حجم عظیمی از بازی ها در راه PS VITA

ایا سونی شکست رو زود هنگام پذیرفت؟

• اره خیلی پتانسیل داشت خیلی زود کنار کشید

• اره باید بیشتر بازی انحصاری می ساخت و تبلیغ می کرد

• نه کارش درست بود

• بیخیال ویتا یعنی می شه PSP 3 بسازه؟

Results are only viewable after voting.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
198765
در حالی که سونی سال هاست که شکست ویتا رو قبول کرده و دیگر حاضر به ساخت نسخه ی سوم کنسول محبوب دستی خود نشد اما طرفداران چند اتیشه این کنسول محبوب بیخیال اون نشدن و با اینکه حتی 20 ملیون نسخه از اون فروخته نشد اما به عنوان فعال ترین کنسول بعد از پایان دوره ی خودش شناخته می شه ویتا در سال های اخیر به خاطر کامیونیتی قوی هکش محبوب تر از قبل هم شده موارد دیگر صفحه نمایش بسیار با کیفیت OLED و صدای استریو و قابلیت استفاده از هر نوع هدفون بلوتوثی(سوییچ PS4 PS5 فقط مدل های مخصوص شرکت برای ان ها کار می کند) قابلیت اجرای تمامی بازی های PS1 PSP یا بازی های RETRO خوش دست بودن و قابلیت حمل بالای اون نیز قطعا بی تاثیر در اون نبودن

حالا به لطف THEFLOW و دیگر هکرها راهکاری برای پورت بازی های PC و بازی های اندروید برای ویتا پیدا شده البته قبلا برخی بازی های کامپیوتر برای ویتا پورت شده بودن از جمله QUAKE یا wolfenstein اما اینبار بازی های بزرگی از جمله GTA 3 یا GTA VICE CITY نسخه کامپیوتر برای ویتا پورت شدن و در کمال ناباوری با رزولوشن NATIVE به همراه نرخ فریم نسبی 60 قابل اجرا هستن حتی این نسخه ها از مادهای PC هم پشتیبانی می کنن و اگر به 30 فریم راضی باشید می توانید کیفیت بازی رو به طرز چشمگیری افزایش دهید

اما کار به اینجا ختم نشده GTA SA به همراه MAX PAYNE نسخه اندروید نیز برای ویتا پورت شدن نسخه مکس پین با بالاترین کیفیت با رزولوشن NATIVE نرخ فریم 60 و بازی GTA SA با رزولوشن NATIVE با کیفیت بالاتر از نسخه ی موبایل با نرخ 30 فریم قابل اجرا هستند
دیروز نیز بازی محبوب GTA CHINA TOWN WARS برای ویتا پورت شد و بازی بعدی BULLY اعلام شده

در ادامه THEFLOW سازنده ی ادرنالین و خیلی نرم افزارهای محبوب دیگر ویتا اعلام کرد در حال پورت بازی های بسیار زیادی(124 عنوان) از اندروید به کنسول محبوب ویتا هست لیست بازی های قابل پورت در زیر اورده شده که بازی های مطرح زیادی از جمله MASS EFFECT/ DEUS EX/DOOM 3 BFG/HALF LIFE 2/ DEAD SPACE/ BULLY ANIVERSARY/ DEAD CELLS/ H.A.W.X/ PORTAL دیده می شود
حالا به لطف این پورت ها بازار خرید و فروش ویتا مجددا داغ شده و کلیپ های ویتا در یوتیوب با استقبال زیادی رو به رو می شود

نظر شما در این باره چیست؟ ایا سونی خیلی زود شکست رو پذیرفت؟ در حالی تنها باید بیشتر صبر می کرد و بازی های بیشتری رو برای ان می ساخت یا شاید مدل های دیگری از ویتا با صفحه نمایش بزرگ تر با قابلیت های بیشتر؟ یا با کار سونی موافق هستید؟
لیست بازی ها:
Android to PSVITA Candidate Ports List

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
به به لیست بازی هایی که دارن روش برای ویتا کار می کنن منتشر شده لیست فوق العاده جذابی هست گویا بالاخره gta lcs هم برگشته با انتشار این عنوان لیست gta ها تکمیل می شه

1667582320974.png

خیلی لیست جذابی هست واقعا دم تک تک این افراد گرم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
برای psp چیزی نمیاد ؟
دیگه اون فسیل شده اما اگر منظورتون روی ویتا هست نه دیگه تقریبا همه چیزش تکمیل شده خیلی تلاش کردن نیتیو رز بکننش اما نتونستن گویا شایدم بعدا بتونن از اینا بعید نیست
البته اگر نیتیو بشه با شبیه ساز PPSSPP می شه که کلی از مزیت های سحت افزار جدای ویتا که داخل PSP هست از بین می ره چون الان فریمور رسمی خود ویتا روش اجرا می شه و کلی چیز میز بهش اضافه شده
یک برنامه هست که فرمت تکسچرها به حالت شفاف درمیاره که برای ویتا خیلی بهترش می کنه روی PSP در مد اورجینالش خیلی خوب کار می کنه

ahmad766667

کاربر سایت
Jan 27, 2015
275
دیگه اون فسیل شده اما اگر منظورتون روی ویتا هست نه دیگه تقریبا همه چیزش تکمیل شده خیلی تلاش کردن نیتیو رز بکننش اما نتونستن گویا شایدم بعدا بتونن از اینا بعید نیست
البته اگر نیتیو بشه با شبیه ساز PPSSPP می شه که کلی از مزیت های سحت افزار جدای ویتا که داخل PSP هست از بین می ره چون الان فریمور رسمی خود ویتا روش اجرا می شه و کلی چیز میز بهش اضافه شده
یک برنامه هست که فرمت تکسچرها به حالت شفاف درمیاره که برای ویتا خیلی بهترش می کنه روی PSP در مد اورجینالش خیلی خوب کار می کنه
دو سال پیش یه ایده مطرح شد که چون بازی های psp روی ویتا از سخت افزار psp داخل ویتا استفاده میکنن ، و GPU ویتا این وسط هیچکاری نمیکنه ، بنابراین میشه با استفاده از GPU ویتا کار افزایش رزولوشن بازیها در حد ppsspp رو انجام داد که قرار بود برای اینکار از کدهای PPSSPP برای تفسیر GPU استفاده شه ، برای اینکار 2000 دلار جایزه برای کسی که این کارو کنه در نظر گرفتن ، یک برنامه نویس بنام ربات گفت من اینکار رو میکنم ولی انتظار توسعه سریع رو نداشته باشید ولی هیچ خبری نشد ، آخر این اندی نگویان هم گفت کار رو برای این مورد شروع کرده ولی بازم فعلا خبری نیست

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
5496a6cc99ca591276a0a559f0898caa84ebe0013e0c1ddbb42f7bda0845009b.png

مس افکت هم به جمع یاران پیوست
اینم از بازی های خوب اندروید با گرافیک بالا بود که متاسفانه از استور حذف شده و روی دستگاه های جدید هم اجرا نمی شه(یا اندروید جدید در کل)
Releases · v-atamanenko/masseffect-vita

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
چه جالب
جالب اینجاست هیچ راهی نداره این بازی ها رو اندروید ها جدید که هیچ
حتی این بازی ها معمولا تا اندروید ۴.۴ کار میکردن
و رو اندروید ۵ به بعد کار نمیکردن ، معمولا دیگه بعد از ۶ کار نمیکردن
چه برسه اندروید ۱۱ و ۱۲ و ۱۳
اصلا معماری نرم افزاری os اندروید تو نسخه ها ابتدایی بیشتر یونیکس و لینوکس بود
مشابه pc os
و مصرف منابع سیستم بشدت بالا و وحشتناک بود
کلا رس سخت افزار میکشید و گرما بیش از حد

بخاطر همین اندروید ها جدیدتر بیشتر مناسب گجت ها پرتابل شد و تغییرات زیادی کرد و بهینه شد

شاید بخاطر همینه بازی ها تاپ و عالی قدیمی اندروید و ios تونستن پورت کنن رو ps vita
چون چیدمان سخت افزاری ویتا برای ۲۰۱۲
دقیقا زمان اوج گیم ها هاردکور رو اندروید و ios بود

البته من دقت کردم مثلاً بعضی ا بازی ها قدیمی رو اندروید ۸ کار نمی‌کرد اما رو اندروید ها بالاتر کار میکردن ، دلیلش رو نفهمیدم
شاید سازگار تر شدن
نه یکسری بازی ها رو هکرها هک کردن برای اندرویدهای بالا اما روی همه ی سخت افزارها و گوشی ها جواب نمی ده یا مدام کرش می کنه حتی بعضی هاشون ویروس دارن یا باگ های عجیب دارن
اما خوب کلا این بازی های هاردکور عالی اون زمان با کنترلر می چسبه و خوب ویتا خوراکشه

ahmad766667

کاربر سایت
Jan 27, 2015
275
سلام

دوستان ، یک برنامه نویس چینی بازی ShadowGun رو که سال 2010 برای اندروید منتشر شده بود برای ویتا پورت کرده ، جالب اینجاست که Rinnegatamante گفته بود پورت این بازی ، پورت خیلی دشواری خواهد بود اما یک برنامه نویس چینی بخوبی از پسش براومد

موضوع دیگه اینکه بازی Dead Trigger هم دقیقا با همون موتور یونیتی و همون تمپلیت و پوسته بازی شادوگان توسط یه استودیو ساخته شده ، بنابراین دور از انتظار نیست که بزودی Dead Trigger هم برای ویتا پورت شه

این لینک‌ دانلود بازی شادوگان برای ویتا هست :

SHADOW GUN

خودم تست نکردم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام

دوستان ، یک برنامه نویس چینی بازی ShadowGun رو که سال 2010 برای اندروید منتشر شده بود برای ویتا پورت کرده ، جالب اینجاست که Rinnegatamante گفته بود پورت این بازی ، پورت خیلی دشواری خواهد بود اما یک برنامه نویس چینی بخوبی از پسش براومد

موضوع دیگه اینکه بازی Dead Trigger هم دقیقا با همون موتور یونیتی و همون تمپلیت و پوسته بازی شادوگان توسط یه استودیو ساخته شده ، بنابراین دور از انتظار نیست که بزودی Dead Trigger هم برای ویتا پورت شه

این لینک‌ دانلود بازی شادوگان برای ویتا هست :

SHADOW GUN

خودم تست نکردم
توی لیست بالا دادم که دارن روی چه بازی هایی کار می کنن فعلا به همون ترتیبم داره میاد به نتیجه مطلوب که برسن منتشرش می کنن بعضا تست هاشونم توی p می ذارن

اپدیت: این بازی نسخه رسمی نیست و هم باگ داره هم گرافیک بازی خیلی پایینه نسخه ازمایشی هست

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
Releases · mgba-emu/mgba

این شبیه ساز بهترین شبیه ساز gba هست که همچنان از ویتا هم پشتیبانی می شه درش و انصافا هم توی ویتا بازی هاش به خوبی اجرا می شن کلیم امکانات داره
gba بازی های خوب زیادی داره و گرافیک بازی هاش چیزی تو مایه های سگا مگا درایو هست

• Like
Reactions: BehzaDG

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سورسی وجود داره غیر از اپ pkgj که داخل خود ویتاست بازی دانلود کرد؟ سرورای این واقعا داغونه.
هر چی اون تو هست بیرونم هست من خودم از پی سی می گیرم نصب می کنم ضمنا برای کپی ها هم هوم برو دادن

• Like
Reactions: Madridista

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
نوابغ حوزه ی علمیه ویتا با یک حرکت جدید دیگه تونستن 40 درصد پرفورمنس پورت بازی ها رو بهتر کنن و کد نویسی بهتری داشته باشن
من واقعا دیگه نمی دونم چطوری از یک دستگاه 11 سال پیش همچین خروجی می گیرن خود سونیم باورش نمی شد :D
به اینا بدن PSP جدید بزنن راحت خروجی PS4 ازش می گیرن چقدر حیف که سونی از این رقابت بیرون رفته

اما اینو گفتم که بگم بالاخره بعد از 2 سال تلاش با حرکت اخرشون تونستن بازی DOOM 3 برای ویتا پورت کنن این بازی به قدری سنگینه که حتی برای گوشی خودم که ADRENO 640 هست هم با افت فریم اجرا می شه تازه 8 گیگم دستگاه رم داره

c07426945ae8946d5de665cee11179871eee3d2c6a87e876a513241bf8e7d73a.png

e45f4a3d7d6658fe515958b98bc9f11e2a8b14a57c9780eb34b8f86c3f1ffe71.png

Description:​

Potatoom 3 is a PoC level port of Doom 3, popular FPS made by idSoftware with idTech 4 engine. This port is based over a modified version of dhewm3 that adds basic multithreading support to idTech 4 optimized furtherly to squeeze as much performances as possible.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دو تا بازی عالی دیگه برای ویتا پورت شدن
dd5d0f7cbb824421378221d23d4eb321dbfa9dc6183367f4e1ae6649fc756e82.png

بازی The Conduit HD Vita v.1.0 که در اصل بازی وی هست و گرافیک خیلی خوبی داره یک بازی کامل کنسولی هست

ad9f6a3006beb682161f74fc4ca5181dc4431a09b8a5dfed4242c9615e10bb84.png

این بازی هم بهترین بازی فضایی اندروید هست که براش پورت شده
Galaxy on Fire 2 Vita v.1.0

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر