جیم رایان: مردم خاورمیانه قبل از PS گیم بازی نمی کردند

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
IMG_20211010_193306_002.jpg

جیم رایان، رئیس Sony Interactive Entertainment در مصاحبه ای که چند روز پیش با سایت gamesindustry.biz داشت، در بخشی از مصاحبه اش عنوان کرد:

"یکی از چیزهایی که به آن افتخار میکنم این است که ما مرزها را گسترش دادیم. ما بازارهایی را به وجود آوردیم که قبل از آن هیچ فرهنگ گیمینگی نداشتند. مثلا خاورمیانه... مردم خاورمیانه قبل از پلی استیشن هیچوقت گیم بازی نکرده بودند. یا روسیه و اسپانیا صنعت بازی خیلی کوچکی قبل از پلی استیشن داشتند."

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
687
اسمتو بزار جيم كبير ،
جیم رایان از سال 1994 وارد بخش اروپا PS شده و و قطعا بر اساس اعداد حرف می زنه

One of the things that I am proud about there is that we kind-of pushed the envelope. We opened up markets that had never had any gaming culture ever. Middle East... people had never played games before PlayStation
in the Middle East. Russia had a tiny gaming industry before PlayStation. Spain had a very small gaming industry before PlayStation. So we really pushed the envelope geographically
قبل از PS خاورمیانه برای شرکت های بازی سازی وجود خارجی نداشته
We opened up markets that had never had any gaming culture ever
بله قطعا هزاران نفر بازی می کردن اما از نگاه ناشر ها به عنوان گیمر محسوب می شدن ؟

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
آره اگه فیل اسپنسرم میومد همچین سمی میگفت سونی فنا میومدن ازش حمایت میکردن و در مورد قانونی نبودن کارتریج ها و آمار رسمی حرف میزدن :D
قبلا یکی از کارمندهای بخش Xbox یکنفر رو تو توئیتر مسخره کرده بود بخاطر محل زندگیش که اینترنت درست حسابی نداشته ( تو خود آمریکا - زمان X1 که باید هر 24 ساعت وصل میشدی به نت )
کسی اینجا چیزی نگفت
-----------------------------------
شاید جیم رایان قبل از مصاحبه کمی کوکائین مصرف کرده بوده

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
اون زمان تو ایران اکثر گیمر ها سوپر فمیکام فیک با کارتریج فیک داشتن که تو بازار به اسم میکرو (famiclone) فروخته میشد.که تو اوایل دهه نود محبوب شده بودن. اینجا خب فروم گیمه مشخصه اکثر دوستان گیمرن و از قدیم بازی میکردن شما خودتو نبین به صورت عموم گیمینگ خیلی محدود بود اینجا. ۲۵ سال پیش تازه ایران خیلی خیلی بهتر از کشور های دور برش بود شما الان رو نبین که کشورهایی مثل عراق و عربستان و امارات پیشرفت کردن. اون زمان خاورمیانه بازار گیمی نداشته و عموم مردم هیچی از گیم حالیشون نبود که حرف درستیه.
Iran video games timeline: from 1970 to 2019

irantimeline3.png

Jun 1978, TV Game Released: In its 174th issue Daneshmand reported that another game console similar to the Magnavox Odyssey was released in Iran. The producer of this new console, TV Game, was General Electronic Kit, located in Tehran. The cost of a TV Game set was about 37 USD. Neither Video Master nor TV Game were manufactured in Iran, but they were both assembled there.

1978، یک سال قبل از انقلاب.

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
ما بازارهایی را به وجود آوردیم که قبل از آن هیچ فرهنگ گیمینگی نداشتند. مثلا خاورمیانه... مردم خاورمیانه قبل از پلی استیشن هیچوقت گیم بازی نکرده بودند.
شما فرهنگ گیمینگ رو آوردید، کشورتون هم دموکراسی رو آورد خاورمیانه.
یاد امثال جورج بوش و امانوئل مکرون افتادم که کشورشون رو منجی عالم بشریت، مخصوصا مردم بی فرهنگ و عقب مانده خاورمیانه و آفریقا میدونن.
واقعا حرف عجیب و خامی زده و بعیده از رئیس یه شرکت بزرگ؛ البته نگرش بیشتر غربی ها همینطوری هست و باید تو چنین مواقعی اعتراض بشه به این جور حرف ها. فردا پس فردا هم احتمالا یه توییت عذرخواهی منتشر کنه و بگه که منظورش چیز دیگه ای بوده. ولی خب چیز دیگه ای نمیشه برداشت کرد از جملات بالا و واقعا نشون میده که چقدر از واقعیت دور هستن.

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
خیلی از بچه هایی که اینجان شاید سنشون به دوران قبل ps نرسه الانم میبینم یسری از دوستان دارن سعی میکنن این ادعای اشتباه جیمی رو با حرفای اشتباه تر توجیه کنن

تو دوران قبل از ps
حداقل ما تو اطرافیانمون (اونایی که پسر داشتن) یه کنسول از آتاری بگیر تا میکرو و سگا یا هر اسمی دیگه ای که روشون بزارین رو تو خونه داشتیم
تو پارکها دستگاه های آرکید و انواع کنسول ها بود خیلی هم پر مشتری بودن
تو محله ها و کوچه ها کلوپ گیم بود
تو همه ی شهرها کلی فروشگاه گیمی بود یکی از چیزایی که خودم خیلی دوست داشتم تو مسافرتها گشتن تو پاساژا و مغازه هایی بود تو کار گیم بودن

اینا همش مال دوران قبل psـه یچیز عادی که تو هرجای دیگه ی دنیا هم بود و الانم هست

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
شوهر عمه من به همه کنسول های بازی، حتا آتاری دستی، میگه پلی استیشن. من شک ندارم جیمبو هم بالاخره شوهر عمه یه نفر هست و شاید اینم به هر چیزی که میشه باهاش بازی کرد (حتا اونی که الان تو ذهنتونه) میگه پلی استیشن. از این زاویه نگاه کنیم حرفش منطقیه و الکی دارید شلوغش میکنید.

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
کافیه فرد مسنی در خونه داشته باشید و این فرد شما رو در حال بازی با کنسول ببینه
به صورت پیش فرض اولین جمله ای که میگه اینکه
[بچه ! تو با این سنت خجالت نمی کشی نشستی پای آتاری ؛ بازی می کنی؟]
ولی ممکنه عمو جیمی کبیر نظر دیگه ای داشته باشن :))

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
من فن پلي استيشن هستم ولي هيچ وقت از اين آقا خوشم نيومده، الانم با اين حرفش نشون ميده كه چقدر با واقعيت فاصله داره، ماها كه يكم پيرمرديم، و حدود ٣٠ سال پيش با ميكرو و سگا سر كرديم و حتي تجربه آتاري بازي كردن هم داريم، قشنگ حس ميكنيم كه چقدر حرفش بي ارزشه، اون زمان كه تو كلوپ مينشستيم پايه فوتبال گزارشگر سگا، نصف هيجان اون موقع رو فيفا و پس الان نداره، با هر سن و سالي ملت بازي ميكردن.....

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
البته که استاد رایان درست میگن، ولی من خاورمیانه ای گیم ندیده آتاری، میکرو، کمودور و سگا جنسیس بازی میکردم تا فرهنگ ساز بزرگ سونی وارد بازار گیم شد و من وارد دبیرستان. دیگه گیم بازی نکردم تا دوران پی اس ۳ و ۳۶۰. طرفداران نوجوان سونی تو این فوروم البته که فکر میکنن گیم قبل از ۱۹۹۴ تو ایران وجود نداشته چون تشریف نداشتن تو این دنیا

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
عملا طرف غیر مستقیم بهتون توهین کرده بازم طرفداری میکنین ازش؟
دید یه سری غربیا نسبت به ایران و مردمش (یعنی خود شما) از قدیم یه سری ادم بی سواد و از همه چیز بی خبره که با شتراش و فرشاش حال میکنه بوده.
اینم از همونجا میاد نه چیز دیگه ایی.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
غم انگیز ترین قسمت داستان اونایی هستن که میگن فن های دشمن ریختن و دارن از موقعیت سوء استفاده میکنن. به عبارتی از نظر اون ها این دژخیم های فرو مایه موضوع بدتری هستن تا سخنان فصیح و شیوای جیم رایان و باید اسرع وقت به اردوگاه های کار اجباری توی کره شمالی منتقل و متنبه بشن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر