جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
اینا سالانه نسل جدید میدن؟
جایی هست که بشه فهمید بین 12400 و 14400 چقدر تفاوت هست؟
و اینکه از مادربردهای نسل 12 پشتیبانی میشه؟

بله تقریبا اینتل سالانه نسل عوض میکنه.....تفاوت رو صبر کنید تا نقدها بیاد...اخریش رو هم که دوست عزیز تو پست بالا جواب دادن

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اینا سالانه نسل جدید میدن؟
جایی هست که بشه فهمید بین 12400 و 14400 چقدر تفاوت هست؟
و اینکه از مادربردهای نسل 12 پشتیبانی میشه؟
نسل 13 خیلی خوب عمل کرد اما 14 همون 13 هست
دلیلشم اینکه به برنامه هاش نرسید خواست فقط یک چیزی به رسم وفاداری بده یک موقع مجبور نشه نسل 13 کاهش قیمت بزنه
اصلا شاید 14400 اینا هم نده من چیزی از شایعاتش ندیدم

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
Intel-and-Submer-Illuminate-the-Path-to-Immersion-Cooling-for-1000W-TDP-.jpg

اینتل با همکاری یک شرکت دیگه تونستن کولینگ بسازن که تا 1000 وات توانایی خنک سازی داره

فکر کنم نسل 3 نانوش همچنان کنسله برید پاور و کولینگ جدید براش بخرید :D

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,668
چیش عجبیه زیر 60 باشه می رسه به 60 دیگه بالاتر نمی ره
کلا هم زیر 60 تا FSR مشکل داره ضمن اینکه با VRR یا VSYNC OFF هم مشابه نسخه DLSS 3 کار نمی کنه

کلا چون نرم افزاری هست یک سری ایراداتی داره شاید در اینده بهتر بشه اما درکل بدم کار نکرده
خیر بالاتر میره :D

عزیز یه سوال فنی برام پیش اومد، امکانش هست رو یه بازی که 60 فریم قفله تست کنی؟

چون فریم های جنریت شده از سمت درایور ایجاد میشن و به انجین بازی کاری ندارن، خیلی کنجکاوم بدونم یه بازی که از سمت انجین 60FPS Lock داره چجوری عمل میکنه :D :D :D
همونطور که حدس زدم مثل SmoothVideo Project که خودش فریم میسازه و کاری به کدک سورس نداره، این هم چون رو درایور اعمال میشه کاری به انجین بازی و فریم لاک نداره و اون 60 فریم خروجی انجین رو میگیره چندتا فریم جدید تولید میکنه از GPU میفرسته به مانیتور :D

در واقع Engine -> 60FPS -> GPU -> FG "magic" -> 120 -> Display

الان تست کردم رو rivals of aether، بینهایت حرکت دوربین نرم تر شد :D ولی چون اصلا و ابدا برای پیکسل آرت/بازی 2D اپتیمایز نشده خیلی آرتیفکت داره :D ویدیو و عکس رو پایین میذارم:
1697632050610.png
View attachment video_2023-10-18_15-57-27.mp4

متاسفانه فعلا بازی "سنگین" ـه 3D دم دست ندارم که 60 فریم قفل باشه تست کنم، ولی همین که کار کرد تئوریم تایید شد :D

ساپورت OGL هم بتونن اضافه کنن عالی میشه واسه Stardew Valley میخوام :-" :D

پ.ن: با Preview Driver v4 تست کردم AFMF رو

رو MHW خیلی حال داد 270+ فریم =)) برای ریفرش ریت بالا 240Hz خیلی خیلی تکنولوژی خوبیه :D البته من تا نسوزه مانیتور جدید نمیگیرم :-" :D

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
کیس جدید از برند Hyte با کد Hyte Y70 Touch قرار هست در 24 اکتبر (حدود 5-6 روز بعد از این پست) قرار هست به طور کامل معرفی بشه و احتمالا برای خرید در دسترس قرار بگیره!
Gaming PC Desktops: HYTE
کیس ها Hyte یکی از ادامه دهنده های خوب Lian Li O11 هست و یکی از شرکت هایی هست که برخلاف بعضیا مثل NZXT سعی کرده کمی طراحی رو خاص تر کنه و یک محصول باکیفیت و خوب ارائه بده.
یکی از مشکل های Hyte Y60 داشته نحوه قرار گیری گرافیک بوده که برای گرافیک های عریض تر مثل سریه 40 انویدیا، با توجه به اینکه گرافیک فقط در حالت عموده میشد قرار بگیره، از تهویه مطلوب هوا برای گرافیک جلوگیری میکرده، که به نظر این مشکل تو Hyte Y70 تا حدودی با توجه عکس هایی که فعلا ازش هست رفع شده.
در کنار سایز بزرگتر، یک پنل تاچ هم به کیس اضافه شده (البته این رو میشد قبلا هم به صورت یک Add-on برای Y60 تهیه کرد). اطلاعات داخل این صفحه رو میشه با نرم افزار Hyte Nexus کنترل کرد.
در نهایت هم من امروز داشتم تو Canada Computers میگشتم Y70 به نظر به صورت تصادفی لیست شده بود و قیمت CAD $489 براش تایین شده بوده. من هایپ شدم روش کلیک کردم پیج باز نشد و بعدش هم کلا دیگه از لیست حذف شده بود.
y70.jpg

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
4090 بعد از بن شدن در چین قیمتش بیش از 2 برابر شد و بقیه ی نقاط دنیا هم افزایش نسبی داشته
توی ایرانم افزایش شدیدی داشته

amd هم گفته نسل بعدی cpu هاش افزایش کارایی محسوسی خواهند داشت
هر چند با اینکه نانو کم می شه اما انتظار داره که دمای چیپ ها افزایش پیدا کنه

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
خبر قدیمیه ولی به هر حال...
یه شرکتی هست به نام Emdoor که کامپیوتر، موبایل و تبلت صنعتی می‌سازه. از این چیزهای کت و کلفت.

حالا این بزرگوار اومده یه Handheld PC‌ ساخته. مثل استیم دک و ...

1.jpg

تنها تفاوت اینه که این بزرگوار اولین کامپیوتر در این فرم فکتور با APU اینتلی ـه.
یه ویدیو هم توی یوتیوب آپلود شده بود ازش که الان پاک شده:

2.jpg
مشخصات نسبتاً‌ خوبی داره (صفحه 1920 در 1200 هشت اینچی، تا ۳۲ گیگ رم LDDR5X و تا ۲ ترابایت M.2) البته باید دید به عرضه عمومی میرسه یا نه و عملکردش در دنیای واقعی چه طور میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر