خالق Deus Ex : هرگز عنوانی مثل Heavy Rain نخواهم ساخت .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
درود ...

20111220heavyrain.jpg

آقای Warren Spector خالق عنوان تحسین شده Deus Ex گر چه معتقد است David Cage از بهترین نویسنده های دنیای بازی های کامپیوتریست اما در مورد این که بازی ای به شدت اسکریپت نویسی شده بسازد محتاطانه عمل می کند .
وی در گفتگویی با MCV Pacific گفت :
"Heavy Rain ، عنوانی که هرگز شبیه به آن را نخواهم ساخت ؛ در این بازی هیچ چیز سورپرایز کننده ای وجود ندارد . گیمیرها هیچ چیزی را در این بازی نمی بینند ، هیچ کاری را انجام نمی دهند و از هیچ چیزی پرده بر نمی دارنن ، مگر این که David (ضمن این که وی یک نابغه بلامنازع است.) آن را خلق کرده باشد ."
Spector ضمن این که به شدت این چیدمان 5 سناریو مجزا را آن هم به همراه "حق انتخاب" تحسین می کند معتقد است ، ساختار حاصله خیلی با روند قصه گویی "ساخت داستان شخصی خود" متفاوت نیست .
وی اضافه کرد : "من واقعا این بازی را دوست دارم ، فوق العاده است . سناریو بازی برگرفته از مسائل دنیوی و روزمره ماست که در دل یک درام سطح بالا شکل گرفته است . من هرگز به اندازه نویسنده این عنوان توانایی نوشتن ندارم تا این چنین داستان سینماتیکی را خلق کنم .اما آیا من یک روز به آن سمت می روم که چنین عنوانی را بسازم ؟ جواب قطعا منفیست ."
البته دست کم از این جمله Spector می توان فهید که وی از کار Cage بدش نمی آید :
"اگر تیم شفر بهترین نویسنده بازی نباشد ، دیوید کیج قطعا هست ."
علی رغم این که Spector برای هر دو شیوه ساخت بازی احترام قائل است اما ، عملکرد خودش بر پایه عناوینیست که تا حد امکان خود گیمر در گیم پلی آن نقش داشته باشد .
وی افزود :
"هیچ چیز در آن دسته از بازی ها به وقوع نمی پیوندد ، مگر آن جایی که از پیش طرح ریزی شده باشد ؛ و این همان وسیله این که Tim Schafer برای سناریو نویسی به روش سنتی از آن استفاده می کند ، چیزی که من به خوبی وی قادر به انجام آن نیستم . من دوست داشتم به خوبی او می توانستم داستان نویسی کنم ولی از آن شیوه گیم پلی خوشم نمی آید ."
Spector به تازگی گفته است که سبک گم پلی Sand-Box و Open-Ended (چیزی که در Deus Ex شاهد آن بودیم) را در Epic Mickey 2 شاهد خواهیم بود .

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
ایشالا با 3EYOND نظرش عوض میشه دی

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
دقیقن همون حرف منو زده که چند وقت پیش درباره HR گفتم، بازی شدیدن بسته اس و کارگردان هرجور که بخواد باهات رفتار میکنه.

"Heavy Rain ، عنوانی که هرگز شبیه به آن را نخواهم ساخت ؛ در این بازی هیچ چیز سورپرایز کننده ای وجود ندارد . گیمیرها هیچ چیزی را در این بازی نمی بینند ، هیچ کاری را انجام نمی دهند و از هیچ چیزی پرده بر نمی دارنن ، مگر این که David (ضمن این که وی یک نابغه بلامنازع است.) آن را خلق کرده باشد ."

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
دمش گرم بابا این همه تعریف هم کرده. نیومده همینجوری ترول کنه بره :D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
بهتره بدونین ایشون از لحاظ توانایی صد تای کیج هستن ، وقتی Front man ـه ساخت ِ Deus Ex باشی رزومت تکمیله تو بازیسازی و یکی از سنگین ترین رزومه ها حساب میشه .

• Like
Reactions: arnino

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
شفر اگه چیزی مینویسه همش بر پایه حس شوخ طبعیه بی مثالش هست و همش ارجیناله و به جرات می تونم بگم که از اکثر طنزنویس های امروزی کارش خیلی بهتره نه مثل کیج که همش کپی برداری از عناوین سینماییه که آخرشم میشه یه داستان درجه دو و سه.

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
شفر اگه چیزی مینویسه همش بر پایه حس شوخ طبعیه بی مثالش هست و همش ارجیناله و به جرات می تونم بگم که از اکثر طنزنویس های امروزی کارش خیلی بهتره نه مثل کیج که همش کپی برداری از عناوین سینماییه که آخرشم میشه یه داستان درجه دو و سه.

يعني من تو اين پست چيزي جز ترول هاي الكي نميبينم !!

براي بنده دوتا فيلم نام ببريد كه دقيقا همين خط داستاني hr رو داشته باشند ! دقيقا ...... چون وقتي ميگيد كپي يعني كپي برداري محض و كاملا متشابه !!

بعدم نمي دونم چرا هركي سليقه اش با يه بازي متفاوت هست دوست داره اون رو يه فكت بدونه و همه هم بايد اون رو قبول كنند !! يعني منم گيم پلي هيلو يا سري زلدا رو دوست ندارم بايد هي برم بگم حالم ازش بهم ميخوره و همش كپي برداري محض هست ؟؟

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
من نمیدونم چرا یه عده ترول کردن هوی رین و کیج رو بر خودشون واجب میدونن.
بعد جالب اینجاست که منتقد ها هیچ مشکلی با این بازی ندارن، برعکس کلی هم تعریف و تمجید کردن ولی دوستان همیشه در صحنه بیخیال نمیشن.
خود این بنده خدا خالق Deus Ex این همه تعریف و تمجید کرده.

گیم پلی نداره، فقط دکمه زنیه، محدوده، اصلا بازی نیست، داستانش کپیه، داستان درجه دو و سه...
میخوام سرم رو بکوبم به دیوار دیگه...

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
ايشون حسوديش شده وگرنه هممون ميدونيم كه heavy rain يكي از بهترين بازي هاي PS 3 هست بايد هميشه يه سري بازي متفاوت وخاص وجود داشته باشه نميشه كه همش تفنگ بگيريم دستمون كشتوكشتار راه بندازيم...من به اين اثر استاد كيج افتخار ميكنم...:d

s-arash

کاربر سایت
May 19, 2011
1,173
من که Heavy Rain رو همون اوایل گزاشتم کنار، دقیقا شما تنها کاری که انجام نمی دی بازی کردنه، انگار داری فیلم سینمایی می بینی.

به نظر من دیوید کیج باید بره نویسنده فیلم بشه نه بازی.

من به Little Big Planet و Rachet And Clank می گم نو آوری توی PS3 نه Heavy Rain که شما فقط بیننده هستی و همه چیز اسکریپت شدست.

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
بهتره بدونین ایشون از لحاظ توانایی صد تای کیج هستن ، وقتی Front man ـه ساخت ِ Deus Ex باشی رزومت تکمیله تو بازیسازی و یکی از سنگین ترین رزومه ها حساب میشه .
بی خیال......8-|
HEAVY RAIN IN METACRITICS=89/100

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
باو این بنده خدا چیز بدی که نمیگه! منظورش این نیست که کیج بلد نیست بازی بسازه.نه خیر! منظورش اینه که عناوینی که ساخته یه جورایی با لفظ Game غریبن.چه جوری بگم؟ منظورش اینه که مثل تمام گیم ها،دکمه زدن و کشتن و کمبو زدن نیست.
کیج یه تعریف دیگه از بازیسازی رو انجام داده .گرچه خودم HR رو بازی نکردم اما با دیدن دموی 25 دقیقه ای Beyond، واقعا، واقعا اعتراف میکنم تعریفی دیگه-ش از بازی سازی یه چیز کاملا متفاوت و نو و خلاقانه بود.
به شخصه از هر چیزی که درجا نزنه و هر چند کوچک هم خلاقانه باشه به شدت استقبال میکنم.

g_virus

کاربر سایت
Feb 11, 2007
353
نام
حسین
با این که احترام و علاقه زیادی به بازی deus ex دارم اما کار هر کس نیست خرمن کوفتن و... =))

uncharted12

کاربر سایت
Nov 3, 2011
19
آقای Warren Spectorهرگز نمیتونه بازی مثل heavy rain رو درست کنه
در e3 2012 امسال لحظه ای که بازی جدید دیوید کیج به نمایش دراومد همه طرفداران ps3 از beyond خوششون اومد
به نظرم که heavy rain بهترین بازی دنیاست
من که اصلا از deus ex خوشم نیومد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر