خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,058
نام
نیما
فکر کنم فتحی داشته باشه
می گن تلویزیون های پلاسما برای بازی کردن بهتر از Lcd هست ؟

زیاد فرقی ندارن ، تلویزیون های Plasma اکثرا توی سایزهای خیلی بالا Full HD هستن ( یعنی من شخصا زیر 60 اینچ ندیدم ) ولی LCD توی سایز 40 اینچ ( البته مانیتورهای LCD در سایزهای 24 اینچ به بالا هم هستن که Full HD باشن ) .

تفاوت دیگه ای که وجود داشت این بود که Plasma کنتراست بالاتری داشت و از این لحاظ بهتر بود ، ولی در نسل جدید LCD ها کنتراست 15000 به بالا و تا 25000 هم رسیده و دیگه از هیچ نظری کمبود نداره ...

چیزی که مشخص هست از این به بعد LCD حرف اول رو میزنه .

snakeonline

کاربر سایت
Sep 26, 2005
208
نام
مسعود
اقایون در یک کلام LCD براویا سری ایکس بهتره یا full HD سامسونگ ؟؟من بین این دو موندم. میشه بگید کدوم در کل بهتره و مزایا و معایب هرکدوم چیه .راستی تفاوت قیمت یه full HD هم سایز ( هم اینچ) سونی و سامسونگ چقدره حدودا؟؟در کل کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ از لحاظ مالی هم مشکلی نیست.فقط خواهشا زود جواب منو بدید.
ممنون

آخرین ویرایش:

gammer

کاربر سایت
Dec 14, 2007
297
نام
amir
اقایون در یک کلام LCD براویا سری ایکس بهتره یا full HD سامسونگ ؟؟من بین این دو موندم. میشه بگید کدوم در کل بهتره و مزایا و معایب هرکدوم چیه .راستی تفاوت قیمت یه full HD هم سایز ( هم اینچ) سونی و سامسونگ چقدره حدودا؟؟در کل کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ از لحاظ مالی هم مشکلی نیست.فقط خواهشا زود جواب منو بدید.
ممنون

اگه منظورت از x همون x.vision هست که باید بگم اون hdtv هست ولی نه full hd ... . خوب ساسونگ full hd بهتره .... .
ولی اگه مشکل مالی نداری 100% ویرای سونی رو بهت بیشنهاد مکنم که بهترین full hd هست... . فرق قیمت 42 اینچ سامسونگ و سونی 1.5 میلیون هست... .

ps3 رو با HDMI وصل كن به مانيتور بعد برو تو DISPLAY SETTING و 1080P رو انتخاب كن همين..

من فکر نمیکنم full hd باشه همونطور که psxgamer گفت فقط قابلیت این رو داره که تصویره دریافتیه 1080p رو نشون بده اصلا full hd زیره 36 اینچ با عقل جور در نمیاد.... .
اینم یه عکس برای راهنمائی:
6uhegsk.png

آخرین ویرایش:

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
می گم بچه ها داشتن گارانتی برای Lcd خیلی مهمه؟
مثلا من برم بندر عباس یه دونه اکبند بخرم بیام مشکلی برام پیش نمی یاد ؟

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
می گم بچه ها داشتن گارانتی برای Lcd خیلی مهمه؟
مثلا من برم بندر عباس یه دونه اکبند بخرم بیام مشکلی برام پیش نمی یاد ؟

محمد جان شما اگر فردا واسه تلویزیونت مشکلی پیش اومد تعمیر و تعویض می کنن با گارانتی.اما اگر بی گارانتی بخری مشکل زیاد پیدا می کنی.

mzh

کاربر سایت
Jul 28, 2006
259
نام
محمدرضا
زیاد فرقی ندارن ، تلویزیون های Plasma اکثرا توی سایزهای خیلی بالا Full HD هستن ( یعنی من شخصا زیر 60 اینچ ندیدم ) ولی LCD توی سایز 40 اینچ ( البته مانیتورهای LCD در سایزهای 24 اینچ به بالا هم هستن که Full HD باشن ) .

تفاوت دیگه ای که وجود داشت این بود که Plasma کنتراست بالاتری داشت و از این لحاظ بهتر بود ، ولی در نسل جدید LCD ها کنتراست 15000 به بالا و تا 25000 هم رسیده و دیگه از هیچ نظری کمبود نداره ...

چیزی که مشخص هست از این به بعد LCD حرف اول رو میزنه .

البته نیما جان باید بگم به غیر از کنتراست که شما گفتی فاکتور های نور و رنگ هم هست

که تو پلاسما خیلی از ال سی دی بیشتره نور حدودا دو برابر هست و تعداد رنگها هم که

حدودا 10 برابره ال سی دی هستش

البته من خودم یه ال سی دی مدل ام 81 سامسونگ دارم و راضیم ولی شنیدم تو پلاسما هم

خیلی عالی میشه یه مدل پایونیر هم دیدم که تو سایز 40 فول اچ دی هستش

ولی یه مشکل اصلی که به نظر من پلاسما داره عمر مفید پنلش هست که......

موفق باشی

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
البته نیما جان باید بگم به غیر از کنتراست که شما گفتی فاکتور های نور و رنگ هم هست

که تو پلاسما خیلی از ال سی دی بیشتره نور حدودا دو برابر هست و تعداد رنگها هم که

حدودا 10 برابره ال سی دی هستش

البته من خودم یه ال سی دی مدل ام 81 سامسونگ دارم و راضیم ولی شنیدم تو پلاسما هم

خیلی عالی میشه یه مدل پایونیر هم دیدم که تو سایز 40 فول اچ دی هستش

ولی یه مشکل اصلی که به نظر من پلاسما داره عمر مفید پنلش هست که......

موفق باشی

بین LCD و پلاسما ، اگه بخواهیم برای بازی یکی رو انتخاب کنیم ، مسلما LCD انتخاب خیلی بهتری هستش.

پلاسما ، یه اشکال عمده داره : Burn in یعنی اگه مثلا یه تصویر یا یه لوگو به مدت زیادی روی تصویر بمونه ، برای همیشه یه سایه از اون روی صفحه باقی میمونه...

در مورد روشنایی هم ، روشنایی LCD از پلاسما بیشتره ؛ برای همینه که میگن پلاسما برای محیط های روشن مناسب نیست...

در مورد رنگ هم حق با شماست ، وضوح رنگ ها توی پلاسما از LCD بیشتره ؛ رنگ های سیاه واقعا سیاه دیده میشن. اما توی LCD ها اینطور نیست...

ولی در کل اگه بخواهیم مقایسه کنیم ، بهترین LCD الان رو Samsung ّF8 در نظر بگیریم و بهترین پلاسما هم Pioneer Kuro ، کیفیت پلاسما از LCD بیشتره...

پلاسما تو سایزهای مشابه ، گرونتر از LCD هست و برق بیشتری هم مصرف میکنه...

اما برای بازی فقط LCD :love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر