خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,362
نام
مهدی
اینترنت رو 5 برابر گرون تر کرده و محدودیت رو 50 برابر بیشتر.اسمشم گذاشته طرح نامحدود و ارزان.آخه محمود جان تو خنگوله کی بودی؟(:|
اون 10 گیگ که میگن برای چه مدتی هست؟ تو متن خبری که زومیت منتشر کرده به بازه زمانی حجم اشاره ای نشده.
اون 10 گیگ بازش برای یک ماه هست~X(

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
امروز زنگ زدم واحد فروش میگه هیچ اطلاعی نداریم چیزی هم به ما ابلاغ نشده. این طرح هایی هست که جدیدا (کمتر از 20 روز) هست که جایگزین طرح های گذشته کردن! طرح دیگه ای وجود نداره (که امکانات بیشتری داشته باشه) همونطور که می بینید شبانه رو کلا حذف کردن ISP هم مخابراته ممکنه هر شهر تفاوت داشته باشه ولی در نهایت همه به همینجا می رسن!
30966150149769335283_22.png

اینم طرح هایی هست که حدودا 1 ماه و نیم پیش بدون هیچ توضیحی تو کانالشون گذاشتن و وجود خارجی هم ندارن! قسمت جالبش ستون "شبانه رایگان" هست که نداره طرح هم مثلا نامحدوده :|
5424150149769327931_11.jpg

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,362
نام
مهدی
امروز زنگ زدم واحد فروش میگه هیچ اطلاعی نداریم چیزی هم به ما ابلاغ نشده. این طرح هایی هست که جدیدا (کمتر از 20 روز) هست که جایگزین طرح های گذشته کردن! طرح دیگه ای وجود نداره (که امکانات بیشتری داشته باشه) همونطور که می بینید شبانه رو کلا حذف کردن ISP هم مخابراته ممکنه هر شهر تفاوت داشته باشه ولی در نهایت همه به همینجا می رسن!
چه جالب منم همین نیم ساعت پیش هم با بخش فروش هم با بخش پشتیابنی شاتل صحبت کردم اون ها هم گفتن هنوز هیچ چیز به ما بخش نامه نشده.ولی ممکنه همین هایی باشه که صبح پخش شده هنوز نفرستاده باشن واسشون یا اینکه فرستاده باشن و انشالله زیر بارش نرن که قبول کنن !

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
شايد باور نكني اما روزانه شكايت هاي عجيب و غريبي از فتا واسه خود ما مياد! مثلا ديروز فتا يه ايميل زده بود و يه مك ادرس رو داده بود و نوشته بود تمام ريز مصرف اين مك ادرس رو از PRTG (ريز مصرف بسيار دقيق از Dslam) براي ما ارسال كنيد. حالا شكايت طرف چي بود؟! طرف ميگفت من ٥ گيگ خريدم و در عرض ١٥ روز تموم شده و به خاطر همين موضوع شكايت كرده بود. جالب اينجاس كه فتا حتي شكايت هاي غير معقول رو هم پيگيري ميكنه و اين وسط فقط نقش يه ارجاع دهنده رو ايفا ميكنه و اصلا هيچگونه صحبت قانع كننده اي با مشترك نميكنه.
ببخشید یه سوال ..این موضوع به بازی انلاین اسیب وارد نمیکنه ؟؟ مثلا پینگو این مسائل ؟ اصلا به نظرم ربطی نداره
اما گذشته اینا نشون میده هر وقت یه کاری کردن گند زدن به بازی انلاین
الانشم اوضاع اونقدر خوب نیس اما حداقل یه ذره با ارامش داریم بازی میکنیم اینو خراب ترش نکنن فقط

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,642
نام
کورش
شايد باور نكني اما روزانه شكايت هاي عجيب و غريبي از فتا واسه خود ما مياد! مثلا ديروز فتا يه ايميل زده بود و يه مك ادرس رو داده بود و نوشته بود تمام ريز مصرف اين مك ادرس رو از PRTG (ريز مصرف بسيار دقيق از Dslam) براي ما ارسال كنيد. حالا شكايت طرف چي بود؟! طرف ميگفت من ٥ گيگ خريدم و در عرض ١٥ روز تموم شده و به خاطر همين موضوع شكايت كرده بود. جالب اينجاس كه فتا حتي شكايت هاي غير معقول رو هم پيگيري ميكنه و اين وسط فقط نقش يه ارجاع دهنده رو ايفا ميكنه و اصلا هيچگونه صحبت قانع كننده اي با مشترك نميكنه.

من اینکه شکایتهای زیادی میشه رو منکرش نیستم. فقط دارم میگم این طرح اگه هدفش جلوگیری از حجم خوری بود که فرقی نکرده و بازم حجم فروشی و حجم خوری هست. هدف طرح فقط گرون کردن و محدود کردن اینترنته همین.

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
ببخشید یه سوال ..این موضوع به بازی انلاین اسیب وارد نمیکنه ؟؟ مثلا پینگو این مسائل ؟ اصلا به نظرم ربطی نداره
اما گذشته اینا نشون میده هر وقت یه کاری کردن گند زدن به بازی انلاین
الانشم اوضاع اونقدر خوب نیس اما حداقل یه ذره با ارامش داریم بازی میکنیم اینو خراب ترش نکنن فقط
مبحث پينگ تايم كلا با اين مسائل فرق ميكنه. پينگ به كيفيت تجهيزات، وضعيت خط، فاصله ي مناسب تا مخابرات، عدم مشكل در پهناي باند Isp و خيلي چيزاي ديگه مربوطه! در واقع پينگ سرعت ارسال و دريافت يك Packet و زمان رسيدنش تا مقصد هست. توي اين بازه تعداد روترهايي كه پكت ازشون رد ميشه در واقع TTL ناميده ميشه و زمان برگشتش به مقصد ميشه همون پينگ تايم! حالا اين وسط چجوري ميتونن پينگ تايم رو خراب كنن؟! ببينيد وقتي شما مثلا پينگ 8.8.8.8 رو ميگيرين، پكت ارساليتون از يك سري روتر خاص و تعريف شده ي مايكروسافتي عبور ميكنه تا بتونه بهترين پينگ تايم رو به شما بده! حالا اين وسط مخابرات ايران ميتونه خيلي راحت با ارتباطات هماهنگ كنه و مثلا ازشون بخواد نصف روترهاي تعريف شده در مسير پينگ كه توسط مايكروسافت تعيين شده رو توي ايران مسدود كنن و همين كار باعث ميشه وقتي شما پينگ ميگيري، پكت ارساليت مجبور باشه از يه مسير جايگزين براي رد كردن روترها استفاده كنه و همين موضوع ميتونه پينگ تايم شما رو دو برابر و يا حتي سه برابر كنه!

• Like
Reactions: aslirezahddd

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,108
الان جایی توضیح دادن 6 مگابیت تا 20 مگابیت بر ثانیه یعنی چی؟ قراره سرعت اولیه تا 20 باشه و با رسیدن به سقف مصرف تا 6 پایین بیاد یا چیز دیگه ایه؟

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
مبحث پينگ تايم كلا با اين مسائل فرق ميكنه. پينگ به كيفيت تجهيزات، وضعيت خط، فاصله ي مناسب تا مخابرات، عدم مشكل در پهناي باند Isp و خيلي چيزاي ديگه مربوطه! در واقع پينگ سرعت ارسال و دريافت يك Packet و زمان رسيدنش تا مقصد هست. توي اين بازه تعداد روترهايي كه پكت ازشون رد ميشه در واقع TTL ناميده ميشه و زمان برگشتش به مقصد ميشه همون پينگ تايم! حالا اين وسط چجوري ميتونن پينگ تايم رو خراب كنن؟! ببينيد وقتي شما مثلا پينگ 8.8.8.8 رو ميگيرين، پكت ارساليتون از يك سري روتر خاص و تعريف شده عبور ميكنه تا بتونه بهترين پينگ تايم رو به شما بده! حالا اين وسط مخابرات ايران ميتونه خيلي راحت با ارتباطات هماهنگ كنه و مثلا ازشون بهواد نصف روترهاي تعريف شده در مسير پينگ رو مسدود كنن و همين كار باعث ميشه وقتي شما پينگ ميگيري، پكت ارساليت مجبور باشه از يه مسير جايگزين براي رد كردن روترها استفاده كنه و همين موضوع ميتونه پينگ تايم شما رو دو برابر و يا حتي سه برابر كنه!
ممنون از توضیحت
پس بهتره دیگه از این کشور رفت
کره شمالی شدیم دیگه عملا .....8-|

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
الان جایی توضیح دادن 6 مگابیت تا 20 مگابیت بر ثانیه یعنی چی؟ قراره سرعت اولیه تا 20 باشه و با رسیدن به سقف مصرف تا 6 پایین بیاد یا چیز دیگه ایه؟

دیگه بخواد این سرعت یک هشتم بشه برای دانلود که قضیه کمدی میشه به ولله

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
من اینکه شکایتهای زیادی میشه رو منکرش نیستم. فقط دارم میگم این طرح اگه هدفش جلوگیری از حجم خوری بود که فرقی نکرده و بازم حجم فروشی و حجم خوری هست. هدف طرح فقط گرون کردن و محدود کردن اینترنته همین.
درسته اما با اين حركت در واقع تعداد شكايات رو به نصف كاهش ميدن و مردم رو با اين جمله كه اينترنت شما نامحدوده و هرچقدر ميخوايد استفاده كنيد گول ميزنن. مردم ما هم خوشبختانه اكثرشون هيچ علاقه اي به تحقيق ندارن و خيلي راحت قبول ميكنن و در گمراهي باقي ميمونن.

• Like
Reactions: D_grayman

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,108
دیگه بخواد این سرعت یک هشتم بشه برای دانلود که قضیه کمدی میشه به ولله
?
چرا کمدی بشه من الان سرعت 250 کیلوبایت دارم خیلیم راضیم نه مشکل استریم دارم نه چیزی فایلای حجیمم با نت گوشی دانلود میکنم اگه این سرویس ها جوری باشه که حداقل سرعت تایین شده رو بدون اینکه سرعت یا حجم کم بشه ارائه بدن حداقل برای من خیلی خوبه جایی حرفی درموردش نزدن؟
اگه حرفی نزدن که بهتره صبر کنیم ببینیم چکار میکنن از کارشون نمیشه سر درآورد اصلا قرار نبود به این زودی این طرح اجرا بشه یهو اومدن گفتن تا دو هفته دیگه اجرا میشه

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
درسته اما با اين حركت در واقع تعداد شكايات رو به نصف كاهش ميدن و مردم رو با اين جمله كه اينترنت شما نامحدوده و هرچقدر ميخوايد استفاده كنيد گول ميزنن. مردم ما هم خوشبختانه اكثرشون هيچ علاقه اي به تحقيق ندارن و خيلي راحت قبول ميكنن و در گمراهي باقي ميمونن.
معذرت میخوام اما اگر من شکایت کنم بگم این ده گیگ ترافیک مصرف منصفانه رو ISP ازم دزدید چی اونوقت ؟

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
چه جالب منم همین نیم ساعت پیش هم با بخش فروش هم با بخش پشتیابنی شاتل صحبت کردم اون ها هم گفتن هنوز هیچ چیز به ما بخش نامه نشده.ولی ممکنه همین هایی باشه که صبح پخش شده هنوز نفرستاده باشن واسشون یا اینکه فرستاده باشن و انشالله زیر بارش نرن که قبول کنن !
اينكه ميگن چيزي ابلاغ نشده غلطه! همين امروز صبح از سمت ارتباطات واسه ما نامه اومد و همزمان واسه كل Isp هاي ديگه ام ارسال شده. اما هيچكدوم زير بارش نرفتن و دوباره روش اعتراض زدن. اينكه ميگن هنوز ابلاغ نشده يعني ابلاغ شده اما هنوز زير بار نرفتيم :D

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر

به سقف مصرف برسی باید حجم بخری سرعت کم نمیشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر