دانلود بازی های xbox از طریق pc

سلام خدمت دوستان عزیز xbox fan

زیاد شنیدم دوستان از سرعت پایین یا دانلود نشدن بازی از طریق کنسول شکایت میکنن (که کاملا حق دارن بعضی وقتا 1 گیگ هم دانلود نمیشه).حالا به شما راحت ترین و بهترین روش ممکن برای دانلود بازی ها از طریق pc رو پیشنهاد میکنم که بسیار ساده و کاربردیه و می تونید با این روش از دردسر دانلود بازی با سرعت کم کنسول راحت بشین.

بریم سراغ اموزش.مواد لازم :
1. یک فروند pc یا لپ تاپ
2.یک هارد usb3 (ترجیحا 500 به بالا)

هارد رو به کنسول وصل کنید(هارد فرمت خواهد شد پس اگر اطلاعاتی دارید قبلش به یک جای دیگه منتقل کنید) خود کنسول اخطار میده برای فرمت که فرمت کنید (فرمت مخصوص خود کنسول میشه) حالا برید و بازی مورد نظر رو بزنید به دانلود (اگر هارد به کنسول وصل باشه دانلود تو هارد اکسترنال انجام میشه) وقتی دانلود شروع شد (در حد 1 مگ دانلود بشه کافیه ) دانلود رو متوقف کنید(کنسل نکنید) .
هارد اکسترنال رو به کنسول وصل کنید و این لینک دانلود رو دانلود کنید(کار این نرم افزار نمایش محتویات هارد روی pc هست و بدون اون به هارد دسترسی ندارید) نرم افزار رو اجرا کنید (خیلی احتیاط کنید من دفعه ی اول اشتباهی ssd لپ تاپم رو انتخاب کردم که ویندوزم پرید:| پس قبلش یک باز بدون اینکه هارد رو به pc وصل کنیدنرم افزار رو اجرا کنید و اسکن بزنید ببینید هارد دیگه ای نمایش داده میشه اگر نشد چه بهتر اگر شد اون هارد لپ تاپه و انتخابش نکنید ) نرم افزار رو اجرا کنید و اسکن بزنیدیک هارد با فرمت xbox mod نمایش داده میشه روی اون راست کلیک کنید و به pc mod تغییرش بدین و دوباره اسکن رو بزنید.حالا هارد رو جدا کرده و دوباره متصل کنید هارد بالا میاد وارد هارد بشین .حالا مشاهده میکنید که چند تا فایل به صورت تصویر زیر درون هارد وجود داره

فقط با فایل های مشخص شده کار داریم .فایل اول که حجمش با حجم بازی برابره رو رینیم کنید و اسمش رو کپی و درون یه نوت پد ذخیره کنید(بعدا بهش احتیاج داریم) فایل دوم رو با نرم افزار نوت پد باز کنید یکسری نوشته با فاصله مشاهده میکنید از سربرگ edit گزینه ی replace رو انتخاب و قسمت find what یک اسپیس بزنید و replace all رو انتخاب کنید فاصله از بین میره و یک لینک بدست میاد (یا چند لینک ولی فقط لینک اول کافیه) لینک رو به صورت زیر کپی کنید(تو عکس زیر مشخص کردم)

و به وسیله ی idm برای دانلود قرار بدین . حالا هارد رو از طریق نرم افزار دوباره به xbox mod تغییر بدین و به کنسول متصل کنید بازی رو (که قبلا متوقف کرده بودین ) کنسل کنید و دوباره هارد رو به pc وصل کنید (دوباره باید از طریق نرم افزار بزارین روی pc mod ) اسم فایل دانلود شده رو با اون اسمی که اول کار کپی کرده بودین تو نوت پد جایگزین کنید (یه اخطار میده شما yes رو بزنید) و فایل رو درون هارد کپی کنید . بعد از اتمام کپی (دوباره هارد رو بزارید رو xbox mod) هارد رو به کنسول بزنید خواهید ددید که بازی روی هارد موجوده و به راحتی می تونید به کنسول انتقال بدین.تمام

روش بالا خیلی ساده است و در 5 دقیقه قابل انجام .خود من اوایل یک بازی 40 گیگی رو توی چهار روز با کنسول گرفتم ولی الان با این روش به راحتی با نت همراه اول 140 گیگ توی یک شب دانلود میکنم.روی سری ایکس خودم و سری اس دوستم تست شده و کاملا قابل اجراست (مگه دسته خودشه نشه:D)

دوستان میتونن اینجا در خواست لینک بدن و دوستان دیگه براشون بفرستن(خودم امتحان ارشد دارم پس تا بعد کنکور به کنسول دست نمیزنم).ولی سوالی بود در خدمتم.

Attachments

• Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    109 KB · مشاهده: 75

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
خیلی ممنونم ازتون
هنوز تست نکردم چون هارد اکسترنال ندارم البته کلا تصمیمشو داشتم که بخرم با خرید xbox و این روش دیگه حتما این هفته یه دونه میگیرم
واقعا دو روزه کنسول خریدم کلافه شدم از دردسرای دانلود

• Like
Reactions: rosgod

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,159
آقا به به شد !
با دووم تست کردم که 500 مگ بود ، چقدر آسون و زیبا :D
فقط یک نکته داشت این بود که ، هارد رو که وصل میکنید ، یهو بازیو دیدید خوشحال نشید بزنید روش چون از اول دانلود میکنه ، اول move بدید داخل دستگاه یا کپی ، بعد برید توش .

@rosgod فقط یه‌ چیزی ، برای آپدیت بازی ها چیکار باید کرد ؟ مثلا ‌‌‌‌‌‌وارزون که سنگینه آپدیتش

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
بسیار بسیار بابت این تاپیک فوق العاده مفید از شما ممنونم :D
از مدیران و ناظمان محترم انجمن هم درخواست میکنم در صورت امکان این تاپیک رو مهم کنن چون تا آخر نسل هر 1 نفری که این کنسول ها رو بخره به این آموزش احتمالا نیاز پیدا میکنه :D

• Like

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
آقا به به شد !
با دووم تست کردم که 500 مگ بود ، چقدر آسون و زیبا :D
فقط یک نکته داشت این بود که ، هارد رو که وصل میکنید ، یهو بازیو دیدید خوشحال نشید بزنید روش چون از اول دانلود میکنه ، اول move بدید داخل دستگاه یا کپی ، بعد برید توش .

@rosgod فقط یه‌ چیزی ، برای آپدیت بازی ها چیکار باید کرد ؟ مثلا ‌‌‌‌‌‌وارزون که سنگینه آپدیتش
متاسفانه اپدیت رو تست نکردم تا به حال. خودتون اگر تونستی تست کنید و اینجا قرار بدین.

• Like
Reactions: Arshiixx

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,159
متاسفانه اپدیت رو تست نکردم تا به حال. خودتون اگر تونستی تست کنید و اینجا قرار بدین.
حالا آپدیت هم نشه عیبی نداره ، جز cod و رینبو ، بقیه بازی ها آپدیتاشون زیاد حجیم نیست
واقعا عالی بود روش ، خیلی راحتمون کردی :D دمت گرم

• Love

ramin1987

کاربر سایت
Aug 10, 2011
359
نام
رامین
سلام.برای هارد مشکلی پیش نمیاد؟ چون خود سازنده برنامه تو لینکی که گزاشته شده، نوشته این برنامه mbr هارد رو ویرایش می کنه و ممکنه هارد خراب بشه.

• Like

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام.برای هارد مشکلی پیش نمیاد؟ چون خود سازنده برنامه تو لینکی که گزاشته شده، نوشته این برنامه mbr هارد رو ویرایش می کنه و ممکنه هارد خراب بشه.
دو ماهه دارم استفاده میکنم فعلا مشکلی نداشتم. ولی توصیه میکنم یه هارد ظرفیت پایین در حد 500 یا1 ترا برای این کار اختصاص بدین.

Zakhmi_17

کاربر سایت
May 28, 2009
151
نام
فرشاد
من فیفا ۲۱ رو با همین روش نصب کردم، منتهی وقتی میخوام به اس اس دی کنسول منتقلش کنم تو ۸۰ درصد گیر میکنه، مشکل از فایل دانلودی میتونه باشه؟ یعنی دوباره دانلود کنم؟

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
829
نام
Arya Faraji
من چند ساله استفاده میکنم از این روش مشکلی پیش نیومده، فقط یه بار فرمت ها قاطی پاتی شد دیگه نه لپتاپم هارد رو نمیخوند نه ایکس باکس، ولی چراغاش و اینا روشن میشد مشخص بود مشکل نرم افزاری هست، بردم نمایندگی وصل کرد به کامپیوترش فرمتش رو درست کرد که ویندوز بخونه، ازون موقع هم هر چی بین فرمت ایکس باکس و ویندوز سوییچ کردم مشکلی پیش نیومده

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر