خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,349
نام
محمدرضا
ببخشید زیاد سئوال کردم تصمیم نهایی رو گرفتم میخوام امروز فردا مدل H6390 واسه PS4 بگیرم؟
1- این مدل 120 هرتز واقعی است؟
2- قیمت حدود 2 تومن هست میتونم با مثلا 200 تا 300 بیشتر مدل بهتری رو بگیرم؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
داداش @saeid72
به نظرت ازین 3تا سامسونگی که گفتی کدوم و بگیرم؟
خودم زیاد به 3دی علاقه ایی ندارم و اسمارت بودن جذابیت بیشتری واسم داره ولی دوس دارم نظرتو بدونم.
به طور کلی نمیخوام کیفیت و فدای 3دی کنم یعنی کیفیت تصویر تو مدل های 3دی با غیر 3دی یکسان هستند؟

با تشکر از داش سعید یک فروند h6390 خریداری شد:d

خرید خوبی کردی دیر رسیدم:x
منم بودم بین اون صدا هر سه مدل قیمت میکردم هر کدوم قیمتش مناسبتر بود و اگر قیمتا فرق نمیکرد قطعا همین h6390 علتشم اینکه سایزش 48 اینچ هست و یه حسن خوبی هست به اون دوتا

سعدی جان تو pm جواب نداری...
امروز دارم میرم این سامسونگ F6450 رو که خیلی تعریفش رو میکنی بخرم خودت هم داری کیفیت تصویر چه طوره توی 3D چند هرتز میشه منظورم اینه کم نمیشه چون من LG 2342P 3D داشتم مانیتور میگفتن نصف میشه
اما شرگت میگفت 120 هرتز میشه الان این سامی چه طوریه یکم راجبش فنی بگو.....:d

با مانیتورت میتونی سر بکنی کیفیت بدی هم نداره اما خب TV 6450 خیلی بهتره مانیتورت در بین مانیتورها کیفیت خوبی داره .
120 هرتز با nvidia 3d vision کار میکنه . کلا بدرد کنسول نمیخوره
f6450 همون خروجی تصویر کنسول میگیره تعداد فریم تشخیص میده (30) و حالا به نسبتی که قابل تنظیمه میزاری مثلا نهایت 30x4=120hz/frame

{این آپشن motion plus سامسونگ هستشblur تاری تصویر(اولی) و judder هم میشه پرش تصویر(دومی) که همون تکرار فریم هست که با حساسیت 1 تا 10 قابل تنظیم هستن(زبون منوی این تلویزیونه نمیدونم کجاییه) LED Clear motion هم اسکن نور پس زمینه هستش با این تفاوت که نور پنل خیلی کم میشه و کارایی خاصی هم نداره و جالب نیست( در مدل های 60 هرتزی که به اسم motionplus 100hz فروخته میشن تنها این آپشن وجود داره}

3d هم نصف میشه و 60 هرتز بیشتر نشون نمیده ولی واقعا 60 هرتز نشون میده یعنی یه فیلم 24 فریم سه بعدی ببینی تا 60 فریم در حالت سه بعدی تبدیلش میکنه 24X2.5=60 حالت معمولی هم 120 فریم تبدیلش میکنه

کارکرد با فریم های فقط 24 و 25 و 30 و 48 و 60

Samsung_HU8500_UHD_TV_motion-plus-g.jpg

کیفیت تصویر هم :
http://forum.bazicenter.com/thread84075/page206/#post3478058

- - -ویرایش - - -

طبق گفته داش سعیید گل بله 120 واقعی.
=========================
یه جوون مردی پیدا میشه بگه چجوری تصویر و کالیبره کنیم؟
یه سوال یه دست فیفا زدم باهاش موقع که میخواستم از ضربه استگاهی بازیو شروع کنم یه لگی زد؟چرا؟!

به تنظیمات آپش motion plus برو اونجا قشنگ تست کن ببین رو FIFA چه تنظیماتی بهتر جواب میده . توضیح عملکردشم تو همین پست روی عکس دادم

کالیبره هم اگه منظورت تصویر دقیق و صحیح هست حالت movie همون نزدیک ترین و دقیق ترین تصویر میشه پس اگه ازش خوشت نمیاد کالیبره نکن(کالیبره فقط دقیق هستش نه جذاب)

اینم تنظیمش
http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/samsung-lcd-tv/samsung-h6350-picture-settings.html

- - -ویرایش - - -

ببخشید زیاد سئوال کردم تصمیم نهایی رو گرفتم میخوام امروز فردا مدل H6390 واسه PS4 بگیرم؟
1- این مدل 120 هرتز واقعی است؟
2- قیمت حدود 2 تومن هست میتونم با مثلا 200 تا 300 بیشتر مدل بهتری رو بگیرم؟

سایز 40 غیر از همون سه مدل h6355 , h6390 و h6330 انتخاب بهتری نیست . بعدش دیگه میره رو سایز 48 اینچ h6490 که از لحاظ امکانات و ظاهر و ورودی خروجی کامل ترین مدل هست و تصویرش مثل هموناس . قیمتشم 3200 هست فکر کنم و یا همین حدود قیمت f6450 اگر پیدا کنی سایز 46 اونم هست . در کل تصویر بهتری نمیدن بیشتر امکانات هست و لوکس بودن

فرق مدل 6390 با 6450 در چیه؟

f/h6400 که گفتم اون سه مدلم صفحه قبل توضیحاتی دادم
http://forum.bazicenter.com/thread84075/page232/#post3534928

سه بعدی و اسمارت بودن و ورودی خروجی های تعداد خروجی HDMI و WIFI و .... با هم فرق دارن

آخرین ویرایش:

siamkogames

کاربر سایت
May 25, 2009
485
نام
Ashkan
خرید خوبی کردی دیر رسیدم:x
منم بودم بین اون صدا هر سه مدل قیمت میکردم هر کدوم قیمتش مناسبتر بود و اگر قیمتا فرق نمیکرد قطعا همین h6390 علتشم اینکه سایزش 48 اینچ هست و یه حسن خوبی هست به اون دوتا

با مانیتورت میتونی سر بکنی کیفیت بدی هم نداره اما خب TV 6450 خیلی بهتره مانیتورت در بین مانیتورها کیفیت خوبی داره .
120 هرتز با nvidia 3d vision کار میکنه . کلا بدرد کنسول نمیخوره
f6450 همون خروجی تصویر کنسول میگیره تعداد فریم تشخیص میده (30) و حالا به نسبتی که قابل تنظیمه میزاری مثلا نهایت 30x4=120hz/frame

{این آپشن motion plus سامسونگ هستشblur تاری تصویر(اولی) و judder هم میشه پرش تصویر(دومی) که همون تکرار فریم هست که با حساسیت 1 تا 10 قابل تنظیم هستن(زبون منوی این تلویزیونه نمیدونم کجاییه) LED Clear motion هم اسکن نور پس زمینه هستش با این تفاوت که نور پنل خیلی کم میشه و کارایی خاصی هم نداره و جالب نیست( در مدل های 60 هرتزی که به اسم motionplus 100hz فروخته میشن تنها این آپشن وجود داره}

3d هم نصف میشه و 60 هرتز بیشتر نشون نمیده ولی واقعا 60 هرتز نشون میده یعنی یه فیلم 24 فریم سه بعدی ببینی تا 60 فریم در حالت سه بعدی تبدیلش میکنه 24X2.5=60 حالت معمولی هم 120 فریم تبدیلش میکنه

کارکرد با فریم های فقط 24 و 25 و 30 و 48 و 60

Samsung_HU8500_UHD_TV_motion-plus-g.jpg

کیفیت تصویر هم :
http://forum.bazicenter.com/thread84075/page206/#post3478058

- - -ویرایش - - -

به تنظیمات آپش motion plus برو اونجا قشنگ تست کن ببین رو FIFA چه تنظیماتی بهتر جواب میده . توضیح عملکردشم تو همین پست روی عکس دادم

کالیبره هم اگه منظورت تصویر دقیق و صحیح هست حالت movie همون نزدیک ترین و دقیق ترین تصویر میشه پس اگه ازش خوشت نمیاد کالیبره نکن(کالیبره فقط دقیق هستش نه جذاب)

اینم تنظیمش
Samsung UN55H6350 Picture Settings Calibrations (UN48H6350, UN40H6350, UN32H6350, UN60H6350, H6350)

سعید جان مرسی...اما مانیتور رو که فروختم رفت تمیدونم اطلاعاتت رو از کجا میاری اما به هیچ عنوان به nvidia 3d vision ربط نداره من از pc یه کابل DVI to HDMI گرفتم زدم به مانیتور وباهاش Crysis 2 3D زدم فوق العاده
بود و خودش یه نرم افزار داره که تصویر رو سه بعدی میکنه هم بازی و هم فیلم اما زیاد جالب نیست ولی بازی هایی که خودشون منوی سه بعدی دارن عالی و فیلم سه بعدی هم خوب بود ونشون میداد...
و با ps3 هم که من وصل میکردم 2D عالی بود و 3D هم هیچ مشگلی نداشت همه بازی هایی که 3D داشتن رو بازی میردم اثلا پرش مرش و مشکلی نداشت فقط فریم رو نمیدونم اما همه میگفتن 60 فریمه...
خلاصه اما بعضی ها توی Digikala راجب F6450 نوشتن که 3D پرش داره انقدر که چشات داغون میشه و اینکه عینکاش باتری هست و زود تموم میشه و در حالت 2D یه صفحه مات رو تصویره ایا واقعا کیفیتش
این طوره که میگن شما تایید میکنی؟؟؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
سعید جان مرسی...اما مانیتور رو که فروختم رفت تمیدونم اطلاعاتت رو از کجا میاری اما به هیچ عنوان به nvidia 3d vision ربط نداره من از pc یه کابل DVI to HDMI گرفتم زدم به مانیتور وباهاش Crysis 2 3D زدم فوق العاده
بود و خودش یه نرم افزار داره که تصویر رو سه بعدی میکنه هم بازی و هم فیلم اما زیاد جالب نیست ولی بازی هایی که خودشون منوی سه بعدی دارن عالی و فیلم سه بعدی هم خوب بود ونشون میداد...
و با ps3 هم که من وصل میکردم 2D عالی بود و 3D هم هیچ مشگلی نداشت همه بازی هایی که 3D داشتن رو بازی میردم اثلا پرش مرش و مشکلی نداشت فقط فریم رو نمیدونم اما همه میگفتن 60 فریمه...
خلاصه اما بعضی ها توی Digikala راجب F6450 نوشتن که 3D پرش داره انقدر که چشات داغون میشه و اینکه عینکاش باتری هست و زود تموم میشه و در حالت 2D یه صفحه مات رو تصویره ایا واقعا کیفیتش
این طوره که میگن شما تایید میکنی؟؟؟

3d passive احتیاج به 120 هرتز برای سه بعدی نداره و واجب نیست و تصویر دچار لرزش نمیشه(رزولیشن تصویر نسبت به حالت active نصف هست) اما 120 هرتزی باشه بهتر جواب میده اما سه بعدی اکتیور حتما باید 120 هرتز باشه(اون مانیتورتم اطلاعاتی در مورد رفرش ریتش نیست که معتبر باشه هر کس یه چیز گفته اما این جور که از سایت خود ال جی معلومه اگه 120 هرتز بود حتما تبلیغ میکرد و این مورد تو ویژگی هاش میذاشت) خودت باید تست میکردی ببینی 1080P روی 120 هرتز میده یا نه(توی ویندوز) ولی اگه 120 هرتز جواب هم میداد هم در حالت دو بعدی و معمولی باز به حالت فرقی نمیکرد چون 120 هرتز ورودی تصویر بودش(کنسول حداکثر 60 هرتز) و برای رسیدن به 120 هرتز باید سخت افزار قوی توی بازی داشته باشی(فقط pc) و هیچ مانیتوری هنوز تولید نشده که خودش فریم ها تشخیص بده و رفرش ریت زیاد بکنه

نه من خودم نظری ندارم فقط بر اساس تست ها و بررسی ها میگم این چند مدل بهترین قمیت به کارایی دارن . حالا ممکنه طرف با یه مدل مثلا سری 7 و 8 مقایسه کرده باشه یا یه چیزی تو ذهنش از یه مدلی یه جایی مونده و فکر میکنه این تاره . (کلا من به نظر مردم کار ندارم چون چشم و آدما اشتباه میکنن ولی بررسی تلویزیون معتبره)

در مورد 3d مدل f6450 بله پرش داره باتریشم چند تا فیلم ببین تموم میشه . یا عینک قابل شارژ یا باتری شارژ بگیری درست میشه
پرش تصویرشم مثل این میمونه که دستت بگیری جلوی صورتت و با سرعت بالا پایینش بکنی جلوی چشمات
سردرد و داغونی چشم هم بستگی به طرفش داره که مستعد سردرد باشه و راحت سردرد بگیره با اینم حتما به مشکل میخوره(کسایی که نور آفتاب سرما و گرما گشنگی سرشون درد میگیره معمولا.)

آخرین ویرایش:

siamkogames

کاربر سایت
May 25, 2009
485
نام
Ashkan
3d passive احتیاج به 120 هرتز برای سه بعدی نداره و واجب نیست و تصویر دچار لرزش نمیشه(رزولیشن تصویر نسبت به حالت active نصف هست) اما 120 هرتزی باشه بهتر جواب میده اما سه بعدی اکتیور حتما باید 120 هرتز باشه(اون مانیتورتم اطلاعاتی در مورد رفرش ریتش نیست که معتبر باشه هر کس یه چیز گفته اما این جور که از سایت خود ال جی معلومه اگه 120 هرتز بود حتما تبلیغ میکرد و این مورد تو ویژگی هاش میذاشت) خودت باید تست میکردی ببینی 1080P روی 120 هرتز میده یا نه(توی ویندوز) ولی اگه 120 هرتز جواب هم میداد هم در حالت دو بعدی و معمولی باز به حالت فرقی نمیکرد چون 120 هرتز ورودی تصویر بودش(کنسول حداکثر 60 هرتز) و برای رسیدن به 120 هرتز باید سخت افزار قوی توی بازی داشته باشی(فقط pc) و هیچ مانیتوری هنوز تولید نشده که خودش فریم ها تشخیص بده و رفرش ریت زیاد بکنه

نه من خودم نظری ندارم فقط بر اساس تست ها و بررسی ها میگم این چند مدل بهترین قمیت به کارایی دارن . حالا ممکنه طرف با یه مدل مثلا سری 7 و 8 مقایسه کرده باشه یا یه چیزی تو ذهنش از یه مدلی یه جایی مونده و فکر میکنه این تاره . (کلا من به نظر مردم کار ندارم چون چشم و آدما اشتباه میکنن ولی بررسی تلویزیون معتبره)

در مورد 3d مدل f6450 بله پرش داره باتریشم چند تا فیلم ببین تموم میشه . یا عینک قابل شارژ یا باتری شارژ بگیری درست میشه
پرش تصویرشم مثل این میمونه که دستت بگیری جلوی صورتت و با سرعت بالا پایینش بکنی جلوی چشمات
سردرد و داغونی چشم هم بستگی به طرفش داره که مستعد سردرد باشه و راحت سردرد بگیره با اینم حتما به مشکل میخوره(کسایی که نور آفتاب سرما و گرما گشنگی سرشون درد میگیره معمولا.)

ممنون سعید جان...
پس باید یا tv که سه بعدی داره که pasive بگیری که میگی چه tv چه مانیتور توی 3D ریزولوشن نصف میشه درسته یا باید Active بگری که توش ریزولوشن نصف نمیشه اما پرش داره که من چند بار توی فروشگاه
این عینک هارو زدم مشکلی نداشته این پرش یعنی چی سونی هم پرش داره یعنی غیره عادی پرش یا عادی ؟ چون توی سیتم Active اون عینک میاد اون کارو میکنه که طولانی اینجا بگم که ما حس کنیم
تصویر سه بعدی حالا این چه اشگالی داره مگه که میگن پرش داره مشگل چیه من سونی رو زدم نداشت یعنی سامی پرش داره یا همشون دارن حالا امرزو میرم یه نماینده سامی بزنم عینک ببنم چیه که میگن...
ما که نفهمیدیم بخریمش یا نه اخر....:d

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
ممنون سعید جان...
پس باید یا tv که سه بعدی داره که pasive بگیری که میگی چه tv چه مانیتور توی 3D ریزولوشن نصف میشه درسته یا باید Active بگری که توش ریزولوشن نصف نمیشه اما پرش داره که من چند بار توی فروشگاه
این عینک هارو زدم مشکلی نداشته این پرش یعنی چی سونی هم پرش داره یعنی غیره عادی پرش یا عادی ؟ چون توی سیتم Active اون عینک میاد اون کارو میکنه که طولانی اینجا بگم که ما حس کنیم
تصویر سه بعدی حالا این چه اشگالی داره مگه که میگن پرش داره مشگل چیه من سونی رو زدم نداشت یعنی سامی پرش داره یا همشون دارن حالا امرزو میرم یه نماینده سامی بزنم عینک ببنم چیه که میگن...
ما که نفهمیدیم بخریمش یا نه اخر....:d

از قصدی اینجوری توضیح میدم که حقیقت گفته باشم بعدا نخری بگی فلانی گفت =)) اگه سه بعدی خیلی اهمیت میدی و استفادت زیاده حتما تست بکن ببین کدوم حالت رو دوست داری

خواهش میکنم
اینو کم و دقیق میگم که قاطی نکنی :

سه بعدی ها کلا دو مدل دارن

active
رزولیشن کامل 1080*1920
عینک باتری خور
پرش تصویر(همون حالتی که عینک به سرعت خاموش روشن میشه)

passive
عینک سبک بون باتری
راحت تر برای چشم و سو سو زدن عینک نداره
رزولیشن نصف عمودی 540*1920

سامسونگ فقط active و ال جی فقط passvie و سونی هم قاطی از پنل های ال جی و سامسونگ استفاده میکنه

سونی مدل های پسیو :
w800a همه سایزها
w800b سایز 42
w950b
=================================
منبع :

3D TVs: Active 3D vs Passive 3D

siamkogames

کاربر سایت
May 25, 2009
485
نام
Ashkan
از قصدی اینجوری توضیح میدم که حقیقت گفته باشم بعدا نخری بگی فلانی گفت =)) اگه سه بعدی خیلی اهمیت میدی و استفادت زیاده حتما تست بکن ببین کدوم حالت رو دوست داری

خواهش میکنم
اینو کم و دقیق میگم که قاطی نکنی :

سه بعدی ها کلا دو مدل دارن

active
رزولیشن کامل 1080*1920
عینک باتری خور
پرش تصویر(همون حالتی که عینک به سرعت خاموش روشن میشه)

passive
عینک سبک بون باتری
راحت تر برای چشم و سو سو زدن عینک نداره
رزولیشن نصف عمودی 540*1920

سامسونگ فقط active و ال جی فقط passvie و سونی هم قاطی از پنل های ال جی و سامسونگ استفاده میکنه

سونی مدل های پسیو :
w800a همه سایزها
w800b سایز 42
w950b
=================================
منبع :

3D TVs: Active 3D vs Passive 3D

مرسی تا یک ساعت دیگه دارم میرم نمایندگی ببنم چی میشه...چه 3D بریزیم بر سرمون اخر...:d
می تونی این نمره که گزاشتی برای 2104 هست برای 2013 رو بزاری ببینم این F6450 چه نمره ای گرفته...یا از جای دیگه....

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
مرسی تا یک ساعت دیگه دارم میرم نمایندگی ببنم چی میشه...چه 3D بریزیم بر سرمون اخر...:d
می تونی این نمره که گزاشتی برای 2104 هست برای 2013 رو بزاری ببینم این F6450 چه نمره ای گرفته...یا از جای دیگه....

هوا تاریکه ولی ساعت 6 هست :| برو زود

سایت rtings استاندارد و وسایل و عکس های تستش تغییر داده و تست های 2014 زیاد قابل مقایسه با 2013 نیستن ولی با این وجود همون سمت چپ by brand و led 2013

اینجا ببین ( تو بررسی h6400 همش با هم مقایسشون کرده و گفته که مثل هم هستن)

f6400
Samsung UE46F6400: Review
h6400
Samsung UE48H6400: Review

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
@saeid72
رو حالت گیم که میذارم اوکی میشه ولی از رنگبندیش خوشم نمیاد.
حالا این motion plus رو تست کنم ببینم چی میشه.
این حالت فوتبالش چقد خوبه:x
=================================================
کسی میدونه میشه فایل آپدیت و ریخت تو فلش بعد نصبش کرد؟
چون با خودش میزنم آپدیت شه خطای اتصال به سرور و میده در حالی
که همه جا اینترنتش وصله و مشکلی نیست.

آخرین ویرایش:

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,349
نام
محمدرضا
سلام یکبار دیگه رفتم تو شک
نظرتون در مورد مانیتور ASUS VG278HE 27inch 2ms 144Hz 3D چیه؟ قیمتش 1500 هست واسه ps4 این مانیتور 27 رو بگیرم یا سامسونگ H6390 40 اینچ؟

آخرین ویرایش:

شوکی

کاربر سایت
May 11, 2013
65
سلام دوستان عزیز
[h=1]مانیتور Monitor LED / LCD - اسوس Asus LED MX279H 27Inches[/h]این مدل مانیتور چه جوریه خوبه نسبت به قیمتش خوبه یا بهتر از این هم هست تو رنج قیمتی این. برا کنسول میخوام قیمت هم تقریبا زده یک و چهارصد
ممنون میشم راهنماییم بکنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر