خبر رسمی جیم رایان: پیشنهاد مایکروسافت برای نگه داشتن بازی Call of Duty بر روی پلی استیشن کافی نیست

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن اعلام کرده که پیشنهاد مایکروسافت جهت عرضه بازی‌های آینده مجموعه Call of Duty بر روی پلی استیشن، تنها تا مدت زمان 3 سال آینده پس از توافقات فعلی را پوشش می‌دهد. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

تصویر جیم رایان

سونی و جیم رایان این بیانیه را از طرف رسانه GamesIndustry منتشر کرده‌اند. جیم رایان در واکنش به صحبت‌های اخیر فیل اسپنسر که از توافق مایکروسافت و سونی در خصوص عرضه نسخه‌های آینده Call of Duty بر روی کنسول‌های پلی استیشن خبر داده بود، گفته:

«من قصد نداشتم تا در مورد آنچه که به تعبیر من یک گفتگوی تجاری خصوصی بود، صحبت کنم. اما احساس میکنم نیاز است تا موضوع را شفاف سازم، چرا که فیل اسپنسر به‌طور عمومی در مورد آن صحبت کرده است.

مایکروسافت پیشنهاد داده تا مجموعه Call of Duty را تنها تا سه سال پس از توافقات فعلی اکتیویژن و سونی بر روی پلی استیشن نگه دارد. بعد از 20 سال عرضه شدن بازی‌های Call of Duty بر روی پلی استیشن، پیشنهاد آن‌ها از چندین جهات کافی نیست و تأثیر آن بر روی گیمرهای ما را در نظر نمی‌گیرد. ما به دنبال این هستیم تا تضمین کنیم که گیمرهای پلی استیشن همچنان بهترین تجربه کیفی از Call of Duty را خواهند داشت و پیشنهاد مایکروسافت، این اصل را تحت الشعاع قرار می‌دهد.»

این در حالی است که سازمان رقابت و بازارها (CMA) در بریتانیا، تصمیم گرفته تا تحقیقات مربوط به قرارداد خرید شرکت Activision Blizzard را گسترش دهد. به گفته این سازمان، خرید مایکروسافت می‌تواند بر روی توانایی سونی جهت رقابت و در نتیجه زیان دیدن مشتریان، اثرگذار باشد. در هر صورت، باید دید که آیا واکنش غیرمنتظره سونی بر روی روند پذیرفته شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط نهادهای نظارتی تأثیری خواهد داشت یا خیر.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
یبعله. وقتی میگیم یکسری رو اسکیپ کنید، برا همینه
ما یه نقل به مضمون از یه برنامه کردیم که مخترع برق ادیسونه و طرف میگه برخلاف چیزی که شما فکر میکنید. این جمله نقل به مضمون بوده
تو خط بعدش نوشتیم و کاملا هم عمدی نوشتم، چون میدونستم میاید و علمتونو به رخ میکشید.

مختراع لامپ ادیسون بوده و از ماجراهای تسلا و فارادی و ادیسون باخبریم.زودتر بگم میدونیم ولتا اولش شروع کرده
بعله، کسی که دو خط جمله رو نمیتونهبخونه، قطعا بهترین گزینه برای شانسی خوندن ، خیلی چیزها و پیش بینی رخدادهای گذشته است.
واقعا چرا اخراعات ثبت میشه، x اختراع نکنه y اینو اختراع میکنه. واقعا چکاریه.
علتی که اون جملات هم نوشتم این نبود که شما اشتباه نوشتی (که نوشتی البته!)
علت این بود این نکته رو تاکید کنم که برق یا خیلی اختراعات دیگه رو اگر فلانی اختراع نمیکرد نفر دیگه ای میکرد. ولی دلیل نمیشه به عنوان یه شخص مهم اسمش ثبت نشه.
همونطور که سیستم عامل ویندوز سیستم عامل موفقیه و باید کردیت داد به باعث و بانی ش. ولی مشخصه که اگر همچین سیستم عاملی درست نمیشد الان جایگزین داشتیم

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
یه سوال دارم ازتون
بیاید فکر کنیم که سونی بجای مایکروسافت اقدام به خرید اکتیویژن کرده بود
یه درصد فکر کنید که سونی انحصاری نمیکرد و اجازه میداد مولتی پلت بمونه...
هروقت سونی اجازه داد استودیو های فرست پاریتش بازی مولتی پلت بسازن، مایکروسافت هم اجازه میده بتسدا و اکتیویژن بازیاشون رو مولتی پلت کنن...

اگه سونی اکتی می خرید همون روز اول مثل می شد که cod انحصاری نمی شه ( حداکثر صرفا dlc ها انحصاری زمانی می شدن )
مایکروسافت تا دو روز بعد از خرید اکتی سکوت کرده 8-| در حدی که مدیران سونی رسما پیام و تهدید کردن که سرنوشت بازی ها رو مشخص کنید یا بریم شکایت , بعد مایکروسافت تازه مجبور شد یه بیانیه گنگ منتشر کنه
از اون روز هم هر روز با خزعبلات و دروغ های دو پهلو سرنوشت بازی ها رو مشخص نمی کنه 8-| عمو جیم هم رسما اعلام کرده که انحصاری شدن cod تصمیمی که ما ارتباطی نداره

I hadn’t intended to comment on what I understood to be a private business discussion

مشکل سونی دروغ گویی و مشخص نشدن سرنوشت بازی هاست
سونی میگه
اگه مایکروسافت می خواد بازی رو انحصاری کنه , همین الان اعلام کنه
دیگه مسخره بازی و دروغ گویی و گذاشتن تایمر برای انحصاری کردن بازی توهین به سونی و فن بیس سونیه

• Like
Reactions: Scαrface

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
عمو جیم destiny انحصاری نکرد بعد cod انحصاری کنه :))
عمو جیم اگه میخواست destiny رو انحصاری کنه که بانجی با یه بیلاخ به پیشنهاد فروش جواب میداد :D
اینکه بازی های بانجی احتمالا انحصاری نمیشه بیشتر بخاطر خود بانجیه نه سونی

آخرین ویرایش:

Lmoo

کاربر سایت
Jul 24, 2022
77
صحبت و ترس سونی از انحصار بی پایه و اساسه، اونم وقتی کل صنعت در طول زمان داره به سمت انحصارزدایی پیش میره که از عوامل اصلیش خود مایکرو هست که سونی هم مجبور به دنباله روی از خودش کرد،
وحشت سونی از گیم پس و سیستم ساب هست که اینم بالاخره بهش عادت میکنه و کنار میاد.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
من اگر پول ماکروسافت داشتم کلا زمین و زمان می خریدم انحصاری می کردم اسمش رقابته دیگه نیومدن خیریه که

این حرکت ماکروسافتم در بالانس کردن رقابت خیلی حرفه ای و هوشمندانه بوده و با احصاری کردن COD یا بازی های مشابه می تونه برگ برنده ای براش باشه

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
عمو جیم اگه میخواست destiny رو انحصاری کنه که بانجی با یه بیلاخ به پیشنهاد فروش جواب میداد :D
اینکه بازی های بانجی احتمالا انحصاری نمیشه بیشتر بخاطر خود بانجیه نه سونی
فک کردی کمپانی به عظمت سونی گوش به فرمان بزرگان بانجیه :)) نه
هدف عمو جیم استفاده از تجربه بانجی و داشتن یه برند موفق در بازار بازی های سرویس محور بود
هدف عمو جیم بیشترین سود ممکن
عمو جیم هیچ وقت بازی که روزانه 800 هزار تا 1.2 میلیون پلیر داره رو انحصاری نمی کنه

در مقابل هدف مایکروسافت سود دهی نیست , صرفا ضربه زدن به سونی و کنار زدن برند ps

hunter76

کاربر سایت
Jun 1, 2014
320
نام
Ahmadreza
صحبت و ترس سونی از انحصار بی پایه و اساسه، اونم وقتی کل صنعت در طول زمان داره به سمت انحصارزدایی پیش میره که از عوامل اصلیش خود مایکرو هست که سونی هم مجبور به دنباله روی از خودش کرد،
وحشت سونی از گیم پس و سیستم ساب هست که اینم بالاخره بهش عادت میکنه و کنار میاد.
البته مایکروسافت انحصارزدایی نمیکنه .. داره انحصار اکو سیستم خودش میکنه. یعنی هرجا گیم پس باشه، بازیای این کمپانی هم هست که خب مطمئنا سونی و نینتندو زیر بار نمیرن که این سرویس بیاد روی کنسول هاشون و عملا میشه انحصار.

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,277
نام
علیرضا
تو یه سری پست ها دیدم یه سری ها ظاهراً از ویندوز شکایت داشتن 😁

صرفا اومدم بگم عزیزان دلم

خب سوییچ کنید به لینوکس :x
بهترین ها هم برا شمایی که مخوای سوییچ کنی : اوبونتو ، فدورا ، لینوکس مینت، زورین او اس

بیا حتی اینقدر هم راهنمایی کردم

برا نرم افزار هم جای هیچ نگرانی نیست... برو سراغ جایگزین ها و الترنیتیو ها
ماشاالله زیاد هم هست رایگان هم هست تازه قدرتمندهم هست دیگه چی میخوای؟

شمایی که از ویندوز پر از باگ ✌️✌️ناراحتی بفرمایید سوییچ کنید رو یکی از این لینوکس ها و راحت زندگیتونو بکنید مشکلی هم پیش اومد براتون سوالی داشتید یا هر چیز دیگه ای کلی فروم و سایت فارسی هست آمار کاربراش از بازی سنتر بیشتر نباشه کمتر نیست بفرمایید اونجا و خودتون رو از دست این ویندوز بد پر باگ بدرد نخور و سنگین خلاص کنید

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
فک کردی کمپانی به عظمت سونی گوش به فرمان بزرگان بانجیه :)) نه
هدف عمو جیم استفاده از تجربه بانجی و داشتن یه برند موفق در بازار بازی های سرویس محور بود
هدف عمو جیم بیشترین سود ممکن
عمو جیم هیچ وقت بازی که روزانه 800 هزار تا 1.2 میلیون پلیر داره رو انحصاری نمی کنه

در مقابل هدف مایکروسافت سود دهی نیست , صرفا ضربه زدن به سونی و کنار زدن برند ps

بله :D

چون اگه گوش به فرمان نبود گونی گونی پول نمیداد و بگه جون هر کی دوست دارید توی استدیو بمونید:D

من یادم نمیاد توی این سالهایی که اخبار گیم دنبال میکنم یه استدیو خریداری شده باشه و پاداش داده باشن که از استدیو خارج نشن اعضا:blink:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,799
چیزی که مشخصه بازی تا دو سه سال دیگه انحصاری میشه .
بازی ای که هر قسمتش حداقل 20 ملیون نسخه فروش داره وقتی انحصاری بشه و روی گیم پس عرضه بشه یعنی کل این فروش 20 ملیونی دود میشه میره هوا . چندین هزار کارمند حقوق بگیر فقط باعث ضرر دهی ماکروسافت هست حتی ممکنه در اینده کال اف رو به نابودی بره .

مگر اینکه بازیکنان زیادی کوچ کنن به ایکس باس که اونوقت همچی فرق میکنه .

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
اگه سونی اکتی می خرید همون روز اول مثل می شد که cod انحصاری نمی شه
دیگه منی که پست نمیدم رو هم مجبور کردی بگم اصلا فکرم میکنی پست میدی؟:D
سونی سلطان انحصاری کردنه:D
همین deathloop forspoken داشت هماهنگ میکرد starfield هم انحصاری شه شخصیت اسپایدر من رو انحصاری کرده کلی پول میده که بازیا رو گیم پس نیاد که البته اونو از شما میگیره با گرون کردن کنسول!
سونی خودش این ماجرا رو شروع کرد و امیدوارم همین بلا هم سرش بیاد چون مایکرو هرچی خواست رو بازی کنه و رقیب رو اذیت نکنه سونی نزاشت!
رو همین cod میومد محتوا انحصاری میکرد مود زامبی انحصاری میکرد کلی برا gta4 داشت پول میداد انحصاری شه!
مگر اینکه بازیکنان زیادی کوچ کنن به ایکس باس که اونوقت همچی فرق میکنه .
گیمر ها احمق که نیستن قطعا تعداد زیادی پلتفورم سونی رو ول می کنن

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
بله :D

چون اگه گوش به فرمان نبود گونی گونی پول نمیداد و بگه جون هر کی دوست دارید توی استدیو بمونید:D

من یادم نمیاد توی این سالهایی که اخبار گیم دنبال میکنم یه استدیو خریداری شده باشه و پاداش داده باشن که از استدیو خارج نشن اعضا:blink:
گونی گونی پول نمیداد :)) بانجی زمان خرید سونی 1000 تا کارمند داشت
منهای اعضای هیت مدیره ( چند ده میلیون دلار گرفتن ) لید های اصلی ( چند میلیون دلار گرفتن ) کارمند های معمولی حداکثر 100 هزار دلار گرفتن ( معادل حقوق یکسال )
پولی نیست :-?? مایکروسافت باید سالانه 6/7 میلیارد برای اکتی هزینه کنه ( صرفا سال های اول )

یه استدیو خریداری شده باشه و پاداش داده باشن که از استدیو خارج نشن اعضا :-B
طبیعیه هدف اون ها مثل مایکروسافت عقده گشایی و صرفا خرید چند تا اسم
هدف سونی ساخت بهترین بازی های ممکن

هیچکس یه کارخانه رو به خاطر در و دیوار اش نمی خره , به خاطر دستگاه / خط تولید / پتنت ها میخره

عمو فیل 70 میلیارد هزینه کرده اما تمام بزرگان اکتی استودیو ها رو ترک کردن <:-P احتمالا بعد از پایان خرید مجبوره خودش با نوابغ 343 ساخت بازی ها رو ادامه بده:))

دیگه منی که پست نمیدم رو هم مجبور کردی بگم اصلا فکرم میکنی پست میدی؟:D
سونی سلطان انحصاری کردنه:D
همین deathloop forspoken داشت هماهنگ میکرد starfield هم انحصاری شه شخصیت اسپایدر من رو انحصاری کرده کلی پول میده که بازیا رو گیم پس نیاد که البته اونو از شما میگیره با گرون کردن کنسول!
سونی خودش این ماجرا رو شروع کرد و امیدوارم همین بلا هم سرش بیاد چون مایکرو هرچی خواست رو بازی کنه و رقیب رو اذیت نکنه سونی نزاشت!
رو همین cod میومد محتوا انحصاری میکرد مود زامبی انحصاری میکرد کلی برا gta4 داشت پول میداد انحصاری شه!

گیمر ها احمق که نیستن قطعا تعداد زیادی پلتفورم سونی رو ول می کنن
خود ماورل سراغ مایکروسافت اومد و التماس کرد که بیا یه بازی اقتباسی بساز :)) مایکروسافت قبول نکرد :lol: حالا مقصر سونیه :))
deathloop تا دو هفته دیگه روی xbox عرضه می شه , چقد می فروشه ؟ 100 هزار تا ؟ 200 هزار تا ؟ :))

چون مایکرو هرچی خواست رو بازی کنه و رقیب رو اذیت نکنه سونی نزاشت! :))
منظورت پول دادن به ناشر ها و مولتی پلتفرم کردن انحصاری های PS3 ؟ نابود کردن لانچ PS3 ؟

رو همین cod میومد محتوا انحصاری میکرد مود زامبی انحصاری میکرد :)) منظورت DLC های COD که هیچوقت از انحصار 360 خارج نشد ؟

کلی برا gta4 داشت پول میداد انحصاری شه! :)) منظورت بزرگترین و اولین DLC انحصاری زمانی تاریخ گیم ؟ کل بودجه GTA VI حدود 100 میلیون دلار بود
Microsoft pays $50 million for exclusive GTA IV downloadable content
منظورت 100 میلیون tomb raider
Microsoft apparently paid $100 million for Rise of The Tomb Raider Xbox exclusivity
منظورت بیشمار انحصاری زمانی که مایکروسافت هر سال معرفی می کنه ؟

منظورت این
1662881927964.png
مایکروسافت یک سال بعد naraka bladepoint انحصاری زمانی کرد :)) دزدی در روز روشن کمپانی 2 تریلیون دلاری =))

Developer 24 Entertainment is bringing the sword-swinging Naraka Bladepoint to Xbox on June 23, which will also be available via Game Pass when it launches on the console. It also seems to be a console launch exclusive, so presumably it will come to PlayStation at a later date​
Naraka Bladepoint slashes onto Xbox later this month, coming to Game Pass

کلی پول میده که بازیا رو گیم پس نیاد 8-| چند بار گفتم
10 تا بازی نام ببرین که سونی پول داده روی گیم پس نیاد

re8 :))
کل قرارداد RE8 و افسانه عدم عرضه روی گیم پس
1662881235347.png

5 میلیون بوده :)) این 5 میلیون هم نقد پرداخت نکرده :)) گفته به جای این 5 میلیون بازی تبلیغ می کنیم >:D<

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر