خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
View attachment 100745
خب باز این عید نیومده حالمون گرفته شد.مادرم از الان داره میره پیشواز عید اومده دیوار اتاقم رو طی کشیده(انگار رو دیوارم راه رفتم که کثیف شده)با دسته طی رو C7 قشنگ نقاشی کشیده.یه خش یک سانتیمتری روش افتاده که خیلی تابلو هستش.شبیه اینه که انگار کاور ضد خش گوشی رو مثلا با چاقو پاره کرده باشی.از دوستان کسی میدونه که الان پنل آسیب دیده یا فقط کاورش خش برداشته؟پیکسلهای زیرش هم نور میدن ولی چون خش داره اون ناحیه تار نشون میده
با توجه به توع آسیب و اینکه پیکسل ها زیر ناحیه نوز و رنک دارند یعنی به لایه oled و color filter آسیبی وارد نشده و صرفا آسیب به لایه بیرونی وارد شده که مشکلی جز تار شدن اون ناحیه به وجود نخواهد اومد که این هم بستگی داره وسط صفحه باشه یا در حاشیه تلوزیون که کمتر به چشم میاد.
OLED_LCD_oled_panel.jpg

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
خب باز این عید نیومده حالمون گرفته شد.مادرم از الان داره میره پیشواز عید اومده دیوار اتاقم رو طی کشیده(انگار رو دیوارم راه رفتم که کثیف شده)با دسته طی رو C7 قشنگ نقاشی کشیده.یه خش یک سانتیمتری روش افتاده که خیلی تابلو هستش.شبیه اینه که انگار کاور ضد خش گوشی رو مثلا با چاقو پاره کرده باشی.از دوستان کسی میدونه که الان پنل آسیب دیده یا فقط کاورش خش برداشته؟پیکسلهای زیرش هم نور میدن ولی چون خش داره اون ناحیه تار نشون میده

o8yk_1.jpg

u8_2.jpg
نمایندگی بگو بیاد ببینه امیدوارم بشه روش رو عوض کرد.
کاش براش یه محافظ خریده بودی وقتایی ک نبودی میذاشتی روش. من یه کاور خریدم هر وقت بچه ای چیزی بیاد میزارم روش خیالم راحته.

• Like
Reactions: mohsen2012

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
دوستان میشه در مورد local dimming یه توضیحی بدید. و این که فایدش چیه؟
من چند جا در موردش سرچ کردم ولی اخر درست نفهمیدم:D
Local dimming به فن آوری گفته میشه در اون برای افزایش کنتراست و نمایش مشکی عمیق تر تلوزیون میاد به صورت خودکار در صحنه های تاریک نور بک لایت رو کاهش میده که سایه ها و بخشهایی که سطح روشنایی بین ۰ تا ۱۲۵ دارن دقیقتر نشون داده بشن
لوکال دیمینگ در تلوزیون های مختلف با بک لایت های مختلف عملکرد متفاوتی داره مثلا در تلوزیون های فول اری (full array) که بک لایت تمام صفحه دارن بهترین عملکرد رو داره به طوری که در صحنه های که بخشی تاریک و بخشی روشن هست قسمت های تاریک بک لایتشون کم نور میشه و بخشهای روشن پرنور که تضاد روشنایی بهتری رو ایجاد کنه و کنتراست افزایش پیدا کنه
یا در تلوزیون های اج لیت (edge lit) این کاهش نور بک لایت به صورت ستونی انجام میشه که چندان ایده آل نیست
تلوزیون هایی هم که این قابلیت رو ندارن برای جبران این نقیصه از فریم دیمینگ استفاده میکنن که موجب تاریک شدن بیش از حد صحنه های تاریک و از دست رفتن جزئیات میشه مثل بعضی مدل های سامسونگ

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
Local dimming به فن آوری گفته میشه در اون برای افزایش کنتراست و نمایش مشکی عمیق تر تلوزیون میاد به صورت خودکار در صحنه های تاریک نور بک لایت رو کاهش میده که سایه ها و بخشهایی که سطح روشنایی بین ۰ تا ۱۲۵ دارن دقیقتر نشون داده بشن
لوکال دیمینگ در تلوزیون های مختلف با بک لایت های مختلف عملکرد متفاوتی داره مثلا در تلوزیون های فول اری (full array) که بک لایت تمام صفحه دارن بهترین عملکرد رو داره به طوری که در صحنه های که بخشی تاریک و بخشی روشن هست قسمت های تاریک بک لایتشون کم نور میشه و بخشهای روشن پرنور که تضاد روشنایی بهتری رو ایجاد کنه و کنتراست افزایش پیدا کنه
یا در تلوزیون های اج لیت (edge lit) این کاهش نور بک لایت به صورت ستونی انجام میشه که چندان ایده آل نیست
تلوزیون هایی هم که این قابلیت رو ندارن برای جبران این نقیصه از فریم دیمینگ استفاده میکنن که موجب تاریک شدن بیش از حد صحنه های تاریک و از دست رفتن جزئیات میشه مثل بعضی مدل های سامسونگ
این مشکل گلوبال دیمینگ یا فریم دیمینگ بقول شما مشکل نرم افزاری هست که سامسونگ ابله گذاشته برای تی وی هاش که از منوی مخفی حل میشه.هرکسی این مشکل رو داشت بهم بگه تا راه حلش رو بگم.

• Like
Reactions: saeed_sg and ari67

alex1680

کاربر سایت
Jan 8, 2008
270
دوستان واقعا اینجا کسی samsung mu7980 نداره که pes 18 بازی کرده باشه و من بدونم مشکل از بازی هست یا تلوزیون؟
درود
[پلی استیشن پرو جیلبریک با سامسونگ mu7980]
در بازی pes 18 افت فریم در بعضی از صحنه‌ها اتفاق می‌افته. آیا ایراد از تلوزیون هست؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
دوستان من خودم برای پذیرایی سونی 65x8500e پارسال خریداری کردم این تلویزیون قطعا برای دبدن فیلم عالیه اما برای بازی مشکل بزرگش شدت نور کم در حالت HDR هست که خیلی مشکل بزرگیه و من اصلا راضی نبودم( پنل VA هست )
الان می خوام یک 55 اینچی 4k برای بازی با PS4 PRO خریداری کنم بودجه هم تا 10 تومن

الان این 55x8500f رو دیدم که اون مشکل شدت نور در HDR رو انگار نداره ( حداقل ندیدم جایی نوشته باشه ) اما مشکل کم بودن کنتراست و نشون دادن رنگ سیاه که متمایل به خاکستری شده داره ( پنل IPS هست )

در اتاقی که تلویزیون رو قرار میدم نور متوسطی همیشه هست ( چراغ یا نور آفتاب از پنجره ) و زاویه دید من هم روبه رو هست

حالا می خواستم با این اوضاع بدونم برای بازی این 55X8500F بدرد می خوره یا کلا فکرشم نکنم ؟
بجز اون انتخاب دیگه ای هم دارم ؟

ممنون راهنمایی کنید

consl

کاربر سایت
May 28, 2015
68
دوستان این X.Visionواقعا ارزش خریدن داره ؟ فورکی واقعی هست ؟ hdrواقعی هست؟ چون برای خرید واقعا زیاد نیست
برای گیم ارزش داره؟

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوستان من خودم برای پذیرایی سونی 65x8500e پارسال خریداری کردم این تلویزیون قطعا برای دبدن فیلم عالیه اما برای بازی مشکل بزرگش شدت نور کم در حالت HDR هست که خیلی مشکل بزرگیه و من اصلا راضی نبودم( پنل VA هست )
الان می خوام یک 55 اینچی 4k برای بازی با PS4 PRO خریداری کنم بودجه هم تا 10 تومن

الان این 55x8500f رو دیدم که اون مشکل شدت نور در HDR رو انگار نداره ( حداقل ندیدم جایی نوشته باشه ) اما مشکل کم بودن کنتراست و نشون دادن رنگ سیاه که متمایل به خاکستری شده داره ( پنل IPS هست )

در اتاقی که تلویزیون رو قرار میدم نور متوسطی همیشه هست ( چراغ یا نور آفتاب از پنجره ) و زاویه دید من هم روبه رو هست

حالا می خواستم با این اوضاع بدونم برای بازی این 55X8500F بدرد می خوره یا کلا فکرشم نکنم ؟
بجز اون انتخاب دیگه ای هم دارم ؟

ممنون راهنمایی کنید
مدل x8500 f که از لحاظ روشنایی برتری خاصی نداره نسبت به سری e!!!سری 8 سونی به دلیل اینکه سیستم لوکال دایمینگ ندارن نمیتونن سوژه ها رو روشن نشون بدن.

دوستان این X.Visionواقعا ارزش خریدن داره ؟ فورکی واقعی هست ؟ hdrواقعی هست؟ چون برای خرید واقعا زیاد نیست
برای گیم ارزش داره؟
والا نقد و بررسی ازش تو سایت ها نیست که ما بخواهیم در مورد خوب یا بد بودنش نظر بدیم.

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر