راهنمایی در امر خرید موبایل

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
درود
عزیز اول اینکه فکر کنم 8 گیگ برای این گوشی کم هستش،بعد هر چی میگیری سرعت U3 بگیر.

XPERIA Z3+
حتما U3 یا U1 بگیرید و غیر از اینا خریدشون اشتباست و آزار دهنده میشه استفاده از گوشی .فقط یک نکته اینکه همیشه اینطوری نیست که سرعت U3 بیشتر از U1 باشه .همه کارتا یه سرعت Wیک سرعت R دارن و باید به اونا توجه کنید و خیلی کارت U1 هست که سرعت و عملکرد بهتری از U3 داره پس مواظب باشید که فروشنده صرفا بخاطر اون پول بیشتری ازتون نگیره.جدا از اینا حتما از جای معتبر و برند معتبر بگیرید چون کارتا این رنجی 10 تا مادام العمر گارنتی دارن. من خودم 2 سال پیش بخاطر 10 تومن سود 50 تومن ضرر کردم.
قبول دارم ساده است
من خودم اولین بار به سادگی هر چه تموم تر ساختم ولی الان نمی دونم قضیش چیه که خیلی سخت درست میشه
یعنی هزار تا مشکل خوردم
اون قسمتی که میخواستی کردیت کارت بزنی اون گزینه اسکیپ رو نداشت. نمی دونم چی شد آخر دادمش یکی از دوستام ساخت
اخرم نفهمیدم که این همه گیر واسه چی بود
در کل 200 تومن واقعا الکیه
البته توی سایتا من 7 تومن دیدم که می سازن
بنظر من 1 تومنشم زیاده.کسی که این چنین پولی میده صرفا بخاطر این نیست که نمیتونه بسازه داره پول اینو میده که خوصله نداره بره یاد بگیره بسازه و سرچ کنه :)

- - -ویرایش - - -

دوستان سلام ی سوال داشتم
بچها الان ایفون 5s یک میلیون سیصد میرزه ؟؟یکی از دستان ی تعداد محدود داره داره این قیمت میده
الان چون تو بازر کمه من قیمت گرفتم قیمتش خیلی بیشتر بود تا 1.800 هم بود حالا میخواستم ببینم این قیمت خوبه ؟؟و اینکه الان خرید این مدل ایفون خوب هست یا خیر ؟؟
ی سوال مهم دیگه
از کجا میشه فهمید که گوشی رفرش نیست ؟؟این خیلی برام مهمه ک گوشی رفرش نباشه
و نکته اخر اینکه از کجا میشه فهمید که گوشی کاملا اکبند هستش ؟؟ایرانی بازی در نیاورده باشن:d و بخوان گوشی دوست دوم جای نو بفروشن
مرسی از همه دوستان
چند گیگ؟ 32 که هیچ 16 هم این قیمت نمیدن یعنی زیر 1500 اصلا امکان نداره.
خرید 5s الان بنظرم فقط یه دلیل میتونه داشته باشه و اونم سایز صفحه هستش.اگه با سایز 4.7 سری 6 و 6s مشکل دارین و یا زیبایی(چون بنظر خودم 5s از 6 زیباتره) بگیرید وگرنه سعی کنید که حتی المقدر 6 بگیرید.
متاسفانه تو ایران گوشی که هیچی لپتاب رف هم 2-3 سالیه خیلی زیاد شده مشکل اصلی اینه که جای اصل پول میگیرن از شما .الان شما هر چیزی بخواید دوبی بدون کارتون متیونید رفرش نو تر از آکبند پیدا کنید و بعد میارن اینجا براش جعبه و اینا اوکی میکنن.من خودم نمتونم تشخیص بدم از نزدیک چون قاب گوشی رو 99% عوض میکنند و کاملا نو میشه .از لحاظ نرم افزاری نمیدونم راهی هست یا نه.
مهمترین نکته فقط جعبه گوشی هست.یکی اون T معروف بسته بندی اپل در کناره بسته بندی و یکی اینکه در گوشی های غیر رف هیچ گونه هوایی زیر پلاستیکش نمیمونه .اینام بخاطر استفاده اپل از دستگاههای بسته بندی اختصاصی خودشه.تو نت سرچ کنید زیاد عکس هست واسه تفاوتش.
15629395730207784935.png
21515166086895858391.png

الان جعبه بالایی اصل و پایینی رفرش هست.

نکته دیگه بررسی سریال نامبر پشت جعبه با داخل گوشی هست.اول اینکه پشت جعبه چون معمولا درستش میکنند ببینید تمیز باشه بعد حتما توی setting برید و سریال نامبر رو ببینید اگه با 5 شروع شده بود مثل 5KXXXXXXXXXXX نخرید چون اپل گوشی های رف رو با این سریال عرضه میکنه.
اما آخرین راه هم برای اینکه بفهمید نو هست یا دست دوم از فروشنده سریال نامبر دستگاه رو قبل از باز کردنش بگیر و بزن تو لینک زیر تو سایت اپل.اگه اکتیو نشده باشه دستگاه تا حالا برات مینویسه وگرنه تاریخ اکتیو شدنشو هم اعلام میکنه.
https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do?newid=y
در کل بنظرم ریسک نکنید.

آخرین ویرایش:

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
چند گیگ؟ 32 که هیچ 16 هم این قیمت نمیدن یعنی زیر 1500 اصلا امکان نداره.
خرید 5s الان بنظرم فقط یه دلیل میتونه داشته باشه و اونم سایز صفحه هستش.اگه با سایز 4.7 سری 6 و 6s مشکل دارین و یا زیبایی(چون بنظر خودم 5s از 6 زیباتره) بگیرید وگرنه سعی کنید که حتی المقدر 6 بگیرید.
متاسفانه تو ایران گوشی که هیچی لپتاب رف هم 2-3 سالیه خیلی زیاد شده مشکل اصلی اینه که جای اصل پول میگیرن از شما .الان شما هر چیزی بخواید دوبی بدون کارتون متیونید رفرش نو تر از آکبند پیدا کنید و بعد میارن اینجا براش جعبه و اینا اوکی میکنن.من خودم نمتونم تشخیص بدم از نزدیک چون قاب گوشی رو 99% عوض میکنند و کاملا نو میشه .از لحاظ نرم افزاری نمیدونم راهی هست یا نه.
مهمترین نکته فقط جعبه گوشی هست.یکی اون T معروف بسته بندی اپل در کناره بسته بندی و یکی اینکه در گوشی های غیر رف هیچ گونه هوایی زیر پلاستیکش نمیمونه .اینام بخاطر استفاده اپل از دستگاههای بسته بندی اختصاصی خودشه.تو نت سرچ کنید زیاد عکس هست واسه تفاوتش.
15629395730207784935.png
21515166086895858391.png

الان جعبه بالایی اصل و پایینی رفرش هست.

نکته دیگه بررسی سریال نامبر پشت جعبه با داخل گوشی هست.اول اینکه پشت جعبه چون معمولا درستش میکنند ببینید تمیز باشه بعد حتما توی setting برید و سریال نامبر رو ببینید اگه با 5 شروع شده بود مثل 5KXXXXXXXXXXX نخرید چون اپل گوشی های رف رو با این سریال عرضه میکنه.
اما آخرین راه هم برای اینکه بفهمید نو هست یا دست دوم از فروشنده سریال نامبر دستگاه رو قبل از باز کردنش بگیر و بزن تو لینک زیر تو سایت اپل.اگه اکتیو نشده باشه دستگاه تا حالا برات مینویسه وگرنه تاریخ اکتیو شدنشو هم اعلام میکنه.
https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do?newid=y
در کل بنظرم ریسک نکنید.
16 گیگ دوست عزیز
من خودمم از قیمتش تعجب کردم ولی خب ادرسش تو ولیعصر یکم امیدوار شدم ک راست باشه
تنها دلیل من برای خرید این گوشی پول هست:d من در حال حاضر اینقد پول دارم و اپل دوست بودن :dوگرنه کی از 6 بدش میاد ؟؟؟
از توضیحاتت هم خیلی ممنون ولی یکم بیشتر نگران شدم ولی ی چیزی ک فهمیدم هنوز این مدل از ایفون تولید میشه و این احتمال رف بودن رو فک کنم یکمی بیاره پایین

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
فعال سازی خاصی نداره، فقط اونجا سیم‌کارتت رو بنداز بهش آنتن که اومد همه چیز ردیفه خودت میتونی همه کاراش رو بکنی، ولی نیاز داری حتما یه Apple ID بسازی

اقا شرمنده ی سوال دیگه:
اینکه من کرمان زندگی میکنم و میخوام از آلدیجیتآل گوشی رو بگیرم حالا این لان مدلایی ک داره با گارنتی وقایع گستر فارس هسته!میخوام بدونم ک بک گوشی رو باز کردن؟کلا بنظرت صبر کنم بی گارانتیش رو بیاره بهتر نیست؟
بعدش ی سوال دیگه اینکه چ رنگی رو بگیرم؟اخه یکی میگفت بعضی رنگای ایفون ب مرور زمان گوشهاش رنگش میره!

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
16 گیگ دوست عزیز
من خودمم از قیمتش تعجب کردم ولی خب ادرسش تو ولیعصر یکم امیدوار شدم ک راست باشه
تنها دلیل من برای خرید این گوشی پول هست:d من در حال حاضر اینقد پول دارم و اپل دوست بودن :dوگرنه کی از 6 بدش میاد ؟؟؟
از توضیحاتت هم خیلی ممنون ولی یکم بیشتر نگران شدم ولی ی چیزی ک فهمیدم هنوز این مدل از ایفون تولید میشه و این احتمال رف بودن رو فک کنم یکمی بیاره پایین
هنوز تولید میشه نسخه sim free تو آمریکا و استور اپل بدون Tax فک کنم 450 دلار باشه دیگه حساب کتاب با خودت.
احتمال اینکه آکبند باشه هم هست اما خوب یکم بعیده در هر صورت با این دید بری خیلی بهتره تا بری آکبند بگیری و سخت گیری نکنی آخرش بفهمی دست دو یا رفرش بوده حالت گرفته بشه.
درباره اینکه تولید میشه و رفرش ممکنه نباشه اینطور نیست معمولا از 4 ماه بعد از تولید گوشی (بعضیا زودتر بسته به محصول و نواقص اولیه داره) رفرش میاد تو بازار حتی تو خارج فقط فرقش اینه اپل گوشی معیوب رو درست میکنه خودش و با بسته بندی به عنوان جنس رفرش به قیمت ارزونتر بفروش میرسونه.

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
اقا شرمنده ی سوال دیگه:
اینکه من کرمان زندگی میکنم و میخوام از آلدیجیتآل گوشی رو بگیرم حالا این لان مدلایی ک داره با گارنتی وقایع گستر فارس هسته!میخوام بدونم ک بک گوشی رو باز کردن؟کلا بنظرت صبر کنم بی گارانتیش رو بیاره بهتر نیست؟
بعدش ی سوال دیگه اینکه چ رنگی رو بگیرم؟اخه یکی میگفت بعضی رنگای ایفون ب مرور زمان گوشهاش رنگش میره!
یه سری از دوستان گارانتی وقایع گستر گرفته بودن، مثه اینکه باز می‌کنن پلمپ رو ! کلا پیشنهاد می‌کنم بدون گارانتی و پلمپ بگیری،
در مورد رنگ هم شخصا خودم فقط Space Grey رو میتونم تحمل کنم به خاطر پنل جلوی یک دست مشکی، ولی هیچکدوم مشکل رنگ ندارند، هرکدوم رو که دوست داشتی بگیر.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
درود بین این سه گوشی کدوم بهتره؟برای خودم نمیخوام بگیرم البته:d
هواوی P8 Lite
هواوی honor 4c
htc desire
اگه گوشی دیگه ای تو این رنج بهتر هست هم بگید

Hamed-M1

کاربر سایت
Jul 3, 2011
24
نام
Hamed
هواوی P8 Lite
هواوی honor 4c
htc desire
Xiaomi redmi note 2
پردازنده meditek helio x10 هشت هسته ای 2.2 گیگاهرتز
2 گیگ رم
صفحه نمایش full hd 5.5 دوربین 13
قیمت 650 تا 730 تومن

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
هواوی P8 Lite
هواوی honor 4c
htc desire

زیر800انر6بهترین انتخابه
زیر700هم انرx4عالیه
زیر600هم انر4cعالی
اندروید5.1هم براشون اومده

سامسونگ j5هم وj7خوبه دوربین و باتری و نمایشگرشون عالیه
اچ تی سی 620و626هم عالین
لنوو هم گوشی های خوبی وارده کرده قیمتشون بالاست فعلا
هواوی هم بجز انر ها پیشنهاد نمیشه قیمتشون بالاست پی 8لایت خوبه وg7
در کل honorبگیره بهتره نسبت به قیمت عالین مخصوصا انر6که واقعا فوق العادست

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوستان میخواستم یک گوشی در رنج قیمتی 1200 بگیرم .چی پیشنهاد میدین؟نظر خودم
z2
htc one m8
lg g3
دوستان اگه گوشی بهتری توی این رنج قیمت هست بگین.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
z2
htc one m8
lg g3
z2 رو که بزار کنار...اگه سونی میخوای برو سراغ z3 که البته قیمتشم 1500 هست و گرونه
ولی تو این رنج به نظر من اول m8 بعد g3

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
ممنون از پاسخت.
دوست عزیز میشه بگی z2 مشکلش چیه؟
z2 صفحه نمایشش نسبت به رقبای خودش اصلا خوب نیست
و یکی دیگه از دلایل منم اینه که الان 3 مدل جدیدتر از خانواده z معرقی شده و z2 میشه گفت دیگه از رده خارج به حساب میاد
ولی g3 و m8 فقط یک مدل بالاتر از خودشون هست

و در آخر این که تا چند وقت دیگه 5 تو بازار زیاد میشه و قیمت z3 افت میکنه و اون موقع دیگه z2 واسه فروش مشتری نداره

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
z2
htc one m8
lg g3
سلام رفیق.
من الان زد ۲ سونی دارم، از گوشیم کاملا راضیم.
مشکل فیلم برداری رو دوستان درست میگن ولی سونی هنوز هم داره برای این گوشی اپدیت میده و نسخه ی مارشمالو هم براش میاد. پس کوشی از دور خارج نیست به علاوه این که گوشی زد ۲ سونی بدنه ای شیشه ای فلزی داره ولی ال جی پلاستیکه که من باهاش مشکل دارم. حس خوبی بهت نمیده ال جی.
یک مشکل دیگه زد ۲ مدت زمان طولانی مدت شارژ باتریه که حدودا سه ساعته.
اچ تی سی هم بهت پیشنهاد میدم ولی اون رم کمتری داره و دوربین ضعیف تر به علاوه قدیمی تر هست و قیمت بالاتری داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر