جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
این چه مسخره بازی جدید شده هر جا میری میخوای بازی دانلود کنی نوشته :
"نظر به اينکه محتواي منتشر شده در نشاني يا نشاني هاي ذيل به استناد بندهاي ذکر شده در فهرست مصاديق محتواي مجرمانه موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي مجرمانه تشخيص داده شده است، مقتضي است به قيد فوريت نسبت به حذف آن اقدام نمائید"

البته ما که بی بازی نمیمونیم و از تورنتی جایی بالاخره دانلود میکنیم ولی سرور داخلی کم پیدا میشه
دوستان کسی راه حلی داره لطفا توی خصوصی بفرسته

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
واقعا این FSR3 اگه خالی بندی نباشه چیز جالبیه
اول اینکه از کارتهای قدیمی 2 نسل پیش هم ساگورت میکنه
دوم اینکه یک امکانی دره که با تمام بازیهایی که براش برنامه ریزی نشده هم کار کنه ایته بازیهای DX11 و DX12 (بازیهای dx10 و قبل اصلا نیاز ندارند)
چیزی که nvidia تا حالا نتونسته

یک جمله خیلی سنگین گفت : ما فکر همه گیمیرها هستیم و نه قثط اونهایی که نسل آخر را میخرند. رسما شلنگ آب رو گرفت روی انویدیا را شصتش و پهنش کرد روی طناب. خیلی با این جمله اش حال کردم
انویدیا برای اینکه نتیجه کار خوب بشه خوب خودش پاره کرده و سخت افزار مخصوصش داده تا اینپوت لگ به حداقل برسه یا ارتیفکت زیادی نداشته البته بازم ریده من که ازش راضی نیستم و هنوز جای کار داره

AMD عادت داره خوب اسکی بره انویدیا یک چیزی رو کشف کنه این اسکی بره چندین ماه یا سال بعد بدتش با کیفیت خیلی کمترش با کلی باگ
اگه AMD اینقدر مشتری دوسته دو تا اپدیت درست بده بی باگ بده چهارت تا قابلیت درست بده یا سوتی سخت افزاری نده که CPU هاش منفجر بشن

در نهایت بیزینس کثیفه مگه رقابت توش باشه AMD از بازی عقبه پس مظلوم نمایی بیشتر می کنه
اما جفتشون در نهایت یگ گهن

• Like
Reactions: {ehsan}

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
این چه مسخره بازی جدید شده هر جا میری میخوای بازی دانلود کنی نوشته :
"نظر به اينکه محتواي منتشر شده در نشاني يا نشاني هاي ذيل به استناد بندهاي ذکر شده در فهرست مصاديق محتواي مجرمانه موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي مجرمانه تشخيص داده شده است، مقتضي است به قيد فوريت نسبت به حذف آن اقدام نمائید"

البته ما که بی بازی نمیمونیم و از تورنتی جایی بالاخره دانلود میکنیم ولی سرور داخلی کم پیدا میشه
دوستان کسی راه حلی داره لطفا توی خصوصی بفرسته
فکر کنم یک ادم خیلی ح... مسئولش کردن که حتی فرزا هم گفته حذف کنن سالم تر از ماشین بازی دیگه نداریم :D

• Like
  • Smile
Reactions: m.a.t and {ehsan}

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
انویدیا برای اینکه نتیجه کار خوب بشه خوب خودش پاره کرده و سخت افزار مخصوصش داده تا اینپوت لگ به حداقل برسه یا ارتیفکت زیادی نداشته البته بازم ریده من که ازش راضی نیستم و هنوز جای کار داره

AMD عادت داره خوب اسکی بره انویدیا یک چیزی رو کشف کنه این اسکی بره چندین ماه یا سال بعد بدتش با کیفیت خیلی کمترش با کلی باگ
اگه AMD اینقدر مشتری دوسته دو تا اپدیت درست بده بی باگ بده چهارت تا قابلیت درست بده یا سوتی سخت افزاری نده که CPU هاش منفجر بشن

در نهایت بیزینس کثیفه مگه رقابت توش باشه AMD از بازی عقبه پس مظلوم نمایی بیشتر می کنه
اما جفتشون در نهایت یگ گهن

تقابل FSR با DLSS برای من مثل اینه
که یکی برای اولین بار برف پاک کن را روی ماشینش نصب کنه

بعد یکی دیگه بیاد بگه .... شما به برف پاک کن نیاز ندارید !
من یه جوب دستی درست کردم که سرش یک دستمال هستش
وقتی بارون اومد با دست چپتون میتونید شیشه را پاک کنید ! به همین راحتی
روی همه ماشین ها هم کار میکنه ...

در نهایت بازم صبر میکنیم ببینیم اینبار چوب دستی AMD قهرمان چطوری Nvidia را به سزای اعمال خبیثش میرسونه !

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
850

البته تفاوتش اینه که اون شرکت اولیه گفته اگه ماشین تون روی از سری 4000 نخریده باشید به جای برف پاک کن بیلاخ هم نمیده بهتون

ولی دومی گفته حداقل همه بتونن استفاده کنن هر چند پر ایراد و باگ باشه

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
البته تفاوتش اینه که اون شرکت اولیه گفته اگه ماشین تون روی از سری 4000 نخریده باشید به جای برف پاک کن بیلاخ هم نمیده بهتون

ولی دومی گفته حداقل همه بتونن استفاده کنن هر چند پر ایراد و باگ باشه

حداقلش اینه اگر اولیه برف پاک کن را اختراع نکرده بود ....
دومیه هیچ وقت اهمیتی نمیداد به راه حل پاک کردن شیشه !

وقتی واحد اختصاصی برای یک فناوری جدید از درب کارخونه تعبیه نشه چطوری میشه پیشرفت کرد ؟!
و اگر کسایی که تکنولوژی را پوش کردند نبودند الان Chat GPT یا کلا خیلی چیزهای جدیدی نبود

اینکه NVIDIA الان از بقیه قلدر تر هستش شکی توش نیست همینجا من همیشه ازش انتقاد کردم مخصوصا توی رده بندی عجیب کارت هاش و VRAM
تنها دلیلی که AMD داره بذل و بخشش می کنه این هست که جایگاه فعلیش توی بازار GPU ها فرسنگ ها فاصله داره با نفر اول و تازه نفر سومی هم پیدا شده یا همون INTEL

چرا همه رقابت میکنند که نفر اول بشن ؟ چون اون موقع هر کاری دلشون خواست میکنند .

در نهایت سالها هستش که NVIDIA عملکرد خیلی بهتری داشته نسبت به جایگاهش
هر چند خدماتش انحصاری بوده ولی رقابت را به سمت فناوری برده و نه به سمت بازار یابی و خدمات با دست خالی (مثل دستمال 20 دلاری اپل و .... )

نمیدونم چرا خیلی ها تفاوت و تشابهات را نادیده میگیرند

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,120
نام
محمد علی
فکر کنم یک ادم خیلی ح... مسئولش کردن که حتی فرزا هم گفته حذف کنن سالم تر از ماشین بازی دیگه نداریم :D
اتفاقا فورتزا خیلی بازی داغون و غیر اخلاقی ایه. اینم مدرکش:

IMG_2993.jpeg

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
حداقلش اینه اگر اولیه برف پاک کن را اختراع نکرده بود ....
دومیه هیچ وقت اهمیتی نمیداد به راه حل پاک کردن شیشه !

وقتی واحد اختصاصی برای یک فناوری جدید از درب کارخونه تعبیه نشه چطوری میشه پیشرفت کرد ؟!
و اگر کسایی که تکنولوژی را پوش کردند نبودند الان Chat GPT یا کلا خیلی چیزهای جدیدی نبود

اینکه NVIDIA الان از بقیه قلدر تر هستش شکی توش نیست همینجا من همیشه ازش انتقاد کردم مخصوصا توی رده بندی عجیب کارت هاش و VRAM
تنها دلیلی که AMD داره بذل و بخشش می کنه این هست که جایگاه فعلیش توی بازار GPU ها فرسنگ ها فاصله داره با نفر اول و تازه نفر سومی هم پیدا شده یا همون INTEL

چرا همه رقابت میکنند که نفر اول بشن ؟ چون اون موقع هر کاری دلشون خواست میکنند .

در نهایت سالها هستش که NVIDIA عملکرد خیلی بهتری داشته نسبت به جایگاهش
هر چند خدماتش انحصاری بوده ولی رقابت را به سمت فناوری برده و نه به سمت بازار یابی و خدمات با دست خالی (مثل دستمال 20 دلاری اپل و .... )

نمیدونم چرا خیلی ها تفاوت و تشابهات را نادیده میگیرند
مشخصا و مسلما nvidia شرکت پیشرو تکنولوژی چه در زمینه مهندسی و چه در زمینه استفاده از هوش مصنوعی برای افزایش کیفیت تصویر هست.در اکثر مواقع تاریخ هم به همین صوت بوده.
اصلا مفهوم gpu و محاسبات ریاضی توی پردازنده گرافیک را nvidia اختراع کرد و بقیه پیرو اون شدن و در اکثر مواقع هم تاج پادشاهی گرافیک روی سر nvidia بوده.
من خودم هم 3080ti دارم و مثل شما و اکثر دوستان انتخابم کارتهای nvidia هست .
ولی وجود amd و امیدوارم در آینده حضور موثر intel باعث میشه nvidia سریعتر پیشرفت کنه، رقیب همه جا لازمه و شاید هم باعث بشه قیمتها متعادل بشه که البته تا حالا نشده

بدجنسی و شیطینت nvidia توی زمینه فریم جنریتور کاملا مشخصه و بدون دلیل اون را برای کارتهای سری 3000 و حتی 2000 نداد، حتی با توان کمتر
اگر یادمون باشه اوایل RT را هم برای سری 1000 نداد ولی بعدا با یک آپدیت کارتهای سری 1000 هم از امکانات RT البته با سرعت و کیفیت کمتر استفاده کردند.
من خودم بازی Control را با RT روی 1070ti بازی کردم.
امیدورام nvidia با کمک َAMD از خر شیطون بیاد پایین و فریم جنریتور را برای سری 3000 و 2000 هم عرضه کنه.
این تکنولوژی AMD که فریم جنریتور را برای تمام بازیهای DX11 و DX12 میشه استفاده کرد جالب بود البته در عمل باید دید.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242

روی همه ماشین ها هم کار میکنه ...

در نهایت بازم صبر میکنیم ببینیم اینبار چوب دستی AMD قهرمان چطوری Nvidia را به سزای اعمال خبیثش میرسونه !
مثال جالبی نبود احسان از تو بعیده اما بازم عین بنز می مونه همیشه اپشن های جدید اختراع می کنه چین از روش کپی می ره بعدم تازه خوشمزه بازیم بخواد برای بنز دربیاره این مثال قشنگ تری بود لاقل یک بارم amd پیشتاز در اختراعات باشه یک حرفی
از lag+ تا fsr ها تا freesync تا ao جدیدش تا adaptive sync ش با همه چیزش اسکی انویدیا هست یک بارم اون چیز جدید بسازه بده بیرون
انویدیا هم اینقدر جلو هست که خودش داره با خودش بیشتر رقابت می کنه توی همین ai عین بنز فروخته حسابی جیباشم پره
حالا چند وقت دیگه که سری 4000 3000 هم به خاطر ai نایاب شد می گم چه عوضیه این شرکت

حتی نسل جدید گرافیک هاشم حرفی برای گفتن نداره مادربرد می ده cpu ش می سوزه کارت می ده درایور براش می ده کارت هاش می سوزه کلا از لیگ خیلی عقبه
حتی cpu های 5 نانوش بازم جلوی 10 نانوی اینتل کم اوردن اگه 3d کش هاش نبود رسما نابود بودن

• Like
Reactions: {ehsan}

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
690
یه سری اطلاعات سایت wccftech از کنفرانس amd داده و جریانات fsr3 و فریم جنریشن و HYPR-RX
اینطور که پیداست اون چیزی که داخل کنفرانس نشون دادن از forspoken در واقع با HYPR-RX
بوده که آنتی لگ پلاس و Radeon Super Resolution هم یکی از اجزای تشکیل دهنده هستن
منتها قضیه اینجا جالب میشه که:
HYPR-RX offers:

AMD Fluid Motion Frames Technology
Radeon Super Resolution (no FSR mode)
Up To 2.4x Performance Boost in Games
Supports All DX12 & DX11 Titles
Enabled Through Adrenalin Drivers using toggle
Requires Anti-Lag+ Capable GPUs (RDNA 3 & Above)
6th September Launch (Driver Support)
Q1 2024 Launch of AFMF Support

پیش نیاز HYPR-RX در واقع Anti-Lag+ هست که این قابلیت فقط روی سری جدید Rx7000 فعال هست
پس احتمال میدم هسته ای AI accelerators برای Anti lag+ استفاده میشن و یه مسئله دیگه amd با زیرکی این قضیه رو تو کنفرانسش بولد نکرده.

در واقع اگر قرار باشه فریم جنریشن روی کارتهای قدیمی هم کار کنه ولی input lag بالا باشه که احتمال زیاد حدس می‌زنم همینطور هم بشه بخاطر نبود آنتی لگ پلاس
به تجربه گیمینگ لطمه وارد میشه و خیلی‌ها شاید استفاده نکنن.

در کل برای استفاده از fsr3 و فریم جنریشن میشه از کارتهای قدیمی استفاده کرد:
Supported and Recommended Hardware for using AMD FSR 3 with Upscaling and Frame Generation
AMD
Supported AMD Radeon RX 5700 and above
NVIDIA
NVIDIA GeForce RTX 20 Series and above

منتها برای استفاده از HYPR-RX فقط از کارت‌های RX7000 به بعد ساپورت میشه و کارتهای انویدیا و اینتل هم ساپورت نمیشن
To keep the frame generation consistent, Anti-Lag+ will be making sure that the latency is kept in check and the gaming experiences remain smooth and steady. As for hardware support, since the HYPR-RX technology requires Anti-Lag+ to be enabled, it is only supported by AMD's RDNA 3 GPUs such as the Radeon RX 7000 series.

The software also won't work with NVIDIA or Intel GPUs.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
یه سری اطلاعات سایت wccftech از کنفرانس amd داده و جریانات fsr3 و فریم جنریشن و HYPR-RX
اینطور که پیداست اون چیزی که داخل کنفرانس نشون دادن از forspoken در واقع با HYPR-RX
بوده که آنتی لگ پلاس و Radeon Super Resolution هم یکی از اجزای تشکیل دهنده هستن
منتها قضیه اینجا جالب میشه که:
HYPR-RX offers:

AMD Fluid Motion Frames Technology
Radeon Super Resolution (no FSR mode)
Up To 2.4x Performance Boost in Games
Supports All DX12 & DX11 Titles
Enabled Through Adrenalin Drivers using toggle
Requires Anti-Lag+ Capable GPUs (RDNA 3 & Above)
6th September Launch (Driver Support)
Q1 2024 Launch of AFMF Support

پیش نیاز HYPR-RX در واقع Anti-Lag+ هست که این قابلیت فقط روی سری جدید Rx7000 فعال هست
پس احتمال میدم هسته ای AI accelerators برای Anti lag+ استفاده میشن و یه مسئله دیگه amd با زیرکی این قضیه رو تو کنفرانسش بولد نکرده.

در واقع اگر قرار باشه فریم جنریشن روی کارتهای قدیمی هم کار کنه ولی input lag بالا باشه که احتمال زیاد حدس می‌زنم همینطور هم بشه بخاطر نبود آنتی لگ پلاس
به تجربه گیمینگ لطمه وارد میشه و خیلی‌ها شاید استفاده نکنن.

در کل برای استفاده از fsr3 و فریم جنریشن میشه از کارتهای قدیمی استفاده کرد:
Supported and Recommended Hardware for using AMD FSR 3 with Upscaling and Frame Generation
AMD
Supported AMD Radeon RX 5700 and above
NVIDIA
NVIDIA GeForce RTX 20 Series and above

منتها برای استفاده از HYPR-RX فقط از کارت‌های RX7000 به بعد ساپورت میشه و کارتهای انویدیا و اینتل هم ساپورت نمیشن
To keep the frame generation consistent, Anti-Lag+ will be making sure that the latency is kept in check and the gaming experiences remain smooth and steady. As for hardware support, since the HYPR-RX technology requires Anti-Lag+ to be enabled, it is only supported by AMD's RDNA 3 GPUs such as the Radeon RX 7000 series.

The software also won't work with NVIDIA or Intel GPUs.
تازه همین انویدیاش هم کم اینپوت لگ اضافه نمی کنه
بگذریم که قطعا کیفیت و سرعت انویدیا هم نداره خود انویدیاش هم من هنوز تست می کنم کمی ارتیفکت توی موشن سریع داره

• Like
Reactions: 8030v2

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,768
اسما بله اما در عمل نه!
من سری 2000 دارم که خیر سرش باید دو مورد دیگه رو ساپورت کنه. چند وقت پیش اومدم سوپر رزولشن رو تست کنم ببینم چطوریه دیدم گزینه‌اش نیست. سرچ کردم دیدم نیاز به کارت سری 3000 و 4000 داره اما انویدیا هیچ جا بهش اشاره نکرده >:D<
فریم جنریشن رو که اصلا کلا خودش گفته سری 4000 :-h
اون Ray Reconstruction رو واقعیت هنوز بازی‌ای براش ندیدم که بتونم تست کنم اما حدس میزنم یه اگر و امایی میاد وسط.
اما ویژگی اصلی DLSS همه میدونیم که بهبود فریم دهی از طریق هسته‌های تنسور و هوش مصنوعی و یادگیری عمیقه. منم با 2060 سوپر این قابلیت رو استفاده کردم و میکنم؛ این بهبود فریم دهی تو DLSS 3 یهو خیلی ارتقاء پیدا کرد اما....اما نکته اینجاست که همون موقع هم رسما اعلام شد که DLSS 3 برای همه کارت‌های RTX هست منتها برای استفاده از حداکثر کارایی که تو ویدئوهای معرفی دیدید نیاز به کارت سری 4000 هست. یعنی شماهایی که سری 2000 و 3000 دارید میتونید DLSS 3 رو استفاده کنید اما عمرا بتونید این مقدار از بهبود فریم دهی رو تجربه کنید.
از همه هم بدتر اینه که DLSS یه جورایی به درد رزولشن FHD نمیخوره. اکثر بازی‌هایی که این ویژگی رو روشن میکنی به وضوح افت کیفیت رو داخل میبینی. این ویژگی میشه گفت به درد QHD به بالا میخوره که حالا ما زور چپون به خاطر نداری برای فریم دهی بهتر رو FHD هم استفاده میکنیم.

در مورد ایمورتالز بنظرم بخش زیادیش به توسعه دهنده‌هاش بر میگرده که کاملا مشخصه کم کاری کردن. اما اینکه این بازی داره از آنریل انجین 5 استفاده میکنه یکمی اوضاع رو خطرناک میکنه!
-------------------------------------------------------
برای اینکه پست خیلی خارج از تاپیک نشه بنظرم بجای اینکه بگیم ای کاش گیم پس بیاد رو استیم، بگیم خود استیم یه استیم پس درست کنه که بیاد تو رقابت :D
گیم پس با اینکه ذاتا پروژه هیجان انگیزیه اما واقعیت اینه که بازی‌هاش برای پی سی گیمرا اونطوری که باید هیجان انگیز نیست. بازی‌های خوبش اکثرا تو استیم به قدری آف‌های سنگین خوردن که احتمالا اکثرا تو قبلا خریدیمشون. شاید سر جمع 10-15 تا بازی که برای PC گیمرها وسوسه کننده باشه داره. اما مایکرو با خریدهای سنگینی که داشته میتونه آینده گیم پسو بهتر از الانش کنه خصوصا بازی‌هایی مثل استار فیلد یا شاید روزی از روزها کال آف به صورت دی وان تو گیم پس باشن

+ اینکه جای یوبیسافت پلاس هم واقعا تو استیم خالیه
1693285127646.png
-خود انویدیا گفته بعدا اضافه میشه

- اینکه سریهای جدید عملکرد بهتری تو تکنولوژی ها داشته باشن به نظرم بدیهی هست ، اینکه سری 40 یا 30 نسبت به نسل قبل خودشون با dlss افزایش فریم بیشتری داشته باشن ، چون از نسخه جدیدتری از تنسورکورها استفاده میکنن

- در مورد ایمورتالز باشما هم نظرم ، در کل برمیگرده به کار سازنده .

-خود گیبن تو صحبتهاش میگه علاقه ای به ارائه سرویس نداره ، به نظرم با توجه به اینکه بازیهای جدیدی هم نداره منطقی هست.

Valve 'more than happy' to have PC Game Pass on Steam, says CEO Gabe Newell

D@SHR3ZA

کاربر سایت
Nov 4, 2006
1,812
نام
محمد رضا
ایا این اف اس آر 3 برای جی پی یو های مبایلی AMD هم فعال میشه یا نه ؟ منظورم iGPU های amd radeon™ 780m و این چیزا است؟!!
خب، خودم تحقیق کردم و مثل اینکه اسوس تو بلاگ اش کفته با کمک AMD این FSR رو هم برای ASUS ROG ALLY تو آپدیت های بعدی فعال میکنه :Excited:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,242
ASUS-Cableless-Power-Connector-600W-GPUs-g-standard-scale-4_00x-Custom-1456x840.png

xg2HHPQkeqJfEDbZ3pzF7b-970-80.jpg.webp

گرافیک با مین بدون کابل ایسوس تا 600W هم می تونه خروجی بده

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,646
نام
alireza

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر