دانلود بازی های xbox از طریق pc

سلام خدمت دوستان عزیز xbox fan

زیاد شنیدم دوستان از سرعت پایین یا دانلود نشدن بازی از طریق کنسول شکایت میکنن (که کاملا حق دارن بعضی وقتا 1 گیگ هم دانلود نمیشه).حالا به شما راحت ترین و بهترین روش ممکن برای دانلود بازی ها از طریق pc رو پیشنهاد میکنم که بسیار ساده و کاربردیه و می تونید با این روش از دردسر دانلود بازی با سرعت کم کنسول راحت بشین.

بریم سراغ اموزش.مواد لازم :
1. یک فروند pc یا لپ تاپ
2.یک هارد usb3 (ترجیحا 500 به بالا)

هارد رو به کنسول وصل کنید(هارد فرمت خواهد شد پس اگر اطلاعاتی دارید قبلش به یک جای دیگه منتقل کنید) خود کنسول اخطار میده برای فرمت که فرمت کنید (فرمت مخصوص خود کنسول میشه) حالا برید و بازی مورد نظر رو بزنید به دانلود (اگر هارد به کنسول وصل باشه دانلود تو هارد اکسترنال انجام میشه) وقتی دانلود شروع شد (در حد 1 مگ دانلود بشه کافیه ) دانلود رو متوقف کنید(کنسل نکنید) .
هارد اکسترنال رو به کنسول وصل کنید و این لینک دانلود رو دانلود کنید(کار این نرم افزار نمایش محتویات هارد روی pc هست و بدون اون به هارد دسترسی ندارید) نرم افزار رو اجرا کنید (خیلی احتیاط کنید من دفعه ی اول اشتباهی ssd لپ تاپم رو انتخاب کردم که ویندوزم پرید:| پس قبلش یک باز بدون اینکه هارد رو به pc وصل کنیدنرم افزار رو اجرا کنید و اسکن بزنید ببینید هارد دیگه ای نمایش داده میشه اگر نشد چه بهتر اگر شد اون هارد لپ تاپه و انتخابش نکنید ) نرم افزار رو اجرا کنید و اسکن بزنیدیک هارد با فرمت xbox mod نمایش داده میشه روی اون راست کلیک کنید و به pc mod تغییرش بدین و دوباره اسکن رو بزنید.حالا هارد رو جدا کرده و دوباره متصل کنید هارد بالا میاد وارد هارد بشین .حالا مشاهده میکنید که چند تا فایل به صورت تصویر زیر درون هارد وجود داره

فقط با فایل های مشخص شده کار داریم .فایل اول که حجمش با حجم بازی برابره رو رینیم کنید و اسمش رو کپی و درون یه نوت پد ذخیره کنید(بعدا بهش احتیاج داریم) فایل دوم رو با نرم افزار نوت پد باز کنید یکسری نوشته با فاصله مشاهده میکنید از سربرگ edit گزینه ی replace رو انتخاب و قسمت find what یک اسپیس بزنید و replace all رو انتخاب کنید فاصله از بین میره و یک لینک بدست میاد (یا چند لینک ولی فقط لینک اول کافیه) لینک رو به صورت زیر کپی کنید(تو عکس زیر مشخص کردم)

و به وسیله ی idm برای دانلود قرار بدین . حالا هارد رو از طریق نرم افزار دوباره به xbox mod تغییر بدین و به کنسول متصل کنید بازی رو (که قبلا متوقف کرده بودین ) کنسل کنید و دوباره هارد رو به pc وصل کنید (دوباره باید از طریق نرم افزار بزارین روی pc mod ) اسم فایل دانلود شده رو با اون اسمی که اول کار کپی کرده بودین تو نوت پد جایگزین کنید (یه اخطار میده شما yes رو بزنید) و فایل رو درون هارد کپی کنید . بعد از اتمام کپی (دوباره هارد رو بزارید رو xbox mod) هارد رو به کنسول بزنید خواهید ددید که بازی روی هارد موجوده و به راحتی می تونید به کنسول انتقال بدین.تمام

روش بالا خیلی ساده است و در 5 دقیقه قابل انجام .خود من اوایل یک بازی 40 گیگی رو توی چهار روز با کنسول گرفتم ولی الان با این روش به راحتی با نت همراه اول 140 گیگ توی یک شب دانلود میکنم.روی سری ایکس خودم و سری اس دوستم تست شده و کاملا قابل اجراست (مگه دسته خودشه نشه:D)

دوستان میتونن اینجا در خواست لینک بدن و دوستان دیگه براشون بفرستن(خودم امتحان ارشد دارم پس تا بعد کنکور به کنسول دست نمیزنم).ولی سوالی بود در خدمتم.

Attachments

• Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    109 KB · مشاهده: 75

saeidf

کاربر سایت
Sep 15, 2013
22
دوستان امروز کلا قاطی کرده انگار برنامه وقتی یه فایل از کنسول میزارم رو دانلود وصل میکنم به کامپیوتر اون فایلی که لینک توشه رو نشون نمیده کسی همچین مشکلی نداره قبلا درست بودش!!!
Capture.JPG

• Like
Reactions: pvt.miller

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
منم دیشب میخواستم یه گیم بگیرم، دقیقا همین مشکل رو داشتم،فایل گیم هست ولی فایل لینک دانلود ها نیست، این روش دیگه جواب نمیده؟

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
987
نام
محسن
دوستان من هارد رو که از کنسول جدا میکنم و میزنم رو pc mode وباید مجددا بزنی به لبتاب صفه آبی میده لبتاب رو ۲ تا لبتابم تست کردم متاسفانه همینه . مشکل از کجاست؟ تا هاردو رو pc mode میزنم کلا ارور صفه ابی میده از تو خود کنسول راحت دیتا رو هارد کپی میشه

hosein6363

کاربر سایت
Dec 2, 2021
64
این روش خطر بن شدن ندارد؟ والا این روزها آدم هر کاری میخواد بکنه اول به بن شدن فکر میکنه .۲۱ میلیون کم پولی نیست آدم دلش میسوزه .

ramin1987

کاربر سایت
Aug 10, 2011
359
نام
رامین
منم دیشب میخواستم یه گیم بگیرم، دقیقا همین مشکل رو داشتم،فایل گیم هست ولی فایل لینک دانلود ها نیست، این روش دیگه جواب نمیده؟
من تازگی dying light 2 رو دانلود کردم مشکلی نداشت.ولی یه بازی قدیمی تر فایل حاوی لینک که پسوندش با ۲۲ شروع میشد، به صورت کمرنگ بود یعنی hidden بود که باید برای دیده شدنش تو folder option ویندوز گزینه show hidden files and folders تیک خورده باشه.حالا بعد از همه اینا این فایل هیدن محتویاتش با فایل های قبلی فرق داشت یعنی کلا دو تا خط بود ولی همون رو هم که فاصله ها رو حذف کردم ، لینک دانلود بازی بود و دانلود و اجرا شد بازی .پس این روش کار می کنه هنوز و مشکلی نداره

arena

کاربر سایت
Jan 30, 2008
196
از عزیزانی که پاسخگو مشکلات کاربران هست شخصا تشکر میکنم

سوالی که داشتم ایا منبعی دوستان سراغ دارن که بشه لینک های دانلود مستقیم از سرور های مایکروسافت پیدا کردو با idm برای دانلود قرار داد و مثلا یک بازی با اخرین اپدیت موجود در سرور اکس باکس بشه لینک از طریق پروکسی یا حالا هر روش دیگه ای پیدا کرد و فقط یک بار اون دیتا با اخرین پچ و اپدیت های ممکن مستقیم از سرور اکس باکس روی پی سی دانلود کرد ؟

چون الان حجم بازی ها یک داستانه و اپدیت ها متاسفانه وضعیت خیلی بدتر کرده اگر کلا یک بار بشه فایل بازی با اخرین تغییرات و اپدیت ها دانلود کرد و کپی کرد رو هارد و در اخر کنسول دیگه نیازی به اپدیت کردن بازی نیست مگه اینکه مثلا بعدا اپدیت جدیدی بیاد

پ.ن : خیلی سال قبل زمان PS3 که اینترنت مثل امروز نبود یا حتی زمان عرضه پی اس 4 یک اپ با نام PSX Download Helper که هنوز هم باید باشه این کار انجام میداد و لینک دانلود از کنسول اکسترکت میکرد و روی پی سی قابل نمایش و دانلود بود اگر همچنین روشی وجود داشته باشه خیلی از مشکل و محدودیت ها میشه برطرف کرد

دقیقا منظورم پیدا کردن منبعی برای دستیابی به اخرین اپدیت فایل های بازی سرور اکس باس هست و یا اپلیکیشنی که بشه این کار باهاش انجام داد

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
من نشستم نزدیک 200 گیگ بازی Ark رو دانلود کردم ریختم تو هارد زدم به کنسول حتی نشون هم داد ولی بازی رو که میخواستم اجرا کنم میره واسه دانلود دوباره بازی ( فایل هم پاک کرد از تو هارد )
بازی بتلفیلد هاردلاین هم همینطوری شد
نمیدونم مشکل چیه اما دیگه با این روش دانلود نمیکنم

unestaj

کاربر سایت
Mar 18, 2022
73
من نشستم نزدیک 200 گیگ بازی Ark رو دانلود کردم ریختم تو هارد زدم به کنسول حتی نشون هم داد ولی بازی رو که میخواستم اجرا کنم میره واسه دانلود دوباره بازی ( فایل هم پاک کرد از تو هارد )
داداش موو کن بازی را از هارد به کنسول،باید بازی بره تو خوده هارده کنسول اونطوری فقط نشون میده وقتی بخوای از هارد اکسترنال اجرا کنی،میگه از اول دانلود کن

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
بازی دانلود که کردی با Pc
هارد وصل کن اون پیش دانلودی که رو هارد شده رو پاک کن
دوباره هارد وصل کن به pc و فایل که دانلود شده بریز تو هارد وصل کن به اکس باکس موو بده

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
داداش موو کن بازی را از هارد به کنسول،باید بازی بره تو خوده هارده کنسول اونطوری فقط نشون میده وقتی بخوای از هارد اکسترنال اجرا کنی،میگه از اول دانلود کن

بازی دانلود که کردی با Pc
هارد وصل کن اون پیش دانلودی که رو هارد شده رو پاک کن
دوباره هارد وصل کن به pc و فایل که دانلود شده بریز تو هارد وصل کن به اکس باکس موو بده
عه من سعی کردم از خود هارد اکسترنال بازی رو اجرا کنم پس باید بریزم روی خود کنسول ؟

• Like
Reactions: unestaj

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
دوستان من سری اس دارم یه هارد اکسترنال موقع خریدبهم دادن که داخلش دیتا بازی ریخته شده
خلاصه فهمیدم هرچی بازی ریختن نسل هشت هست
فقط فورزا5 رو خود کنسول نصبه که آپدیتش قدیمیه
کنسول هم کلا افلاینه
الان دیتا 110 گیگی اخرین آپدیت فورزا 5 رو دانلود کردم با این روش میتونم انتقال بدم به کنسول و دستگاه رو انلاین نکنم جایگزین همون فورزا که رو کنسوله بشه؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
دوستان من سری اس دارم یه هارد اکسترنال موقع خریدبهم دادن که داخلش دیتا بازی ریخته شده
خلاصه فهمیدم هرچی بازی ریختن نسل هشت هست
فقط فورزا5 رو خود کنسول نصبه که آپدیتش قدیمیه
کنسول هم کلا افلاینه
الان دیتا 110 گیگی اخرین آپدیت فورزا 5 رو دانلود کردم با این روش میتونم انتقال بدم به کنسول و دستگاه رو انلاین نکنم جایگزین همون فورزا که رو کنسوله بشه؟
خیر عزیز کنسول باید انلاین بشه فورزا 5 رو بزارید روی دانلود اول تا اسم فایل رو بده بهتون
در کل فکر نکنم چنین چیزی بشه

• Like
Reactions: yar_66

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر