خبر رسمی جیم رایان: پیشنهاد مایکروسافت برای نگه داشتن بازی Call of Duty بر روی پلی استیشن کافی نیست

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن اعلام کرده که پیشنهاد مایکروسافت جهت عرضه بازی‌های آینده مجموعه Call of Duty بر روی پلی استیشن، تنها تا مدت زمان 3 سال آینده پس از توافقات فعلی را پوشش می‌دهد. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

تصویر جیم رایان

سونی و جیم رایان این بیانیه را از طرف رسانه GamesIndustry منتشر کرده‌اند. جیم رایان در واکنش به صحبت‌های اخیر فیل اسپنسر که از توافق مایکروسافت و سونی در خصوص عرضه نسخه‌های آینده Call of Duty بر روی کنسول‌های پلی استیشن خبر داده بود، گفته:

«من قصد نداشتم تا در مورد آنچه که به تعبیر من یک گفتگوی تجاری خصوصی بود، صحبت کنم. اما احساس میکنم نیاز است تا موضوع را شفاف سازم، چرا که فیل اسپنسر به‌طور عمومی در مورد آن صحبت کرده است.

مایکروسافت پیشنهاد داده تا مجموعه Call of Duty را تنها تا سه سال پس از توافقات فعلی اکتیویژن و سونی بر روی پلی استیشن نگه دارد. بعد از 20 سال عرضه شدن بازی‌های Call of Duty بر روی پلی استیشن، پیشنهاد آن‌ها از چندین جهات کافی نیست و تأثیر آن بر روی گیمرهای ما را در نظر نمی‌گیرد. ما به دنبال این هستیم تا تضمین کنیم که گیمرهای پلی استیشن همچنان بهترین تجربه کیفی از Call of Duty را خواهند داشت و پیشنهاد مایکروسافت، این اصل را تحت الشعاع قرار می‌دهد.»

این در حالی است که سازمان رقابت و بازارها (CMA) در بریتانیا، تصمیم گرفته تا تحقیقات مربوط به قرارداد خرید شرکت Activision Blizzard را گسترش دهد. به گفته این سازمان، خرید مایکروسافت می‌تواند بر روی توانایی سونی جهت رقابت و در نتیجه زیان دیدن مشتریان، اثرگذار باشد. در هر صورت، باید دید که آیا واکنش غیرمنتظره سونی بر روی روند پذیرفته شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط نهادهای نظارتی تأثیری خواهد داشت یا خیر.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
زمانی که Android و iOS اومدن Symbian رو با خاک یکی کردن هم تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن برای Symbian بودن و اکثریت بازار هم در اختیارش بود.
فاصله 5 ساله از اولین گوشی سیمبین تا اندروید رو با حدود چهار دهه مقایسه میکنی؟
بازار موبایل هیچ وقت دست مایکروسافت نبود که گوگل بیاد ازش بگیره. این دروغ ها رو از کجا در میارید؟
مایکروسافت همیشه سهم حداقلی رو در بازار های موبایل داشته. چه زمان Windows Mobile و چه بعدش Windows Phone.
نمیدونم سنت پایینه یا تجربه ش رو نداشتی ولی گوشی های حرفه ای اون زمان (که پاکت پی سی هم میگفتن بهشون) روشون ویندوز موبایل بود و کلا در درجه بالاتری بودن نسبت به گوشی های سیمبین. هرچند چون گرون قیمت تر بودن کمتر بود تعدادشون
یک ممبر به تو بدن دست مایکروسافت رو رو کنی برای دنیا. از همون ممبر دوزاری ها که دست امثال رائفی پور می دن دست استکبار جهانی رو رو کنه.
هیچ کسی به این نکته در دنیا پی نبرده به جز یه کاربر بازیسنتر که از قضا فن سونی هم هست.
طرف یه برنامه Hello World نمی تونه بنویسه اومده در مورد دومین شرکت بزرگ Tech دنیا اظهار فضل می کنه.
دومین شرکت به لحاظ مارکت کپ! اونم علتش مشخصه. ارتباطی به نوآوری و خلق تکنولوژی نداره
الان من نمیتونم برنامه hello world بنویسم؟ :Dمن از اول راهنمایی برنامه نویسی میکنم (کلاس اجباری مدرسه م بود!). رشته دانشگاهیم هم کامپیوتره
هرچند خودم رو تحقیر میکنم جواب یکی مثل تورو بدم که ادب مباحثه نداری و حمله شخصی میکنی.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
مایکرو هم cod هارو انحصاری زمانی کنه خیلی خوب میشه هر cod با یکسال تاخیر بده بهتون 70 دلار :))

اینکه این داستان اوکی شه یا نه این دوستان باید ۷۰ دلار بابت بازی رو پلتفرمهای سونی پرداخت کنن در نتیجه تنها مشکل این دوستان کمتر شدن درامد سونیه که مستقیما رو سهام اینها تاثیر منفی
نگرانی و دلواپس بودنتون برای جیب بقیه واقعا زیباست :D
این‌که در یک پلتفرم‌نباشی و ۲سال در مورد قیمت بازیهاش نظر بنویسی و نگران باشی فقط خوبی شما رو میرسونه! معنی دیگه ای نداره :D

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
فاصله 5 ساله از اولین گوشی سیمبین تا اندروید رو با حدود چهار دهه مقایسه میکنی؟

نمیدونم سنت پایینه یا تجربه ش رو نداشتی ولی گوشی های حرفه ای اون زمان (که پاکت پی سی هم میگفتن بهشون) روشون ویندوز موبایل بود و کلا در درجه بالاتری بودن نسبت به گوشی های سیمبین. هرچند چون گرون قیمت تر بودن کمتر بود تعدادشون

دومین شرکت به لحاظ مارکت کپ! اونم علتش مشخصه. ارتباطی به نوآوری و خلق تکنولوژی نداره
الان من نمیتونم برنامه hello world بنویسم؟ :Dمن از اول راهنمایی برنامه نویسی میکنم (کلاس اجباری مدرسه م بود!). رشته دانشگاهیم هم کامپیوتره
هرچند خودم رو تحقیر میکنم جواب یکی مثل تورو بدم که ادب مباحثه نداری و حمله شخصی میکنی.

جهت اطلاع شما بگم که همون اندرویدی که خیلی تاکید میکنی بخش عمده ای از هسته سیستم عامل پتنت هاش متعلق به مایکروسافته

اگر اشتباه نکنم بالای ۳۰۰ تا پتنت مایکروسافت روی اندروید استفاده شده و گوگل هر ساله حق استفاده از این پتنت هارو پرداخت میکنه

در کل مایکروسافت با شرکت های کوچک ژاپنی مقایسه نکن :D

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,519
نام
Iman
از روز اولی که این خرید انجام شد معلوم بود قراره انحصاری بشه ولی دیگه زشته واقعا این دروغایی که میگن وقتی همه میدونن قراره چی بشه. من خودم موافق انحصارم. این رقابتی که ایجاد میکنه میتونه خیلی مفید باشه برای هر دو طرف. سونی همونجوری که کلی استودیو داره که براش بهترین بازی ها رو انحصاری میسازن باید یه FPS خوبم رو کنه.

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
نگرانی و دلواپس بودنتون برای جیب بقیه واقعا زیباست :D
این‌که در یک پلتفرم‌نباشی و ۲سال در مورد قیمت بازیهاش نظر بنویسی و نگران باشی فقط خوبی شما رو میرسونه! معنی دیگه ای نداره :D
خدمت شما بگم من هردو کنسول رو دارم
شما هم سر کیسه رو شل کن برای بازی های 70 دلاری ما که خیلی وقته فقط دانلود میکنیم :D

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
تو نهایت سوادت اینه که یه بازی روی PS بتونی بالا بیاری بازی کنی.
چند سالته خدایی؟ 8 سال؟
انگار مهدکودکه اینجا. مثلا یکی بهت میگه رنگ توپت زشته بعد تو میشینی گریه میکنی بد و بیراه میگی!
من دارم در مورد یه شرکت خارجی صحبت میکنم که شما هم سهام دارش نیستی قائدتا. بعد انقدر غیرتی میشی که به جای بحث در مورد همون چیز میای حمله شخصی میکنی مثل بچه ها. باشه توپ تو خوشگل تره
تو فکر میکنی من فن سونی هستم. بیا گند بزن به سونی. به خدا اگر من پشیزی بهم بر بخوره!
نقش مدیریت هم که جلبک واقعا. چرا باید یکی مثل تو همینطور راست راست تو فروم بچرخه من نمیدونم

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,237
نام
یونس
این چند پست آخرو خوندم اصلا خودم ریختم پشمام موند :D
سومین ابرکمپانی جهان میگن شانسی جلو رفته :D الله اکبر! زبان قاصره
چرا فکر می کنید مایکروسافت فقط ویندوز و ایکس باکسه؟ :D

فن هرچیزی می تونیم باشیم هیچ ایرادی نداره ولی حداقل کورکورانه نه!
اینکه سونی خودش بزرگترین انحصارگرای دنیای گیمینگ هست جای دفاع نداره! حالا چون نگرانه کاری که خودش با بقیه کرده سرش خود بیاد شاکیه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
چرا فکر می کنید مایکروسافت فقط ویندوز و ایکس باکسه؟ :D
ویندوز یعنی کامپیوتر، واقعا ویندوز امپراتوری داره و چیز کوچیکی هست. حالا یکسری اومدن از شانسی بودن حرف میزنن، بزنن، مهم نیست،
فقط همینو کم داشتیم که بیان موفقیت وییندوز رو شانسی بدونن، که خدا رو شکر اینم محقق شد،
بقیه هم 3 دهه فرصت داشتن چیزی بسازن که دولوپرا رو متقاعد کنه که براش نرم افزار بسازن.البته احتمالا اونموقع بیل گیتس میرفته پول میداده برا بقیه نرم افزار نسازن.
یادمه یه برنامه داشتیم زمانمون، عصر پخش میشد و برنامه نوجوانان بود، میگفت اگه ادیسون برقو اختراع نمیکرد چی میشد، جواب میداد یکی دیگه اختراع میکرد.
بعله. شایدم اگه ادیسون لامپو اختراع نمیکرد الان من مخترع لامپ بودم و به یه قیمت گزاف حق امتیازشو میفروختم، ادیسون خوش شانس بوق بوق بوق =))
____
درسته ماکرو فقط ویندوز و آفیس و ... نیست. ماکروسافت تو زمینه ai حتی به کمک پزشکی هم میاد و همین الان تو یکسری از زمینه ها حتی مثل ایدز، در حال کمک به ساخت واکسن هست و ...
چون این بحث از ویندوزهای باگ دار رسید به اینجا.
بهتره خاتمه بدیم و بگیم، بیل گیتس خوش شانس کی بودی تو

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
یادمه یه برنامه داشتیم زمانمون، عصر پخش میشد و برنامه نوجوانان بود، میگفت اگه ادیسون برقو اختراع نمیکرد چی میشد، جواب میداد یکی دیگه اختراع میکرد.
بعله. شایدم اگه ادیسون لامپو اختراع نمیکرد الان من مخترع لامپ بودم و به یه قیمت گزاف حق امتیازشو میفروختم، ادیسون خوش شانس بوق بوق بوق =))
اگر منظورت از برق، برق شهری یا AC هست دقیقا جواب طرف تو برنامه نوجوانان درست بوده! چندین دانشمند سر این قضیه کار میکردن و ایده اصلی هم برخلاف چیزی که شما فکر میکنی از طرف ادیسون نبوده. بلکه نیکولا تسلا زحمت اصلی رو کشیده.
بماند که کلا الکتریسیته رو قبلش کشف کردن و ربطی به ادیسون نداره
بعد مگه مایکروسافت مخترع سیستم عامل بوده؟
بشر هر جایی به چیزی احساس نیاز کرده باعث خلق و توسعه ابزارش شده. یعنی فکر میکنی اگر مایکروسافت نبود الان ما بدون سیستم عامل میموندیم؟!
مثلا آتش رو کسی کشف نمیکرد الان بدون شیشلیک میموندیم؟ :D یا هواپیما یا موتور یا...
این چیزا یه شبه که نرفته تو مغز کسی. حاصل پیشرفت تدریجیه

Masoud20R

کاربر سایت
Feb 5, 2010
332
نام
مسعود
زمانی که خود سونی مپ ها و مد های COD رو انحصاری زمانی میکرد چرا این سازمان ها شکایتی نداشتن؟ مود Spec Ops از MW 2019 یک سال ! انحصار سونی بود و بعد از یک سال روی بقیه پلتفرم‌ها اومد!

• Like
Reactions: dark souls

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,101
زمانی که خود سونی مپ ها و مد های COD رو انحصاری زمانی میکرد چرا این سازمان ها شکایتی نداشتن؟ مود Spec Ops از MW 2019 یک سال ! انحصار سونی بود و بعد از یک سال روی بقیه پلتفرم‌ها اومد!
20220909_163410.jpg

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
یه سوال دارم ازتون
بیاید فکر کنیم که سونی بجای مایکروسافت اقدام به خرید اکتیویژن کرده بود
یه درصد فکر کنید که سونی انحصاری نمیکرد و اجازه میداد مولتی پلت بمونه...
هروقت سونی اجازه داد استودیو های فرست پاریتش بازی مولتی پلت بسازن، مایکروسافت هم اجازه میده بتسدا و اکتیویژن بازیاشون رو مولتی پلت کنن...

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
یبعله. وقتی میگیم یکسری رو اسکیپ کنید، برا همینه
ما یه نقل به مضمون از یه برنامه کردیم که مخترع برق ادیسونه و طرف میگه برخلاف چیزی که شما فکر میکنید. این جمله نقل به مضمون بوده
تو خط بعدش نوشتیم و کاملا هم عمدی نوشتم، چون میدونستم میاید و علمتونو به رخ میکشید.
بعله. شایدم اگه ادیسون لامپو اختراع نمیکرد الان من مخترع لامپ بودم و به یه قیمت گزاف حق امتیازشو میفروختم، ادیسون خوش شانس بوق بوق بوق
مختراع لامپ ادیسون بوده و از ماجراهای تسلا و فارادی و ادیسون باخبریم.زودتر بگم میدونیم ولتا اولش شروع کرده
بعله، کسی که دو خط جمله رو نمیتونهبخونه، قطعا بهترین گزینه برای شانسی خوندن ، خیلی چیزها و پیش بینی رخدادهای گذشته است.
واقعا چرا اخراعات ثبت میشه، x اختراع نکنه y اینو اختراع میکنه. واقعا چکاریه.

آخرین ویرایش:

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
یه سوال دارم ازتون
هروقت سونی اجازه داد استودیو های فرست پاریتش بازی مولتی پلت بسازن، مایکروسافت هم اجازه میده بتسدا و اکتیویژن بازیاشون رو مولتی پلت کنن...
بحث سر اینها نیست
از قدیم ایام بوده انحصاری و انحصاری زمانی همین ‌‌cod زمان ۳۶۰ بیشتر محتواها رو انحصاری زمانی همین کنسول مایکرو بود بعد PS4 اومد رو سونی
مشکلی هم نیست شرکتی استودیو یا شرکت دیگه ای رو بخره و بازیشون رو انحصاری کنه مثل همین بتسدا ( هر چند اونم دروغ میگفتن اولش که نه انحصاری نمی‌کنیم و ....) و کسی هم گیر خاصی نداد اما بحث cod فرق داره
الان مثل اینه سونی بیاد ea رو بخره و از نسخه بعد تمام fifa هارو انحصاری کنسولی کنه و یا یه بازی مثل GTA
اینا کلا بازیهای خاصی بودن و از اول هم مولتی بود و عرضه سالیانه دارن

پ.ن:
بعضی پست های تاپیک هیچ ربطی به هیچی ندارن

ramin1987

کاربر سایت
Aug 10, 2011
359
نام
رامین
یه سوال دارم ازتون
می گن که ما کاری به انحصاری شدن یا نشدنش نداریم فقط می خوان دست اسپنسر دروغگوی ملعون رو رو کنن
چرا که گفته بوده :
we provided a signed agreement to Sony to guarantee Call of Duty on PlayStation, with feature and content parity, for at least ""several"" more years beyond the current Sony contract, an offer that goes well beyond typical gaming industry agreements
و استنباطشون اینه که several یعنی تا ابد ، تا هر وقت کالاف ساخته می شه ،۳۰ سال،۲۰ سال ۱۰ سال و به ۳ سال نمی گن several years

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر