خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
سلام خدمت همه دوستان عزیز
یه درخواستی داشتم از استاید صاحب نظر از جمله آقا محسن و مابقی عزیزان
در صورت امکان می خواستم در خصوص کالیبره کردن HDR تلویزوین سامسونگ NU8990 ازتون مشورت بگیرم.چند وقت پیش یکی از دوستان یه سری راهنمائی کردن منتهی الان هر چی صفحات رو می گردم پیداش نمی کنم.بی زحمت اگر کانفیگی مد نظرتون هست راهنمائی بفرمائید بلکه بتونم از قابلیت HDR استفاده بهینه بکنم.تا الان که فعال کردن این قابلیت تنها منتهی به مات شدن تصویر وکاهش میزان روشنائی تصویر شده
ممنون
اگر تصویر تاره گزینه شارپنز رو افزایش بدید.روشنایی هم کنتراست و نور پس زمینه روی 100. اگر تصویر بازم تاریکه گزینه دینامیک کنتراست فعالی کنید

• Like
Reactions: rezvideo

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
اگر تصویر تاره گزینه شارپنز رو افزایش بدید.روشنایی هم کنتراست و نور پس زمینه روی 100. اگر تصویر بازم تاریکه گزینه دینامیک کنتراست فعالی کنید

@rezvideo
+ همینطور افزایش یک تا 2 واحدِ گاما برای رسیدن به تصویر روشنتر و درومدن از ماتی

• Like

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
من خودم چون با چند مدل تلویزیون میان رده سر و کله زدم بگم که خیلی خودتون رو درگیر HDR نکنید چون اگر از تصویر HDR تلویزیونتون راضی نباشید هرچقدر هم که با تنظیماتش بازی کنید بازم اون تصویری که دلخواهتون هست و اون استانداردی که تو ذهنتون هست بدست نمیاد یا یک مورد بهبود پیدا میکنه اما یک مورد دیگه ضعیف میشه...حداقل برای من که اینجوری بود
قطعا اگر میشد تصویر HDR رو به همین راحتی بهبود داد خود سازنده های اون شرکت بعد از انجام تست های متعدد اون تنظیمات رو اعمال میکردن
اینم در نظر داشته باشید هر تلویزیونی که از بازار تهیه بفرمایید هر کدوم ایرادات و مشکلات خاص خودشون رو دارن و واقعا من بعد چند ماه تحقیق هیچ تلویزیون بدون اشکالی پیدا نکردم ( البته بعضی اشکالات مربوط به تصویر سلیقه ای هست )
کلا سعی کنید از چیزی که دارید لذت ببرید و اشکالاتش رو ندید بگیرید

• Like

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان یکی از آشنا ها می خواد OLED الجی بگیره مشاوره خواسته از من

من تلویزیون OLED نداشتم و دنبالشم نبودم

اگر تلویزیون روزی 3 تا 4 ساعت روی یک شبکه تلویزیونی با لوگوی ثابت باشه و همینطور روزی یکی دو ساعت هم گیم باهاش بزنن در طول دو یا سه سال آینده مشکل BURN IN پیدا میکنه یا نه ؟

دوستان دنبال جواب احتمال داره و شاید و اگر نیستم دنبال جواب بله و خیر میگردم که بتونم سر راست جوابش رو بدم

و سوال بعدی اینکه اگر BURN IN بشه امکانش هست مشکل رو کامل برطرف کرد طوری که دیگه اثری ازش نمونه ؟ کلا میزان بهبودیش چقدر میتونه باشه?
ممنون از جوابتون

پ.ن : این مقاله جالب هم پیدا کردم
(( https://www.reddit.com/r/OLED/comments/ee7tfl/oled_burnin_explained/ ))

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
@rezvideo
+ همینطور افزایش یک تا 2 واحدِ گاما برای رسیدن به تصویر روشنتر و درومدن از ماتی
من خودم چون با چند مدل تلویزیون میان رده سر و کله زدم بگم که خیلی خودتون رو درگیر HDR نکنید چون اگر از تصویر HDR تلویزیونتون راضی نباشید هرچقدر هم که با تنظیماتش بازی کنید بازم اون تصویری که دلخواهتون هست و اون استانداردی که تو ذهنتون هست بدست نمیاد یا یک مورد بهبود پیدا میکنه اما یک مورد دیگه ضعیف میشه...حداقل برای من که اینجوری بود
قطعا اگر میشد تصویر HDR رو به همین راحتی بهبود داد خود سازنده های اون شرکت بعد از انجام تست های متعدد اون تنظیمات رو اعمال میکردن
اینم در نظر داشته باشید هر تلویزیونی که از بازار تهیه بفرمایید هر کدوم ایرادات و مشکلات خاص خودشون رو دارن و واقعا من بعد چند ماه تحقیق هیچ تلویزیون بدون اشکالی پیدا نکردم ( البته بعضی اشکالات مربوط به تصویر سلیقه ای هست )
کلا سعی کنید از چیزی که دارید لذت ببرید و اشکالاتش رو ندید بگیرید
ممنون از شما
ظاهرا باید به همون تصویر داینامیک قناعت کنم

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
دوستان یکی از آشنا ها می خواد OLED الجی بگیره مشاوره خواسته از من

من تلویزیون OLED نداشتم و دنبالشم نبودم

اگر تلویزیون روزی 3 تا 4 ساعت روی یک شبکه تلویزیونی با لوگوی ثابت باشه و همینطور روزی یکی دو ساعت هم گیم باهاش بزنن در طول دو یا سه سال آینده مشکل BURN IN پیدا میکنه یا نه ؟

دوستان دنبال جواب احتمال داره و شاید و اگر نیستم دنبال جواب بله و خیر میگردم که بتونم سر راست جوابش رو بدم

و سوال بعدی اینکه اگر BURN IN بشه امکانش هست مشکل رو کامل برطرف کرد طوری که دیگه اثری ازش نمونه ؟ کلا میزان بهبودیش چقدر میتونه باشه?
ممنون از جوابتون

تو موارد اینچنین روی احتمالات بیشتر صحبت میشه چون با قطعیت درمورد کلیه موارد نمیشه فکت صادر کرد
اگه دنبال جواب بله و خیر هستی یک مورد برخورد داشتم همین حالت کاربری که مد نظر شماست روزی چند ساعت استفاده داشت بعد 20 ماه برن این براش پیش اومد.
اینجا هم با توجه به قیمت، طول عمر و اینکه گارانتی براش وجود نداره نظر شخصیم اینه led گزینه مناسبتری هست
مگر اینکه خریدار اونقدر پول داشته باشه هر ۲ سال ۲۰ ۳۰ تومن برای داشتن با کیفیت ترین تصویر هزینه کنه

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
من دو تلویزیون سونی مدل 55x9500g رو به آندرویید 9 و 65x8500E به آندرویید 8 آپدیت کردم ( با چیز شکن و آنلاین آپدیت کردم ) اما بعد از آپدیت وقتی به اینترنت وصل میشم به گوگل پلی وصل میشه و راحت برنامه دانلود میکنه اما با چک کردن اینترنت این ارور رو میده
1.jpg
و وقتی هر چیز شکنی نصب میکنم وقتی بهش وصل میشم از اینترنت کلا قطع میشه برای همین من الان نمیتونم یوتیوب رو ببینم یا آپدیت جدید رو چک کنم
روی هر دو تلویزیون دقیقا به همین شکل هست
قبل از آپدیت همچین مشکلاتی نبود و براحتی به چیز شکن وصل میشد و میشد یوتیوب رو دید یا آپدیت رو چک کرد ( روی هر دو تلویزیون )
با دو اینترنت مختلف هم چک کردم فرقی نکرد و ریست فکتوری هم کردم بازم فرقی نکرد

یک مشکل دیگه اینکه دکمه ی میکروفن مربوط به کنترل کلا کار نمی کنه یعنی من با دوربین موبایل هم چک کردم و روی چشمی کنترل گرفتم با فشار دکمه میکروفن اصلا چشمی روی کنترل روشن نمیشه
روی هم دو مدل تلویزیون که پست بالا گفتم دقیقا این مشکل وجود داره
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Attachments

• photo_2020-04-13_13-40-12.jpg
    photo_2020-04-13_13-40-12.jpg
    104 KB · مشاهده: 17
آخرین ویرایش:

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
869
دوستان به این زودی قصد خرید دارم چون از همین اسفند تا فروردین همان مدل تی وی افزایش 3 میلیونی داشته و خاطر ندارم تو این مملکت چیزی که بالا رفته پایین بیاد.

ریویو و نقد زیاد دیدم ولی خب از نزدیک متاسفانه مدلهایی که میخوام رو نتونستم پیدا کنم تا چک کنم بنابراین اگر از دوستان تجربه استفاده و یا راهنمایی داشتند خوشحال میشم جواب بدن. (برای گیم و تماشای فیلم)

samsung Q60R
SAMSUNG Q70R
LG SM9000

هر سه مدل در سایز 55 اینچ خواهد بود.چون بعضی از قابلیتها در سایز 49 وجود ندارد.

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
دوستان به این زودی قصد خرید دارم چون از همین اسفند تا فروردین همان مدل تی وی افزایش 3 میلیونی داشته و خاطر ندارم تو این مملکت چیزی که بالا رفته پایین بیاد.

ریویو و نقد زیاد دیدم ولی خب از نزدیک متاسفانه مدلهایی که میخوام رو نتونستم پیدا کنم تا چک کنم بنابراین اگر از دوستان تجربه استفاده و یا راهنمایی داشتند خوشحال میشم جواب بدن. (برای گیم و تماشای فیلم)

samsung Q60R
SAMSUNG Q70R
LG SM9000

بدون تردید سامسونگ Q70R . به خاطر داشتن کنتراست بالا .قابلیت نمایش طیف گسترده رنگها و اینپوت لگ پایین. روشنایی بالا در تصاویر hdr و motion عالی و مشکی عمیق تر و کلی خصوصیات دیگه. کاملا برتر از اون دو مورد دیگه هست.

• Like
Reactions: ZEN 2

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
869
بدون تردید سامسونگ Q70R . به خاطر داشتن کنتراست بالا .قابلیت نمایش طیف گسترده رنگها و اینپوت لگ پایین. روشنایی بالا در تصاویر hdr و motion عالی و مشکی عمیق تر و کلی خصوصیات دیگه. کاملا برتر از اون دو مورد دیگه هست.

ممنون دوست عزیز
البته نظر شخصی بنده با توجه به مقایسه هایی که بین این دو مدل سامسونگ و ال جی صورت گرفته بعید میدونم تفاوت فاحش و خیلی محسوس باشه .و ال جی هم این وسط خصوصیات خاص خودش رو داره که ادم رو دو دل میکنه برای انتخاب !
اما چرا ؟
اول اینکه ال جی hdmi 2.1 رو به صورت کامل پشتیبانی میکنه در حالی که کیو 70 لیمیتد هست. (2.1 مطمعنا تو نسل بعد پررنگ تر خواهد شد)
ال جی 4k رو 120fps اجرا میکنه اما Q70 این طور نیست و 2K رو 120fps اجرا میکنه.
تو پنل هم چون ال جی از ips استفاده کرده نسبت به پنل va که سامسونگ استفاده کرده از زوایای مختلف ال جی تجربه بهتری رو نسبت به سامسونگ ارایه میده.اما تو کنتراست خب سامسونگ عملکرد بهتری داره.
و اینکه سامسونگ برای دارک روم به خاطر کنتراست بهتر تجربه بهتری رو نسبت به ال جی میده.
البته این رو هم اضافه کنم هر دو قابلیت اتو لتنسی مود رو دارند که برای گیم مناسب هست.

ولی خب تا اینجا ال جی تو زمینه گیم حقیقتش بیشتر منو راضی به خریدش کرده !

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
ممنون دوست عزیز
البته نظر شخصی بنده با توجه به مقایسه هایی که بین این دو مدل سامسونگ و ال جی صورت گرفته بعید میدونم تفاوت فاحش و خیلی محسوس باشه .و ال جی هم این وسط خصوصیات خاص خودش رو داره که ادم رو دو دل میکنه برای انتخاب !
اما چرا ؟
اول اینکه ال جی hdmi 2.1 رو به صورت کامل پشتیبانی میکنه در حالی که کیو 70 لیمیتد هست. (2.1 مطمعنا تو نسل بعد پررنگ تر خواهد شد)
ال جی 4k رو 120fps اجرا میکنه اما Q70 این طور نیست و 2K رو 120fps اجرا میکنه.
تو پنل هم چون ال جی از ips استفاده کرده نسبت به پنل va که سامسونگ استفاده کرده از زوایای مختلف ال جی تجربه بهتری رو نسبت به سامسونگ ارایه میده.اما تو کنتراست خب سامسونگ عملکرد بهتری داره.
و اینکه سامسونگ برای دارک روم به خاطر کنتراست بهتر تجربه بهتری رو نسبت به ال جی میده.
البته این رو هم اضافه کنم هر دو قابلیت اتو لتنسی مود رو دارند که برای گیم مناسب هست.

ولی خب تا اینجا ال جی تو زمینه گیم حقیقتش بیشتر منو راضی به خریدش کرده !
اولین فاکتور مهم تو انتخاب تلویزیون کیفیت تصویر هست دوست عزیز. اون چیزایی که شما میگید وقتی اهمیت پیدا میکنه میخوای دو مدل از یک پنل یا یک رده رو مقایسه کنید مثلا تفاوت اولدهای c8 و c9 . که از نظر تصویری تو یک رده هستن تقریبا ولی یکی hdmi . 2 رو ساپورت میکنه یکی دیگه 2.1 رو . اون موقع این حرف درسته
ولی مدل ال جی پنلش ips هست که به کل فرق داره با پنل va. شما که اولویتتون فیلم و گیم هست پنل ips اصلا به نظر من بدرد نمیخوره. مخصوصا در محیط تاریک که به شدت به ذوق شما مطمعنم خواهد خورد به دلیل مشکی ضعیف. هیچ وقت یک تلویزیون پنل ips رو با پنل va مقایسه نکنید. در کل از نظر کلی q70r به مراتب بهتر از دو تلویزیون دیگه هست و قابل مقایسه نیست اینکه شما میگید سامسونگ دارک روم تجربه بهتری میده فکر نکنید نا محسوس هست اختلاف خیلی زیاده اگه از نزدیک میدید متوجه میشدید. تو کنتراست هم این مدل بازم اختلاف خیلی زیادی داره نسبت به الجی فکر نکنید ناچیزه. به هر حال خواستم تجربه ام رو در اختیار شما بزارم. دیگه شما خودتون میدونید کدوم مدل بیشتر به کارتون میاد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ZEN 2

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
869
اولین فاکتور مهم تو انتخاب تلویزیون کیفیت تصویر هست دوست عزیز. اون چیزایی که شما میگید وقتی اهمیت پیدا میکنه میخوای دو مدل از یک پنل یا یک رده رو مقایسه کنید مثلا تفاوت اولدهای c8 و c9 . که از نظر تصویری تو یک رده هستن تقریبا ولی یکی hdmi . 2 رو ساپورت میکنه یکی دیگه 2.1 رو . اون موقع این حرف درسته
ولی مدل ال جی پنلش ips هست که به کل فرق داره با پنل va. شما که اولویتتون فیلم و گیم هست پنل ips اصلا به نظر من بدرد نمیخوره. مخصوصا در محیط تاریک که به شدت به ذوق شما مطمعنم خواهد خورد به دلیل مشکی ضعیف. هیچ وقت یک تلویزیون پنل ips رو با پنل va مقایسه نکنید. در کل از نظر کلی q70r به مراتب بهتر از دو تلویزیون دیگه هست و قابل مقایسه نیست اینکه شما میگید سامسونگ دارک روم تجربه بهتری میده فکر نکنید نا محسوس هست اختلاف خیلی زیاده اگه از نزدیک میدید متوجه میشدید. تو کنتراست هم این مدل بازم اختلاف خیلی زیادی داره نسبت به الجی فکر نکنید ناچیزه. به هر حال خواستم تجربه ام رو در اختیار شما بزارم. دیگه شما خودتون میدونید کدوم مدل بیشتر به کارتون میاد
لطف کردی عزیز
شما sm9000 رو از نزدیک دیدید؟
ولی من حتی مقایسه این دو تلوزیون رو تو یوتیوب دیدم نمیشه گفت کدوم واقعا برتره تا زمانی که بحثی مثل اهمیت hdmi 2.1 برای طرف مطرح بشه. ولی تو اکثرا ریویو ها 9000 رو واقعا برای گیم مناسب دونستند. حتی تو یکی از ریویو هایی که از نظر طرف ال جی زیاد او پی نبود باز هم تو قسمت گیم اعتراف کرد که واقعا عالیه.
و ایرادی که بهش وارد کردن همین بحث استفاده در محیطی به اصطلاح خودشون دارک روم هست.
ولی واقعا من ندیدم بحث از اختلاف محسوس بین این دو بکنند.
بیشتر تحقیق میکنم باز.

.::MATIN::.

کاربر سایت
Oct 26, 2015
83
نام
متین

samsung Q60R
SAMSUNG Q70R
LG SM9000

داداش به هیچ عنوان سمت سری q مخصوصا لاین آپ امسال نرو که همه مشکل موشن دارن و برای گیم به شدت نا امیدت میکنن
حتی قابلیت freesync هم که کلی روش مانور میدن تست کردم کاملا کشکه
همه اجسام متحرک یه حاله گاها سبز رنگ دنبالشونه جوری که مجبور میشم کلا خاموشش کنم
به نظرم یا اولد بگیر یا x950g سونی
با یه سری نقص تصویر های جزئی میشه کنار اومد ولی موشن هندلینگ افتضاح تو همه چی میره رو روانت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر