خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
چند صفحه قبل یه پستی گزاشتم گفتم زود قضاوت نکنید جو ندید !
از همینجا عذرخواهی میکنم و میگم کاش بیشتر جو میدادید :|
واقعا متاسفم واس اینا که به این راحتی به شعور مردم توهین میکنن ! من الان ماهی 70 گیگ از های وب میگیرم بازم کمه برام ! بعد اقا اومده میانگین کاربران پر مصرف رو گرفته رسیده به ماهی 10 گیگ حجم بین المللی ؟ میانگین مصرف قشر محترم ساندیس خور رو در نظر گرفتن ؟ میانگین مصرف کیو در نظر گرفتن دقیقا ؟ انقد رو حجم داخلی تاکید میکنن تو داخل چی داریم مگه ؟ الله اکبر....
های وب ماهی 70 گیگ رو میده 40 تومن چرا بقیه شرکت ها نمیتونن ؟
دوستانی که کارشون خوبه لوگو ای بنر ای چیزی بسازن یه کمپین بزنیم این مسخره بازیا چیه دیگه....

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اون اساتیدی که به من می‌گفتن بدبین الان کجان؟
بعضیاتون واقعاً قوه ادراک ندارید یا دارین از جایی پول می‌گیرین که می‌گین این وضعیت خوبه؟
من که ماهی 25 تومن میدم واسه اینترنت 8مگ با 5 گیگ ترافیک ماهانه و شبانه مجانی (که به طور متوسط ماهی 300 گیگ دانلود دارم) و خرید ترافیک گیگی 2تومن رو باید ول کنم 50 تا 300تومن بدم واسه چیزی که امکاناتش کمتره واسم؟
هم گرونتر شده و هم محدودتر.
دو روز دیگه شبانۀ اپراتورهای همراه رو بر‌می‌دارن بعد چون هیچ کس نمی‌تونه فیلم و سریال و موزیک دانلود کنه، قیمت اینا هم می‌کشه بالا.
الان مثل این می‌مونه که بگن بنزین گرون شده ولی درصدیش رو فقط اجازه داری بریزی تو باک(نت بین‌الملل)، درصد بیشترش رو باید بریزی تو مستراح(نت ملی)
اون دوستمون که تو ISP هست میگه مهر IRGC پای حکمه، واقعاً هیچ غلطی نمی‌تونیم بکنیم دیگه.
واژه‌هایی مثل "نامحدود" و "کاربر پرمصرف" رو بی عصمت کردن

جاده خاكي چيه؟! من گفتم شكايات كم ميشه به چند دليل: خيليا فكر ميكنن اينترنتشون كلا نامحدوده و وقتي سرعتشون كم بشه، بحث استفاده ي غير متعارف رو براشون مطرح ميكنن و اينجوري ميپيچوننشون. دومين دليل ميتونه همون مبحث ترافيك داخلي و بين الملل باشه كه سر اين موضوعم ميتونن خيليا رو بپيچونن! در نتيجه ميشه گفت مردم رووبا اين حركت سركار ميزارن و خيلي از شكايات كم ميشه. شما اومدي شكايت از ايران خودرو رو با شكايت از يه FCP براي برگردوندن ترافيك مقايسه كردي در صورتي كه اين مقايسه كلا از ريشه غلطه :D
این طرحا 10گیگت که تموم شد بازم باید حجم بخری، اینو درک می‌کنی؟ این میشه همون سرویسهای قبلی ولی گرونتر. این وضعیت چه جوری شکایات رو نصف می‌کنه؟ جاده خاکی نرو و حرفی که بهت میزنن رو جواب بده.

• Like
Reactions: ps34

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,362
نام
مهدی
شما در متن كار نيستي ببيني مردم ما چقدر بي خرد عمل ميكنن! خيلي راحت طرح هايي كه هيچ جوره به نفعشون نيست رو تمديد ميكنن و تازه فكر ميكنن برد هم كردن! اون دوستاني كه دارن توو پيج اقاي واعظي چيزي مينويسن در واقع توو كشور ما ٢٠ درصد هستن و اطلاعات كافي دارن. مابقي هر مصوبه اي كه اجرا بشه رو قبول ميكنن و پيروي ميكنن. بحث جوگيري ام نيست. من فقط اطلاعاتم رو در اخنيار بقيه ميزارم همين. بحث اينستاگرامم اينه كه شما الان ترافيك بين الملل رو توي اينترنت ازاد در دنيا استفاده ميكني اما بعد از اين طرح شبكه ي ايران ميشه يه اينترانت و همه چيز خصوصي ميشه. فرقش اينجاست.
اگر به نظرتون من در متن کار نیستم پس انگار شما در متن جامعه نیستید.مگر ملت الاغن هرچی بشه پیروی کنن؟؟؟! اگر اینجور بود که نه فتنه ی 88 داشتیم نه کوی دانشگاه داشتیم نه اعتراضات مال باختگان موسسات داشتیم نه طرح ریجستری اجرا نمیشد نه رییس جمهور فعلی اونی بود که الان هست و خودشون فرد مورد نظرشونه میذاشتن سر کار.
تلویزیون هفته پیش از مردم مصاحبه کرد نظرتون راجع به نت نامحدود چیه اون ها هم گفتن عالیه چون من 5 گیگ میخریم دو روز تموم میشه.ملت خوشحال بودن دیگه پول زیاد بابت نت نمیدن حالا نمیدونم امروز کدوم احمق حداکثر مصرف رو 10 گیگ گذاشته و میگه بازم باید حجم بخرید ولی اسمش نامحدوده.مردم خواستن هزینه بیش تر نکنن حالا هم گرون تر شده هم محدود تر.
نه آقا جان ملت بیدارن این ها هم مثل سگ از اعتراض و تجمعمیترسن چون همونجور که اعتقاد راسخ دارن دشمن خارجینمیتونه شکستشون بده به همون اندازه میدونن از داخل راحت میپاشن

آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,644
ببينيد اين مملكت چقدر بى درو پيكره كه مسئولها چقدر راحت بى هيچ ترسى به اين شكل دروغ ميگن. ديگه معنى واژه ها رو هم منكر شدن فراتر از تصورم بود. خيلى حرفِ!

" MaMaSaN "

⚡ REBEL ⚡
کاربر سایت
Apr 9, 2017
2,434
اون اساتیدی که به من می‌گفتن بدبین الان کجان؟
بعضیاتون واقعاً قوه ادراک ندارید یا دارین از جایی پول می‌گیرین که می‌گین این وضعیت خوبه؟
من که ماهی 25 تومن میدم واسه اینترنت 8مگ با 5 گیگ ترافیک ماهانه و شبانه مجانی (که به طور متوسط ماهی 300 گیگ دانلود دارم) و خرید ترافیک گیگی 2تومن رو باید ول کنم 50 تا 300تومن بدم واسه چیزی که امکاناتش کمتره واسم؟
هم گرونتر شده و هم محدودتر.
دو روز دیگه شبانۀ اپراتورهای همراه رو بر‌می‌دارن بعد چون هیچ کس نمی‌تونه فیلم و سریال و موزیک دانلود کنه، قیمت اینا هم می‌کشه بالا.
الان مثل این می‌مونه که بگن بنزین گرون شده ولی درصدیش رو فقط اجازه داری بریزی تو باک(نت بین‌الملل)، درصد بیشترش رو باید بریزی تو مستراح(نت ملی)
اون دوستمون که تو ISP هست میگه مهر IRGC پای حکمه، واقعاً هیچ غلطی نمی‌تونیم بکنیم دیگه.
واژه‌هایی مثل "نامحدود" و "کاربر پرمصرف" رو بی عصمت کردن

این طرحا 10گیگت که تموم شد بازم باید حجم بخری، اینو درک می‌کنی؟ این میشه همون سرویسهای قبلی ولی گرونتر. این وضعیت چه جوری شکایات رو نصف می‌کنه؟ جاده خاکی نرو و حرفی که بهت میزنن رو جواب بده.
اقا چرا عصباني ميشي شما؟! :D من حرفتو كاملا متوجه ميشم. بزار برات واضح تر توضيح بدم. ببين شما وقتي ١٠ گيگ رو دانلود كني سرعتت نصف ميشه. توي ايران اكثر ادما استفادشون از نت فقط در حد تلگرام و اينستاگرامه و شايد اصلا متوجه نشن سطح دوم هستن :D در نتيجه طرف اصلا زنگ نميزنه ببينه حجمش تموم شده نشده يا هر چيز ديگه! :D اين وسط يه قشر كمي مثل من و شما هستن كه سر درميارن و با Idm تست دانلود ميگيرن و اهل فيلم و سريالن كه خب اونا بحثشون فرق ميكنه و بايد هر دقيقه ٣٠ هزارتومن پول بدن و ١٠ گيگ ترافيك سطح يك رو تمديد كنن. در كل مزخرف ترين طرح اي تي ايران به جرات همين طرحه :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,107
نام
آریا
آقا انصافاً نمیشه! یعنی آدم در حدی از این قضیه حیرت میکنه که کلمه حیرت براش کافی نیست و باید یه چیز جدید در دایره لغات بشر بذارن!
اگه قبلش چیزی نگفته بودن و یه دفعه این لیست تعرفه ها رو منتشر میکردن، در این حد عجیب نبود. به هر حال عادت داریم به این کارها. ولی اینکه هفته ها در مورد اینترنت نامحدود صحبت بشه و بعدش این لیست از راه برسه...
وقتی میگفتن نامحدود، میدونستیم منظورشون نامحدود واقعی نیست و به هر حال یه محدودیتی داره، ولی 10 گیگ؟!! آدم همین طوری کامپیوتر رو روشن کنه و کاری باهاش نداشته باشه، خود کامپیوتر حوصله ـش سر میره و به صورت خودجوش در یک ماه بیشتر از 10 گیگ دانلود میکنه! بعد اینا اسمش رو گذاشتن نامحدود؟!!! خب حداقل لال میشدن و بحث نامحدود رو وسط نمیکشیدن و فقط میگفتن حال میکنیم از این به بعد این مدل اینترنت رو بهتون بدیم!

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
اگه این چیزی که اینجا میگید درست باشه و بعد از مصرف ۱۰ گیگ سرعت نصف شه، چه حجمی رو با این سرعت نصف میشه مصرف کرد؟ نامحدود؟ چون ۱۰ گیگ که دیگه تموم شده.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,108
اگه این چیزی که اینجا میگید درست باشه و بعد از مصرف ۱۰ گیگ سرعت نصف شه، چه حجمی رو با این سرعت نصف میشه مصرف کرد؟ نامحدود؟ چون ۱۰ گیگ که دیگه تموم شده.
منم حرفم صفحه قبل همین بود ولی مثل اینکه مسئولین حرفی درموردش نزدن
بطور معمول باید اینطور باشه که وقتی مثلا بسته 6 تا 20 میگیرید سرعت اولیتون 20 باشه بعد که 10گیگ مصرف شد 1/8 بخوره و در نهایت هم کمترین سرعت بسته (6مگ) رو بتونید بدون محدودیت استفاده کنید
حالا باید صبر کنیم اجرا بشه ببینیم چه حرکتی توش قراره بزنن

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,644
نميشه كه. مثلا يكى ميخواد سرعتش بالا باشه ، نياز داره و مصرفشم بيش از ١٠ گيگ هست، نميتونه كه نصف ماه رو با سرعت پايين سر كنه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,108
نميشه كه. مثلا يكى ميخواد سرعتش بالا باشه ، نياز داره و مصرفشم بيش از ١٠ گيگ هست، نميتونه كه نصف ماه رو با سرعت پايين سر كنه
6مگ سرعت خوبیه ولی فکر نمیکنم همین هم بدون محدودیت ارائه بشه یه حرکتی احتمالا میزنن چون 6مگ بدون محدودیت حجمی و کمتر شدن سرعت یجورایی too good to be true هست

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,362
نام
مهدی
منم حرفم صفحه قبل همین بود ولی مثل اینکه مسئولین حرفی درموردش نزدن
بطور معمول باید اینطور باشه که وقتی مثلا بسته 6 تا 20 میگیرید سرعت اولیتون 20 باشه بعد که 10گیگ مصرف شد 1/8 بخوره و در نهایت هم کمترین سرعت بسته (6مگ) رو بتونید بدون محدودیت استفاده کنید
حالا باید صبر کنیم اجرا بشه ببینیم چه حرکتی توش قراره بزنن
فکر نکنم اینجور باشه.این 6تا 20 مگ یعنی خط رو تا 20 مگ باز میزارن خط هرکس هرچقدر کشش داشت استفاده کنه.مثلا برخی شهرستان ها به خاطر کهنه بودن تجهیزات خطشون توان کشش بیشتر از 12 مگ رو نداره و روی 12 مگ براشون میبندن.اگر از 12 مگ بیشتر ببندن باعث میشه چراغ خطشون مرتب بپره.
وگرنه اون 10 گیگ که تموم بشه طبق گفته معاون حتما باید مجدد حجم خرید و اگر نخرید قطع میشه چون کاهش سرعتی در کار نخواهد بود.
حالا انشالله طرح اصلا اجرا نشده کنسل خواهد شد چون از بس اعتراضات بالاست شاید اثری کرد

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,108
فکر نکنم اینجور باشه.این 6تا 20 مگ یعنی خط رو تا 20 مگ باز میزارن خط هرکس هرچقدر کشش داشت استفاده کنه.مثلا برخی شهرستان ها به خاطر کهنه بودن تجهیزات خطشون توان کشش بیشتر از 12 مگ رو نداره و روی 12 مگ براشون میبندن.اگر از 12 مگ بیشتر ببندن باعث میشه چراغ خطشون مرتب بپره.
وگرنه اون 10 گیگ که تموم بشه طبق گفته معاون حتما باید مجدد حجم خرید و اگر نخرید قطع میشه چون کاهش سرعتی در کار نخواهد بود.
حالا انشالله طرح اصلا اجرا نشده کنسل خواهد شد چون از بس اعتراضات بالاست شاید اثری کرد
جایی ندیدم گفته باشن 10گیگ تموم بشه حجم نخرید قطع میشه (فکر کنم یجا خونده بودم سرعت کاهش پیدا میکنه شایدم اشتباه میکنم)
اگه بخوان قطع کنن دردسرای خودشون کمتر نمیشه که هیچ بیشترم میشه احتمال خیلی زیاد سرعت کم میکنن
كسى كه ٥١٢ تا ٢ ميخره چيكار كنه؟
دیگه 512 تا 2مگ مربوط به کسیه که فقط تلگرام لود میکنه بهانه های عجیبی میارید
بحث سر اینه که سرویس های پر سرعتتر فقط سرعتشون تا حداقل سرعت گفته شده پایین میاد یا کار دیگه ای میخوان بکنن

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,362
نام
مهدی
جایی ندیدم گفته باشن 10گیگ تموم بشه حجم نخرید قطع میشه (فکر کنم یجا خونده بودم سرعت کاهش پیدا میکنه شایدم اشتباه میکنم)
اگه بخوان قطع کنن دردسرای خودشون کمتر نمیشه که هیچ بیشترم میشه احتمال خیلی زیاد سرعت کم میکنن

دیگه 512 تا 2مگ مربوط به کسیه که فقط تلگرام لود میکنه بهانه های عجیبی میارید
بحث سر اینه که سرویس های پر سرعتتر فقط سرعتشون تا حداقل سرعت گفته شده پایین میاد یا کار دیگه ای میخوان بکنن
نه عزیزم برو زومیت رو بخون.کم کردن سرعت منتفی هست.کلا قطع میکنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر