راهنمایی در امر خرید موبایل

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,467
نام
نیما
سلام دوستان اگه میشه به این سوالام جواب بدین. گوشی یکی از دوستام مشکل سخت افزاری پیدا کرده(s3 mini) اطلاعات مهمی توشه میخواد که پاک نشه. اگه سخت افزار گوشی رو عوض کنه اطلاعاتش حذف میشه؟ نمیشه اطلاعات رو یه جوری از حافظه داخلی بدون آسیب دیدن بیرون کشید؟

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
باتری نکسوس ها و زد5باز جالب نشد و متوسط البته زد5خوب بوده امسال810گند زد به همه گوشی ها.
زد5واقعا عالیه از هر نظر
اچ تی سی a9هم معرفی شد که خوبه ولی گرونه
لومیا ها هم که فوق العاده مخصوصا دوربین

شایعات اس7هم جالبه
قراره سنسور دوربین20مگ و جدیدی داشته باشه که ابعاد خیلی کوچیک تری داره و باعث میشه دوربین بیرون نزنه
حالا کیفیت دوربین اس6و نوت5بی نظیر دیگه اینم معلومه چه غولیه
جنس بدنش هم منیزیم و شیشه هستش که فوق العاده مقاوم شیک
چیپ صدای جدید که کیفیت و بلندی صدای خیلی بهتری داره
پردازندهm1که وحشتناک قویه.هرچند میخواد820رو بذاره
اونم خود سامسونگ میسازه 14نانومتری
صفحه نمایش قطعا بهتر از نوت 5ه که الان بهترین تو بازار
کلا مشخصه مثل اس6گوشی فوق العاده ی میشه
اگه باتری رو ارتقا بده دیگه شاهکاره

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
:o
لومیا 950 عجب دوربینی داره!!!!!!! یعنی اگه رو حالت اتومات عکس گرفته باشه دیگه باید ایفون 7 و اس 7 و بعدی های دیگه ایی که میخوان بدن بیرون بیان جلوش زانو بزنن!
930 مال 2 3 سال پیشه تو تست های زومیت اس6 رو بلعید وای به حال این یکی:>

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
سلام دوستان
من میخوام ایفون 6s بخرم ولی بعضی چیزا رو نمیدونم حواهشا کمک کنید
اول اینکه iccid چیه؟باشه بهتره ی نباشه؟
دوم اینکه جریان این بارت نامبر چیه؟که میگن LLA و...؟چون یکی میگفت بارت نامبر بعضی کشور ها imassage و ifacetime روندارن!در کل کدوم بارت نامبر خوبه؟
سوم اینکه فرق بین چیب های TSMC و سامسونگ ک ابل تو ایفون میزنه چیه؟کدوم یکی بهتره؟

و در اخر بگین کلا از بین این موارد بالا کدوماش بهتره ک من همونو بگیرم :D

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
سلام دوستان
من میخوام ایفون 6s بخرم ولی بعضی چیزا رو نمیدونم حواهشا کمک کنید
اول اینکه iccid چیه؟باشه بهتره ی نباشه؟
دوم اینکه جریان این بارت نامبر چیه؟که میگن LLA و...؟چون یکی میگفت بارت نامبر بعضی کشور ها imassage و ifacetime روندارن!در کل کدوم بارت نامبر خوبه؟
سوم اینکه فرق بین چیب های TSMC و سامسونگ ک اپل تو ایفون میزنه چیه؟کدوم یکی بهتره؟

و در اخر بگین کلا از بین این موارد بالا کدوماش بهتره ک من همونو بگیرم :D

iccid مربوط به سیم‌کارت درون گوشی هست که گوشی های Factory Unlocked این رو دارند، کلا هیچ فرقی با گوشی های Sim Free (که iccid ندارند) نداره، رفتی بخری اگه یه وقت فروشنده شروع کرد به چرت و پرت گفتن که گوشی های iccid دار مشکل داره و فلان، بعدا ممکنه سیم کارتت کار نکنه و... همش الکیه به هیچ وجه گوش نکن.
در کل iccid دار و غیر iccid هیچ برتری نسبت به هم ندارند. هر کدوم که ارزون تر بود رو بگیر :d

پارت نامبر مربوط به منطقه ای میشه که گوشی برای فروش در نظر گرفته شده مثلا lla برای امریکا هست، تفاوتشون هم در نوع سیم برقشون هست، مثلا امریگا 3شاخه هست و انگلیس دو شاخه پارت نامبر امارات هم Facetime Video Call نداره، معمولا بازار ایران امارات نمیفروشند.

از اینجا میتونی پارت نامبر های مختلف رو چک کنی https://www.theiphonewiki.com/wiki/Model_Regions

اپل برای ساخت و تولید چیپست هاش امسال از دو شرکت TSMC و سامسونگ کمک گرفته چیپ‌ست های TSMC از تکنولوژی 16nm و سامسونگ از 14nm استفاده کرده بحث اصلی سر این بوده که چیپ‌ست های TSMC در بنچمارک ها یه ذره قوی تر هستن و باتری شون دیر تر تموم میشه (البته در بنپمارک های باتری)

کلا تست سایت های مختلف و همینطور بیانیه رسمی اپل نشون داده که در استفاده روزانه (نه بنچمارکینگ) تفاوت این دو چیپ در حد 2-3 درصد هست. در کل این مسئله هم هیچ برتری خاصی نیست و هرکدوم رو بگیری هیچ فرقی نداره و شما چیزی حس نمی‌کنی، البته هیچ راهی هم نداره که از جعبه گوشی بشه فهمید که آیفون که دارید می‌خرید کدوم چیپ‌ست رو داره.

در آخر پیشاپیش خرید گوشی جدیدتون رو تبریک می‌گم :d

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
چقدر Nexus 5X عالیه!!! با این قیمت ، CPU خیلی خوب که داره... دوربینش در حد S6 و G4 که هست (بهتر از ال جیه میگن) ... رزولوشن فول اچ دی که داره... فینگر پرینت اسکنرش از ایفون هم سریع تره!! (به عبارتی سریعترین بین گوشی های S6-Z5-6S و 5X هست)... اندروید خاام!
واقعا گل کاشت نکسوس امسال! فوق العاده عمل کرد.

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
iccid مربوط به سیم‌کارت درون گوشی هست که گوشی های Factory Unlocked این رو دارند، کلا هیچ فرقی با گوشی های Sim Free (که iccid ندارند) نداره، رفتی بخری اگه یه وقت فروشنده شروع کرد به چرت و پرت گفتن که گوشی های iccid دار مشکل داره و فلان، بعدا ممکنه سیم کارتت کار نکنه و... همش الکیه به هیچ وجه گوش نکن.
در کل iccid دار و غیر iccid هیچ برتری نسبت به هم ندارند. هر کدوم که ارزون تر بود رو بگیر :d

پارت نامبر مربوط به منطقه ای میشه که گوشی برای فروش در نظر گرفته شده مثلا lla برای امریکا هست، تفاوتشون هم در نوع سیم برقشون هست، مثلا امریگا 3شاخه هست و انگلیس دو شاخه پارت نامبر امارات هم Facetime Video Call نداره، معمولا بازار ایران امارات نمیفروشند.

از اینجا میتونی پارت نامبر های مختلف رو چک کنی https://www.theiphonewiki.com/wiki/Model_Regions

اپل برای ساخت و تولید چیپست هاش امسال از دو شرکت TSMC و سامسونگ کمک گرفته چیپ‌ست های TSMC از تکنولوژی 16nm و سامسونگ از 14nm استفاده کرده بحث اصلی سر این بوده که چیپ‌ست های TSMC در بنچمارک ها یه ذره قوی تر هستن و باتری شون دیر تر تموم میشه (البته در بنپمارک های باتری)

کلا تست سایت های مختلف و همینطور بیانیه رسمی اپل نشون داده که در استفاده روزانه (نه بنچمارکینگ) تفاوت این دو چیپ در حد 2-3 درصد هست. در کل این مسئله هم هیچ برتری خاصی نیست و هرکدوم رو بگیری هیچ فرقی نداره و شما چیزی حس نمی‌کنی، البته هیچ راهی هم نداره که از جعبه گوشی بشه فهمید که آیفون که دارید می‌خرید کدوم چیپ‌ست رو داره.

در آخر پیشاپیش خرید گوشی جدیدتون رو تبریک می‌گم :d

اقا دمت گرم خیلی توضیحات کامل بود :D
بعدش یچی دیگه اینکه طریقه فعال سازی ایفون چجوریه؟سیم کارت بذاری روش دیگه تمومه؟یا باید فعالش کنی و اینجور حرفا؟
میخوام ببینم خودمم میتونم کاراش رو بکنم یا نه از اینفروشنده های دزد بعید نیست ب بهونه فعالسازی ادم رو تیغ بزنن :D

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
بعدش یچی دیگه اینکه طریقه فعال سازی ایفون چجوریه؟سیم کارت بذاری روش دیگه تمومه؟یا باید فعالش کنی و اینجور حرفا؟
میخوام ببینم خودمم میتونم کاراش رو بکنم یا نه از اینفروشنده های دزد بعید نیست ب بهونه فعالسازی ادم رو تیغ بزنن :D
فعال سازی خاصی نداره، فقط اونجا سیم‌کارتت رو بنداز بهش آنتن که اومد همه چیز ردیفه خودت میتونی همه کاراش رو بکنی، ولی نیاز داری حتما یه Apple ID بسازی

PS1

کاربر سایت
Jan 3, 2015
216
دوستان میخام برای گوشیم ( z3 ) یه کارت حافظه جانبی 8 گیگ بگیرم چی پیشنهاد می کنید ؟؟ قیمتش هم معقول باشه
مرسی

Sent from my D6603 using Tapatalk
درود
عزیز اول اینکه فکر کنم 8 گیگ برای این گوشی کم هستش،بعد هر چی میگیری سرعت U3 بگیر.

XPERIA Z3+

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
Apple ID یک چیزی مثل اییمیل ساختن هست وو گولشون نخوری خدا تومان بدی برای ساخت یک چیز ساده ها !

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
به شخصه و در حضور خودم شاهد بودم یه مغازه دار برای ساختن Apple ID 200 هزارتومن از خانم محترم پول گرفتن!
هرچی سعی کردم بهشون بفهمونم یه پروسه راحت و چند دقیقه ای هست ساختن این اپل ای دی به کت اشون نرفت و 200 رو دادن مغازه دار.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
به شخصه و در حضور خودم شاهد بودم یه مغازه دار برای ساختن Apple ID 200 هزارتومن از خانم محترم پول گرفتن!
هرچی سعی کردم بهشون بفهمونم یه پروسه راحت و چند دقیقه ای هست ساختن این اپل ای دی به کت اشون نرفت و 200 رو دادن مغازه دار.
قبول دارم ساده است
من خودم اولین بار به سادگی هر چه تموم تر ساختم ولی الان نمی دونم قضیش چیه که خیلی سخت درست میشه
یعنی هزار تا مشکل خوردم
اون قسمتی که میخواستی کردیت کارت بزنی اون گزینه اسکیپ رو نداشت. نمی دونم چی شد آخر دادمش یکی از دوستام ساخت
اخرم نفهمیدم که این همه گیر واسه چی بود
در کل 200 تومن واقعا الکیه
البته توی سایتا من 7 تومن دیدم که می سازن

آخرین ویرایش:

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
دوستان سلام ی سوال داشتم
بچها الان ایفون 5s یک میلیون سیصد میرزه ؟؟یکی از دستان ی تعداد محدود داره داره این قیمت میده
الان چون تو بازر کمه من قیمت گرفتم قیمتش خیلی بیشتر بود تا 1.800 هم بود حالا میخواستم ببینم این قیمت خوبه ؟؟و اینکه الان خرید این مدل ایفون خوب هست یا خیر ؟؟
ی سوال مهم دیگه
از کجا میشه فهمید که گوشی رفرش نیست ؟؟این خیلی برام مهمه ک گوشی رفرش نباشه
و نکته اخر اینکه از کجا میشه فهمید که گوشی کاملا اکبند هستش ؟؟ایرانی بازی در نیاورده باشن:d و بخوان گوشی دوست دوم جای نو بفروشن
مرسی از همه دوستان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر