خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
قربون شما ممنونم
بله 55 هست
اولد رو هم میفرستم گارانتی ببینم ترتیب اثر میدن یا نه
میخواستم 950g بگیرم به چند علت نگرفتم
1- پولم نرسید
2- نورش زیاده و از فاصله نزدیک چشم رو خیره میکنه
3- VRR هم مزید علت شد گفتم صبر کنم ببینم سال آینده چی پیش میاد
البته شما کاربردت خیلی متفاوته چون به عنوان مانیتور می خواید استفاده کنید که بحث اش کاملا جداست و قطعا با نور کم پنل خیلی مشکلی نخواهی داشت
البته نور زیاد رو میشه کم کرد بدون افت کیفیت ولی نور کم رو نمیشه زیاد کرد ( جزئیات رو از دست میدی و محو میشه )
منم اگر میشد خیلی دوست داشتم صبر کنم اما شما با همین 15 تومن 10 ماه پیش میتونستی 950G بگیری #:-S مشکل ما قیمت ها هست که اگر تورم سالیانه رو 40 درصد در نظر بگیریم پس سال دیگه شما همین تلویزیون الانتون رو باید 25 تومن هزینه کنید !!!

شما تلویزیون رو از بانه خریدید ؟ چه قیمتی ؟

بنظرم میشد یکم روش بزاری Q70R سامسونگ بگیری
X950G الان به این قیمت نمی ارزه راستش

آخرین ویرایش:
  • Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
قربون شما ممنونم
بله 55 هست
اولد رو هم میفرستم گارانتی ببینم ترتیب اثر میدن یا نه
میخواستم 950g بگیرم به چند علت نگرفتم
1- پولم نرسید
2- نورش زیاده و از فاصله نزدیک چشم رو خیره میکنه
3- VRR هم مزید علت شد گفتم صبر کنم ببینم سال آینده چی پیش میاد

مورد 2 منظورت توی حالت HDR هست؟ من فکر می کردم تو مدلای جدید بشه روشنایی تلویزیون رو در حالت HDR تنظیم کرد!

تلویزیونی که دارم قدیمیه و روشناییش در حالت SDR قابل تنظیم هست اما HDR نه.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
مورد 2 منظورت توی حالت HDR هست؟ من فکر می کردم تو مدلای جدید بشه روشنایی تلویزیون رو در حالت HDR تنظیم کرد!

تلویزیونی که دارم قدیمیه و روشناییش در حالت SDR قابل تنظیم هست اما HDR نه.
مقدار روشنایی HDR توی سونی X950G زیاد نیست یعنی کاملا استاندارد هست طوری که شما نه حس میکنی کمه نه حس میکنی زیاده. کلا لازم نیست با تنظیماتش کاری داشته باشید شما در فاصله دو متری قطعا هیچ مشکلی نخواهید داشت
من X850 که داشتم اصلا HDR اش برام قابل قبول نبود و روشنایی پنل کاملا مشخص بود کمه و هر کاری هم کردم اونی که می خواستم نشد

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
مقدار روشنایی HDR توی سونی X950G زیاد نیست یعنی کاملا استاندارد هست طوری که شما نه حس میکنی کمه نه حس میکنی زیاده
کلا لازم نیست با تنظیماتش کاری داشته باشید شما در فاصله دو متری قطعا هیچ مشکلی نخواهید داشت

نور اون که عالیه و زیاد لیکن من فضای فاصله گرفتن 1.5 متری از تی وی ندارم و همینطور 55 اینچم برای اتاقم بزرگه، حداکثر 48 اینچ می تونم با فاصله 1.5 متری بگیرم که اونم نمی دونم فاصله مناسبی هست یا نه؟

sms12

کاربر سایت
Jun 15, 2008
24
وقتی می خوای اینقدر پول بدی قطعا Q70R سامسونگ بردار
lg sm9000 به اون قیمت نمی ارزه
خب اختلاف قیمت نزدیک 4 5 ملیونه...بندر گناوه قیمت گرفتم این ال جی بین 15 تا 17 ملیونه و اون یکی هم بین 21 تا 23 هستش..الان که بررسی ها رو نگاه میکنم اختلافشون خیلی کمه و بعضی جاها این ال جی خیلی سرتره..نمیدونم والا موندم کدومو بگیرم...

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
سلام دوستان...نظرتون درمورد lg sm9000 چیه؟درسته پنلش ips هستش ولی واقعا امکانات خوبی داره نسبت به قیمتش
سلام
والا دوست من الجی sm8100 داره میگه مشکیش افتضاح هست
تو یوتوب هم ویدیوهای مقایسه هست برین ببینین
من خودم دنبال sm9000 بودم ولی اگه میخواین 18-19 تومن به اون پول بدین یکم دیگه اضافه کنین و سونی 950g رو وردارین

البته شما کاربردت خیلی متفاوته چون به عنوان مانیتور می خواید استفاده کنید که بحث اش کاملا جداست و قطعا با نور کم پنل خیلی مشکلی نخواهی داشت
البته نور زیاد رو میشه کم کرد بدون افت کیفیت ولی نور کم رو نمیشه زیاد کرد ( جزئیات رو از دست میدی و محو میشه )
منم اگر میشد خیلی دوست داشتم صبر کنم اما شما با همین 15 تومن 10 ماه پیش میتونستی 950G بگیری #:-S مشکل ما قیمت ها هست که اگر تورم سالیانه رو 40 درصد در نظر بگیریم پس سال دیگه شما همین تلویزیون الانتون رو باید 25 تومن هزینه کنید !!!

شما تلویزیون رو از بانه خریدید ؟ چه قیمتی ؟

بنظرم میشد یکم روش بزاری Q70R سامسونگ بگیری
X950G الان به این قیمت نمی ارزه راستش

بله من به عنوان مونیتور دارم استفاده میکنم
در مورد نور هم نمیدونم تفکر من غلط هست یا نه ولی تو تمام تلویزیون ها که من داشتم پنل بهترین رنگ و بهترین کنتراستش رو تو نور حداکثر نشون میداد
نه من از تهران خریدم چکی هم خریدم 15 تومن شد گویا با بهره اش البته
از جاییکه خریدم سری Q نداشتن
نمیدونم اصلا Q70R چند شده؟

مبارک باشه داداش، ما هم از همین سری ku7000 داریم که فکر میکنم مدل قدیمی تر همین تی وی جدید شما باشه و خیلی راضی هستیم خصوصا از لگش و حیطه رنگ و کنتراست خیلی خوبی هم داره، تنها مشکلشم فکر میکنم نورش باشه که ای کاش بیشتر می بود.

برای من جالبه شما که طرفدار پروپاقرص اولد بودی عاقبت به VA برگشتی، این مشکل burn in که گفتی اگر پیش بیاد تلویزیون به طور دائم سایه ی اون تصویر ثابت رو خواهد داشت؟ چون گفتی "آخرشم شد"! مگه این burn in بوجود اومده از تداوم یه تصویر ثابت به مرور خود به خود محو نمیشه؟
خواهش میکنم داداش عزیزی
هنوزم عاشق اولدم
منتها رسیک برن این تو تصاویر استاتیک خیلی زیاده
و من هم که به عنوان مونیتور گزاشتم این ریسک رو به حد نهایت رسوندم
نه برن این اگه پیش بیاد دیگه تمومه
این عکس از محل آیکون ها تو محیط ویندوز با بک گراند قرمز گرفتم
ببینین چی شده
photo_2020-08-28_13-43-41.jpg

• Like
Reactions: sms12

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
نور اون که عالیه و زیاد لیکن من فضای فاصله گرفتن 1.5 متری از تی وی ندارم و همینطور 55 اینچم برای اتاقم بزرگه، حداکثر 48 اینچ می تونم با فاصله 1.5 متری بگیرم که اونم نمی دونم فاصله مناسبی هست یا نه؟
فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید با 48 اینچ توی این فاصله

خواهش میکنم داداش عزیزی
هنوزم عاشق اولدم
ببینین چی شده
View attachment 162593
بهترین کار رو کردید انتخابتونم کاملا هوشمندانه بوده
OLED شما هر کاری هم بکنی این ریسک برن این رو داره حالا هر مدلی که می خواد باشه چون این اصلا در ذات OLED هست و فقط با یک سری تکنیک ها میشه این خطر رو کاهش داد ( این رو من نمیگم سایت های معتبر مثل RTINGS میگه )
اون بحث (AUTOMATIC BACKLIGHT LIMITER (ABL هم که خودش یک جور عذابه و روی مخ میره

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
خواهش میکنم داداش عزیزی
هنوزم عاشق اولدم
ببینین چی شده
View attachment 162593

منم عاشق اولد هستم، با مشکل کاهش تدریجی روشناییش و کیفیتش می تونستم کنار بیام اما این یکی دیگه نه! تازه بماند که اخیرا دارم میشنوم که مشکلی هم داره به نام black crush به این معنی که هر رنگی که یکم تیره باشه رو مشکی مطلق نشون میده و شما جزئیات رو از دست میدین و اتفاقا خودت هم اشاره کردی که رنگ های سرمه ای رو مشکی میدیدی و اینو که ازت شنیدم بیشتر مطمئین شدم از این مشکل!

به قول یه کارشناسی بود میگفت این اولد یک کلاهبرداری هست چون دارن یک تکنولوژی ناقص و پر از نقص رو به مردم می فروشند و این تکنولوژی باید خیلی روش کار بشه برای کامل و بی نقص شدن.

راستی جسارتا اولد شما چند اینچ بود و فاصله اتون ازش چقد بود؟ مشکلی نداشتی با سایز بزرگ و فاصله ی کم؟ چون من اتاق کوچیکی دارم و مدل های مدنظرم سایزهای رنج 40-43 اینچ ندارند.

اتفاقا دوستانی که تلویزیون رو برای گیم تهیه میکنن حواسشون باشه که حتما تلویزیونشون 4K -60HZ و 1080P-120HZ رو ساپورت کنه
ولی 4K-120 HZ عملا این نسل هم کاربرد بسیار بسیار کمی خواهد داشت

من فکر میکنم 4k 120hertz به نسبت 4k 60hertz موشن نرمتر و بهتری خواهد داشت حتی در بازی های مثلا 60 فریم یا حتی 30 فریم، خودمم برام مایه تعجب بود اما اینو اخیرا از یکی از ویدئوهای دیجیتال فاندری شنیدم.

این لینکشه یه بررسی بکنید خودتون:

https://www.youtube.com/watch?v=MXLcaGNp8GY

آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
منم عاشق اولد هستم، با مشکل کاهش تدریجی روشناییش و کیفیتش می تونستم کنار بیام اما این یکی دیگه نه! تازه بماند که اخیرا دارم میشنوم که مشکلی هم داره به نام black crush به این معنی که هر رنگی که یکم تیره باشه رو مشکی مطلق نشون میده و شما جزئیات رو از دست میدین و اتفاقا خودت هم اشاره کردی که رنگ های سرمه ای رو مشکی میدیدی و اینو که ازت شنیدم بیشتر مطمئین شدم از این مشکل!

به قول یه کارشناسی بود میگفت این اولد یک کلاهبرداری هست چون دارن یک تکنولوژی ناقص و پر از نقص رو به مردم می فروشند و این تکنولوژی باید خیلی روش کار بشه برای کامل و بی نقص شدن.

راستی جسارتا اولد شما چند اینچ بود و فاصله اتون ازش چقد بود؟ مشکلی نداشتی با سایز بزرگ و فاصله ی کم؟ چون من اتاق کوچیکی دارم و مدل های مدنظرم سایزهای رنج 40-43 اینچ ندارند.
بله متاسفانه برن این تو تصاویر استاتیک رو مخه
البته فکر نکنم برای گیم و فیلم این مشکل پیش بیاد مخصوصا تو C9 و مابعد
در مورد رنگ سورمه ای هم بله درست میفرمایین تو اولد خیلی کم پیش میومد رنگ سورمه ای بینم
در مورد سایز هم عرض کنم خدمتتون که خیلی وقته که تی وی سایز 55 اینچ رو از فاصله 60-70 سانتی نگاه میکنم
اوایل یکم نامتعارف بود ولی الان دیگه کمتر از 55 اینچ اذیتم میکنه
البته اینم بگم تو محیط ویندوز من همه چیز رو آوردم وسط و چشمم به گوشه ها و لبه ها نمیفته ولی
توی گیم و فیلم چون چشم دائما میچرخه زود خسته میشدم الان دیگه عادت کردم
کلا همه چیز عادت میشه

• Like
Reactions: INCENT∇

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر