خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

HAMED200

کاربر سایت
Jan 10, 2017
65
داداش الان من چیزی بگم دوستان میگن دارم تعصبی حرف میزنم..همه دنیا میدونن که برند اول تی وی دنیا سونی هست و بعد ال جی...اینم دست ما نیست..ولی بعضی از دوستان بخاطرتعصب بی موردشون میان روی سونی کلی عیب میزارن..خداییش کلی خندیدم که دوستمون گفته سونی hdr واقعی نداره..سونی 850 نداره ولی سامی 7970 داره حتمن..کلا سامسونگ تو اعداد و ارقام دادن استاده..نه فقط تی وی..بلکه تو همه زمینه ها..کلی اعداد و ارقام میده و تعریف و تمجید میکنه ولی در عمل میبینی که واقعا هیچ چیز خاصی نداره..
من که به این نتیجه رسیدم دیگه تو نظر دادن زیاد شرکت نکنم چون از وقتی که سونی اینقدر بدبخت شده که اونو با سامسونگ مونتاژ داخل دارن مقایسه میکنن،چیزی نگم بهتره..انشالا چرخ تی وی همه دوستان براشون بچرخه..
همون دوستانی که میگن باید سایتها اکتفا کرد برن تو سایتهای فروشی مثل سلام بابا و ..نظراتو در مورد برندها بخونن...
سونی ک عالیه هیچ شکی درش نیست. ولی شما هم بخاطر اینکه تلویزیون سونی داری سامسونگ رو الکی میکوبی !نمیدونم چرا اینقدر تعصبی نظر میدیم ! ینی اکثرمون همینیم فقط برند تلویزیون خودمون رو بهترین جلوه میدیم !

vrp_vahid

کاربر سایت
Dec 15, 2013
1,060
متاسفانه سطح تاپیک با نظرات بچه گانه بعضی دوستان خیلی امده پایین.
دقیقا با نظر های بی اساس و بی مدرک والا من برای یه نقطه تو پایان نامم باید ده را رفرنس ترجمه میکردم و آدرس میدادم اینجا هزار و یک عیب میزارن دلیل هم ندارن !

• Like
Reactions: SAEED_TAJ

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
دوستان به نظرم برای اینکه تایپیک به بیراهه نره از این به بعد فقط راجب تی وی ای که خودمون الان داریم استفاده میکنیم نظر بدیم.نه مقایسه ای کنیم و نه کاری به اعداد و ارقام سایتها داشته باشیم.مخصوصا در مورد کیفیت تی وی خودمون روی ps4 و pro نظر بزاریم که به هدف تایپیکم برسیم.من که از این به بعد فقط نظرمو فقط روی تی وی سونی خودم بدون هیچ تعصبی میدم.با این جنگ و دعواها به هیچ جا نمیرسیم و سونی و سامسونگم هیچ جایزه ای قرار نیست بهمون بدن..

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

• Like
Reactions: HAMED200

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
دوست عریز کاملا حرفاتون درسته.
بنده هم میتونم سونی معرفی کنم به دوستان ولی فقط مدل x800d که فقط 43 اینچش،از پنل va استفاده کرده و در سایزهای بالاتر از پنل ips,استفاده کردن،x930d و x940d.اگر بودجه اشو دارید برید بگیرید.
دوست عزیز از ku7970 چه خبر.؟ ازش،راضی هستید تو این مدت.؟در مقایسه با اون مدل سامسونگ نظرتون چیه تو این مدتی که با هر دو کار کردید؟
کاملا راضیم محسن جون 8985 ک عالیه از همه نظر و واقعا نقصی تو این مدل نمیشه دید مخصوصا قابلیت ارتقا فریم توش فوق العادست و اصن فریم ریت از 60 دراپ نمیکنه جالب اینه تو حالت auto motion plus یا همون ارتقا فریم ریت حتی اینپوت لگم خیلی بالا نمیره بخاطر cpu قویترش ازونور خوب طیف رنگا توش گسترده تره و تصویر یه مقدار خوش رنگتره پیک برایتنس یا همون نور بیشترشم قشنگ میتونی حس کنی یه تفاوت دیگه ام وقتیه ک از کناره ها نگاه میکنی و کیفیت تصویر هیچ فرقی نمیکنه اما تو 7970 تصویر تیره میشه اما میگم باید حتما pro تهیه کنم تا بگم فرق اصلیشونو مخصوصا تو بخش محتوای hdr مدل 7970 ام اگر میخوای تهیه کنی خیالت راحت باشه این مدلم واقا خوش کیفیته همونجور ک خودت اطلاع داری و نسبت ب قیمتش بهترین چیزیه ک میشه بگیری تو تلوزینا هم رده

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
اگر برای گیم HDR میخواید تلویزیون عوض کنید باید بگم هیچ تفاوتی نداره بلکه کیفیت تصاویر افت هم میکنه و washed out میشه . این مشکل برای فیلمها وجود نداره ولی برای بازی و کنسول ps4 و ps4 pro متاسفانه وجود داره و ربطی هم به تلویزیون نداره و مشکل از کنسول و بازی ها هست . خیلی ها هم از جمله خودم از این قضیه شاکی هستن . من خودم js8500 سامسونگ دارم
Samsung JS8500 Review (UN48JS8500, UN55JS8500, UN65JS8500)
که وقتی hdr رو خاموش میکنم برای بازی رنگها زنده تره برعکس فیلم !
همه برندها هم این مشکل رو دارن از سونی و الجی و سامسونگ بگیر تا فیلیپس و مشخصه که مشکل از کنسوله نه تیوی .
فقط کافیه سرچ کنید
Ps4 pro hdr washed out
تا خودتون متوجه بشید .
خلاصه اینکه فعلا این مشکل حل نشده و سونی هم معلوم نیست تو اپدیت های بعدی ps4 pro این مشکل رو حل کنه یا نکنه . و اینکه با تعویض تلویزیون کیفیت بالاتری از نظر HDR ملاحظه نمیکنید ولی از نظر رزولوشن چرا تفاوت خیلی زیاده و کیفیت بافت ها و وضوح تصویر تفاوتش خیلی زیاده .
خلاصه بگم زیاد سر اینکه فلان تیوی رو خریدید با هم بحث نکنید چون کنسولها هنوز توان استفاده از قدرت کامل تلویزیون شما رو ندارن چه سونی چه سامسونگ .
اما از نظر قیمت هرچی بیشتر پول بدی بیشتر اش میخوری . بدون شک اول oled الجی بعد ks8000 سامسونگ و بعد سونی x850. حالا بسته به بودجه. دیگه تعصب و جبهه گیری معنا نداره.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
اگر برای گیم HDR میخواید تلویزیون عوض کنید باید بگم هیچ تفاوتی نداره بلکه کیفیت تصاویر افت هم میکنه و washed out میشه . این مشکل برای فیلمها وجود نداره ولی برای بازی و کنسول ps4 و ps4 pro متاسفانه وجود داره و ربطی هم به تلویزیون نداره و مشکل از کنسول و بازی ها هست . خیلی ها هم از جمله خودم از این قضیه شاکی هستن . من خودم js8500 سامسونگ دارم
همه برندها هم این مشکل رو دارن از سونی و الجی و سامسونگ بگیر تا فیلیپس و مشخصه که مشکل از کنسوله نه تیوی .
فقط کافیه سرچ کنید
Ps4 pro hdr washed out
تا خودتون متوجه بشید .
خلاصه اینکه فعلا این مشکل حل نشده و سونی هم معلوم نیست تو اپدیت های بعدی ps4 pro این مشکل رو حل کنه یا نکنه . و اینکه با تعویض تلویزیون کیفیت بالاتری از نظر HDR ملاحظه نمیکنید ولی از نظر رزولوشن چرا تفاوت خیلی زیاده و کیفیت بافت ها و وضوح تصویر تفاوتش خیلی زیاده .
خلاصه بگم زیاد سر اینکه فلان تیوی رو خریدید با هم بحث نکنید چون کنسولها هنوز توان استفاده از قدرت کامل تلویزیون شما رو ندارن چه سونی چه سامسونگ .
اما از نظر قیمت هرچی بیشتر پول بدی بیشتر اش میخوری . بدون شک اول oled الجی بعد ks8000 سامسونگ و بعد سونی x850. حالا بسته به بودجه. دیگه تعصب و جبهه گیری معنا نداره.

داداش ببین تلویزیونت تنظیم خاصی نداره که تو hdr تغییر ایجاد بشه.من روز اولی که گرفتم خیلی تفاوت ندیدم تو hdr ..ولی بعد رفتم توی ستینگ تی وی و ورودی hdmi پرو رو از حالت استاندارد به حالت بالاتر تغییر دادم و خیلی کیفیت بهتر شد.من تو آنچارتد ۴ تفاوت hdr رو کاملا احساس کردم.البته قبول دارم که hdr فیلم و کلیپ ها بهتر مشخص هستن

فقط کافیه سرچ کنید
Ps4 pro hdr washed out
تا خودتون متوجه بشید .

یه مورد دیگه هم که باید بهش توجه بشه اینه که واقعا محتوای 4k و مخصوصا 4k hdr خیلی کمه.الان یه فیلم 4k واقعی حداقل ۴۰ گیگ حجم داره که کلی هزینه تهیه اش میشه.همینطور ر س ی و ر 4k هم خیلی گرونه.یدونه ر س ی و ر 4k hdr امشب قیمت گرفتم حدود ۳ تومن قیمت دادن.که از پرو هم گرونتر در میاد.

Last edited by a moderator:

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
داداش ببین تلویزیونت تنظیم خاصی نداره که تو hdr تغییر ایجاد بشه.من روز اولی که گرفتم خیلی تفاوت ندیدم تو hdr ..ولی بعد رفتم توی ستینگ تی وی و ورودی hdmi پرو رو از حالت استاندارد به حالت بالاتر تغییر دادم و خیلی کیفیت بهتر شد.من تو آنچارتد ۴ تفاوت hdr رو کاملا احساس کردم.البته قبول دارم که hdr فیلم و کلیپ ها بهتر مشخص هستن

اونکه داره بزاری رو حالت دینامیک آره منتها حالت دینامیک زیاد جالب نیست و چشم رو اذیت میکنه و بعضی از جزئیات تصویر هم خراب میکنه .

یه مورد دیگه هم که باید بهش توجه بشه اینه که واقعا محتوای 4k و مخصوصا 4k hdr خیلی کمه.الان یه فیلم 4k واقعی حداقل ۴۰ گیگ حجم داره که کلی هزینه تهیه اش میشه.همینطور ر س ی و ر 4k هم خیلی گرونه.یدونه ر س ی و ر 4k hdr امشب قیمت گرفتم حدود ۳ تومن قیمت دادن.که از پرو هم گرونتر در میاد.

کاری به حجمش ندارم چون با فورجی ایرانسل راحت میشه دانلود کرد شبانه منتها اصلا فورکا اچ در آر نیست . تورنت هم نیست . فقط تورنت یه فیلم دیدم اونم ریمستر 2014 حالا اچ دی آر واقعی هم باشه یا نباشه معلوم نیست . ر س ی و ر هم آره میدونم حول و حوش 2.5 - 3 هست منتها یه نکته که هست کل کانالهای فورکا که تو ایران بیم داره دو تا هست که اونم دمو هست یعنی برنامه هاشون همینجور تکرار میشه نه برنامه جدید !
در کل تو این یکسالی که تی وی فورکا اچ دی آر دارم یه فیلم اچ دی آر هم روش ندیدم منتها فیلم فورکا چند تایی دیدم . بیشتر من فیلمهای فول اچدی ریماکس رو دانلود میکنم که حجم و بیت ریت بالا داره ( حجم 30 - 40 گیگ و بیت ریت 30 - 40 هزار ) که سورس اصلی بلوری هست و کیفیت فوقالعاده ای داره .

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
اونکه داره بزاری رو حالت دینامیک آره منتها حالت دینامیک زیاد جالب نیست و چشم رو اذیت میکنه و بعضی از جزئیات تصویر هم خراب میکنه .
نه داداش منظورم دینامیک نبود..تو تنظیمات تلویزیونم یه موردی هست که میتونی ورودی hdmi رو از حالت استاندارد به حالت تقویت شده تغییر بدی که تو این حالت کیفیت خیلی بالاتر میره..تو توضیحاتشم گفته که فرمت تقویت شده جهت hdr هست..تو تی وی شما هم حتمن باید اینجور چیزی باشه..

کاری به حجمش ندارم چون با فورجی ایرانسل راحت میشه دانلود کرد شبانه منتها اصلا فورکا اچ در آر نیست . تورنت هم نیست . فقط تورنت یه فیلم دیدم اونم ریمستر 2014 حالا اچ دی آر واقعی هم باشه یا نباشه معلوم نیست . ر س ی و ر هم آره میدونم حول و حوش 2.5 - 3 هست منتها یه نکته که هست کل کانالهای فورکا که تو ایران بیم داره دو تا هست که اونم دمو هست یعنی برنامه هاشون همینجور تکرار میشه نه برنامه جدید !
در کل تو این یکسالی که تی وی فورکا اچ دی آر دارم یه فیلم اچ دی آر هم روش ندیدم منتها فیلم فورکا چند تایی دیدم . بیشتر من فیلمهای فول اچدی ریماکس رو دانلود میکنم که حجم و بیت ریت بالا داره ( حجم 30 - 40 گیگ و بیت ریت 30 - 40 هزار ) که سورس اصلی بلوری هست و کیفیت فوقالعاده ای داره .
داداش 4k hdr واقعی فقط چند تا کلیپ خوب فقط من دیدم تا حالا..ولی در مورد کانالها الان کانال trt 4k هست که خیلی عالیه..

• Like
Reactions: emperaturs

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
نه داداش منظورم دینامیک نبود..تو تنظیمات تلویزیونم یه موردی هست که میتونی ورودی hdmi رو از حالت استاندارد به حالت تقویت شده تغییر بدی که تو این حالت کیفیت خیلی بالاتر میره..تو توضیحاتشم گفته که فرمت تقویت شده جهت hdr هست..تو تی وی شما هم حتمن باید اینجور چیزی باشه..
تلویزیونهای SUHD سامسونگ سری 2015 همچین گزینه ای نداره. 2016 گمونم داشته باشه .
فقط یه گزینه هست UHD COLOR که وقتی روشن میکنی HDR فعال میشه .
انصافا چند تا کلیپ HDR دانلود کردم خیلی کیفیت محشری داره . حالا احتمالا تا یکی دو سال دیگه فراگیر میشه .

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد

سلام .
فیلم های 4k ای که دیدی تفاوتی احساس کردی با فول اچ دی ریماکس یا نه؟چون منم همه فیلم هامو ریماکس دانلود میکنم ولی یه چندتایی 4k هم دانلود کردم که 50 تا 60 گیگه بیت ریتشون هم تقریبا 60 هست ولی اچ دی ار ندارن
میخواستم ببینم 4k واقعیه واقعا؟یا upscale شده فول اچدی هست؟کلن قضیش چجوریه؟!! اگه ارزش نداره که دانلود نکنم الکی فضای هارد هم نگیره.تو بعضی فروما دیدم که میگن با فورکا بلوری پلیر از طریق کابل HDMI ضبط شده.

• Like

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
سلام .
فیلم های 4k ای که دیدی تفاوتی احساس کردی با فول اچ دی ریماکس یا نه؟چون منم همه فیلم هامو ریماکس دانلود میکنم ولی یه چندتایی 4k هم دانلود کردم که 50 تا 60 گیگه بیت ریتشون هم تقریبا 60 هست ولی اچ دی ار ندارن
میخواستم ببینم 4k واقعیه واقعا؟یا upscale شده فول اچدی هست؟کلن قضیش چجوریه؟!! اگه ارزش نداره که دانلود نکنم الکی فضای هارد هم نگیره.تو بعضی فروما دیدم که میگن با فورکا بلوری پلیر از طریق کابل HDMI ضبط شده.
سلام
داداش ریماکس سورس اصلی بلوری هست ولی اون فورکا بیت ریت 60 مگ که ما دانلود میکنیم و خودم هم چند تایی دانلود کردم و تفاوتی ندیدم ریپ شده هست . اگ بلوری 4k ریماکسش بیاد حول و حوش 150 گیگ هر فیلم حجم داره که اونوقت میشه کیفیت واقعی رو دید .

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام
داداش ریماکس سورس اصلی بلوری هست ولی اون فورکا بیت ریت 60 مگ که ما دانلود میکنیم و خودم هم چند تایی دانلود کردم و تفاوتی ندیدم ریپ شده هست . اگ بلوری 4k ریماکسش بیاد حول و حوش 150 گیگ هر فیلم حجم داره که اونوقت میشه کیفیت واقعی رو دید .

بله remux عملا فشردگی نداره اما من چنتا فیلم گرفتم از نسخه ی فشرده کیفیتش کمتر بود که برام عجیب بود با bluray اصلی هم مقایسه کردم به وضوح از جفتشون بهتر بود در کل می شه گفت این تبدیل فرمت ها در نهایت از کیفیت می زنه چیزی هم که خودم بارها از قدیم تجربه کردم نوع نرم افزاری هم که باهاش کار می شه خیلی مهمه هستن نرم افزارهایی که عینا مشابه باهاشون تبدیل می کنید اما خروجی یکی ممکنه خیلی بهتر از یکی دیگه باشه فکر کنم اینجا هم همچین چیزی برقرار هست.

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
سلام

مرسی داداش.
پس اینجوری فکر کنم 3 سالی طول بکشه تا شاید بشه کیفیت فورکا بلوری ریماکس هم ببینیم.

• Like

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
بله remux عملا فشردگی نداره اما من چنتا فیلم گرفتم از نسخه ی فشرده کیفیتش کمتر بود که برام عجیب بود با bluray اصلی هم مقایسه کردم به وضوح از جفتشون بهتر بود در کل می شه گفت این تبدیل فرمت ها در نهایت از کیفیت می زنه چیزی هم که خودم بارها از قدیم تجربه کردم نوع نرم افزاری هم که باهاش کار می شه خیلی مهمه هستن نرم افزارهایی که عینا مشابه باهاشون تبدیل می کنید اما خروجی یکی ممکنه خیلی بهتر از یکی دیگه باشه فکر کنم اینجا هم همچین چیزی برقرار هست.
بیت ریت سورس اصلی رو با ریماکسی که دانلود میکنید باید یکی باشه . اگر کمتر باشه کیفیت اصلی نیست .

فیلم XMen.Apocalypse.2016 نسخه 4k hdr اومده نسخه ریماکس .
مشخصات تصویر :
HEVC x265 HDR 3840x2160p 61.9 Mb/s
حجم : 68 گیگ .
اینه :
NameSizeX-Men.Apocalypse.2016.UltraHD.BluRay.2160p.HEVC.BT2020.DTS-HD MA 7.1.mkv68.1 GB
با تورنت میشه دانلود کرد. فردا بزنم مستقیم بشه دانلود کنم ببینم چطوره . بیشتر برای HDR میخوام .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر