دلیل یا دلایل عدم فروش نه چندان خوب 3ds در ایران ؟ + نظرسنجی و نظر شما کاربران محترم

به نظر شما چرا 3ds چندان خوب در ایران موفق نبوده ؟

• اکثر بازیهای این کنسول با سلیقه های اکثر گیمرهای ایرانی سازگار نیست ؟

رای‌ها: 79 45.1%
  • قدرت سخت افزاری نسبتا ضعیف یا معمولی و یا مشخصات فنی نسبتا پایین

رای‌ها: 16 9.1%
  • هر دو گزینه

رای‌ها: 55 31.4%
  • هیچ کدام (اگر علت اینکه این گزینه را انتخاب کردید را بنویسید ممنون میشوم)

رای‌ها: 25 14.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    175

YOMIEL

کاربر سایت
Jul 1, 2012
235
من خودم ویتا دارم خیلی دوست داشتم یه 3ds ام بخرم اما با این قیمت بازیا داشتن 2 تا کنسول سخته :d تازه ps4 ام حساب کنید بخوای بخری باید کلی پول بازی بدی . الان که 3ds کپی خور شده تو فکر خریدشم اما ون هیچ وقت ویتا رو نمیفروشم و اینطوریم نیست هر کی ویتا میخره میفروشه از همون اولی که ویتا اومد تو ایران من خریدم تا حالا 2 بارم ویتا عوض کردم که دفعه اخر می خواستم unlock شو بگیرم . در مورد بازیا 3ds ام من به شخصه خیلی با بازیا مثله persona یا mario karting نمی تونم ارتباط برقرار کنم کلا اعصابم نمیکشه از این بازیا که نوبتی باید ضربه بزنی بازی کنم :d در کل 3ds ام کنسول دوست داشتنه مخصوصا x3ds xl داشتم فکر میکردم اگه نینتندو handheld game بعدیشو با سخت افزار قوی تر بزنه بعد روش munster hunter بازی کنی چه حالی میده :d ولی عاشق ماریو لوییجی یا king kong ش شدم این 2 تا بازی فوق العاده با سلیقه من جوره در کل ویتام الان بازی به اندازه کافی که سرگرم شی داره دیگه مثله اوایل نیست و انلاین killzone ش واقعا لذت بخشه رو کنسول دستی و ای کاش نینتندو ام بیشتر رو مولتی پلیر کار میکرد در کل باید هر 2 تا این کنسولا دوست داشتنیو داشته باشی b-) من نمیدونم استور نینتندو چطوریه اما تخفیفات سونی بعضی وقتا عالیه الان killzone 9 دلار شده یا slycooper 7 دلار نینتندو ام از این تخفیفات میده ؟یا مثله سونی سیستم شبیه پلاس داره ماهانه بازیا free بده؟ چون تو کنسول سونی اگه بازیم نخوای بخری با صبر کردن و خرید پلاس میتونی عناوین عالیو بعد یه مدت مجانی داشته باشی
تخفیف یدفه خر میشخ 40 دلاریو 5 دلار میده ولی کلا خیلی نیستن!مثلا یدفه زلدا رو 6 دلار کرد!یدفه دیگه رزیدنت اویل هارو بره هالووین جفتشونو کرد 15 دلار!تخفیف میده ولی پلاس نداره!لول
در کل به نسبت سونی یکمی خصیصه!!!!

- - -ویرایش - - -

اهان راستی گرافیکش واقعا قابل قبوله دوستان!شاید مثلا لوییجیز منشن گرافیکش پایین به نظر بیاد ولی کلی حال میکنید وقتی میفهمید کل محیط بازی اینتراکتیو هست!
یعنی ایتم های بازی فیزیک realtime دارن و جدا از اون کلا همشون عکس العمل خاص خودشونو دارن!گرافیک کارتونیش رو خیلی دوست دارم!
ولی من یکی از هاروست مون هاش رو بازی کردم مسخره بود ولی مثل اینکه a new begining خیلی خوبه!

Hunter lord

کاربر سایت
Dec 1, 2008
733
نام
رامتین
هر چی که هست از ویتا خیلی بهتره ! حداقل Resident evil داره .
ما ویتا داشتیم جز ضرر چیزی نخوردیم ! یه مشت بازی ژاپنی و پورتی یه سری بازی با افت فریم این کنسول چیزی نداره . باز های مستقلم با قیمت بسیار بالا تو پاچه مشتری می کنن تو ویتا
حداقل 3DS رو وقتی می خری می دونی قراه باهاش چی بازی کنی همون ها رو هم بازی می کنی ( بازی های ژآپنی و نقش آفرینی و ماریو و ...... )
ویتا رو می خری FPS و H&S و ....... بازی کنی در انتها با یک سری بازی مستقل گرون روبه رو میشی .
به ترتیب : اول Ipad رو ترجیح میدم بعد PSP بعد 3ds بعد PS Vita
هر روز هم داره تعداد بازی های این کنسول کمتر میشه طوری که امسال به سه عنوان پورت شده از دو نسل پیش محدود شده GOW HD - FF و Bl2 ( مال نسل پیش - بازی 2 سال پیش )

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
عقیده من بر این هست که سه دلیل نسبتا مهم وجود داره برای عدم فروش نه چندان خوب 3ds در ایران :

بیشتر در ایران اکثر گیمرها گرافیک براشون مهم هست (چیزی که مثلا در آمریکا یا زاپن بعید میدونم اینطور باشه)

سلیقه انتخاب بازیهاشون با بازیهای این کنسول شاید همخوانی نداشته باشه

عدم آشنایی کافی با بازیهای این شرکت یا کلا این شرکت یا شاید بشه گفت شناخته نیست زیاد این شرکت در ایران (یعنی بعضی ها مثلا فکر کردند که نینتندو کلا ماریو داره !)

اینکه توجه ما فقط به گرافیک باشه درست نیست به نظرم چون از نظر من محتوای یک بازی و گیم پلی اون بازی مهمترین هستند بعد بقیه عوامل

اینکه یه کنسول قویتر از کنسول دیگه باشه هم دلیل برتری مطلق نیست به نظرم و بلکه بازیهای اون کنسول هست به نظر من

امیدوام شخصی ناراحت نشه از حرفهام

ممنون

• Like
Reactions: playstation1

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
توی دنیا ۳ بازی دلیل اصلی برای خرید 3ds هستند. zelda link, mario 3d land , pokemon
بقیه 3rd party حساب میشن حتی اگه با همکاری نینتندو باشن.
حالا جز zelda توی ایران طرفدار واسه بقیش هست؟ پس طبیعیه که کمتر از vita بخرنش. ازون گذشته چون عناوین ویتا گرافیک خیلی بالاتری نسبت به 3ds دارن و اکثرا اکشن هستند و از اونجایی که ما ملتی اکشن هستیم بیشتر میخوانش.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abadan-Game

کاربر سایت
Nov 21, 2012
925
نام
Sajjad Imanian
اول اینکه من زمانی که پیش دبستانی بودم ماریو رو میکرو بازی میکردم...هنوز هم نینتندو این بازی و ماریو و از این جمله داره میده که مناسب یه بچه 4 یا 5 سال اس میخوره...
دوم هنوز این قانون قفل منطقه ای فکر میکنم وجود داره و باید بازی ریجین خودتو بخری...البته الان که هک شده این مسله ای نیس.
در کل آقا من از 3ds خوشم نمیاد:d

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
اول اینکه من زمانی که پیش دبستانی بودم ماریو رو میکرو بازی میکردم...هنوز هم نینتندو این بازی و ماریو و از این جمله داره میده که مناسب یه بچه 4 یا 5 سال اس میخوره...
دوم هنوز این قانون قفل منطقه ای فکر میکنم وجود داره و باید بازی ریجین خودتو بخری...البته الان که هک شده این مسله ای نیس.
در کل آقا من از 3ds خوشم نمیاد:d

به هر حال این نظر شماست کاربر محترم و بهتر هست که نگید مناسب یه بچه 4 یا 5 ساله هست

نمیدونم new super mario bros رو رفتید یا نه اما فکر نکنم مثلا یک بچه یا کودم 5 ساله بتونه تموم کنه بازی رو به راحتی

======================

شاید بد نباشه بدونید که نیتندو فقط ماریو نداره !!

سری بازی زلدا که بعید میدونم رفته باشید و اتفاقا این یکی جدیدش رو که معماهای جالبی هم داره رو بعید میدونم بشه به راحتی تموم کرد

سری بازی متروید ؟ نیمدونم اصلا شنیدید اسم این بازی رو یا نه ؟ یکی از بازیهایی هست که غولهای نسبتا سختی داره واقعا

سری بازی wars که اینم نشنیدید احتمالا که یک بازی استراتژیک هست

سری بازی star fox که جنگ سفینه ای هست

سری بازی smash که میشه گفت که playstation all stars ... که شبیه این بازی هست یه حالتی

سری بازی F-zero که یه بازی ریسینگ هست با سرعت بالا

سری بازی Fire Eblem یه بازی jrpg هست فکر کنم و طرفدار هم داره کلی

و بازم هست !

=====================

ببخشید وقعا فکر کردید نینتندو فقط ماریو داره ؟

خیلی ممنون

امیدوارم از حرفهام ناراحت نشید

- - -ویرایش - - -

گویا تا به الان اکثر یا گفته اند با سلیقه گیمرهای ایرانی سازگاری نداره یا هر دو گزینه (که هم سلیقه هست و هم قدرت گرافیکی و سخت افزاری)

اینطور که به نظر میاد عده ای یا بعضی ها نمیدونند که دقیقا چه ور بازیهایی داره نینتندو و فکر میکنند فقط ماریو داره ؟

من فکر نکنم فقط بحث سلیقه هم باشه

گویا یکسری از افراد یا بیشتر اصلا نمیدونند که نینتندو چه جور بازیهایی داره ؟

همچنین یکسری از افراد با توجه به ظاهر بازی ماریو مثلا فکر میکنند که این بازی آسان هست یا بچه گانی و فکر میکنند مناسب 4 یا 5 سال هست ؟ (تم بازی فانتزی هست و شاد و از این لحاظ شاید بشه گفت مناسب کودکان هم هست اما بازیش خیلی هم آسان نیست)

ببخشیدا قصد ناراحت کردن ندارم

ممنون

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
پستهای دوستانو هنوز نخوندم ولی بنظر من تو ایران یه مشکل اساسی وجود داره اونم اینه که تا اسم کنسول نینتندو میاد همه یاد ماریو 20 سال پیش میوفتن ! دیگه نمونه های پیشرفته هیتراش میگن سالی 10 تا ماریو تکراری داره میده که تنها چیزی که از اون ماریو های سالانه دیدن کاور بازیش تو اینترنته .
نکته دوم سونی فن ـه . تو ایران سونی فن خیلی بیشتر از نینتندو فنه ! اکثر گیمرای ایرانی ( + خودم ) علاقه شدیدی به گرافیک دارند . ( هرچند جدیدا من به بازیای نینتندو هم علاقه مند شدم ) بنابر این کنسول سونیو به نینتندو ترجیح میدند .
سومین نکته قیمت این لوازم ـه . یه نفر واقعا دست و دلش میره که 2 تومن پول ناقابل بده پای پی اس 4 ( با اینکه میدونه طرف داره تو پاچه ـش میکنه ) ولی 800 - 900 تومنو نمیده پای 3دی اس . بنظر من تو این قسمت باید یه تغییرات اساسی صورت بگیره که قیمت ها درست بشن ( قیمت کنسول ها ) .
نکته چهارم موجودی بازیای 3ds ـه . خوب من یه مثاال کوچیک بزنم. من تو کرج میشینم. بقل گوش ـه پایتختم. اما تو کرج یکی دوباره بار دیدم یه مغازه WIIU بیاره 3DS هم که ندیدم کلا ( یه بارم یکی تو میدون کرج آورده بود ... در کل منظورم اینه که خیلی کمه تو بازار اینجا ) خوب موضوع اینجاست که نه تنها بازیاش تو کرج که بقل تهرانه یافت نمیشه بلکه کنسولاشم پیدا نمیشن ! ( نینتندو ) یعنی فرضا من باید پاشم هر دفعه که بازی میخوام بخرم برم میرداماد و توپخونه که فرضا 160 تومن پول یه بازی بدم ( یا کپی بخرم )
فرهنگ نینتندو هنوز تو ایران جا نیوفتاده و اکثرا هم رو این نسلی که گذشت بازیا رو 5 تومن میخریدند ( یه کوه بازی ) و فقط به هدف تموم کردن انجامش میدادن . تک و توک پیدا میشد کسی که بازیو کامل بازی کنه و ارزش واقعی بازیو درک کنه . بازیای نینتندو به عقیده من اگه قرار باشن همینجوری صرفا برای تموم کردن خریداری بشن ارزش ندارن ! و باید جوییده بشن انقدر که باهاش ور بری و ... که متاسفانه همونطور که گفتم تعداد کمی تو ایران اینجوری هستند.
بنظر من فروشنده ها خودشون تبلیغ این جنسای نینتندو رو بکنن هم کسایی که مثل ما نیستن که به اینترنت دسترسی داشته باشن راجبه همه چیز نسبت به اون بازیو پلتفرم آشنا میشن هم فروش اینا بالا میره هم قشر نینتندو فن افزایش پیدا میکنه ! یادش بخیر یه زمانی چقدر WII اینجا زیاد بود ! ولی یادش بخیر !

• Like
Reactions: playstation1

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
بعضی از ما یه بدیی که داریم اینه خودمون در مورد یه کنسول ویا بازیهای اون شرکت تحقیق نمیکنیم فقط چون میبینیم یه نفر حرفی رو میزنه ما هم هم همونو تکرار میکنیم یا اگر نگاه کنید یه نفر فن یه کنسول هست حرفی در مورد یه کنسول دیگه میزنه یه نفر دیگه هم که فن همون کنسول هست بدونه هیچ فکر کردنی همونو تکرار میکنه
یا بعضی از دوستان رو میبینم میگن این کنسول برای 4 الی 5 ساله ها هست من الان چند تا از این 5 ساله گی ها رو گذروندم:d ولی هنوز عاشق کنسولهای نینتندو هستم و از سبک بازیهاش خوشم میاد حتی موقعی که برای این کنسولها بازی رزیدنت ساخته میشه با رزیدنت کنسولهای دیگه متفاوت و جذابتر هست
در کل امیدوارم همه واقعا یک مقدار در مورد یه وسیله تحقیق کنیم بعد حرفشو بزنیم خداوند از روی حکمت 2 تا گوش و 1 زبان به انسانها داده تا خوب به تجربیات دیگران گوش کنن و کمتر حرف بزنن

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
بنظر من مهمترین دلیل همون نوع سلیقه مردم ماست که اکثرن تو کار اکشن و بازیهای غرب پسند هستند.
الان کلی باید مصیبت کشید و بالاتر هم پول داد واسه پیدا کردن یه بازی jrpg واسه ps3 که به نسبت 3ds کلی بیشتر تو بازار باید پیدا بشه.
اسم بازی رو به فروشنده میگی طرف بلد نیست تکرارش کنه!تو بعضی جاها هم که میگن بازی دخترونه ها :-o
گرافیک هم مساله مهمی هستش.
طرف call of بازی میکنه بعد میاد و یه بازی مثل ماریو رو میبینه میگه این چیه بازی میکنی:-&
متاسفانه شرایط اقتصادی هم مزید بر علت شده و الان 3ds شده حدوده 850 تومن و بازیشم 150 تومن!
من خودم خیلی دوست دارم بخرم ولی از پس مخارج بازیهای ps3 به زور برمیام و توان یه کنسول دیگه نیست.
تو ایران هم بشدت فروش ویتا بالاتره و دلیلشم همون بازار ایرانه که سلیقش بیشتر گرایش به ویتا داره.
الانم یه مقدار اسم ماریو دیگه زیادی داره روش مانور داده میشه و درسته عناوین مختلف با سبک های متنوع ارایه میشه ولی واسه کسی که اشنایی داره تموم این عناوین یکی بنظر میرسه.
نینتندو باید یه مقدار بازیهای خشن یا همون +18 بیشتری رو روی کنسولش ارایه کنه تا این ذهنیتی که بعضی دارن در موردش که کنسولش فقط برای سن پایین هاست از بین بره.

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
بنظر من مهمترین دلیل همون نوع سلیقه مردم ماست که اکثرن تو کار اکشن و بازیهای غرب پسند هستند.
الان کلی باید مصیبت کشید و بالاتر هم پول داد واسه پیدا کردن یه بازی jrpg واسه ps3 که به نسبت 3ds کلی بیشتر تو بازار باید پیدا بشه.
اسم بازی رو به فروشنده میگی طرف بلد نیست تکرارش کنه!تو بعضی جاها هم که میگن بازی دخترونه ها :-o
گرافیک هم مساله مهمی هستش.
طرف call of بازی میکنه بعد میاد و یه بازی مثل ماریو رو میبینه میگه این چیه بازی میکنی:-&
متاسفانه شرایط اقتصادی هم مزید بر علت شده و الان 3ds شده حدوده 850 تومن و بازیشم 150 تومن!
من خودم خیلی دوست دارم بخرم ولی از پس مخارج بازیهای ps3 به زور برمیام و توان یه کنسول دیگه نیست.
تو ایران هم بشدت فروش ویتا بالاتره و دلیلشم همون بازار ایرانه که سلیقش بیشتر گرایش به ویتا داره.
الانم یه مقدار اسم ماریو دیگه زیادی داره روش مانور داده میشه و درسته عناوین مختلف با سبک های متنوع ارایه میشه ولی واسه کسی که اشنایی داره تموم این عناوین یکی بنظر میرسه.
نینتندو باید یه مقدار بازیهای خشن یا همون +18 بیشتری رو روی کنسولش ارایه کنه تا این ذهنیتی که بعضی دارن در موردش که کنسولش فقط برای سن پایین هاست از بین بره.

دوست عزیز در مورد فروش ویتا به نظرم اینطور نیست چون الان هرکسی رو ببینی داره ویتا رو میفروشه ولی بر عکس بیشتر 3ds خرید میکنن چون الان بازیها رو کپی جواب میده برای همین هم هست که قیمت دستگاه رو نسبت به ویتا گرونتر هست مثل جریان 360 و ps3
و در مورد بازی ماریو اینو خوب بدونید که بازی ماریو نماد شرکت نینتندو هست پس چطور انتظار دارید این بازی رو حذف کنه همینطور که بازی سونیک نماد شرکت سگا هست حتی وقتی تولید کنسول رو کنسل کرد باز هم بازی سونیک رو تولید میکنه پس این حرف بی معنی میشه
یه چیز بهتون بگم خیلی ها فقط گرافیک یه بازی رو نگاه میکنن نه خلاقیت و نو اوری رو من خودم kill zone پلی 4 رو بازی کردم که واقعا بازی پر باگ بود ولی برید توی تایپیکش نگاه کنید که چقدر ازش تعریف میکنن این یعنی ندید گرفتن معایب یه بازی و یا یه کنسول که نشون دهنده فن کنسول بودن هست

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
در مورد بازی ماریو اینو خوب بدونید که بازی ماریو نماد شرکت نینتندو هست پس چطور انتظار دارید این بازی رو حذف کنه همینطور که بازی سونیک نماد شرکت سگا هست حتی وقتی تولید کنسول رو کنسل کرد باز هم بازی سونیک رو تولید میکنه پس این حرف بی معنی میشه
عزیز من کجا گفتم بیاد و حذفش کنه؟!!!
من نوشتم اکثرن فکر میکنن این همه مدل بازی که به اسم ماریو تولید میشن واسه کسایی که اشنایی ندارن همه یکی بنظر میرسه.
راجب فروش هم اگه یه سر برید توپخونه متوجه میشید که فروش ویتا هنوزم تو بازار ما بیشتره به نسبت 3ds.

Mehrdad092000

کاربر سایت
Jan 30, 2010
987
نام
مهرداد
من که ندارم 3ds ولی بدجور تو کفشم
ps3 دارم و هم بازیاش هم از خودش راضیم
جدیدا هم دنبال یه کنسول دستیم برای بازی های قدیمی با امولاتور ها 3ds بگیریم چه بهتر هم اون قدیمی هارو بازی میکنیم هم dsهم این جدیداش 3d ها
بازم میگم تو کفشم :D
به نظر منم حرف بعضی از دوستان درسته
1.گرافیک برای خیلی ها مهمه با اینکه گرافیک اینم بد نیس
2.این حرف مهدی هم واقا درسته اقا وقتی توی بازار نباشه پس کمتره ولی ps vita پره مفازه دار با ویتا دیوار درست کرده یا توی خانگی ها xbox oneو ps4 چقدر هستش اما .wii u خیلی کمه
در کل چنتا دلیل باعص فروش کمه
اما خدایی توی شرکتا تکه این نینتندو

mamad street

کاربر سایت
Mar 28, 2012
362
من همه ی پستهارو تا اینجا خوندم و با نظر اکثریت هم موافقم و دیگه نمی خوام نظر دوستان رو تکرار کنم . این که میگین سلیقه ای هست کاملا مشخصه چون شما اگه به چارت فروش بازی ها تو ژاپن نگاه کنی و مثلا با فروش هفتگی بازیا تو uk مقایسه کنی همه چیز دستتون میاد و کاملا متوجه این اختلاف سلیقه میشید.
مسئله ی بعدی که کمتر بهش اشاره شد بحث تبلیغات بازی های نینتندو تو سایت های خودمونه . انقدری که از بازیهای سونی و مایکروسافت اخبار و پیش نمایش و نقد و بررسی میشه پیدا کرد حتی یک پنجمش هم در مورد نینتندو نیست . حالا چه 3ds چه wii U .
مثلا من هرچی گشتم یه نقد از super mario 3d land تو سایت های خودمون پیدا نکردم و آخرشم بطور اتفاقی دیدم که یکی از کاربران انجمن خودشون نقد کردن.
دلایل دیگه ای مثل سخت پیداشدن بازیها و قیمتشون هم دوستان بطور کامل توضیح دادند که من دیگه بهشون اشاره نمی کنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر