راهنمایی برای خرید موبایل

سامسونگ عجیب و غریب باتری میخوره
همیشه تو شارژه
برادرم گرفت و بعد از دو هفته فروخت.
نمیدونم چرا ولی وحشتناک باتری میخورد.
با اینکه برنامه خاصی هم نداشت روش و هیچ نرم افزار ایرانی هم نصب نداشت.
من ورژن اسنپدراگون S20 FE دارم مشکلی ندارم با باتریش، عالی نیست در حد همون نرمال هست، ولی از بقیه نظرات عالیه بنظرم.

درمورد ناتینگ فون تحقیق میکنم
خود 12t چطوره ؟
چند تا تست از s21 fe دیدم ازش در حد همون 6 تا 6 ساعتو چهل دقیقه اینا شارژ میگرفت زیر مصرف.
Nothing phone ـم همون تست تا 8 ساعت 20 دقیقه شارژ میداد که عالیه اگه باتری واست مهمه گزینه خیلی خوبیه.

واسه همین گفتم بین S21 FE و Nothing phone، این یکی از نظر باتری بهتره اون یکی دوربین و امکانات دوربینش، دیگه خودت میدونی :D

12T ـم دوربین و باتری خوبی داره تا جایی که دیدم، پکیج خوبیه بصورت کلی، مخصوصا اگه اهل گیم باشی و بخوای سریع شارژ شه و ... ولی به شخصه من اگه باشم امکانات/رابط کاربری و کیفیت ساخت اون دوتا رو کاملا ترجیح میدم چون تو این رنج فقط همین دوتا هستن که امکانات پرچم دارا رو با این قیمت میدن.

آخرین ویرایش:
سلام دوستان
نظرتون راجب شیائومی 12t چیه ؟
تو این رنج قیمت گزینه خوب دیگه ای هم هست؟
الویت دوربین و باتری
سلام :D

من امروز 12T رسید دستم

دوربینش متوسط رو به بالاست، OIS هم داره برخلاف 11T Pro

سایت gsm عکس های گرفته شده با 12T و S21 FE رو مقایسه کن خودت تصمیم بگیر :D (شرایط تست 1:1 نیست ولی واسه دیدن کیفیت خوبه)

Xiaomi 12T review

Samsung Galaxy S21 FE 5G review

از نظر باتری، فعلا 1 روزه دارم نمیتونم نظر نهایی بدم، ولی از جعبه که به شارژ زدم تو 10 دقیقه پر شد :D

120 فاکینگ وات شارژرشه :D

یکم V-P-N ریختم و اپ هارو + MIUI آپدیت کردم و لانچر گنشین + RL رو با 500KB دانلود کردم شده 80%(با وایفای 5GHz)

این چیپ Dimensity 8100-Ultra از اکثر چیپ های Snapdragon هم کم مصرف تره هم خنک تر

خودم یک روز کامل تحقیق کردم با توجه به بودجه و امکانات بنظرم بهترین انتخاب همین 12T بود :D

آخرین ویرایش:
هر کدام مزایا و معایب خودش دارند

مثلا
مزایا S21 FE
سخت افزار قوی ، دوربین خوب ، ضد آب
معایب
باتری ضعیف ، بدنه پلاستیکی

12T
مزایا
سخت افزار قوی ، دوربین خوب ، شارژر 120 واتی
معایب
رابط کاربری متوسط

Nothing Phone
مزایا
طراحی ، رابط کاربری روان
معایب
سخت افزار متوسط ، دوربین متوسط ، اسپیکر متوسط

بعد باید ببینی هدفت و کارایت از گوشی چی هست مثلا کسی که گیم زیاد بازی میکنی منطقیه که گوشی با سخت افزار خوب بگیره و خرید ناتینگ فون عاقلانه نیست یا مثلا کسی که استایل براش مهمه و میخواد خاص باشه میره ناتینگ فون میخره

@zilyzal
سلام
باتری تقویت شده برای iPhone XR میخوام، اینا که تو بازارن اصلن؟
بعد شارژر فست تایپ C بهش میخوره؟ چون شارژر خودش اون ورودی کلگی USB 2 بود
آیفون SE 2 که داشتم کلگیش تایپ C داشت برخلاف این

بعد اگه استور خارجی که روش بازیای پولی رایگان باشن بگین...
تونستم retroarch از یه استور نصب کنم و رانش کنم
فکر کنم بازیای خود آیفونم هم بشه اینطوری نصب کرد (پولیا رو) نه؟؟؟

@zilyzal
سلام
باتری تقویت شده برای iPhone XR میخوام، اینا که تو بازارن اصلن؟
بعد شارژر فست تایپ C بهش میخوره؟ چون شارژر خودش اون ورودی کلگی USB 2 بود
آیفون SE 2 که داشتم کلگیش تایپ C داشت برخلاف این

بعد اگه استور خارجی که روش بازیای پولی رایگان باشن بگین...
تونستم retroarch از یه استور نصب کنم و رانش کنم
فکر کنم بازیای خود آیفونم هم بشه اینطوری نصب کرد (پولیا رو) نه؟؟؟
درمورد باتری دقیق اطلاع ندارم ولی تا جایی که میدونم الان خیلی ساله فقط OEM و باتری اصل رو ایفون جواب میده اگه فیک باشه کلا نمیخونه اگرم بخونه مطمئنا امکانات باتری اصل رو نداره مثل چک کردن و درصد battery health حالا نمیدونم چقدر تغییرات دادن چند سال پیش که کلا هر قطعه ای غیراصل عوض میشد گوشی کار نمیکرد
فست شارژ اگه میخوای استفاده کنی مارک baseus یه مدل کلگی با سیم داره اونو بخر کابل هم فرقی نمیکنه تایپ سی به لایتنینگ هم باشه میخوره بهش بنظرم فقط همین مارک رو بگیر چون فست شارژ اصلی ایفون که خداتومن قیمتشه سیمشم مثل همیشه کیفیتی نداره زود خراب میشه ولی این baseus من شدیدا ازش راضیم قیمتش یک سوم اداپتور فست شارژ خود اپل بود که تازه مال اپل فقط اداپتور خالیه سیمشم باز جدا باید خریداری بشه این جفتشو داشت
درمورد سوال اخرم اطلاع ندارم تا جایی که میدونم برنامه ای نمیشه خارج از ایتور خود اپل نصب کرد مگر به سری چیزای خاص که با برنامه های کامل تو خود استور فرق میکنن

درمورد باتری دقیق اطلاع ندارم ولی تا جایی که میدونم الان خیلی ساله فقط OEM و باتری اصل رو ایفون جواب میده اگه فیک باشه کلا نمیخونه اگرم بخونه مطمئنا امکانات باتری اصل رو نداره مثل چک کردن و درصد battery health حالا نمیدونم چقدر تغییرات دادن چند سال پیش که کلا هر قطعه ای غیراصل عوض میشد گوشی کار نمیکرد
فست شارژ اگه میخوای استفاده کنی مارک baseus یه مدل کلگی با سیم داره اونو بخر کابل هم فرقی نمیکنه تایپ سی به لایتنینگ هم باشه میخوره بهش بنظرم فقط همین مارک رو بگیر چون فست شارژ اصلی ایفون که خداتومن قیمتشه سیمشم مثل همیشه کیفیتی نداره زود خراب میشه ولی این baseus من شدیدا ازش راضیم قیمتش یک سوم اداپتور فست شارژ خود اپل بود که تازه مال اپل فقط اداپتور خالیه سیمشم باز جدا باید خریداری بشه این جفتشو داشت
درمورد سوال اخرم اطلاع ندارم تا جایی که میدونم برنامه ای نمیشه خارج از ایتور خود اپل نصب کرد مگر به سری چیزای خاص که با برنامه های کامل تو خود استور فرق میکنن
مرسی
میشه یه جا برای خریدن باتری تقویت شده ش و شارژری که گفتی معرفی کنی که فیک نباشه؟ اگه اینترنتی باشه چه بهتر
شارژرشو فکر کنم دیجی داشته باشه (البته دقیق نمیدونم کدومشو بگیرم) ولی باتری تقویت شده شو نمیدونم کجا داره که مورد اعتمادم باشه
بعد برای عوض کردن باتری کجا ببرم که هم اجرت مناسب بگیره هم کارش درست باشه
اینم میدونی بیزحمت بگو
برای اینکه تبلیغ نشه میخوای پ.خ بگو

مرسی
میشه یه جا برای خریدن باتری تقویت شده ش و شارژری که گفتی معرفی کنی که فیک نباشه؟ اگه اینترنتی باشه چه بهتر
شارژرشو فکر کنم دیجی داشته باشه (البته دقیق نمیدونم کدومشو بگیرم) ولی باتری تقویت شده شو نمیدونم کجا داره که مورد اعتمادم باشه
بعد برای عوض کردن باتری کجا ببرم که هم اجرت مناسب بگیره هم کارش درست باشه
اینم میدونی بیزحمت بگو
برای اینکه تبلیغ نشه میخوای پ.خ بگو
https://www.digikala.com/product/dkp-5371740/شارژر-دیواری-باسئوس-مدل-super-si-20w-به-همراه-کابل-تبدیل-لایتنینگ/
مدلی که من دارم سفید این باید باشه البته ۳۰ وات هم داره نمیدونم هست تو بازار با نه بگرد اگه ۳۰ واتش گرون نبود اونو بگیر فکر نکنم بیشتر از ۲۰ پشتیبانی کنه ایفونای قدیمی ولی خب شارژر یچیز عمریه سی وات شاید در اینده به کارت بیاد کلا این برند شارژرای غولی داره یه سری شارژرای بالای ۱۵۰ وات با سه چهار خروجی داره که نسبت به کارایی و امکاناتشون قیمتشون مفته فیک هم نداره تو بازار البته اگه حوصله میکنی بگرد سایتای دیگه شاید ارزونتر باشه من یادمه اون موقع یه سایت حدود صد تومن ارزونتر از دیجی میداد ازون گرفتم
قیمتشم با این تورم الان مفته ۴۰۰ تومن من فکر کنم دوروبر ۲۰۰-۳۰۰ خریده بودم الان قیمتشو دیدم به سرم زد یکی دیگه واسه محل کارم بخرم :D
درمورد باتری اطلاع ندارم متاسفانه و درهرصورت باید بدید بیرون باتری عوض کنن براتون خودشون باتری رو دارن با تهیه میکنن یه ادم مطمئن پیدا کنید براتون انجام بده من شهرستانم اگه تهران هستید کسیو نمیشناسم متاسفانه شاید بقیه دوستان کسیو بشناسن بتونن معرفی کنن

هنوزم معتقدم بهترین رابط کاربری دنیای اندروید واسه realme هست.
البته امروز اندروید 13 و رابط کاربری 4 ریلمی اومده اونم با حجم 6.500 گیگ! دارم دانلود میکنم ببینم چی شده.
ولی رو همون رابط کاربری ۳ واقعا زیبا و کاربردی و بدون باگ بود.
خیلی دوست دارم دوباره یدونه پرچمدارش و بگیرم.
منتظرم ببینم اسنپدراگون ۸نسل ۳ چی از اب درمیاد، با این رابط کاربری ریلمی خیلی جذاب میشه.
شارژر های ۲۰۰ واتی هم عالی.
در کل برند دوست داشتنی هست و امیدوارم تو ایرانم فراگیر بشه.

دوستام باتری آیفون معمولی بگیرم یا تقویت شده؟
معمولی سوال کردم انگار اسما OEM و ارجینالن تمام از دم فیک و های کپی
تقویت شده هم یکی میگفت زیاد از گوشیت آمپر میکشه مشکل به وجود میاره!
موندم چی بگیرم داره گرونم میشه
یه برند تقویت شده گیر اوردم به اسم KF تو توضیحاش زده بود چون ظرفیتش به باتری خود گوشی نزدیکه و شرکت سازنده ش همون یکی از دو شرکت سازنده باتری ایفون هست چیز خوبیه ولی باز نمیدونم بگیرم یا خیر...

دوستام باتری آیفون معمولی بگیرم یا تقویت شده؟
معمولی سوال کردم انگار اسما OEM و ارجینالن تمام از دم فیک و های کپی
تقویت شده هم یکی میگفت زیاد از گوشیت آمپر میکشه مشکل به وجود میاره!
موندم چی بگیرم داره گرونم میشه
یه برند تقویت شده گیر اوردم به اسم KF تو توضیحاش زده بود چون ظرفیتش به باتری خود گوشی نزدیکه و شرکت سازنده ش همون یکی از دو شرکت سازنده باتری ایفون هست چیز خوبیه ولی باز نمیدونم بگیرم یا خیر...
بگرد ارجینال کارکرده مثلا 90-100% بگیر... من باتریم ترکید، یه دونه ارجینال کارکرده گرفتم سایکلش 50 نشده بود هنوز، هلث 100
عالی بوده. الان سایکلش داره میشه 100 هنوز هلث هم 100 عه و مثل روز اوله. (3 ماه شده تقریبا)

13 معمولی دارم

بگرد ارجینال کارکرده مثلا 90-100% بگیر... من باتریم ترکید، یه دونه ارجینال کارکرده گرفتم سایکلش 50 نشده بود هنوز، هلث 100
عالی بوده. الان سایکلش داره میشه 100 هنوز هلث هم 100 عه و مثل روز اوله. (3 ماه شده تقریبا)

13 معمولی دارم
ممنون
نمیدونم برای XR گیر بیاد چنین چیزی یا نه و چند بدن...
یکی درمورد این تقویت شده هاشم اطلاعات داشت خوب میشد اون KF که گفتم
باز اینو میرم بازار و نت میگردم که گفتید

واقعا سورس حسابی برای آیفون به فارسی دیگه نیست
چند تا گروه تلگرام هستم اصلا بحث خاصی نمیشه درمورد جیل بریک و مسائل سخت افزاری نرم افزاری فقط دنبال وی پ ی انن ملت
دو سه ماهه آیفون دارم اصلا اطلاعات زیادی نتونستم بگیرم خصوصا در مورد جیل بریک virtual
البته خودم انجامش دادم استور غیررسمی و یه سری برنامه و امولاتور موفق شدم بریزم اما خود جیل بریک و یه سری tweakها تو این استورا پولیه آدم میمونه بگیره یا نه

خود گوشیم آخر نتونستم به آیتونز رو pc بشناسونم چه این چه اون SE 2 که ردش کردم راه حلم که کابل خراب و کثیفه و... کابلا سالمه ولی فقط تو کامپیوتر میشه پوشه DCIM دید و با آیتونز سینک نمیشه
حالا یه کابل که دوستمون گفت خریدم از دیجی برسه با اون تست میکنم ببینم میشه یا نه

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o
ای ملتی که گوشی های شیاومی نوت 7-8-9 و یا گوشی که خیلی مدته از عمرش گذشته دارید :
برید رام کاستوم PixelExprience بریزید رو گوشی و لذت دنیا و آخرت رو ببرید ! :D
از وقتی رام پیکسل رو ریختم رو ردمی نوت 7 احساس میکنم یه گوشی جدید خریدم و هیچ نیازی به خرید گوشی جدید نیست ! :دی
انصافا راضیم از نوت 7 بعد 4 سال هنوز داره مثل روز اولش کار میکنه فقط با آپدیت های MIUI های جدید کند شده بود و مصرف باتری بالا رفته بود که اوکی شد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or