خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
آقا این 905 و مدل های اینطوری تو ایران هست ؟ من دیدم فقط 904 هست کلا مدل هایی که تو ایران هست فرق داره با جاهای دیگه .
در ضمن این قضیه تلویزیون های سونی مالزی چیه ؟ با بقیه چه فرقی دارن ؟

نه فرقی ندارن.... اینایی که دوستمون نام برد تا اونجایی که اطلاع دارم مربوط به ریلیز آمریکا هستن اینایی که با گارانتی رسمی بازرگانی تو کشور داره به فروش میره مربوط به ریلیز مالزی و سنگاپور هست و از اونجا وارد میشه . فروشگاه های سونی تو جهموری و... رو بری کاتالوگ شون هم هست برای نمونه :w670...w804 ...w904

brokensword

کاربر سایت
Jan 11, 2012
371
نام
کاوه
با سلام خدمت دوستان عزیز:)

ببینید دوستان خرید یه tv مناسب تو گیم تاثیر زیادی داره و یک کنسول بدون tv هیچ حرفی برا گفتن نداره.ولی اینم دلیل بر این نمیشه که الکی پولتون رو خرج یه tv گرون قیمت بکنید که خیلی از امکاناتش بدردتون هم نمیخوره.;)

برای خرید یه tv مناسب به جای اینکه از این و اون بپرسید خودتون دستبکار بشید.چجوری؟......با پیدا کردن فاکتورهای مناسب برای خرید یه tv مخصوص بازی با کنسول.

خوب حالا اون فاکتورها چی هستش:b-)

1:داشتن رزولیشن 1080p

این فاکتور تقریبا پیدا کردنش دردسر ساز نیست و tv های نسل جدید تقریبا همه این فاکتور رو دارن.گرفتن tv هایی با رزولیشن 2k و 4k به درد کنسول شما نمیخوره.چون بازیهای این نسل آخرین حد رزولیشنشون 1080p هستش و بالاتر از اون نیازی نیست و پول الکی دادنه(مگر اینکه بخواین با اون tv فیلم های 2k و 4k ببینید که این بحثش جداس و ربطی به این موضوع نداره)

2:نوع tv

همینطور که میدونید ما در حال حاضر بین سه نوع tv میتونیم انتخاب داشته باشیم.

lcd tv:

خوبیها:

1:نور پس زمینه با روشنایی بالا

2:رنگهای درخشان

3:مصرف برق پایین به نسبت tv های پلاسما.

4:براقیت کمتر صفحه نمایش(به درد مکانهایی میخوره که نور طبیعی زیاد هستش)

بدیها:

1:کیفیت پایین در نشون دادن عمق رنگ سیاه

2:ریفریش ریت پایینتر به نسبت دو رقیب دیگش.

led tv:

خوبیها:

1:مصرف انرژی پایین به نسبت دو رقیب دیگش

2:عمق سیاهی بهتر به نسبت tv های lcd

3:رسپونس تایم بهتر به نسبت tv های lcd

بدیها:

1:قیمت گرانتر به نسبت tv های lcd

2:به خاطر درصد روشنایی کمتر led ها تو مکانهایی که نور زیاد هست با مشکل کم نور بودن صفحه نمایش مواجه میشوید.

plasma tv:

خوبیها:

1:بهترین عمق سیاهی رو به نسبت lcd و led داره.

2:رسپونس تایم و ریفریش ریت بهتر به نسبت lcd و led.

3:زاویه دید بهتر

بدیها:

1:تو مکانهایی با نور زیاد به خاطر صفحه نمایش براق با مشکل دید مواجه میشوید.

2:مصرف انرژی بالا به نسبت دو رقیب دیگش.

3:اینپوت لگ(input lag)

یکی از مهمترین فاکتورها برای بازی دوستان مخصوصا کسانی که بازیهای fps مثل call of duty بازی میکنند:d

مثلا در call of duty وقتی شما آنالوگ رو به سمت چپ میدهید فاصله زمانی که این دستور از دستگاه به tv شما برسه و پردازش بشه و نمایش داده بشه رو input lag میگویند.هر چی input lag کمتر باشه شما تصاویر و حرکاتی با delay(تاخیر) کمتر خواهید داشت.مثلا فرض کنید با دوستتون کل head shot گذاشتید تو call of duty
میدونستید اگر tv یا monitor طرف input lag کمتر داشته باشه میتونه سریعتر و دقیقتر از شما بازی کنه.چون تاخییر کمتری داره رسپانسش هم سریعتر و دقیقتره و تا بیاین بجنبید head shot شدید رفته:d
الان غیرتیهای call of duty میگن شده 5 میلیون خرج کنم یه tv با input lag پایین میگیرم ولی head shot نمیشم:))

یکی از مشکلات بزرگ tv های جدید مشکل اینپوت لگ هستش که در بعضی مواقع لذت بازی رو ازتون میگیره مخصوصا اگر شما بازیهایی با سرعت حرکت بالا و رسپانس بالا بازی میکنید.

پیدا کردن یه tv با اینپوت لگ پایین یه مقدار سخت هستش چون سازندگان اصولا این مورد رو بدرستی بیان نمیکنند.

طبق استانداردهای جهانی و آزمایشهای بیش از 1500 گیمر از دنیا شما برای یک بازی سریع و بدون وقفه باید اینپوت لگتون کمتر از

16 میلی ثانیه در حالت photo و 25 میلی ثانیه در حالت leo bodnar باشه

leo bodnar چیست؟

لئو بادنر یه دستگاه کوچک هست که یه دکمه فشاری و یه خروجی hdmi داره و همچنین یه photosensor

این دستگاه با باتری کار میکنه و وقتی دکمه رو فشار میدید سه تا سیگنال از طریق hdmi به tv شما میفرسته و با نگه داشتن photosensor دستگاه روبروی tv این دستگاه اینپوت لگ tv تون رو براتون اندازه میگیره.یکی از دقیقترین دستگاههای حال حاضر برای اندازه گیری اینپوت لگ:d

photo ms چیست:این اصطلاح برای input lag هستش که از طریق شرکت سازنده عنوان میشه و اصولا هیچ وقت دقیق نیست(از طریق دوربینهای عکاسی با شاترهای سریع هم اندازه گیری میشود)
برای پیدا کردن tv با اینپوت لگ پایین باید تو اینترنت رو جستجو کنید و به اعدادی که سازندگان و یا فروشندگان میگن به هیچ عنوان توجه نکنید.

من چند تا از مدلهای tv هایی که برای بازی مناسب هستند رو براتون میزارم برید حالشو ببرید:bighug:
samsung مدل ue42f5500
input lag:
photo:16ms leobodnar:28ms

samsung مدل ps51e490
input lag:
photo:16ms leobodnar:27ms

sony مدل kdl42w653
input lag:
photo:6ms leobodnar:15ms

sony مدل kdl47w805a
input lag:
photo:6ms leobodnar:17ms

toshiba مدل 47vl863b
input lag:
photo:16ms lebodnar:29ms

panasonic مدل tx-p42ut50b
input lag:
photo:16ms lebodnar:28ms

lg مدل 32ld450
input lag:
photo:16ms lebodnar:29ms

sharp مدل lc46le821e
input lag:
photo:22ms lebodnar:31ms

4:فناوری سه بعدی

بعد سوم خیلی وقته تو فیلمها اومده و در خیلی مواقع مارو به هیجان آورده.

کم کم تو کنسولها هم داره به عنوان یه یار جدا نشدنی در میاد.ولی آیا اونقدر ارزششو داره که به خاطرش مبلغ هنگفتی رو برای خرید این مدل tv ها بپردازیم؟b-)

طبق آزمایشهایی که کاربران و پزشکان به عمل آوردن استفاده بیش از 1 ساعت برای بازی رو حالت 3d تو کنسولها یا پشت کامپیوتر میتونه به چشم و اعصاب صدمه وارد کنه.چون بر خلاف فیلمها که ما فقط اونها رو نگاه میکنیم تو بازی به غیر از نگاه کردن از قوه تفکر و تخیل و چند قوه دیگر هم همزمان استفاده میکنیم و این میتونه به مغز فشار وارد کنه و تاثیرات بلند مدت اون در بعضی از کسانی که حساس و عصبی هستند خیلی بد گزارش شده.
پس دوستان حتما دقت کنید که از این تکنولوژی به درستی استفاده کنید.

5:ریفریش ریت(refresh rate)

این فاکتور هم تو اجرای بازیهایی با حرکات نرم و بدون تکه تکه شدن مهم هستش;)

سعی کنید که دست کم tv که میخواید انتخاب کنید 120hz باشه.هر چی ریفریش ریت بیشتر باشه حرکات دوربین و کاراکترها نرمتر هستش.ولی دقت کنید که ریفریش ریت خیلی بالا میتونه روی input lag تاثیر منفی بزاره.پس تو خریدتون دقت کنید که توازن بین input lag و refresh rate بر قرار باشه.

6:سایز tv

این فاکتور تقریبا سلیقه ای هستش.ولی اینم باید مد نظر داشته باشید که سایزهای خیلی بزرگ تو فاصله نزدیک اگه بخواین ببینید هم برای چشم ضرر داره هم اون کیفیت و هیجان بازی رو تو فاصله نزدیک نخواهید داشت.
یه فرمولی هست که با اون نسبت فاصله شما با tv رو با سایز tv حساب میکنند.
به طوری که سایز tv هر چقدر بود اونو دو برابر کنید میشه فاصله درست شما از tv.

مثلا اگر tv شما 42 اینچ باشه فاصله صحیح شما از tv میشه 42 اینچ ضربدر 2.5 سانتیمتر میشه 105 سانتیمتر بعد شما این اندازه بدست اومده رو دو برابر میکنید یعنی 105+105=210 سانتیمتر یا دقیقتر 2.1 متر.یعنی شما تا 2.1 متر باید از tv فاصله داشته باشید تا بتونید از این اندازه tv بهترین استفاده رو بکنید:d

امیدوارم با رعایت این فاکتورهای بالا یه tv خیلی خوب گیرتون بیاد که بتونید باهاش بازیهای خفن ps4 رو به بهترین نحو بازی کنید و حالشو ببرید:d

ممنون و موفق باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Zomb killer

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
اگه گیمر حرفه ای هستی اینو بگیر
new plasma 3D panasonic vt30
42 اینچ
قیمتش بالاتر از همرده های خودشه ولی خداست تو ایران پلاسما رو بد جا انداختن ولی پر فروشترین تلویزیون تو امریکا همین پلاسما و نیو پلاسماست . من 6 ماهه دارم واقعا عالیه من گرفتم حدود 4 تومن ولی رفیقم هفته پیش یه ال ای ای دی سامسونگ 55 گرفته بود تصویرش در مقابل این افتضاح بود اونم گرفته بود 5.500
اگه vt50 بگیری که دیگه آخرشه البته اینا مدل 2011 و 2010 هستش مدلهای جدیدتر سال دیگه میاد موفق باشی
مهدی جان سامسونگ سری 8 از پلاسما 30 بهتره. ولی از 60 نه.

دوستان نظر من اینه اگه میخواید tv بذرگ بگیرید پلاسما پاناسونیک بگیرید برای گیم وگرنه led ها توی نور زیاد چیزی که دلتون بخواد رو نشون نمیده و حتما" باید تو تاریکی کیفیت خوبی ازشون بگیرید امروز من قیمت حدودی گرفتم برای 40 led حدود 1300 تا 1500 و 3d lg حدود 1900 بدون گارانتی بود !!!!
(از خرید هر گونه پلاسما از شرکت های سامسونگ و ال جی خود داری کنید چون کیفیت مناسب نداشته و اکثرا" 750p هستن که بدرد ps4 =1080p نمیخوره !!!)

حسین جان اتفاقا برعکس گفتی. به قول یکی از دوستان برا استفاده از پلاسما باید اتاق شبیه غار باشه.

من قصد خرید تی وی اسمارت سامسونگ رو واسه PS4
و بعد از کمی تحقیق و بودجه به مدل زیر رسیدم

varudehy.jpg

نظرتون چیه؟
دوستان چرا همه به دنیال برند به غیر سامی هستید؟!

توصیه میشه سونی سری 800 یا 900 وردارین. البته سایز 40. سری 6 سری جدید زیاد جالب نیست.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

اگه مانیتور خوب میخوای من LG D2342p پیشنهاد میکنم 23 اینچ ه و 3D Pasive و FUll 1080p فقط یه بدی داره در حالت 2 بعدی 60hz البته در 3 بعدی همون 120hz .

اتفاقا این مدل بنجل ترین مدلیه که الجی زده.
فقط اینو بگم که بد نیست یه نگاه به بازار فروش دست دومش تو پی تی بندازین. یکی از کاربران اینجا هم فروخته اونو و ازش ناراضی بود.
مدل خوب این مدله : LG W2363D البته به نسبت مدل ذکر شده.

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
بچه ها زیر 1 ملیون تلوزیون خوب چه مدلی هست که 1080p هم ساپورت کنه . سایز زیاد مهم نیست

من رفتم X. VISION مدل XL2220AIH رو گرفتم ... حرف نداره ... کنتراست و رنگ بندی هاش و زنده بودن رنگ ها قشنگ مونیتور های دیگه به خصوص سامسونگ رو له میکنه .. چون وقتی خریدم برای مقایسه در کنار هم بودن

یکی از جدید ترین مدل هاییه که وارد بازار شده ... و ارزون ترین قیمتم داره ... با گارانتی ماد ایران 650

rznrz06

کاربر سایت
Sep 14, 2012
726
نام
REZA
عزيزان ديگه مجبورم كردين پيشرفته ترين سيستم حال حاضر جهان رو براتون معرفى كنم كه اولين نفرى بودم كه تو جمهورى اينو يه نفر به درخواست خودم دو ماه بود بيعانه داده بودم تا تو لانچ اين مدل رو برام بياره و بالاخره ٢١ تيرماه بدستم رسيد و از آنموقع تاكنون محو تماشاى اون شدم.
مدل. SONY ULYRA HD 4K 55X900A
زيباترين TV كه براى PS4 و مخصوصاً فيلم هاى 4K ترشى خوابوندم.
قيمت براى من كلاً در اومد 25 تومن

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اتفاقا این مدل بنجل ترین مدلیه که الجی زده.
فقط اینو بگم که بد نیست یه نگاه به بازار فروش دست دومش تو پی تی بندازین. یکی از کاربران اینجا هم فروخته اونو و ازش ناراضی بود.
مدل خوب این مدله : LG W2363D البته به نسبت مدل ذکر شده.

من خودم دارم از این مانیتور استفاده میکنم مشکلی هم باهاش ندارم چند نفر دیگه هم میشناسم که همین مانیتور دارن مشکلی هم باهش ندارن .

کنتراست 2342 بیشتر از W2363D از طرف دیگه 2342 یک بدی که داره brightness کمتره حالا چطور یکی میشه بنجل خدا میدونه تازه تعداد پیکسل های 2342p 0.2652 x 0.2652 در حالی که برای W2363D 0.0884 x 0.2652 نمردیم تفاوت جنس بنجل متوجه شدیم .

نمیدونم این حرف ها رو از کجا میاری واقعا شاید از نظر کیفیت به سامسونگ نرسه که نمیرسه اما از نظر Pasive بودن و مدلی که شما مثال زدی خنده داره به خاطر اینکه هر کدام خوبی های نسبط به اون یکی دارن که نمیزاره هیچ کدام برتر از اون یکی باشه .:|[h=2][/h]

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
حسین جان اتفاقا برعکس گفتی. به قول یکی از دوستان برا استفاده از پلاسما باید اتاق شبیه غار باشه.
واقعا" اما چیزی که من دیدم اینطور نبود !!
پلاسما و led رو هر دو کنار هم من تست کردم کیفیت تصویر اون هم تو زیر خیلی نور پلاسما عالی بود !!
نمیدونم چرا میگن تو نور بد هست ؟ تازه از خیلیا شنیدم که led توی نور خوب نشون نمیده و همچنین اون بار که رفته بودم با دوستم چند مدل رو قیمت بگیریم کیفیت یکیش خوب نبود بعد مغازه دار چراغ ها رو کم کرد تا تصویر خوبی نشون داد تو نور زیاد رنگها مرده نضون داده میشد !!
پلاسما از نظر کیفیت که همیشه در بالا ترین رده tv های جهان هستن !!و همیشه هم پاناسونیک داخلشون هست

ps.gamer

کاربر سایت
Jul 22, 2009
381
نام
آیدین
دوستان تا ۶ تومن بهترین تلویزیونی که میشه گرفت چیه؟ نظرتون در مرد سامی 8880 چیه؟ کلا تو این قیمت واسه PS4 چی پیشنهاد میکنین؟

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
من فیلم 4K زیاد دارما
میخوای برات بیارم با هم نگاه کنیم؟;)

ps.gamer

کاربر سایت
Jul 22, 2009
381
نام
آیدین
عزيزان ديگه مجبورم كردين پيشرفته ترين سيستم حال حاضر جهان رو براتون معرفى كنم كه اولين نفرى بودم كه تو جمهورى اينو يه نفر به درخواست خودم دو ماه بود بيعانه داده بودم تا تو لانچ اين مدل رو برام بياره و بالاخره ٢١ تيرماه بدستم رسيد و از آنموقع تاكنون محو تماشاى اون شدم.
مدل. SONY ULYRA HD 4K 55X900A

اینو که زده ۴۰۰۰ دلار... یعنی دقیقا ۲ برابر قیمت خریدین!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر