دیوید کیج: هیچ کس نباید برای بازی‌ها حد و مرزی تعیین کند!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,187
نام
ماکان
آقای دیوید کیج، رییس استدیو Quantic Dream‌ و خالق بازی Beyond: Two Souls در مصاحبه‌ای با سایت گیم اسپات می‌گوید:

برخی اشخاص دیدگاهی سنتی نسبت به مقوله گیم دارند که این مساله، برخی اوقات ناامید کننده هست. بعضی از مردم دوست دارن بازی‌ها شبیه همون چیزی که از 30 سال گذشته وجود داشته باقی بمونن و فقط از نظر گرافیکی پیشرفت کنند. هیچ کس نباید به خودش اجازه بده برای بازی‌ها و چیزی که باید باشن حد و مرز تعیین کنه؛ هیچ کس همچین قدرتی نداره!

بازی‌های ویدیویی می‌تونن چیزهای بسیار متفاوتی باشن. Angry Bird یه بازیه، Call of Duty یه بازیه، World of Warcraft یه بازیه و Gone Home هم یه بازی. کی می‌تونه و اجازه داره تصمیم بگیره که "تو یه بازی هستی"، "تو یه بازی نیستی" و یا "تو عضوی از این خانواده نیستی!"؟ نه! بزارید این عرصه رو برای هرکسی که یک ایده جدید و متفاوت داره باز بزاریم و این خیلی خوبه که ما ببینیم کسی داره بازی می‌سازه که توش تیر انداختن اصلی‌ترین نکته نیست!

دو طیف از اشخاصی وجود دارن که ما باید ان‌ها رو متقاعدشون کنیم. دسته اول گیمرهای حرفه‌ای هستن که فکر می‌کنن بازی‌ها فقط باید درمورد شلیک کردن، کشتن، تحرک داشتن، رقابت کردن و بالا رفتن آدرنالین و هیجان باشن. ما باید متقاعدشون کنیم که Beyond رو بازی کنن و ان‌ها بگن "آره، این یه چیز متفاوته!". بله، این بازی در مورد یه دختر جوونه، نه، ان نمی‌تونه تفنگ داشته باشه. ولی شاید از تجربه این بازی لذت ببری چون یه تحربه متفاوت هست و قبلا چیزی شبیه این رو بازی نکردی.

دسته دوم افرادی هستن که اصلا گیمر محسوب نمی‌شن و ممکنه درک نکنن یک بازی چی می‌تونه باشه. اگه این دسته از اشخاص Beyond رو تجربه کنن ممکنه پی ببرن بازی‌ها می‌تونن بعضی وقت‌ها متفاوت‌تر از ان چیزی که توی ذهنشون هست و شکل گرفته باشن. ان‌ها فکر می‌کنن بازی‌های رایانه‌ای خیلی خشن هستن، برای همین چیزی برای ان‌ها ندارن که بخوان از تجربش لذت ببرن یا بازی‌ها بیش از اندازه پیچیده هستن و یا اصلا تیر اندازی و شلیک کردن جذابیتی برای ان‌ها نداره. و شما می‌گی که نه، یه لحظه صبر کن، بازی‌های کامپیوتری ممکنه یه چیز دیگه باشن! بیا Beyond رو بازی کن و ببین خوشت میاد یا نه!

Beyond: Two Souls روز گذشته به صورت انحصاری برای کنسول PS3 منتشر شد.

آخرین ویرایش:

Turok-71

کاربر سایت
Nov 28, 2009
508
دقیقا نکته خبر همینه!

هیچ کس صلاحیت و قدرت این رو نداره که برای بازی ها حد و مرزی تعیین کنه. چه بسا چیزی که امروز برای همه از فرط نو بودن عجیبه و غیر قابل پذیرشه سال های آینده تبدیل به استاندارد و سبک معمول بشه. یه زمان ویل رایت هم که میخواست SimCity رو بسازه همه بهش میگفتن یعنی چی؟ بازی ها باید اکشن داشته باشن، خراب کنی، بترکونی، نه اینکه بسازی! اما الان همه ان آدم ها فراموش شدن و این SimCity هست که جاودانه شده!

آب وصله؟

42939146095657923109.png

یعنی میخوای بگی Beyond یه اثر جاودانه است؟ :lol:

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
بزارین حرف های کیج رو بهترمعنی کنم !!

دیوید کیج : هیچ کس نباید از بازی من انتقاد کند این یک فکت هست سبک بازی که من میسازم ،هوش مصنوعی ندارد ،گیم پلی خاصی ندارد ، تخریب پذیری ندارد ، ولی گیم پلی روحی دارد یعنی شما از لحاظ روحی با زدن دکمه ها و دیدن تصاویر بصری زبیا و نمایش فیلم گونه به عمق داستان میروید . اصولا هیچ کس حق ندارد به من انتقاد کند و من تا عمر دارم هزاران هزار بازی این گونه میسازم و در آخر باعث میشوم دنیای گیم تحولی عظیم پیدا کند. بازی که همش نباید همانند سایبریا باشد که پر از کشتار و خشونت هست !!! و بازی همانند
سایبریا هیچ داستانی و روح لطیفی هم که ندارد اصولا من فقط میتوانم در بازی هایم مردم رو به گریه بیاورم و یا با احساسشان بازی کنم بقیه بازی ها فقط خشونت و بکش بکش هست بازی باید آن چیزی باشد که من میگویم و اگر هم سبک های دیگری هست من هم سبک جدیدی به وجود آوردم ولی یک فرقی اساسی بین بازی های من و بازی های دیگر هست و این هست که شما منتقدان و کارشناسان چانچو اصلا نباید به سبک بازی های من انتقاد کنید . من نجات دهنده دنیای گیم هستم ، من استاد هستم ، استادی بزرگ .............

splendor

کاربر سایت
Dec 14, 2012
355
نام
منوتو
دقیقا نکته خبر همینه!

هیچ کس صلاحیت و قدرت این رو نداره که برای بازی ها حد و مرزی تعیین کنه. چه بسا چیزی که امروز برای همه از فرط نو بودن عجیبه و غیر قابل پذیرشه سال های آینده تبدیل به استاندارد و سبک معمول بشه. یه زمان ویل رایت هم که میخواست SimCity رو بسازه همه بهش میگفتن یعنی چی؟ بازی ها باید اکشن داشته باشن، خراب کنی، بترکونی، نه اینکه بسازی! اما الان همه ان آدم ها فراموش شدن و این SimCity هست که جاودانه شده!

دوست عزیز آشغال ساختن به اسم روشنفکری فرق میکنه با خلاقیت و نوآوری، مثلا همون Fahrenheit تقریبا یه حالت فیلم گونه ای داشت و هیچ اکشن آنچنانی در بازی نبود ولی چقدر قشنگ ساخته شده بود. یه بازی هم مثل این B:TS شما به این میگین خلاقیت؟؟؟ نه به اون تریلر های ابتدای کار، نه به این فیلم هایی که از گیم پلی بازی الان داریم میبینیم!
بله... ، خلاقیت فرق میکنه با جنون!!!! خلاقیت یعنی بازی L.A Noire یعنی بازی Assassins Creed یعنی همون بازی MineCraft ، یعنی حتی همون بازی Journey که اتفاقا مال کنسول sony بود!

sawman

کاربر سایت
Feb 25, 2013
1,049
نام
Matin
بزارین حرف های کیج رو بهترمعنی کنم !!

دیوید کیج : هیچ کس نباید از بازی من انتقاد کند این یک فکت هست سبک بازی که من میسازم ،هوش مصنوعی ندارد ،گیم پلی خاصی ندارد ، تخریب پذیری ندارد ، ولی گیم پلی روحی دارد یعنی شما از لحاظ روحی با زدن دکمه ها و دیدن تصاویر بصری زبیا و نمایش فیلم گونه به عمق داستان میروید . اصولا هیچ کس حق ندارد به من انتقاد کند و من تا عمر دارم هزاران هزار بازی این گونه میسازم و در آخر باعث میشوم دنیای گیم تحولی عظیم پیدا کند. بازی که همش نباید همانند سایبریا باشد که پر از کشتار و خشونت هست !!! و بازی همانند
سایبریا هیچ داستانی و روح لطیفی هم که ندارد اصولا من فقط میتوانم در بازی هایم مردم رو به گریه بیاورم و یا با احساسشان بازی کنم بقیه بازی ها فقط خشونت و بکش بکش هست بازی باید آن چیزی باشد که من میگویم و اگر هم سبک های دیگری هست من هم سبک جدیدی به وجود آوردم ولی یک فرقی اساسی بین بازی های من و بازی های دیگر هست و این هست که شما منتقدان و کارشناسان چانچو اصلا نباید به سبک بازی های من انتقاد کنید . من نجات دهنده دنیای گیم هستم ، من استاد هستم ، استادی بزرگ .............
دوست عزیز آشغال ساختن به اسم روشنفکری فرق میکنه با خلاقیت و نوآوری، مثلا همون Fahrenheit تقریبا یه حالت فیلم گونه ای داشت و هیچ اکشن آنچنانی در بازی نبود ولی چقدر قشنگ ساخته شده بود. یه بازی هم مثل این B:TS شما به این میگین خلاقیت؟؟؟ نه به اون تریلر های ابتدای کار، نه به این فیلم هایی که از گیم پلی بازی الان داریم میبینیم!
بله... ، خلاقیت فرق میکنه با جنون!!!! خلاقیت یعنی بازی L.A Noire یعنی بازی Assassins Creed یعنی همون بازی MineCraft ، یعنی حتی همون بازی Journey که اتفاقا مال کنسول sony بود!​

32117261213453553178.jpg

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بابا نزنید این حرفا رو به خدا بهتون می خندن.

دقیقا برعکس آرش جان به شما میخندن که انقدر سطح فکری بسته ای داری . با تمام اون کسایی که وقتی از چیزی خوششون نمیاد دوست دارن اون چیز یا نابود بشه یا اینکه اون چیزی باشه که انها دوست دارن .

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
بله... ، خلاقیت فرق میکنه با جنون!!!! خلاقیت یعنی بازی L.A Noire یعنی بازی Assassins Creed یعنی همون بازی MineCraft ، یعنی حتی همون بازی Journey که اتفاقا مال کنسول sony بود!

شما و بقیه دوستان Beyond رو تموم کردید اینهمه قاطعانه در موردش نظر می دید؟
شکر خدا تموم کردنشم کار سختی نیست!
اگه بازیش نکردید نظر ندید بهتره.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,036
نام
محمد امین
دقیقا نکته خبر همینه!

شما اول بازی رو برای من معنی کن بعد دیسک عنوان های کیج هم بگزار تو دستگاه..؟

تحول و نوآوری باید در راستای بهتر شدن باشه نه بدتر شدن مثلا تو صنعت TV همه به فکر بالا بردن کیفیت و باریکی و عمر بیشتر و...هست بعد یکی به اسم تحول بیاد بگه TV های خود را با تبر بکشنید و خورد کنید بعد یک عده هم بشن مریدش..آیا این درسته..؟

به نظر من این آقا داره سوء استفاده میکنه از اعتبار سونی و فن های این کنسول سوء استفاده میکنه برای جذب مخاطب اگر بازی های این بابا قرار بود انحصاری نباشه مطمئن باش 4 نسخه هم فروش نمیکرد.

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,518
نام
میلاد
به خاطر طرز فکری که داره براش احترام قائلم حتی اگر تک تک بازیاش متای 0 رو بیاره!
این همه بازی با شکل ها و سبک های مختلف عرضه میشن بازیای کیج هم یکیش مردم خوششون بیاد میرن میخرن (که اومده تا حالا!) خوششونم نیاد نمیخرن جای کسی رو که تنگ نکرده!طرف ناراحته که کیج چرا داره همچین بازیی رو میسازه!:lol:مرد حسابی آخه به تو چه خوب بازیش نکن زورت که نکردن...!والا!

sawman

کاربر سایت
Feb 25, 2013
1,049
نام
Matin
دقیقا این همان کاری هست که باید با خواندن این خبر انجام داد! :bighug:
یکی بیاد به اینیه چیزی بگه افشین جان شما حتی این بازی نکردی چطوری بالای این صفحه این نظرو میدید در مورد داستان بازی /:)

قیافه من بعد از خوندن پست تو :

30954294666071655133.jpg

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
من موندم چرا کسایی که بازیش کردن ناراضی نیستند ولی کسایی که فقط عکس کاور بازی رو دیدن دارن حکم تعیین میکنن:-?

به زور که نمیتونن بهت بچسبوننش خدا رو شکر کنسول مورد نظر دیوید کیج هم انحصاریه . پس این بندو بساط قضیش چیه:-?

splendor

کاربر سایت
Dec 14, 2012
355
نام
منوتو
شما و بقیه دوستان Beyond رو تموم کردید اینهمه قاطعانه در موردش نظر می دید؟
شکر خدا تموم کردنشم کار سختی نیست!
اگه بازیش نکردید نظر ندید بهتره.

مگه احمق و نادان هستم برم این بازی را انجام بدم. مگه Resident Evil 6 نبود؟ ,من تمام نسخه های اون را بازی کرده بودم و به معنای واقعی فن بودم. ولی بعد از خوندن نقدها و دیدن فیلم های گیم پلی گفتم شاید اینها اشتباه میکنن و یا چشم هام اشتباه می بینه! بازهم رفتم بازی را انجام دادم. به قرآن بعد از گذشت این چند ماهی که گذشته از انتشار بازی فقط 2 تا chapter از leon را رفتم. دیگه حالم بهم میخوره بازی را اجرا کنم.

اینها را گفتم که بگم تشخیص اینکه بازی چه تاجی زده به سر سازنده اش! بسیار راحته و نیاز به تلف کردن وقت نداره!

- - -ویرایش - - -

یکی بیاد به اینیه چیزی بگه افشین جان شما حتی این بازی نکردی چطوری بالای این صفحه این نظرو میدید در مورد داستان بازی /:)

قیافه من بعد از خوندن پست تو :

30954294666071655133.jpg

خوبه!
یادم نمیاد راجع به داستان بازی نظر داده باشم. از خودت حرف درنیار l-)

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
مگه احمق و نادان هستم برم این بازی را انجام بدم. مگه Resident Evil 6 نبود؟ ,من تمام نسخه های اون را بازی کرده بودم و به معنای واقعی فن بودم. ولی بعد از خوندن نقدها و دیدن فیلم های گیم پلی گفتم شاید اینها اشتباه میکنن و یا چشم هام اشتباه می بینه! بازهم رفتم بازی را انجام دادم. به قرآن بعد از گذشت این چند ماهی که گذشته از انتشار بازی فقط 2 تا chapter از leon را رفتم. دیگه حالم بهم میخوره بازی را اجرا کنم.

اینها را گفتم که بگم تشخیص اینکه بازی چه تاجی زده به سر سازنده اش! بسیار راحته و نیاز به تلف کردن وقت نداره!

- - -ویرایش - - -

خوبه!
beyond که گیم پلی نداره مثل RE6 ! یه روزه می تونید تمومش کنید! اصلا فکر کنید دارید فیلم می بینید به قول خودتون!
مقایسه ای که کردید اشتباهه و بازیم که تا ابد نمی خواید بازی کنید پس این وسط نظر دادن تون چیه؟:-/
این آقا هنوز فرق فیلم رمانتیک با بازی رو درک نمیکنه
biggrin1.gif
خدا رو شکر شما گفتید وگرنه نمی فهمیدیم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر