داستان و جزییات کامل سری Half Life و Portal

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,073
نام
Mohsen
هف لایف مثل خیلی از بازیها نیس که بیاد و صرفا جیب سازنده رو پر کنه وقتی باید بیاد که میخواد تو این سبک تحول ایجاد کنه:d

من بازی نکردم ولی احساس میکنم که اگر هیچوقت نیاد خیلی بهتره ، چون تعریف های بازی و عشقی که طرفداراش دارن رو دیدم و با شناختی که از valve تو بازی دوتا پیدا کردم معلوم نیست که اگر بازیش بیاد چی بشه به خصوص الان که چندسالی گذشته و انتظارها بیشتر شدن . اگر به تاریخ بپیونده جاودان باقی میمونه !!!

به خصوص الان که مثلا اومدن بازی های قدیمی رو بازسازی کنن یا ادامش بدن و خراب کردن !!!

ولی اگر هم که قراره ساخته بشه به احتمال زیاد با l4d3 شروع میکنن که ببینن بازخورد ها چطور هست

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
من بازی نکردم ولی احساس میکنم که اگر هیچوقت نیاد خیلی بهتره ، چون تعریف های بازی و عشقی که طرفداراش دارن رو دیدم و با شناختی که از valve تو بازی دوتا پیدا کردم معلوم نیست که اگر بازیش بیاد چی بشه به خصوص الان که چندسالی گذشته و انتظارها بیشتر شدن . اگر به تاریخ بپیونده جاودان باقی میمونه !!!

به خصوص الان که مثلا اومدن بازی های قدیمی رو بازسازی کنن یا ادامش بدن و خراب کردن !!!

ولی اگر هم که قراره ساخته بشه به احتمال زیاد با l4d3 شروع میکنن که ببینن بازخورد ها چطور هست

این بازی نصفه جون :d همون هاف لایف 2 سال 2004 عرضه شد... 11 دوازده سال پیش... خود من اون موقع 16 یا 17 سال داشتم و موقع بازی کردن hl2 حدود یه سال بود کامپیوتر خریده بودیم! (البته از قبل ps1 داشتم) ... مسلما برای من در اون زمان بازی هاف لایف یک رویای بزرگ بود و برا همین در ذهن من باقی مونده...مثل بازی های بزرگ دیگه چون مکس پین و کرایسیس 1 و غیره... . زیبایی این بازی به خاطر نمرات و نقد هایی که امروز از اون بازی می بینیم نبوده بلکه همون موقع به خاطر عظمت این بازی ها نسبت به نمونه های خودشون در اون سالها در ذهن امثال من شکل گرفته...
من هم موافقم که عرضه نسخه سوم این بازی تو این دوره بعید هست که موفقیت گذشته رو رقم بزنه... به خصوص که این سبک شوتر الان بدجور مورد هجوم بازیسازها قرار گرفته... یه نگاه به مکس پین بندازید...هر چند نسخه سوم هم خوب بود اما هرگز خاطره نسخه های اول و دوم رو زنده نکرده... چون دو نسخه اول در زمان خودشون یک انقلاب در گیم به حساب می اومدند اما نسخه سوم فقط یک بازی خوب بود! این دو با هم فرق داره...

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,073
نام
Mohsen
این بازی نصفه جون :d همون هاف لایف 2 سال 2004 عرضه شد... 11 دوازده سال پیش... خود من اون موقع 16 یا 17 سال داشتم و موقع بازی کردن hl2 حدود یه سال بود کامپیوتر خریده بودیم! (البته از قبل ps1 داشتم) ... مسلما برای من در اون زمان بازی هاف لایف یک رویای بزرگ بود و برا همین در ذهن من باقی مونده...مثل بازی های بزرگ دیگه چون مکس پین و کرایسیس 1 و غیره... . زیبایی این بازی به خاطر نمرات و نقد هایی که امروز از اون بازی می بینیم نبوده بلکه همون موقع به خاطر عظمت این بازی ها نسبت به نمونه های خودشون در اون سالها در ذهن امثال من شکل گرفته...
من هم موافقم که عرضه نسخه سوم این بازی تو این دوره بعید هست که موفقیت گذشته رو رقم بزنه... به خصوص که این سبک شوتر الان بدجور مورد هجوم بازیسازها قرار گرفته... یه نگاه به مکس پین بندازید...هر چند نسخه سوم هم خوب بود اما هرگز خاطره نسخه های اول و دوم رو زنده نکرده... چون دو نسخه اول در زمان خودشون یک انقلاب در گیم به حساب می اومدند اما نسخه سوم فقط یک بازی خوب بود! این دو با هم فرق داره...

صحبت من هم دقیقا همین هست ، من با مکس پین یک و دو خاطره زیاد دارم ولی موقعی که سومی اومد چون شخصیت اصلی تبدیل به یه ادم چاق کچل الکلی شده سمتش نرفتم و هنوز که هنوزه بازیش نکردم . بله شاید تو این دوره که هزارتا چیز جورواجور اومده و هرکی یه ساعت بازی میکنه و میندازه کنار و یا اگر تو این سن و سال بازی میکردیم مثل بقیه بازی ها زیاد تحت تاثیر قرار نمیگرفتیم و برامون مهم نبود ولی اکثراٌ این بازی ها رو تو سن کم انجام دادن یا اینکه هزاردفعه تمومش کردن به خاطر همین کلی خاطره دارن و براشون سخت هست که یه هو تغییر بخواد بکنه .

شما فکر کن که تو نسخه سوم همین half life شخصیت گوردون به عنوان یه قهرمان مرده باشه و به جاش پسرش یا دخترش نقش اصلی باشن !!! ( الان بحثمون گیم پلی و گرافیک و ... نیست . بحثمون سره ارتباط قوی طرفدارها با بازی هایی مثل half life هستش )

Chaosboil

کاربر سایت
Feb 3, 2016
71
واقعا کار وحشتآورانگیزناکی کردی با این مقاله. بهت تبریک میگم. مثل سایت های wiki اما تک نفره که قابل تقدریه. هرچندکه کار تو ترجمه بوده و نه تالیف. همینطور که کار بزرگ اما آماتورگونه ایه. میدونم همه ما آرزوهایی داریم مثلا PC Gamer یا Edge اما نهایتا به چیزی جز BC ختم نمیشه! مثل کسی که اول به سودای خوانندگی به newyork بره و آخرش سر از کلوب های محلی جنوب شهر دربیاره. هیچ نوع قدرت تحلیلی در مقاله دیده نمیشه و فقط توضیح الوقایع.

خیلی کار قشنگی میکنه valve. وقتی می بینی یه بازی کوچیک مثل P اون پیوندهای عمیق با HL داره و اینا میشه مثل یه معمای باحال که پیش خودت میشه حل و فصلش کرد. فکر کنم aperture و آتمسفر دهه 60 و 70 و صداهای ضبط شده و اینا رو تحت تاثیر rapture بایوشاک درآورده بودن ولی P خودش به اندازه کافی نوآوری داره که این چیزا به چشم نیاد. بد نبود تعدادی از voice lineهای جانسون رو هم میذاشتی.

به امید روزی که بتونیم پرواز کنیم.

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
واقعا کار وحشتآورانگیزناکی کردی با این مقاله. بهت تبریک میگم. مثل سایت های wiki اما تک نفره که قابل تقدریه. هرچندکه کار تو ترجمه بوده و نه تالیف. همینطور که کار بزرگ اما آماتورگونه ایه. میدونم همه ما آرزوهایی داریم مثلا PC Gamer یا Edge اما نهایتا به چیزی جز BC ختم نمیشه! مثل کسی که اول به سودای خوانندگی به newyork بره و آخرش سر از کلوب های محلی جنوب شهر دربیاره. هیچ نوع قدرت تحلیلی در مقاله دیده نمیشه و فقط توضیح الوقایع.

خیلی کار قشنگی میکنه valve. وقتی می بینی یه بازی کوچیک مثل P اون پیوندهای عمیق با HL داره و اینا میشه مثل یه معمای باحال که پیش خودت میشه حل و فصلش کرد. فکر کنم aperture و آتمسفر دهه 60 و 70 و صداهای ضبط شده و اینا رو تحت تاثیر rapture بایوشاک درآورده بودن ولی P خودش به اندازه کافی نوآوری داره که این چیزا به چشم نیاد. بد نبود تعدادی از voice lineهای جانسون رو هم میذاشتی.

قرار هم نبوده که ایشون چیزی رو تالیف کنن. اضلا اون دو خط اول صحبت هاتونو درک نمیکنم. یه نفر پیدا میشه که کلی زحمت میکشه و وقت میزاره تا برای هموطنای علاقه مند به بازی های ویدئویی مطلبی رو گردآوری کنه تا خیلی راحت و آسون بدون صرف کمترین زمانی برای گشتن راجب هرگونه مطلبی مرتبط با دنیای HL و Portal بیان و از یه سایت فارسی زبان تمام اونچیزی رو که میخوان دریافت کنن. کمترین کاری که میشه کرد تشکر و قدردانی برای زمانیه که به جای ما صرف تهیه و تنطیم این مقاله کرده و عملا تایم خودش رو به نفع ما سوزونده. حالا این سودای مقاله نویسی توی مجله edge و یا pc gamer و... نمیدونم اصلا چه ربطی داره که شما بیان کردین.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی

اولا هیچ قصدی مبنی بر تحلیل چیزی نبوده و هدف از ارایه این مطلب فقط بیان داستان بازی در مقیاس کلی برای علاقه مندان بوده.......کار هم یه کار عظیم بود که هم گردآوری بود هم تجربه دوباره کل فرنچایز بود(چون قسمت داستان بازی رو خودم نوشتم) و هم یه ترجمه سنگین بود.

دوما در مورد pcgamer یا Edge هم بنده هیچ علاقه ای به تالیف یا نوشتن یا کار در اون جاها ندارم و همینطور که دوستم @uriel گفتن هدف تنها ارایه داستان بازی بوده...... .

سوما بنده برای ارایه این مطلب 60 صفحه ای ساعتها(شاید بیش از چند 10 ساعت) زحمت کشیدم و هدفم ارایه داستان بوده که بهش کامل رسیدم.......شمام عوض اینکه بیای اصلا بدون اینکه بدونی هدف این تاپیک چیه این حرفا رو بزنید، دو سه ساعتم شما وقت بگذارید تحلیلشم شما بنویسید تا ما بهره ببریم(به جای پریدن و ...... یکم شروع کنید به تلاش کردن و از خودتون جنم نشون دادن)

موفق باشین

.

SHARK_US

کاربر سایت
Feb 28, 2016
1
سلام. ابتدا باید به جناب HalfLife G بگم که من فقط عضو این فروم شدم که از شما تشکر کنم. **آقا تشکر. خسته باشی**چون با این کارتون من با واقعیت و زیبایی این سری بازی ها کاملا اشنا شدم.بازم ممنون.

حالا درمورد بازی ها:

من یادم میاد 8 یا 9 سال پیش بود که بازی HL2 EP2 رو تو یک سی دی فروشی کوچیک که نزدیک مدرسم بود دیدم ، قیمتش 1500 تومن بود

که من با 1000 تومن خریدمش :d بگذریم من این بازی رو اوردم خونه نصب کردم و بازی کردم و بعد از یک هفته داستان بازی رو تموم کردم. اون
موقع من نه میدونستم داستان بازی چه و نه میدونستم این بازی یک بازی ادامه داره... ولی از همون اولین لحظه که بازی شروع شد عاشق گیم پلی ، محیط و دنیای این بازی شدم ،یک جذبه ی خاصی داشت این بازی که هیچ بازیه دیگه تا اونموقع برام نداشت .

خلاصه اینکه این بازی رو دو سه باز فتح کردم ، ولی هیچوقت کاملا بازی رو درک نکردم.تا اینکه افتاد یه گوشه ای و برای 6،5 سال خاک میخورد تا اخرشم که گم شد.

من این بازی رو تقریبا کاملا فراموش کرده بودم تا این که پارسال به صورت اتفاقی به تاپیک شما بر خوردم و توضیحات و مطلب شما را به طور کامل خوندم و تا دو سه روز تو کفش بودم :d

تازه فهمیدم که این بازی بجز این گیم پلی قشنگ و محیط خیره کننده ، داستان بینظیری هم داره و البته فهمیدم که این بازی ادامه داره و این نسخه که من بازی کردم اخرین نسخه از این سریه ، همون موقع بود که دست به کار شدم و
Portal2//Portal1//HL2:EP2//HL2:EP1//HL2
رو دانلود کردم و به ترتیبی که شما در مطلب ذکر کرده بودی بازی کردم (البته سری های HalfLife1 رو بازی نکردم و به مطلب شما اکتفا کردم) و از اون موقع تا الان روزی نیست که دنبال HL3 یا HL2EP3 رو نگیرم :( [ببخشید اگه طولانی شد ] فقط خواستم بگم که از این کارتون ممنونم.:x:x

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
سلام. ابتدا باید به جناب HalfLife G بگم که من فقط عضو این فروم شدم که از شما تشکر کنم. **آقا تشکر. خسته باشی**چون با این کارتون من با واقعیت و زیبایی این سری بازی ها کاملا اشنا شدم.بازم ممنون.

حالا درمورد بازی ها:

من یادم میاد 8 یا 9 سال پیش بود که بازی HL2 EP2 رو تو یک سی دی فروشی کوچیک که نزدیک مدرسم بود دیدم ، قیمتش 1500 تومن بود

که من با 1000 تومن خریدمش :d بگذریم من این بازی رو اوردم خونه نصب کردم و بازی کردم و بعد از یک هفته داستان بازی رو تموم کردم. اون
موقع من نه میدونستم داستان بازی چه و نه میدونستم این بازی یک بازی ادامه داره... ولی از همون اولین لحظه که بازی شروع شد عاشق گیم پلی ، محیط و دنیای این بازی شدم ،یک جذبه ی خاصی داشت این بازی که هیچ بازیه دیگه تا اونموقع برام نداشت .

خلاصه اینکه این بازی رو دو سه باز فتح کردم ، ولی هیچوقت کاملا بازی رو درک نکردم.تا اینکه افتاد یه گوشه ای و برای 6،5 سال خاک میخورد تا اخرشم که گم شد.

من این بازی رو تقریبا کاملا فراموش کرده بودم تا این که پارسال به صورت اتفاقی به تاپیک شما بر خوردم و توضیحات و مطلب شما را به طور کامل خوندم و تا دو سه روز تو کفش بودم :d

تازه فهمیدم که این بازی بجز این گیم پلی قشنگ و محیط خیره کننده ، داستان بینظیری هم داره و البته فهمیدم که این بازی ادامه داره و این نسخه که من بازی کردم اخرین نسخه از این سریه ، همون موقع بود که دست به کار شدم و
Portal2//Portal1//HL2:EP2//HL2:EP1//HL2
رو دانلود کردم و به ترتیبی که شما در مطلب ذکر کرده بودی بازی کردم (البته سری های HalfLife1 رو بازی نکردم و به مطلب شما اکتفا کردم) و از اون موقع تا الان روزی نیست که دنبال HL3 یا HL2EP3 رو نگیرم :( [ببخشید اگه طولانی شد ] فقط خواستم بگم که از این کارتون ممنونم.:x:x
خیلی خوشحال شدم که تونستم یه عامل کوچیک تو لذت بردن بیشتر شما از این سری بازی بزرگ باشم:d.....دلیل ارایه این مطالب هم همین آشناتر کردن بیشتر هموطنا با بازی و روشن تر کردن داستانش بوده

موفق باشی.

.

HITMAN 2000

کاربر سایت
Mar 22, 2018
170
و بلاخره بعد از سالها انتظار....
اپیزود سوم منتشر شد!!! :o:o:o:wow:

سفر دکتر فریمن به قطب جنوب :-?
ارتکاب به قتل توسط آلیکس! :eek:
انهدام کشتی حاوی تکنولوژی خطرناک :Gunner:
گفت و گوی آلیکس و G-man :eek::-t
خداحافظی دکتر فریمن برای همیشه!:Wallbash::cry2:

لینک اپیزود سوم:
:Arrowd::Arrowd::Arrowd:
:Arrowu::Arrowu::Arrowu:

• Like
Reactions: x-x

HITMAN 2000

کاربر سایت
Mar 22, 2018
170
اپیزود ۳ اولین جایی که منتشر میشه استمیه
این هم الکیه.
اصلا روی لینک کلیک کردی؟! :D بازی نیست که داستان کوتاهه.
آین آقای Marc Laidlaw نویسنده ی اصلی سری HL هست. بعد از جداییش از Valve در وبسایت شخصی خودش یادداشتی منتشر کرد تحت عنوان Epistle 3 که میشه همون اپیزود سومی دونستش که Valve برنامه داشت عرضه کنه ولی بعدا به دلایلی منصرف شد. البته بخاطر مسائل کپی رایت اسمها تغییر داده شده و رسمی هم نیست. اما چه بخوایم چه نخوایم نویسنده اصلی سری نوشتتش... :D

esi240

عضو جدید
Nov 2, 2019
1
سلام و خسته نباشید من تازه با این بازی آشنا شدم و یک سوال
در chapter 1 وقتی تراموا به مقصد میرسه نگهبان خودش میاد درو باز میکنه یا باید ما کلید یا دستوری بزنیم؟
چون من هرچی وایسادم نگهبان نیومد درو باز کنه

Vortex 777

کاربر سایت
Feb 15, 2020
28
Gabe Newell - گربه نره ی ابرشرکت مولتی بیلیون دلاری!

a3d0_fgfgdg.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر