جیم رایان: مردم خاورمیانه قبل از PS گیم بازی نمی کردند

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
IMG_20211010_193306_002.jpg

جیم رایان، رئیس Sony Interactive Entertainment در مصاحبه ای که چند روز پیش با سایت gamesindustry.biz داشت، در بخشی از مصاحبه اش عنوان کرد:

"یکی از چیزهایی که به آن افتخار میکنم این است که ما مرزها را گسترش دادیم. ما بازارهایی را به وجود آوردیم که قبل از آن هیچ فرهنگ گیمینگی نداشتند. مثلا خاورمیانه... مردم خاورمیانه قبل از پلی استیشن هیچوقت گیم بازی نکرده بودند. یا روسیه و اسپانیا صنعت بازی خیلی کوچکی قبل از پلی استیشن داشتند."

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
آها! رسمی خود midway منتشر کزده بود دیگه؟ :D
از این دفترچه ها من برای میکرو هم داشتم، فقط دقت نکردم چاپش مال کجاست :D
اما مطمئنا خیلی دورتر از تهران و حومه نبوده :))

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
789
نام
Reza
منتظرن جیمبو کل برند playstation رو نابود کنه بعد عوضش کنن ؟! از وقتی بوده چه کار مثبتی کرده ؟ . از وقتی اومده محور سونی شده بازی ها مولتی و esport ( خرید evo )و pc رسیدن به پول سریع حتی اگر به برند playstation ضرر بزنه !
الان هر استودیو جدیدی که قرارداد بستن دارن رو پروژه مولتی پلیر کار میکنن خبر استخدام ها استودیو قبلی هم چک میکنی بازم همه دنبال استخدام برا مولتی هستن ! انگاری یادش رفته چیزی که ps رو ps کرد بازی ها سینگل پلیری بود که مشابهشون هیچ ناشر دیگه ای تولید نمیکرد وگرنه بازی مولتی پلیر که دنبال پول مفت و اسکین فروختن و microtransaction باشه تو بازار فراوانه نیاز نیست سونی هم بسازه . با خرید استودیو مخصوص پورت pc و این مصاحبه اخیرش که مدل فروختن انحصاری برا ۳۰ میلیون کنسول رو دوست نداره باید منتظر عرضه همه بازیا برا pc و ساختن بازی برا موبایل باشیم !
عمو جیمبو daysgone 2 رو کنسل کرد باعث شد دوتا از پایه گذارا bend برن اومد مجبور کرد ناتی داگ رو جای بازی جدید روی یه ریمیکی که هیچکی نمیخواد کار کنن واقعا دوست دارم یکی از دوستان بیاد بگه جیم رایان چه کار مثبتی تو این چند سال مدریتش کرد که ما هم بدونیم :|
تازه یادمون نره جیم رایان از پیشگامان بازی ۷۰ دلاریه برا آپدیت نسل بعدی که همه ناشرا به صورت مجانی میدن ۱۰ دلار میگیره !!!

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
دوستان میان صحبت هاتون بگم دبی با امارات فرق میکنه ها :D

دبی یک شهر هست که امارات با هدف منطقه آزاد به وجودش آورد و برنامه ریزی شده بود
.
.
.

یه چیزی هم هست به اسم بازار رسمی و غیر رسمی

مثلا الان سامسونگ و ال جی و خیلی برند های دیگه توی ایران رسمی حضور ندارن ولی غیر رسمی حضور قدرتمندی دارن

یا همین شیاومی که اینهمه گوشی توی ایران فروخته میشه اصلا ایران توی بازار های رسمی شیاومی نیست ولی خودشون میدونن یه بخش عمده ای از ایرانی ها گوشی شیاومی دستشون هست

حالا اینکه یه مدیر هنوز از اهمیت و ارزشمندی بازار های غیر رسمی اطلاع نداره و مضخرف تلاوت میکنه بهتره بزاریم با همون موتوری ها عشق کنه و به طرفدارهاشم توجه نکنید
موضوع بحث اهمیت بازار غیر رسمی باشه , با توجه به تحریم live از طرف مایکروسافت فن ها xbox کلا نباید فعالیتی داشته باشن <:-P

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,408
نام
aliakbar
به اینهایی که از صحبتهای جیم رایان دفاع میکنن سخت نگیرید،این دوستان سهامدار سونی ان و این دست و پا زدن و ماله کشی واسه دفاع از سرمایه خودشونه که اینده زن و بچه رو تامین کنن یه عده بیکار هم مثل من چون منفعتی نمیبرم به این دوستان حسادت میکنیم
قبل سونی تو خاور میانه سونی وجود نداشت(ایت الله روح الله رایان)

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
آقا کی به کیه
منم میگم شروع دنیا از روز تولد من بوده و دنیا بخاطر من ساخته شده :D
بعدم میرم به رفیقام میگم بیان ماله کشی کنن و بگن درسته و بقیه هم باید به نظر شخصیشون احترام بزارن
بالاخره هرچی باشه نظر شخصیشون هست و قابل احترام

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,012
نام
روزبه
خیلی حرفه یکی بیاد توهین کنه به خودت و هم وطنت بعد توام طرفداریشو کنی ها :D ناموسا که خیلی حرفه !
هیچ کس از حرف این جیمبو عملی طرفداری نکرده و نمیکنه همه‌ هم میدونن چرت گفته ولی یه سوال وقتی نادلا و فیل شبکه Xblرو ما بستن به ما توهین نکردن ؟ 🤣🤣

بادم رفت این با اون فرق داره

خدایی خیلی طرفدار های ‌‌باکس باحالن 🤣

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
والا من بدنیا اومدم قبلش مامانم اتاری داشت و از عربستان خریده بود. اون رو بازی کردیم. سوپر نینتندو و سگا و بعد پلی استیشن و ...

البته بازار خاورمیانه تا همین چند سال پیش رسمی حساب نمی‌شد. مثل خیلی از کشور‌های آفریقا و شرق اروپا.

پ.ن:
البته حرفش من رو یاد حرف ۱۵ سال پیش خاله‌ی مامانم انداخت. می‌گفت زمان شاh کسی لباسشویی و فلان نداشت.

منطقش این بود بخاطر یه حرکتی که اتفاق افتاده اینا رو دارن، درحالی که اینا در اثر گذر زمان و همه گیر شدن اتفاق می‌افته. مثل هر تکنولوژی جدیدی که اول کشورای پیشرفته میاد تا بعد مدت‌ها وارد کشور‌های جهان چندمی بشه. هزار سال پیش هم علم از ایران صادر میشد اروپا😁 خیلی چیزای واضحی هست. بنده خدا کمی پیر شده اینجوری میگه😁

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
هیچ کس از حرف این جیمبو عملی طرفداری نکرده و نمیکنه همه‌ هم میدونن چرت گفته ولی یه سوال وقتی نادلا و فیل شبکه Xblرو ما بستن به ما توهین نکردن ؟ 🤣🤣

بادم رفت این با اون فرق داره

خدایی خیلی طرفدار های ‌‌باکس باحالن 🤣

واقعا ربط دادن موضوع xbox live به تلاوات جیم رایان درک نمیکنم

مایکروسافت بر اساس قوانین آمریکا و تحریم ها به ایرانی ها مستقیم سرویس نمیده ولی میدونه کلی ایرانی دارن بازی میکنن و اگه قوانین اجازه میداد حتما دوست داشت حضور داشته باشه

ولی اون جیم رایان میگه اصلا خاورمیانه قبل پلی استیشن نمیدونستن ویدئوگیم چی هست

حالا شما میای میگی اجرا قوانین بین الملی توهین به گیمر های ایرانی هست من دیگه حرفی ندارم :|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,003
نام
آریا
حالا صحبت‌های جیم رایان به کنار، دیگه اینجا هم زیادی تو سر کشورهای منطقه توی ۲۰ سال قبل می‌زنین! :D
من توی کل عمرم یه بار خارج رفتم که سال ۷۷ بود و سفر به دبی، یعنی ۲۳ سال پیش. خیلی مختصر و مفید بگم، تقریباً از هر نظر جلوتر از ایران بود. یعنی از تمیزی خیابون‌ها و کیفیت ماشین‌ها تا شکل و شمایل فروشگاه‌ها که اون زمان توی ایران مشابهش رو کم داشتیم تا مراکز سرگرمی و شهربازی و... دیگه فروش فیلم و بازی‌های کامپیوتری و اینا هم که به جای خود! درسته که بقیه جاهای امارات در اون حد نبودن، ولی دیگه جوری هم نبوده که بگیم ملت وقتی کنسول می‌دیدن دچار شوک می‌شدن و از دنیا می‌رفتن! :D
منظورم اینه که یه سری صحبت‌های اینترنتی و مقایسه عکس و این جور چیزها رو ملاک قرار ندین و فکر نکنین ۲۰ سال پیش کشورهای عربی یه مشت بیابون بی آب و علفی بودن و مردم توی چادر زندگی می‌کردن و یه دفعه این طوری شده. اینا به تدریج پیشرفت کردن و الآن به همچین جایی رسیدن، ولی دهه ۹۰ میلادی هم اوضاع خوبی داشتن و توی بدبختی دست و پا نمی‌زدن.
همون عربستان که از نظر محدودیت‌های فرهنگی و اجتماعی تا چند سال پیش منهدم بود و الآن داره پیشرفت می‌کنه، دهه ۱۹۹۰ از نظر امکانات زندگی و این جور چیزها در حد بدی نبوده و همون طور که بچه‌ها اشاره کردن، یه زمانی اصلاً مُد بود که ملت از مکه کنسول می‌آوردن! :D
این هم یه عکس از MSX مخصوص کشورهای عربی با نام «صخر». گویا شرکت یاماها یه مدل مخصوص از MSX رو سال ۱۹۸۶ برای بعضی از کشورهای عربی ساخته بوده و چیز محبوبی هم بوده. اگه اینا ۲۰ سال پیش شترسوار بودن که سال ۱۹۸۶ احتمالاً غارنشین بودن و MSX رو به عنوان دکور توی غار استفاده می‌کردن. :D

xcxac_navg.jpg

تبلیغات صخر توی کویت که احتمالاً برای ۳۰ و خورده‌ای سال پیش باشه:

dxueeyd_us6p.jpeg

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,012
نام
روزبه
L
واقعا ربط دادن موضوع xbox live به تلاوات جیم رایان درک نمیکنم

مایکروسافت بر اساس قوانین آمریکا و تحریم ها به ایرانی ها مستقیم سرویس نمیده ولی میدونه کلی ایرانی دارن بازی میکنن و اگه قوانین اجازه میداد حتما دوست داشت حضور داشته باشه

ولی اون جیم رایان میگه اصلا خاورمیانه قبل پلی استیشن نمیدونستن ویدئوگیم چی هست

حالا شما میای میگی اجرا قوانین بین الملی توهین به گیمر های ایرانی هست من دیگه حرفی ندارم :|

قوانین بین المللی فقط برا عمو فیل باید اجرا بشه دیگه

سونی و نینتندو که انجام ندادن احتمالا نیم بین الملل بودن‌ دیگه‌🤣🤣

• Poker Face
Reactions: Alien87

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر