دانلود بازی های xbox از طریق pc

سلام خدمت دوستان عزیز xbox fan

زیاد شنیدم دوستان از سرعت پایین یا دانلود نشدن بازی از طریق کنسول شکایت میکنن (که کاملا حق دارن بعضی وقتا 1 گیگ هم دانلود نمیشه).حالا به شما راحت ترین و بهترین روش ممکن برای دانلود بازی ها از طریق pc رو پیشنهاد میکنم که بسیار ساده و کاربردیه و می تونید با این روش از دردسر دانلود بازی با سرعت کم کنسول راحت بشین.

بریم سراغ اموزش.مواد لازم :
1. یک فروند pc یا لپ تاپ
2.یک هارد usb3 (ترجیحا 500 به بالا)

هارد رو به کنسول وصل کنید(هارد فرمت خواهد شد پس اگر اطلاعاتی دارید قبلش به یک جای دیگه منتقل کنید) خود کنسول اخطار میده برای فرمت که فرمت کنید (فرمت مخصوص خود کنسول میشه) حالا برید و بازی مورد نظر رو بزنید به دانلود (اگر هارد به کنسول وصل باشه دانلود تو هارد اکسترنال انجام میشه) وقتی دانلود شروع شد (در حد 1 مگ دانلود بشه کافیه ) دانلود رو متوقف کنید(کنسل نکنید) .
هارد اکسترنال رو به کنسول وصل کنید و این لینک دانلود رو دانلود کنید(کار این نرم افزار نمایش محتویات هارد روی pc هست و بدون اون به هارد دسترسی ندارید) نرم افزار رو اجرا کنید (خیلی احتیاط کنید من دفعه ی اول اشتباهی ssd لپ تاپم رو انتخاب کردم که ویندوزم پرید:| پس قبلش یک باز بدون اینکه هارد رو به pc وصل کنیدنرم افزار رو اجرا کنید و اسکن بزنید ببینید هارد دیگه ای نمایش داده میشه اگر نشد چه بهتر اگر شد اون هارد لپ تاپه و انتخابش نکنید ) نرم افزار رو اجرا کنید و اسکن بزنیدیک هارد با فرمت xbox mod نمایش داده میشه روی اون راست کلیک کنید و به pc mod تغییرش بدین و دوباره اسکن رو بزنید.حالا هارد رو جدا کرده و دوباره متصل کنید هارد بالا میاد وارد هارد بشین .حالا مشاهده میکنید که چند تا فایل به صورت تصویر زیر درون هارد وجود داره

فقط با فایل های مشخص شده کار داریم .فایل اول که حجمش با حجم بازی برابره رو رینیم کنید و اسمش رو کپی و درون یه نوت پد ذخیره کنید(بعدا بهش احتیاج داریم) فایل دوم رو با نرم افزار نوت پد باز کنید یکسری نوشته با فاصله مشاهده میکنید از سربرگ edit گزینه ی replace رو انتخاب و قسمت find what یک اسپیس بزنید و replace all رو انتخاب کنید فاصله از بین میره و یک لینک بدست میاد (یا چند لینک ولی فقط لینک اول کافیه) لینک رو به صورت زیر کپی کنید(تو عکس زیر مشخص کردم)

و به وسیله ی idm برای دانلود قرار بدین . حالا هارد رو از طریق نرم افزار دوباره به xbox mod تغییر بدین و به کنسول متصل کنید بازی رو (که قبلا متوقف کرده بودین ) کنسل کنید و دوباره هارد رو به pc وصل کنید (دوباره باید از طریق نرم افزار بزارین روی pc mod ) اسم فایل دانلود شده رو با اون اسمی که اول کار کپی کرده بودین تو نوت پد جایگزین کنید (یه اخطار میده شما yes رو بزنید) و فایل رو درون هارد کپی کنید . بعد از اتمام کپی (دوباره هارد رو بزارید رو xbox mod) هارد رو به کنسول بزنید خواهید ددید که بازی روی هارد موجوده و به راحتی می تونید به کنسول انتقال بدین.تمام

روش بالا خیلی ساده است و در 5 دقیقه قابل انجام .خود من اوایل یک بازی 40 گیگی رو توی چهار روز با کنسول گرفتم ولی الان با این روش به راحتی با نت همراه اول 140 گیگ توی یک شب دانلود میکنم.روی سری ایکس خودم و سری اس دوستم تست شده و کاملا قابل اجراست (مگه دسته خودشه نشه:D)

دوستان میتونن اینجا در خواست لینک بدن و دوستان دیگه براشون بفرستن(خودم امتحان ارشد دارم پس تا بعد کنکور به کنسول دست نمیزنم).ولی سوالی بود در خدمتم.

Attachments

• Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    109 KB · مشاهده: 75

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
828
نام
Arya Faraji
اگه دانلود رو pause بکنیم خراب نمیشه فایل؟
نه، فقط ترجیحا از اینترنت دانلود منیجر استفاده کن
من کالاف ۱۵۰ گیگ رو چند مرحله دانلود کردم پاز میکردم شب بعدی دانلود میکردم
یه فایل هم بود ولی مشکلی پیش نیومد
از اینترنت دانلود منیجر استفاده میکنم

ramin1987

کاربر سایت
Aug 10, 2011
359
نام
رامین
داداش دمت گرم عجب روشی بود.من از یه هارد ۵۰۰ گیگی اینترنال قدیمی ۳.۵ اینچی کامپیوتر با تبدیل ساتا به usb3 استفاده کردم.فورزا موتور اسپرت ۷ نود و هشت گیگی رو تو ۱۵ ساعت دانلود کردم.یه بار هم مجبور بودم پاوز کنم نت رو عوض کنم.یه دو سه باری هم وسط دانلود سیم لن از لپ تاپ تصادفی جدا شده بود? ولی باز هیچ مشکلی تو فایل دانلود شده به وجود نیومده بود و بازی به خوبی کار کرد.??

آخرین ویرایش:

ramin1987

کاربر سایت
Aug 10, 2011
359
نام
رامین
مورتال ۱۱ رو خواستم به این روش دانلود کنم.
قبل از دانلود تو کنسول سه تا گزینه داشت
۱-base game 46.8 gb
۲-story 18.7 gb
۳-story 4k 36.9 gb
گزینه اول و سوم رو تیک زدم که مقداری از دانلود بره.فایل دانلود رو تو کنسول ۸۷ گیگ نشون می داد.
بعد هارد رو که به pc وصل کردم یه فایل ۸۷ گیگی نشون می داد اسمش رو کپی کردم.
ولی لینک دانلود رو که که تو idm زدم حجم فایل ۱۰۲ گیگ بود.
راهی نیست که بشه همون ۸۷ گیگ رو دانلود کنم؟
یا اگه ۱۰۲ گیگ رو دانلود کنم بعد اسم فایل ۸۷ گیگی رو روش paste کنم بعد دانلود ممکنه اجرا نشه بازی؟
ببخشید طولانی شد

Zakhmi_17

کاربر سایت
May 28, 2009
151
نام
فرشاد
۱-base game 46.8 gb
۲-story 18.7 gb
۳-story 4k 36.9 gb
گزینه اول و سوم رو تیک زدم که مقداری از دانلود بره.فایل دانلود رو تو کنسول ۸۷ گیگ نشون می داد.
یا اگه ۱۰۲ گیگ رو دانلود کنم بعد اسم فایل ۸۷ گیگی رو روش paste کنم بعد دانلود ممکنه اجرا نشه بازی؟
ببخشید طولانی ش
من همین مشکل رو تو فیفا ۲۱ دارم،‌وقتی تو کنسول میذارم برای دانلود میزنه ۳۶ گیگ ولی وقتی لینک رو میگیرم ۵۵ گیگ نشون میده
تا حالا دوبارم دانلود کردم ولی هر دو بار حدودای ۸۰ در صد خطا میده و نمیتونه نصب کنه! این روش مشکل داره!!
لطفا اگه کسی میدونه راه حلش چیه راهنمایی کنه

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
۱-base game 46.8 gb
۲-story 18.7 gb
۳-story 4k 36.9 gb
ببخشید طولانی شد
فکر کنم می تونید بازی رو کامل دانلود کنید و به کنسول انتقال بدی،بعد از اون قسمتی نمی خوای رو حذف کنید(برای اینکه مطمئن بشی از دوستان در تاپیک دیگه می تونید سوال کنید) . تا جایی که اطلاع دارم با این روش نمیشه اپدیت ها یا قسمتی از بازی رو جدا دانلود کرد و به صورت کامل دانلود میشه.

Danial.m

کاربر سایت
Jun 2, 2021
14
یه سوال دیگه هم داشتم ببخشید هارد اگر مثلا سیصد باشه یا پایینتر از پونصد باشه مشکلی پیش میاد و اینمه usb2 باشه مشکلی پیش میاد باید حتما usb 3 باشه؟

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام وقتتون بخیر دوستان یه سوال این روش برای ایکس باکس سریز اسم جوابه؟
بله جواب میده.
یه سوال دیگه هم داشتم ببخشید هارد اگر مثلا سیصد باشه یا پایینتر از پونصد باشه مشکلی پیش میاد و اینمه usb2 باشه مشکلی پیش میاد باید حتما usb 3 باشه؟
شخصی که این روش رو گذاشته بود توصیه کرده هارد 320 گیگ به بالا و usb 3 باشه.

• Like
Reactions: Danial.m

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
3 روزه قصد دارم با این روش 2 تا بازی دانلود کنم نمیشه. نمیدونم مشکل از سمت سرورای ایکس باکسه یا از نت ایران. هم با شاتل امتحان میکنم هم با ایرانسل هم با کنسول هم با این روش. شب میذارم دانلود با سرعت 12 الی 20 مگ دانلود میشه تا میخابم قطع میشه. با خود دستگاهم همینه. باز سرعت دانلود با ای دی ام زیاده ولی خب قطع میشه هی ارور میده. کلافه شدم خدا وکیلی. شما مشکلی ندارین؟

Danial.m

کاربر سایت
Jun 2, 2021
14
3 روزه قصد دارم با این روش 2 تا بازی دانلود کنم نمیشه. نمیدونم مشکل از سمت سرورای ایکس باکسه یا از نت ایران. هم با شاتل امتحان میکنم هم با ایرانسل هم با کنسول هم با این روش. شب میذارم دانلود با سرعت 12 الی 20 مگ دانلود میشه تا میخابم قطع میشه. با خود دستگاهم همینه. باز سرعت دانلود با ای دی ام زیاده ولی خب قطع میشه هی ارور میده. کلافه شدم خدا وکیلی. شما مشکلی ندارین؟
سلام دوست عزیز من با این روش هنوز دانلود نکردم ولی خود دتسگاهو دیشب گذاشتم ولی حدود پنجاه گیگ دانلود کردم بازی کوانتوم بریک با خود دتسگاه دانلود کردم با نت همراه اول

ho3ein70

کاربر سایت
Dec 5, 2013
102
نام
ho3einsa
سلام دوست عزیز من با این روش هنوز دانلود نکردم ولی خود دتسگاهو دیشب گذاشتم ولی حدود پنجاه گیگ دانلود کردم بازی کوانتوم بریک با خود دتسگاه دانلود کردم با نت همراه اول
خود دستگاه همون 50-60 گیگ دانلود میکنه با بسته شبانه ولی بعضی بازیارو به طور عجیبی stop downloading میکنه

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
828
نام
Arya Faraji
سلام، یه ویدیو درست کردم از مراحل انجام این روش، توضیحات انگلیسی هست، اولین ویدیویی هم هست که تا حالا ساختم اگه ادیتش خیلی جالب نیست واسه اینه x_x
ویدیو آموزش دانلود با کامپیوتر

امیدوارم بدردتون بخوره

Amin04

عضو جدید
Jun 27, 2021
1
من بعد از فرمت کردن هارد توسط کنسول، وقتی میزنم به کامپیوتر و از تو نرم افزار به pc mode تغییر میدم، هارد رو قطع و وصل که میکنم کلا صفحه آبی ویندوز میاد و ریست میشه و تا زمانی که هارد رو قطع نکنم سیستم بالا نمیاد. هارد هم کاملا سالم هست. مجبود شدم با یه وسیله دیگه فرمتش رو برگردونم که بشناسه. کسی میدونه باید چیکار کرد؟ فقط همین روش برای انتقال بازی ها وجود داره؟ نمیشه کنسول و کامپیوتر رو از طریق مودم روتر و کابل لن شبکه کرد و انتقال انجام داد؟

aminsayyadi

کاربر سایت
Apr 4, 2019
14
نام
امین صیادی تخته کار
سلام دوستان. کنسول بنده سریز اکس هست. با همین روش جلو رفتم ولی هارد اکسترنال رو که به لپ تاپ میزنم رو PC Modeهست! با اینکه اکس باکس فرمتش کرده و مقداری از بازی در هارد اکسترنال دانلودشده. و نمیشه به Xbox Mode تغییرش داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر