جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
732
نام
reza
یک ماه نیم دیرتر فعال شدن RT با برای همیشه غیرفعال بودن DLSS مقایسه میکنی؟تازه اون دوماه دیرتر فعال شدن می‌تونه از کم کاری خود سازنده باشه نه انودیا منطقتو :))
دو ماه که هیچ، شیش ماه بعد DLSS بیاد
انودیا هرچی بد باشه برای مشتری خودشه، انودیا Vram خودش کم میده سیاست بازاریابی خودشه و حرکت بسیار کثیفیه ولی بحث یک چیز دیگه است

AMD میاد مصاحبه می‌کنه که ما مثل فلان شرکت نیستیم به همه احترام می‌ذاریم و بتسدا بخواد می‌تونه DLSS اضافه کنه بعد الان گندش دراومده دستور دادن از بیخ بن DLSS ساپورت نشه:))
میدونی به این چی میگن؟ تزویر و دروغگویی تو روز روشن
دوست عزیز خواهشاً اینجا دیگ بحث vs رو بیخیال بشید 😁
تو بحث RT ,قطعا انویدیا بهتره
ولی برای منی که می‌خوام کمتر هزینه کنم و قید RT هم می‌زنم، AMD گزینه بهتریه انصافاً

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
آخی
انویدیا چقدر مظلوم واقع شده!!
همین ۲ ماه پیش سر رلیز ratchet and clank rift apart
ری تریسینگ فقط برای کارتهای انویدیا فعال بود
یک ماه نیم بیشتر گذشت تا آپدیت دادن برای بازی تا ری تریسینگ فعال شد برای amd

انویدیا اول بره خودش رو اصلاح کنه با این سیاست‌های مسخرش سر vram
نصف amd وی رم میزاره رو کارتش ۲ برابر amd قیمت میزاره رو کارتهاش
کلا 2 هفته شد اونم به خاطر پاره ای از مشکلات بود جدا فکر کردید برای 2 3 هفته میان پول خرج می کنن؟
به قدری amd توی ری افتضاح پرفورمنس داره که اصلا خاموش باشه بهتره

انویدیا هیچ موقع پول نداده که پرفورمنس بازی روی nvidia بهتر باشه اونم با همچین اختلافی اما amd همیشه همچین کاری رو کرده کارشم خیلی کثیفه شکی درش نیست
فعلا که nvidia با اختلاف فروشش بیشتره و خوب سیاستش طوریه که مجبورتون کنه هر نسل کارت بخرید کار درستی نیست اما رقابت کثیفی هم نمی کنه که پول بده وی رم بازی ها زیاد بشن چون همیشه وی رم کمتریم به نسبت amd مصرف می کنه کارت هاش
به نظرم یک بار nvidia دادگاهیش کنه درست می شه

• Like
Reactions: {ehsan}

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
کلا 2 هفته شد اونم به خاطر پاره ای از مشکلات بود جدا فکر کردید برای 2 3 هفته میان پول خرج می کنن؟
به قدری amd توی ری افتضاح پرفورمنس داره که اصلا خاموش باشه بهتره

انویدیا هیچ موقع پول نداده که پرفورمنس بازی روی nvidia بهتر باشه اونم با همچین اختلافی اما amd همیشه همچین کاری رو کرده کارشم خیلی کثیفه شکی درش نیست
فعلا که nvidia با اختلاف فروشش بیشتره و خوب سیاستش طوریه که مجبورتون کنه هر نسل کارت بخرید کار درستی نیست اما رقابت کثیفی هم نمی کنه که پول بده وی رم بازی ها زیاد بشن چون همیشه وی رم کمتریم به نسبت amd مصرف می کنه کارت هاش
با همه ی حرفت موافقم ولی چرا دادگاهی اش کند؟
جرمی که انجام نداده میتواند ادعا کند پروفرمنس این بازی روی این کارت گرافیک بهینه شده و روی ان نشده
اگر کسی میخواهد شکایت کند این کاربر نهایی هست که ناشر حداقل میزان سیستم را اعلام کرده با این وجود این بازدهی را ندهد پس باید خسارت دهد
اگر یقه ی یکی دوتا از ناشران اینطور گرفته شود دیگر به دستورات amd گوش نخواهد داد

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
یعنی الان amd پول میده که وی رم بازیها بیشتر بشن که کارتهای انویدیا دچار مشکل بشن؟

واقعا با چه منطقی دارید همچین چیزی رو مطرح میکنید

• Like
Reactions: reza8

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
با همه ی حرفت موافقم ولی چرا دادگاهی اش کند؟
جرمی که انجام نداده میتواند ادعا کند پروفرمنس این بازی روی این کارت گرافیک بهینه شده و روی ان نشده
اگر کسی میخواهد شکایت کند این کاربر نهایی هست که ناشر حداقل میزان سیستم را اعلام کرده با این وجود این بازدهی را ندهد پس باید خسارت دهد
اگر یقه ی یکی دوتا از ناشران اینطور گرفته شود دیگر به دستورات amd گوش نخواهد داد
توی اروپا و امریکا شما می تونید بابت هیچی از مامان بابات شکایت کنی و اگه وکیل خوب داشته باشی غرامت هم بگیری طرف قهوه داغ ریخته روی پاش رفته غرامت گرفته حتی بابات مسخره ترین چیزها هم تونستن اینکه دیگه خیلی علنی هست

بستگی داره دست های پشت پرده چیه و چرا این کار رو نمی کنه چون خیلی تابلو داره این کار رو انجام می ده نمی شه که فقط توی بازی های amd اسپانسر اینقدر اختلاف ایجاد بشه بقیه اوکی باشن قطعا عمدی هست دیگه اینو هر کسی می دونه اما اینکه چرا انویدیا تا الان اقدامی نکرده نمی دونم شاید گذاشته به وقتش یا مدارک خوب جمع کنه

قبلا موارد مشابه دیگه ای هم بود که من می گفتم چرا شکایت نمی کنن و بعدا کردن احتمالا اینم همین بشه مگه داستان دیگه ای بین خودشون هست که ما ازش بی خبریم

amd یک احمق بودن خاصی توی رفتارش هست این قشنگ می تونست هم جلوی انویدیا شاخ بشه هم اینتل اما با حماقت تمام گند زد باز چون جفتشون این نسل رو بد شروع کردن و amd خیلی راحت گند زد

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
دوستان یه سوال داشتم بی شوخی
اگر قرار بر این هست که nVidia و AMD اینجوری بخوان اذیت کنن
به نظرتون ارزش داره من 2 تا سیستم ببندم بر اساس هر دو برند ؟
علت این سوالم اینه که ماد دوست ندارم
عاشق RT و DLSS هم هستم
از طرفی دوست دارم تو رز 8K بازی کنم
منظورم اینه که یه سیستم بر اساس اینتل و انویدیا
یه سیستم دیگه کلا بر اساس AMD
ممنونم

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
عاشق RT و DLSS هم هستم
ممنونم
ماد دوست نداری، از اونطرف عاشق dlss و 8k هستی.
این یه مساله اگزیستانسیال کرایسیسِ کلاسیکه که فعلا جواب قطعی نداره، باید صبر کنی فلسفه پیشرفت کنه.
اما درمان موقت همینه که خودت گفتی، ۲۰۰، ۳۰۰ تومن خرج کنی چون زورت میاد ۲۰۰،۳۰۰ کیلوبایت فایل رو کپی پیست کنی

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,949
عاشق RT و DLSS هم هستم
ممنونم
AMD چیزی برای ارائه نداره که انودیا نداشته باشه چه بسا تو RT و فریم جنریشن انودیا فرسنگ ها برتر از AMD
شما اگه میخواهید کمالگراییتون ارضا بشه یک سیستم براساس AMD ببندید، پولتون هدر میدید
عوض دوتا سیستم، یک سیستم براساس Nvidia+Intel جمع کن با 4090 کمال کیفیت تجربه میکنی
البته برای 8K اگه صبر داری صبر کن برای سری RTX5xxx

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
با چیزی که از بازی سازان و انویدیا در این نسل دیدیم ان شاء الله سری rtx60xx
اندکی احترام برای مصرف کننده نهایی قائل نیستند

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
از اونجایی که بازیها هم هر سال سنگینتر میشند احتمالا rtx70xx :D
البته منطقت درسته اما چون اینجا کنسول ها کنترل کننده ها هستند بازی سازی انقدر پبشرفت نخواهد کرد که در این نسل برای 8k نیاز به rtx70xx باشیم

اگر فرض کنیم تقعر رشد قدرت کارت های گرافیک منفی میشه
اگر این سری 100 tp قدرت نهایی بود
سری بعد 200 تا
سری بعدش 250 تا
پس اگر طبق این تخمین 6090 نتواند یک بازی را 8k در این نسل اجرا کند نمیدانم چی بگم

• Like
Reactions: Unofficial

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
AMD چیزی برای ارائه نداره که انودیا نداشته باشه چه بسا تو RT و فریم جنریشن انودیا فرسنگ ها برتر از AMD
شما اگه میخواهید کمالگراییتون ارضا بشه یک سیستم براساس AMD ببندید، پولتون هدر میدید
عوض دوتا سیستم، یک سیستم براساس Nvidia+Intel جمع کن با 4090 کمال کیفیت تجربه میکنی
با سلام و ممنونم از پاسختون
واقعیتش یدونه سیستم بر اساس اینتل سری 14 و انویدیا 4090 در سر دارم
گفتم اگر قرار هست که هی شل کن سفت کن در بیارن این 2 تا شرکت منحوس
و منی که حوصله ماد ندارم و دوست هم ندارم یدونه هم سیستم بر اساس AMD ببندم

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
با سلام و ممنونم از پاسختون
واقعیتش یدونه سیستم بر اساس اینتل سری 14 و انویدیا 4090 در سر دارم
گفتم اگر قرار هست که هی شل کن سفت کن در بیارن این 2 تا شرکت منحوس
و منی که حوصله ماد ندارم و دوست هم ندارم یدونه هم سیستم بر اساس AMD ببندم
داداش بزار میام من برات ماد نصب کنم به جایش یک سیستم براساس amd برای من ببند =))

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
732
نام
reza
عاشق RT و DLSS هم هستم
ممنونم
داداش شما سه تا سیستم ببند یکیشم بده به یه معلم دلسوز 😁 به 2k و بدون dlss و rt هم قانع 😁
بی شوخی هر چی گرفتی مبارکت و نوش جانت

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

Unofficial

کاربر سایت
Sep 3, 2014
138
البته منطقت درسته اما چون اینجا کنسول ها کنترل کننده ها هستند بازی سازی انقدر پبشرفت نخواهد کرد که در این نسل برای 8k نیاز به rtx70xx باشیم

اگر فرض کنیم تقعر رشد قدرت کارت های گرافیک منفی میشه
اگر این سری 100 tp قدرت نهایی بود
سری بعد 200 تا
سری بعدش 250 تا
پس اگر طبق این تخمین 6090 نتواند یک بازی را 8k در این نسل اجرا کند نمیدانم چی بگم
من سریع پاک کردم چه سریع واکنش نشون دادی :))
پست شما یکم بد برداشت کرده بودم این متن نوشتم و بخاطر همین پاک کردم.

• Smile
Reactions: earendilist

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
عاشق RT و DLSS هم هستم
ممنونم
کمی صحبت خارج از بحث تاپیک میشه،
به طور کلی لزومی نیست دو سیستم آدم داشته باشه.
این بازی استارفیلد یک مثلا خیلی خاص هست که گرافیک های 7900XT و 7900XTX پا به پا و حتی بهتر از RTX 4090 عمل کردن، ولی در نهایت هر نسل قویترین گرافیک های بازار که از جدیدترین تکنولوژی های موجود هم استفاده میکنند گرافیک های اندویدیا هست. خدا رو شکر انویدیا حداقل تو پرچمدارش هم خیلی کوتاهی خاصی نکرده و شاید تنها انتقاد بهشون قیمتشون باشه (اونم بیشتر در این نسل شامل 4080 میشه).
درباره رزلوشن 8K اگر اشتباه نکنم صحبتی که قبلا درباره شرایط شما بوده، این بود که علاقه دارید از 55 اینچ به 75 اینچ ارتقا بدید مانیتور کامپیوتر رو، و مسئله ای که هست در اون فاصله شاید 75 اینچ رو 4K تراکم پیکسل پایینی داشته باشه و برای همین علاقه مند به 8K بودید. حالا یک مشکل دیگه این هست که ما واقعا گرافیکی که این نسل خروجی 8K بده نداریم حتی شک دارم نسل بعد هم بشه خروجی مطلوب روی این رزولوشن گرفت، 4K نسبت به 8K شما 4 برابر پیکسل بیشتر دارید و نیاز به قدرت پردازش خیلی بالاتری داره.
برای همین به نظرم شاید بهتر باشه در این مورد کمی تجدید نظر کنید چون شاید فعلا خیلی قابل دسترس نباشه.
برای سیستم بستن از طرف دیگه سی پی یو های AMD رو هم به خصوص اگر تمرکز اصلی گیم هست در نظر بگیرید. الان 7800X3D و 7950X3D دست کمی از پرچمدار های اینتل ندارند و از طرف دیگه 7800X3D بر خلاف بخاری های اینتل خیلی دمای قابل کنترل تری داره، اینتل تو نسل 14 هم شاید یک پیشرفت جزیی بکنه، ولی در کنارش مصرف بالاتر و گرمای بالاتری هم تولید خواهد کرد. از طرف دیگه هم اگر خیلی به آینده نگری سیستم و استفاده از همه تکنولوژی های روز دارید پلتفرم فعلی AMD با دادن 24 لاین PCIe Gen 5 در برابر فقط 16 لاینی که اینتل در نسل فعلیش (و نسل 14) میده شاید انتخاب بهتری باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر