خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
ی سوال دیگه هم داشتم از دوستانی که دو تا تی وی x850d و x930d سونی رو دارن

من میخاستم یا 65 x850 d بردارم یا با همون پول 55 x930d خالا خداوکیلی اینقدر کیفیتشون فرق میکنه که ارزش 10 اینچ پایین تر داشته باشه

اولویت اول و آخر من کیفیت تصویر برای اولن فیلم دومن بازی هست نه 3d برام ارزشی داره نه هیچ چیز فقط 4k و تصویر

حالا کدوم بردارم برای این ریویو سایت rrating میشه ارزشی قائل شد ؟ ... دوستان خواهشا از تجربیاتشون بدون جانبداری بگن راجع به این دو تلویزیون

c-x850d-c-x9300d-900c.jpg
سونی x930d رو بردار.پشیمون نمیشی.
اون x850d پنلش ips و به درد نمیخوره

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

S@nic

کاربر سایت
Feb 27, 2006
238

داداش میشه دلیلشو بگی

راستش یخورده 10 اینچ کمتر بودنش برام باید دلیل داشته باشه و اینکه 3d بی استفاده دارم میگیرم و استفاده نمیکنم باید راضی بشم راستش ~X(~X(:p:p

یه سوال دیگه این
X-Tended Dynamic Range
که میگن تو 930 هست ولی تو 850 نیست این دقیقا چیه میشه توضیح بدید

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
داداش میشه دلیلشو بگی

راستش یخورده 10 اینچ کمتر بودنش برام باید دلیل داشته باشه و اینکه 3d بی استفاده دارم میگیرم و استفاده نمیکنم باید راضی بشم راستش ~X(~X(:p:p

یه سوال دیگه این
X-Tended Dynamic Range
که میگن تو 930 هست ولی تو 850 نیست این دقیقا چیه میشه توضیح بدید
اولین برتری x930d کنتراست بسیار بهترش هستش.اگر عاشق فیلم نگاه کردن داخل اتاق تاریک هستین عالی هستش.نشت نور کمتری داره.روشنایی بسیار بهتری داره که به بهتر شدن محتوای hdr کمک میکنه.در تصاویر سریع بهتر عمل میکنه.

• Like
Reactions: S@nic

Reza Modanloo

کاربر سایت
Mar 25, 2007
1,231
نام
Reza
کارتون رو باز میکنن قبل از ارسال تست میکنن اگر ۱ پیکسل سوخته یا ایرادی داشت نمیارن که شما اینجا یهو بگی نمیخوام متضرر شن، دوباره میبندن خودشون ارسال میکنن
حالا اینکه چجور تلویزیونی میفرستن، پشت ویترین بوده کارکرده بوده تعمیری بوده باید اعتماد کنی اما اینو در نظر داشته باش تلویزیون روز اگر میخری احتمال اینکه کارکرده یا تعمیری باشه پایینه، به تست ساعت کارکرد و اینها هم نمیشه اعتماد کرد پس همه چیز برمیگرده به درستکاری فروشنده، از نظر شخصه خودم تلویزیون که تست بشه بعد به شما تحویل بشه بهتر هست آک کامل قضیه هندونه در بستست، حالا با گارانتی یا بی گارانتی، همینکه با ذوق باز کنی ببینی مشکل داره و کلی الاف بشی واسه تعویضش خوشایند نیست

دادا درود بر تو

یه سوال چجوری مطمئن بشیم که کارتون تی وی رو .... پلم پلم تحویل میدن و قبلش باز نشده باشه ؟ یا تعمیری نباشه ؟
چون ببخشید من شهرستانم بعضی اوقات نگاه میکنن هرچی شهرستانی باشه سعی میکنن سرت کلاه بزارن و حسابی نیست !!!:(:(

صادقانه هم راهنماییت کنم گمراه نشی تو این تاپیک دو دسته هستن، به نظرات معتبرترین سایت های مرجع دنیا و به پنل OLED هم ایراد میگیرن تا اون چیزی که خودشون دوس دارن دیگران بخرن، هممون همینطوریم از جمله خودم ولی باید سعی کنیم در مشورت دادن نظر شخصی رو دخیل نکنیم! پس شما خیلی اکتفا به این نکن دیگران بگن چی بخری چون عمدتا علاقه شخصی رو دخیل میکنن، یه عده تحت هر شرایطی میگن سونی یه عده سامسونگ، بیشتر هم به سمت سونی قش ها صورت میگیره ! در مجموع شما با خودت اول کنار بیا، اگر ۶۵ میخوای با بودجه زیر ۱۰ که تکلیف معلومه 65X8500D اگر 55 میخوای LG B6 (اصلا جدی نگیر مقایسه کنتراست X930 با B6 رو، از نزدیک هم برو هر ۲ تاش رو ببین) اگر هم میخوای با دیدن برند سونی روی تلویزیونت عشق کنی X930, اما از دیدگاه شخصی خودم بخوام راهنماییت کنم پول دادن پای کل این مدل ها پول حروم کردنه چون شما با یه قیمت بسیار معقول 55X8500D رو بگیری و اصلا شاید متوجه تفاوت های بین این مدل با مدل هایی که ۲ برابرش قیمت دارن نشی، شما با این پول میتونی ۲ تا از این TV بگیری چون در حال حاضر این TV تو بازار ما P/P بسیار بالایی داره، تقریبا کاری که خودم کردم هم همین بود، اول ۶۵ میخواستم که انتخابم بعد از تحقیقات و مشاهده از نزدیک 65KS8500 شد چون Curved میخواستم وگرنه رنگ های بهتر رو به کنتراست بهتر ترجیح میدم، بعد دیدم فاصله قیمت ۱۲ تومنتیش به قدری هست که ارزش نداره و دیوانگیه در حالی که میشه هر ۲ ش رو گرفت (پس این انتخاب خودم بود و خودم به این نتیجه رسیدم برام ارزش نداره) بیخیال شدم و چون هم منحنی میخواستم هم از طرفی علاقه مند به برند سونی و پنل IPS و رنگ هاش بودم و Curved هم تولید نمیکرد هم یه KS8500 گرفتم منحنی پنل VA هم X8500 فلت پنل IPS، همون روز اول هم زدم پایه X850 رو موقع جا زدن شکستم ! خود من اگر C6 تو بازار موجود بود باز اصلا این هارو نگرفته بودم ولی با توجه به موجودی ها این شد انتخابم، این مصداقی بود از خودم تا بدونی شما باید خودت از انتخابت راضی باشی و لذت ببری، تاپیک رو مطالعه کنی مزایا و معایب همه این تلویزیون ها گفته شده و همشونم هم تو این رنج قیمت خوب هستند، چیزی که دلت میگه رو بخر زیاد قاطی اعداد و ارقام و نظرات بنده و دیگران هم نشو

من میخاستم یا 65 x850 d بردارم یا با همون پول 55 x930d حالا خداوکیلی اینقدر کیفیتشون فرق میکنه که ارزش 10 اینچ پایین تر داشته باشه

اولویت اول و آخر من کیفیت تصویر برای اولن فیلم دومن بازی هست نه 3d برام ارزشی داره نه هیچ چیز فقط 4k و تصویر HDR

حالا کدوم بردارم برای این ریویو سایت rrating میشه ارزشی قائل شد ؟ ... دوستان خواهشا از تجربیاتشون بدون جانبداری بگن راجع به این دو تلویزیون

آخرین ویرایش:

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
دادا درود بر تو

یه سوال چجوری مطمئن بشیم که کارتون تی وی رو .... پلم پلم تحویل میدن و قبلش باز نشده باشه ؟ یا تعمیری نباشه ؟
چون ببخشید من شهرستانم بعضی اوقات نگاه میکنن هرچی شهرستانی باشه سعی میکنن سرت کلاه بزارن و حسابی نیست !!!:(:(

درود
من از سلام بابا یا عمو یادگار خرید داشتم چند بار البته برای آشنایان و دوستان
تلویزیونی که ارسال میشه مطمئن باشین آکبند یا نو هست که درش هیچ شکی نیست
فقط یه نکته ای که هست اینه که تلویزیونی که برای شهرستان ارسال میشه بیشتر و با دقت بیشتری تست میشه و بعد برای خریدار ارسال میشه
چون اگر به فرض مثال من خریدار به چیزی مثل پیکسل سوخته یا مشکلی در پنل یا یه مشکلی در تلویزیون ببینم چیزی تحویل نخواهم گرفت
و عودت میدمش پس مطمئن باشین برای کالاهایی که برای دیگر استانها و شهرها ارسال میشه دقت بیشتری به عمل میاد هم باربری و هم خود تلویزیون

HAMED200

کاربر سایت
Jan 10, 2017
65
Samsung 7970 در حالت 4K HDR gaming لگ تصویر زیاد هستش از 21 در حالت 4K میرسه به 121 در حالت HDR 4k که خیلی لگش زیاده این جوری که متوجه شدم بهترین انتخاب همون X800D اما جایی میشناسی داشته باشن مطمئن باشه .
LG که کلا خط اصلا بدرد نمیخوره .

من گرگان هستم برای همین فروشگاه های اینجا معمولا ندارن باید سفارش بدم بیاره مدل خاصی بخوام بعد 2 تومان پول پیش دادم بیاره میگه TV قیمتش اینه پول پس گرفتم الان موندم چی بگیرم الان بهترین انتخاب Sony X800D یا در ایران Sony X8000D هستش اما جایی ندارن جز بانه TV هم چیزی نیست که بگی اینترنتی خرید میکنی یه وقتی بیاد جعبه خالی باشه یا مشکل داشته باشه یا ... چی؟ چون من خرید نکردم نمیدونم واقعا .
من خودم سامسونگ 7970 دارم اصلا اینجوری نیست ک گفتید !!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
من خودم سامسونگ 7970 دارم اصلا اینجوری نیست ک گفتید !!
دقیقا درست میگی .
من یک سری تحقیق کرده بودم 2 جا به این موضوع اشاره کرده بودن زمانی که شما 4K و HDR در حالت Gaming mode فعال میکنی Input lag زیادی وجود داره بعد تحقیق بیشتر دیدم چرت گفته احمق داشته راجب سری J صحبت میکرده بعد نوشته KU .:|

• Like

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان

من میخاستم یا 65 x850 d بردارم یا با همون پول 55 x930d حالا خداوکیلی اینقدر کیفیتشون فرق میکنه که ارزش 10 اینچ پایین تر داشته باشه

اولویت اول و آخر من کیفیت تصویر برای اولن فیلم دومن بازی هست نه 3d برام ارزشی داره نه هیچ چیز فقط 4k و تصویر HDR

حالا کدوم بردارم برای این ریویو سایت rrating میشه ارزشی قائل شد ؟ ... دوستان خواهشا از تجربیاتشون بدون جانبداری بگن راجع به این

به نظر شما تصوير ku7970 بهتره يا X850D ؟؟

Sent from iPhone using Tapatalk

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ

امروز برای یه کاری رفته بودم پیش یکی از دوستان که تو نمایندگی سونی هستن و داشتم
با ایشون حرف میزدم که بی اراده چشمم خیره شد به تصویری که داشت از همین تلویزیونی x850 پخش میشد
بی ریا میگم که لحظاتی رو غرق در تصویر شدم و بسیار لذت بخش بود / مدلهای زیادی بود در اونجا ولی سری
8 و 9 داشتن به همه بازدیدکننده ها چشمک میزدن البته سریهای قبلی هم هیچ کم و کسری نداشتن
والا ما که جزات نمیکنیم به این مدل سونی بگیم به درد نخور

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,487
نام
امین
من با هر دو مدل کار کردم عزیز
قصدمم خرید 8500d سایز 65 بود ولی خدایی بگم 9300d کامل یه سر و گردن بالاتره و همین دلیل باعث شدم برم سمته 55 اینچ 9300d

پنل va واقعن منو بیشتر جذب کرد اینو بگم که خدایی 8500 هم خوبه ولی در مقایسه با 9 یخورده تو ذوق میزنه از هر نظر.

• Like

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
با ایشون حرف میزدم که بی اراده چشمم خیره شد به تصویری که داشت از همین تلویزیونی x850 پخش میشد
بی ریا میگم که لحظاتی رو غرق در تصویر شدم و بسیار لذت بخش بود / مدلهای زیادی بود در اونجا ولی سری
8 و 9 داشتن به همه بازدیدکننده ها چشمک میزدن البته سریهای قبلی هم هیچ کم و کسری نداشتن
والا كچل شديم از بس گفتيم بابا ips هاي امسال مثه سالاي قبل نيست
من مطمئنم ... حاضرم شرط ببندم كسي كه ميگه پنل ips بدرد نميخوره و رسما ميگه X850D بدرد نخور حتي يك بار هم اين تي وي رو از نزديك نديده ... حتي همون X930D هم نديده

دليلي ك من X850D رو خريدم فقط فقط اين بود ك وقتي از نزديك تصويرش رو ديدم متحير شدم ...لذت بردم ... منو دوستم رو رسما ميخكوب كرده بود

اميدوارم دوستان اين همه تحت تاثير جو و قضاوت بقيه صحبت نكنن
فقط و فقط نسبت ب ديد و عقايد و خودشون تجربه ي شخصي اظهار نظر كنن

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
من مطمئنم ... حاضرم شرط ببندم كسي كه ميگه پنل ips بدرد نميخوره و رسما ميگه X850D بدرد نخور حتي يك بار هم اين تي وي رو از نزديك نديده ... حتي همون X930D هم نديده

دليلي ك من X850D رو خريدم فقط فقط اين بود ك وقتي از نزديك تصويرش رو ديدم متحير شدم ...لذت بردم ... منو دوستم رو رسما ميخكوب كرده بود

دوست عزیز ما نگفتیم x 850 d اشغاله.
هر کسی بر اساس اولویت های خودش تلویزیون خودش رو انتخاب میکنه.مثلا کسی که همیشه اتاقش روشنه و تو تاریکی فیلم وبازی نمیکنه قطعا پنل ips راضیش میکنه.ولی کسی که همیشه داخل اتاق تاریک بازی میکنه پنل ips راضیش،نمیکنه.البته این در صورتی که قبلا با پنل va کار کرده بیشتر متوجه این موضوع میشه.چه بخواهیم چه نخواهیم سونی در x850d از،پنل ips استفاده کرده.البته اینم بگم x850d کنتراتش از uh8500 الجی یک مقدار بیشتره.

• Like

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ

کاملا درسته عرفان جان
جو اینجا با جو فروشگاهها زمین تا آسمون فرق داره / اینجا اکثرا از اعداد و ارقام نجومی حرف میزنن اینجا اکثرا دارن از همدیگه نقل میکنن
من خیلی وقتا که دوستان اومدن پیشم و مدلی رو پیشنهاد دادم گفتن ای بابا این که خیلی بی کیفیته و فلانه
و گفتم از نزدیک ببینی چطور ؟ که گفتن فرقی نمیکنه میگن کیفیتش بده !!! ولی وقتی بردمشون و همون مدلی که میگفتن فلانه و چیزه و اینا
با تعجب گفتن مگه تو اینو میگفتی ؟؟؟ په نه په من داشتم از crt حرف میزدم قناری :D
والا من حتی امروز اگه راستشو بگم w650 هم تو فوشگاه خوش میدرخشید و خیلی خوب خودشو نشون میداد که البته سری 8 و 9 که غوغا بودن
الانم این عادتمه چیزی رو نبینم در موردش هیچ نظری نمیدم و اصلا کسی رو راهنمایی نمیکنم

البته هر کدوم از این پنلها مثل ips یا va هر کدوم معایب و محاسن خاص خودشونو دارن که نمیشه ازش چشم پوشی کر و انتخاب هم
باید بر همین اساس صورت بگیره مثلا اگر زاویه دید مهمه که ips جلوتر هست یا مثلا اگر کنتراست بالا مدنظر هست va جلوتر هست
اگر دقت رنگ مدنظر هست بازم ips جلوتار هست اگر سیاه یکنواخت پنل براتون مهمه خب va میتونه بهتر باشه
مثل مانیتور بنده که pls هست و زیر مجموعه ips ولی جدیدتر که توسط خود سامسونگ طراحی شده
و رنگهارو به خوبی به نمایش درمیاره ولی خب در پاسخدهی پیکسلها شاید به پنلهای tn نرسه
بلاخره باید قبل از خرید تمام موارد مهم رو بررسی کنیم و بدونیم چه چیزی میخوایم بخریم و در مدلها و برندهی مختلف گم نشیم

یعنی تو این مملکت به این بزرگی یکی نیست این مدل Samsung 49KS8000 رو بفروشه و مارو خوشحال کنه ؟
خب مطمئنن نیست و مام بی خودی داریم به خودمون زور میدیم
ما که تصمیم گرفتیم یه سامی ku7000 بگیریم و خلاص
و جالبش اینجاست که الان این مدل تو دوتا سایتی که من خرید داشتم نیست !! آقا نیست !! یعنی یکی داره منو اذیت میکنه
و نگاه میکنه هر مدلی رو میپسندم میره از ریشه محو میکنه
عجب مصیبتی

Last edited by a moderator:

vrp_vahid

کاربر سایت
Dec 15, 2013
1,060
داداش فیفا رو من با پرو بصورت 4k و 60 فریم میزنم و حسابی لذت میبرم..اصلا یه دنیای دیگه اس..
در مورد قیمتم اگه اونجا بدون گارانتی رو 9 میدن خیلی خیلی دارن گرون میدن..از همون بانه بخری بهتره..

نه با گارانتی داره میده 3 ماه تعویض و 2 سال گارانتی

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
داداش من چند بارم اینجا گفتم کیفیت تصویر x850d بی نظیره..نسبت به قیمتش فوق العاده ارزش خریدش بالاست..من چند تا کلیپ 4k hdr دان کردم و باهاش تماشا میکنم ..آدم میخکوب میشه پای تصویرش.. x930 هم که دیگه گل سر سبد سونی هست..به نظرم چون آدم از تی وی استفاده زیاد میکنه و چند سال نگهش میداره باید فقط همین برند سونی رو بخره ..چند سر و گردن بالاتره از تمام برندها..

البته نکته مهمی که دوستان در نظر نمیگیرن این هست که بجز پنل تی وی موارد دیگه ای هم مهمه مثل موتور پردازش..یا الگوریتم آپ اسکیل کردن..تمام این موارد در کنار هم تشکیل دهنده تی وی خوب میشه و پنل فقط قسمتی از تی وی هست..اگه سرچ تو نت بزنید میبینید که تو موتور پردازش و مخصوصا آپ اسکیل کردن هنوز رو دست سونی نیومده..

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر