جیم رایان: مردم خاورمیانه قبل از PS گیم بازی نمی کردند

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
IMG_20211010_193306_002.jpg

جیم رایان، رئیس Sony Interactive Entertainment در مصاحبه ای که چند روز پیش با سایت gamesindustry.biz داشت، در بخشی از مصاحبه اش عنوان کرد:

"یکی از چیزهایی که به آن افتخار میکنم این است که ما مرزها را گسترش دادیم. ما بازارهایی را به وجود آوردیم که قبل از آن هیچ فرهنگ گیمینگی نداشتند. مثلا خاورمیانه... مردم خاورمیانه قبل از پلی استیشن هیچوقت گیم بازی نکرده بودند. یا روسیه و اسپانیا صنعت بازی خیلی کوچکی قبل از پلی استیشن داشتند."

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,883
نام
malek
واقعن نمیدونم هدفش از این مزخرفات چی بوده. ولی حداقل ما به این وسیله طناز ها و با نمک های فروم رو پیدا کردیم:

خیلی مطالبتون فان بود دوستان عزیز. من از خنده به دو قسمت تقسیم شدم.
فعلا که داریم از دریای نمک شماها مستفیض میشیم.
احتمالا انتظار دارید برا ایران و خاورمیانه ی اون زمان گشت نامحسوس میفرستادن تا میفهمیدن چه تعداد کنسول فروش رفته و چه تعداد گیمر وجود داره.وقتی ۲۰-۳۰ سال پیش همه گیم هارو کرکی میگرفتیم(حتی الان ) و کنسولها هم مقصد اولیشون برای فروش با اونی که در واقعیت بوده فرق داره پس نمیشه به جیم رایان خرده گرفت.حتی الان هم اکانت که میسازیم ریجن آمریکا یا اروپا میسازیم.اینا تحلیلشون طبق آماره نه مغازه دارهای توپ خونه.
خلاصه ی کلام این که حرفای جیم رایان طبق آمار و اسناد درسته ولی همه ی واقعیت نیست

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,574
نام
محمد
یه چرته و پرتی بلغور کرده دیگه واسه خودش:)) جد‌و آبای سوپر مارو رو تو دهه ۷۰ آوردیم جلو چشماش.
من هیچی ، پدرم یه بازی بود بنام دکتر ماریو ( اگه اشتباه نکنم ) شونصدبار بار بازیش کرد:)) جالبه که تا سه چهار سال پیشم بهم میگفت جایی میکرو‌ نیست من دکتر ماریو بازی کنم:))
در مورد بعضی دوستان هم باید عرض کنم اینکه جیم رایان یه حرف مجانی نیست شاید مشکلی نباشه اماددر مورد سینه چاکانش تو این تاپیک قطعا مشکلاتی وجود داره:|

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
حرف اشتباهی نزده. قطعا تعداد اونایی که 20 30 سال پیش تو ایران (و احتمالا کشور های عربی قبل اون جریان آپگرید شتر هاشون به لامبورگینی) گیم میزدن در مقایسه با جامعه گیمر های الان هیچ حساب میشه. جیم رایان احتمالا منظورش در مقایسه با جامعه آمریکا بوده که تقریبا همیشه توانایی خرید بالایی داشتن و از لحاظ فرهنگی هم چندین دهه جلوترن.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
خب برادر منم منظورم همینه دیگه ، اون (مهم نیست از سونیه ما مایکرو یا هر جای دیگه) نمیدونسته یه چرتی گفته ، منو شما که میدونیم چرا باید طرفداری کنیم ازش؟
شاید 100 جا حرف درست بزنن دمشون گرم ، ولی یه جا که چرت رو پرت میگن که ما نباید خودمونو بزنیم به اون راه.
طرفداری؟
جیم رایان از سال 1994 در بخش اروپا که خاورمیانه هم شامل می شده کار می کنه
بر اساس اعداد حرف می زنه
بر اساس اعداد قبل از ps بازار گیمنگ درخاورمیانه وجود خارجی نداشته
بله چند ده هزار نفر بازی می کردن اما امار رسمی وجود داره ؟اگه وجود داشته یک نفر امار بده 1994 کل بازار گیمینگ خاورمیانه چقد بوده ؟
همین الان هم به زور بازار موبایل و پیشرفت فوق العاده کشور های عربی/ ترکیه کل بازار گیمینگ خاورمیانه در حد یک هفتم ژاپن
حالا 1995 :-?? :-?? :-??
گفتن حقیقت طرفداری نیست
بعد از چهار دهه باید یاد بگیریم با فحاشی و مرگ بر این و ان حقیقت عوض نمی شه

• Poker Face
Reactions: Alien87

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,883
نام
malek
یه خبری توی تاپیک زده شده و اعضا انجمن چه موافق و چه مخالف میان نظرشون رو در کمال احترام بیان میکنن.حالا این نظرشون درست و یا غلط دلیل بر بی ادبی و بی احترامی نمیشه
لطفا احترام به نظر مخالف رو مد نظر داشته باشید

آخرین ویرایش:

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,772
نام
Masoud
اول باید فرهنگ حرف زدن یاد بگیریم بعد بیایم تو اجتماع و فروم شروع به حرف زدن بکنیم.یه خبری توی تاپیک زده شده و اعضا انجمن چه موافق و چه مخالف میان نظرشون رو در کمال احترام بیان میکنن.حالا این نظرشون درست و یا غلط دلیل بر بی ادبی و بی احترامی افرادی مثل شما نمیشه.
اگه نمیتونید با احترام رفتار کنید خواهشا کامنت نزارید
شما درست میگین ، من پست رو حذف کردم.

• Like
Reactions: malek911

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
من بچه بندرم و کسب و کارمون از قدیم با کویت و بعدا با دبی رابطه مستقیمی داشته
بیست سال پیش رو دقیق به یاد دارم زمانی که پلی استیشن توی بازار بود ولی هنوزم گونی گونی سگا و آتاری وارد مملکت میشد
تو منطقه ما تقریبا هیچ پیرمردی نیست که تا حالا اسم آتاری به گوشش نخورده باشه :D

من با توجه به چیزی که دیده بودم(انتظار قبل از تولدم رو نداشته باشید که آمار داشته باشم:)) ) و کشورهای خاورمیانه بازارشون شدییییدا یک طرفه و PSی هست ، فکر میکردم بی راه نمیگه وگرنه حداقل باید نینتندو بازاری میداشت... که حتی Wii و Switch هم بازار خاصی ندارن!
الان که سونی کامل رو بازار عربا سلطه پیدا کرده ولی دوران ۳۶۰ هم مایکروسافت با کینکت قشنگ دست بالا رو گرفته بود تو این بازار:D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,261
نام
امیر حسین
من بچه بندرم و کسب و کارمون از قدیم با کویت و بعدا با دبی رابطه مستقیمی داشته
بیست سال پیش رو دقیق به یاد دارم زمانی که پلی استیشن توی بازار بود ولی هنوزم گونی گونی سگا و آتاری وارد مملکت میشد
تو منطقه ما تقریبا هیچ پیرمردی نیست که تا حالا اسم آتاری به گوشش نخورده باشه :D

الان که سونی کامل رو بازار عربا سلطه پیدا کرده ولی دوران ۳۶۰ هم مایکروسافت با کینکت قشنگ دست بالا رو گرفته بود تو این بازار:D
نه؟
واقعا نه:D حداقل چیزی که من میدیدم، کلا بقیه کنسول ها حضور دارن...ولی فقط حضور دارن تو ویترین:-"

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان میان صحبت هاتون بگم دبی با امارات فرق میکنه ها :D

دبی یک شهر هست که امارات با هدف منطقه آزاد به وجودش آورد و برنامه ریزی شده بود
.
.
.

یه چیزی هم هست به اسم بازار رسمی و غیر رسمی

مثلا الان سامسونگ و ال جی و خیلی برند های دیگه توی ایران رسمی حضور ندارن ولی غیر رسمی حضور قدرتمندی دارن

یا همین شیاومی که اینهمه گوشی توی ایران فروخته میشه اصلا ایران توی بازار های رسمی شیاومی نیست ولی خودشون میدونن یه بخش عمده ای از ایرانی ها گوشی شیاومی دستشون هست

حالا اینکه یه مدیر هنوز از اهمیت و ارزشمندی بازار های غیر رسمی اطلاع نداره و مضخرف تلاوت میکنه بهتره بزاریم با همون موتوری ها عشق کنه و به طرفدارهاشم توجه نکنید

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,261
نام
امیر حسین
برای فیتالیتی های مورتال کامبت هم دفترچه راهنمای فارسی وجود داشت در نتیجه ایران هم جزء مقاصد تجاری فروش بازی هاشون بوده :)
آها! رسمی خود midway منتشر کزده بود دیگه؟ :D

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
میگم باز خوبه این جیمبو چیزی حالیش نیست و مدام تفت میده ، وضعیت بازار گیم به این صورت هستش
اگر چیزی بارش بود که مطمئنن رکورد جدیدی در حفاری غار ها به ثبت میرسید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر