خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mehdipahlavi

کاربر سایت
May 31, 2014
94
طبق بررسی Rtings سری t مشکی یکنواخت تری داره و سری r زمان پاسخ کمتر. تو بقیه موارد هم کم و بیش شبیه همن.
q70 هم مشکل پرش تصویر نداره اصلاً. در کل تلویزیون بهتریه نسبت به q60.
کیفیت تصویر بیشتر برام مهمتره، (تو رنج 19تومن فعلا گیر کردم تو خرید!) q70رو تو همین تاپیک پست بچه هارو خوندم می گفتن مشکل پرش تصویر داره ولی نمی دونم q60 هم مشکل داره ی نه!؟
یچیز دیگه دوستان کدک h265 رو تی وی ها جدید همه پخش می کنن؟

• Like
Reactions: Homi-Fatal

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,212
نمیدونم دوستان اشاره کردن یا خیر.
کنسول ps5 از vrr از طریق hdmi 2.1 پشتیبانی میکنه.که نتیجه اون تصویری نرم تر و و بدون استاتر تحویل میده.البته تا خودم تست نکنم نمیتونم نظر بدم.

Attachments

• DC28ECD9-1C80-4A47-893B-4C22D56B7034.thumb.jpeg.74c93a93267077d6ecdfeb87f0ccf780.jpeg
    DC28ECD9-1C80-4A47-893B-4C22D56B7034.thumb.jpeg.74c93a93267077d6ecdfeb87f0ccf780.jpeg
    99 KB · مشاهده: 29

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
کیفیت تصویر بیشتر برام مهمتره، (تو رنج 19تومن فعلا گیر کردم تو خرید!) q70رو تو همین تاپیک پست بچه هارو خوندم می گفتن مشکل پرش تصویر داره ولی نمی دونم q60 هم مشکل داره ی نه!؟
Q60 هم این مشکل رو داره خصوصا توی صحنه های سریع

Homi-Fatal

کاربر سایت
Jun 18, 2009
679

من Q70 دارم و این مشکل رو باهاش ندارم. نه تنها پرش تصویر نداره حتی تو حالت game mode تصویر از اغلب تلویزیون ها نرم تره.
سایت Rtings رو هم چک کنین عملکرد تلویزیون رو از این نظر بررسی کرده.

mohsenh

کاربر سایت
Sep 18, 2011
73
سلام خسته نباشید من بین این مدل ها موندم کدوم بهتر هست اولویت اول کفیت تصویر بعد مشکی مطلق بین این ها
SAMSUNG Q70R
SAMSUNG Q70T
SONY X9500H
SONY X9500G
کدوم بهتر است از لحاظ کیفت تصویر
باتشکر

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
این Ru7100 تو سایز 43 عالیه و اینکه پنلش هم VA هست که اهمیت زیادی داره و نرخ رفرش 100 هم داره که عالیه
من بررسی کردم نسبت قیمت به کارایی نسبت به بقیه مدل ها و برندها بهتر بود و خیلی از برندهای ایرانی و چینی بهتره

فقط یادتون باشه Ru7900 مونتاژ ایران هست

آخرین ویرایش:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,815
نام
حامد
این Ru7100 تو سایز 43 عالیه و اینکه پنلش هم VA هست که اهمیت زیادی داره و نرخ رفرش 100 هم داره که عالیه
من بررسی کردم نسبت قیمت به کارایی نسبت به بقیه مدل ها و برندها بهتر بود و خیلی از برندهای ایرانی و چینی بهتره

فقط یادتون باشه Ru7900 مونتاژ ایران هست
من دارمش و چند ماهی دارم ازش استفاده میکنم. 60 هرتز هست. نسبت به مدل های همرده بهترین گزینه ست. البته مدل پایه سامسونگ هست و با قیمت کمش برای بودجه کم تنها گزینه میتونه باشه. تنها ایرادش نور نسبتا کمش هست که البته برای اتاق حتی بابا تمام لامپ ها روشن خوب جواب میده. مگر اینکه توی پذیرایی با نور گیر زیاد وسط روز نورش کم بیاره. شخصا از اون چیزی که فکر میکردم بیشتر جوابگوی کارم بوده.

mojt9090

کاربر سایت
Sep 19, 2019
69
مدیر محصولات سونی: HDMI 2.1 برای PS5 لازم نیست !!!

hdmi-2-1-isn-t-essential-for-ps5-states-sony-product-manager-4493653.jpg

آیا واقعاً برای استفاده از PS5 یا کنسول نسل بعدی به HDMI 2.1 نیاز داریم؟ این استاندارد جدید HDMI تماشای تصاویر 4K با نرخ تازه‌ سازی 120 هرتز یا حتی 8k با نرخ تازه سازی 60 هرتز را فراهم می‌کند اما یکی از مدیران سونی فکر می‌کند که HDMI 2.1 برای PS5 لازم نیست و هنوز این تغییرات برای بازیکنان زود است.

پیش از معرفی پروژکتور رده بالای سونی با نام VPL-GZ380 (شامل یک پرتودهنده با قدرت 10000 لومن است) کریستوفر مولینز، مدیر محصول سینمای دیجیتال و سینمای خانگی سونی در مصاحبه خود موارد جالب توجهی را اعلام کرد.

وقتی صحبت از PS5 شد، مولینز مصمم بود که یک پروژکتور حتما نیازی به HDMI 2.1 ندارد تا گزینه خوبی برای بازی‌های PS5 باشد.

مولینز خاطر نشان کرد : “کنسول‌های نسل بعدی فوق‌العاده و هیجان انگیز هستند و همه چیز تنظیم شده تا بهترین عملکرد در تصاویر 4k به نمایش گذاشته شود.

“پشتیبانی از تصاویر 4k در 120 هرتز جالب است، اما در واقع با کنسول‌های نسل بعدی، عملکرد اصلی 4k / 60Hz در نظر گرفته شده که بسیار خوب است و این عملکرد را در بسیاری از بازی‌ها دارد.”

سینمای خانگی در ps5
برای تجربه بازی چه چیزی واقعا مهم است؟
هیچ یک از پروژکتورهای جدید 2020 سونی از HDMI 2.1 پشتیبانی نمی‌کنند، اگرچه از استاندارد رایج‌تر HDMI 2.0b استفاده می‌کنند ( این استاندارد کانال صوتی eARC برای انتقال صوت بدون از دست دادن سیگنال صدا را به ساندبار‌ها را فراهم می‌کند).

پرژکتور VPL-GZ380 با دو پورت 2.0 HDMI عرضه خواهد شد، این به این معناست که شما می‌توانید دو کنسول یا یک کنسول و یک دستگاه پخش Blu-ray 4K را بهم متصل کنید. شما با خرید PS5، هر دو ویژگی را در کنسول سونی خواهید داشت!

پرژکتور‌های جدید سونی 13 میلی ثانیه تاخیر در رساندن تصاویر از دستگاه به چشم بیننده دارند که پیشرفت چشمگیری در پرژکتورها محسوب می‌شود.

مطمئناً بعضی از تلویزیون‌ها یا مانیتورهای بازی می‌توانند این فاصله را به زیر 10 میلی ثانیه هم برسانند، اما تفاوت آن با 13 میلی ثانیه بسیار ناچیز است. مولینز اذعان می‌کند که کاربر می‌خواهد این تاخیر “در کمترین حد ممکن باشد، اما فاصله زیر 30 میلی ثانیه به اندازه کافی ایده آل است”

مولینز همچنین بر قابلیت ویژه صدای سه بعدی نیز تاکیر کرد. مارک سرنی، معمار اصلی این کنسول تأیید کرده که PS5 از “صوت سه بعدی” پشتیبانی خواهد کرد. این موضوع باعث می شود شما بیشتر در بازی غرق شوید زیرا صداها از 360 درجه به سمت شما می‌آیند.

مطمئناً داشتن تنظیمات مناسب سینمای خانگی به شما کمک می‌کند تا از این کار نهایت استفاده را ببرید.

لازم به ذکر است که اگرچه PS5 و Xbox Series X توانایی 4K / 120Hz یا 8K / 60Hz را دارند، اما بازی‌های زیادی از زمان عرضه این محصوات از این تنظیمات پشتیبانی نمی‌کنند. این قابلیت‌های سخت افزاری در ادامه مسیر مفیدتر می‌شوند ولی از نظر فنی هنوز هم برای لذت بردن از بازی‌های PS5 ضروری نیستند.

همیشه سرعت نوآوری در بازار تلویزیون از پروژکتور پیشی گرفته است. به همین دلیل است که شما هنوز سیستم عامل‌های قدیمی را در پروژکتورها پیدا می‌کنید. بسیاری از آنها از سیستم عامل Android استفاده می‌کنند که حتی برای تلویزیون‌ها نیز بهینه نشده است و به همین دلیل فرمت‌های پویا HDR و HDMI 2.1 به زودی در دنیای پرژکتور‌ها فراگیر نمی‌شوند.

برای گیمرهایی که تمایل دارند از سینمای خانگی خود در آینده استفاده کنند، ممکن است تلویزیونی با درگاه HDMI 2.1 برای PS5 هوشمندانه‌ترین خرید در طولانی مدت باشد.

منبع : مجله سخت افزار

mojt9090

کاربر سایت
Sep 19, 2019
69
دوستان سری H سونی درسته IPS هست . ولی ودیو های یو.توب رو نگاه کنید در بین IPS ها بهترین هست .

واقعا عالیه سری H سونی و مخصوصا X8500H . یک سر و گردن از سری G سونی بهتره .

واقعا IPS کنتراست خوبی داره درسته در حد VA نیست ولی در بین IPS ها به قدری خوبه که قابل باور نیست !!!!!

برای اثبات ودیو های زیر رو ببینید .

ودیو زیر را ببینید sony 55x8500H

https://www.you*tube.com/watch?v=IZRHucajMnY

( ستاره زرد را از آدرس حذف کنید .)

و سری X8000H رو که از Q60T سامسونگ امتیاز بالاتری گرفته :

รีวิว Review : LED TV รีวิว, LCD TV รีวิว, Plasma TV รีวิว, Smart TV รีวิว, LG, Samsung, Sony, Panasonic, Toshiba, TCL, ProVision, Sharp, Review, TV Spec

• Smile
  • Like
Reactions: IMANOKA and VENOMEM

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر