FE برخلاف بقیه گوشی های سری S20 توی ورژن 5G تمام مناطق نسخه اسنپ رو گرفتن و ورژن 4‌G که 100 دلار ارزون تره با اگزینوس میاد که تا الان فقط 4g وارد شده.
به نظر من توی این رده قیمتی value خوبی داره شارژ وایرلس ضد اب دوربین خوب و..
سه سال اپدیت اندروید تضمین شده هم داره.
گوریلا گلس 3 و پنل پلاستیکی پشت مشکلی ایجاد نمیکنه معمولا گلس و قاب از روز اول رو گوشیه دیگه :D
اون مشکل تاچ هم موردیه و چیزی نیست که همشون مشکل داشته باشن. البته حتما تستش کن.
راجع به Poco f2 Pro اونم گوشی خوبیه ارزش خرید بالایی داره ولی دوربینش متوسطه و پاپ اپ هم چیز سلیقه ایه شخصا خوشم نمیاد.
از نظر رابط کاربری هم به خوبی One UI نیست ولی قابلیت های خوبی داره + کاستوم رام هم خوبی هم داره.
از وان پلاس هم 8T پیدا میشه تو بازار البته قیمتش از S20FE و پوکو بالاتره ولی از 8 پرو پایین تره.

آخرین ویرایش:
  • Like

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
من فعلا فقط میخوام این چند میلیون پول باارزش مملکتمون رو که پای گوشیِ بدون مشکل اولیه داده باشم. همین.:D
صفحه نمایش بدون مشکل باشه + مشکل اورهیت واسه کارای عادی و روزمره نداشته باشه که در ادامه از عمر گوشی کم کنه. الانم ۴ ۵ ساعته همینطوری دارم نظرات ضد و نقیض می‌خونم.:))
این وسواس هم علاوه بر هزینه بالای گوشی به دلیل اینه که گوشی رو واسه کسی دیگه می‌خوام. شخصا به اون شکل استفاده سنگینی از گوشی ندارم و بعد ۸ سال هنوز xperia z رو دارم و البته که خدا پدر سونی رو بیامرزه.:D
واقعا این قانون رجیستری دیگه چی بود که واسه رفاه حال ما در نظر گرفتن؟ وقتی قراره در هر صورت هزینه رجیستر رو بدیم (حتی گوشی مسافری) خب اجازه بدید هر کسی با کد ملی خودش رجیستر کنه هزینه‌ش رو هم خودش بده. حتما باید کَرَم فروشنده شامل حال ما بشه که بیان و گوشی ۵۰۰ دلاری رو بدن ۲۵ میلیون!؟

• Like
Reactions: SiminSecret

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
من فعلا فقط میخوام این چند میلیون پول باارزش مملکتمون رو که پای گوشیِ بدون مشکل اولیه داده باشم. همین.:D
صفحه نمایش بدون مشکل باشه + مشکل اورهیت واسه کارای عادی و روزمره نداشته باشه که در ادامه از عمر گوشی کم کنه. الانم ۴ ۵ ساعته همینطوری دارم نظرات ضد و نقیض می‌خونم.:))
این وسواس هم علاوه بر هزینه بالای گوشی به دلیل اینه که گوشی رو واسه کسی دیگه می‌خوام. شخصا به اون شکل استفاده سنگینی از گوشی ندارم و بعد ۸ سال هنوز xperia z رو دارم و البته که خدا پدر سونی رو بیامرزه.:D
واقعا این قانون رجیستری دیگه چی بود که واسه رفاه حال ما در نظر گرفتن؟ وقتی قراره در هر صورت هزینه رجیستر رو بدیم (حتی گوشی مسافری) خب اجازه بدید هر کسی با کد ملی خودش رجیستر کنه هزینه‌ش رو هم خودش بده. حتما باید کَرَم فروشنده شامل حال ما بشه که بیان و گوشی ۵۰۰ دلاری رو بدن ۲۵ میلیون!؟

بنده هم مثل شما از خانواده سونی کوچ کردم :) از Z به Z2 به X ولی خب واقعا تفاوت ها زیاده و شخصا سرعت شارژ و صفحه باکیفیت خیلی برای من مهمه برای همین من گوشی هایی رو انتخاب میکنم که پنل AMOLED سامسونگ باشه و بدونم کیفیتش بالاترین حد ممکنه تو اون رنج قیمتی هست. رجیستری هم یه منبع درآمد خوب شد برای دولت که نون بخوره از توش وگرنه قاچاقی اگه میومد داخل بازار الان وضع این نبود. خودمم به شخصه هیچ بازی رو گوشی نصب نمیکنم حتی ویدیو هم هفته ای یک موزیک ویدیو یا یوتیوب روی گوشی ببینم فقط شبکه های اجتماعی ولاغیر ... این باگ هایی که دوستمون اشاره کردن هم مربوط به رام گلوبال گوشی های شیائومی به خاطر نرم افزار تلفن گوگل هست که پیشفرض نصب شده شما رام اروپا بگیری این مشکلات رو نداره. تقریبا میتونم بگم تنها اشکال گوشی های شیائومی این هست که پچ امنیتی گوگلش هر ماه نمیاد بر خلاف سونی و سامسونگ و ... وگرنه در کل عیب و ایراد خاصی نیست و اصلا و ابدا نمیشه از خیر شارژر 33 واتی سریعش گذشت چون واقعا وقتی از اکسپریا به همچین چیزی کوچ میکنی ، دلت نمیخواد دیگه نگاه به گوشی قبلی بکنی چه برسه دستت بگیری.

• Like

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
اره متاسفانه بازار ایران اینجوریه دیگه
راجع به FE اگزینوس برای استفاده معمولی که اصلا مشکلی نداره اصلا فرقش با اسنپ احساس نمیشه. توی استفاده سنگین درسته از اسنپ 865 ضعیف تره.
در مورد تاچش هم گفتم حتما تستش کن.
تو رده ی 15 میلیون تنوع زیادی نیست تو بازار ولی اگه قصد کنسل کردن سفارشت رو داشتی میتونی به mi 10 5g هم یه نگاهی بندازی :D قیمتش حدود 20 تومنه ولی هم اسنپه هم دوربین خیلی خوبی داره اکثر ضعف های پوکو رو هم نداره. البته تک سیم کارته.
Mi 10T و Mi 10T Pro هم از شیا هستن که ممکنه بزودی وارد بشن .
Mi10t pro تقریبا همون mi 10 فقط صفحش به جای اولد نود هرتز، ips 144هرتزیه و قیمتش هم پایین تره.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر