جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
چه گیری دادی به قابلیت اورکلاک؟ اینجا غیر از خودت واسه کس دیگه ای مهم نیست:D

چه گیری دادی به پستای من نقضش کنی شما دیگه 1 نقد پیدا نمی کنی از قابلیت اورکلاک حرف نزنن همین الان کارت 2070s با قابلیتی که داره کارت asus astrix یا aorus فرکانس 150+ هرتز اورکلاک کارخانه دادن بیرون که بوست استیبلش بالای 2000 تا می شه برای همین قدرتش می شه در حد 2080 تازه یکم اورک کی ره بالای 2100 تا از 2080 هم می زنه بالا
قابلیت اورکلاک برای همه ی کارت ها بدون دست کاری بایوس کاملا شامل گارانتی می شه و جز کارهای safe هست.

همین کارت 1070 strix oc در سایت techpowerup نقد شده با اورکلاک از 1080 هم قوی تر شده که الان برای دست دومش باید 4 ملیون پول بیشتر بدید پس خیلی چیز مهمیه اما برای افراد casual بله اهمیتی نداره یا می ترسن چون ازش اطلاعاتی ندارن.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
  • Like
Reactions: Augustus and s.1

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
490
نام
master
ما که گرافیک بالا رادیون داریم راضی هستیم و قبلا انویدیا و ناراضی حالا جدیدای انویدیا ان شا الاه خوب باشند برا کاربراش. در مورد سی پی یو هم ایران رو نگا نکنیم هیچیش مثل ادم نیست الان یکساله وضعیت تاپ تن سلر آمازون اینه

Attachments

• Untitled.png
    Untitled.png
    905.7 KB · مشاهده: 43
  • Smile
Reactions: IMANOKA

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
تا نسل جدید پردازنده‌ها معرفی بشن و ببینیم اینتل و AMD چه خصوصیت هایی اضافه می‌کنن می‌تونه تاخیر داشته باشه. ساپورت کامل PCIe 4 رو نسل بعد اینتل و AMD هست. شایعه هایی هم از احتمال پشتیبانی رم DDR5 وجود داره. هرکسی پول داره باید صبوری کنه دیگه. دلارش کنه تا اواخر ژانویه.

وقتی بخوای سیستم گیمینگ های‌اِند ببندی باید پیگیر همه جزئیات باشی.مخصوصا الان که نسل جدیدی داره شروع میشه.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,036
نام
Ali
تا نسل جدید پردازنده‌ها معرفی بشن و ببینیم اینتل و AMD چه خصوصیت هایی اضافه می‌کنن می‌تونه تاخیر داشته باشه. ساپورت کامل PCIe 4 رو نسل بعد اینتل و AMD هست. شایعه هایی هم از احتمال پشتیبانی رم DDR5 وجود داره. هرکسی پول داره باید صبوری کنه دیگه. دلارش کنه تا اواخر ژانویه.

وقتی بخوای سیستم گیمینگ های‌اِند ببندی باید پیگیر همه جزئیات باشی.مخصوصا الان که نسل جدیدی داره شروع میشه.
سمت اینتل تا 2022 خبری نیست
نوآوری خاص و نود برتر رو نداره
۱۰ نانو اینتل اصلا بازدهی خوبی نداره ۱۴++++++ هم که دیگه جای اورکلاک بیشتر رو نداره
اینتل گفته اگر موفق نشه نود بهینه برای 2022 اماده کنه احتمال همکاری با tsmc هست
برای کارت گرافیک هاش هم همینطور
منبع لیک های کانال moores law is dead و coreteks

فکر میکنم پشتیبانی از ddr5 تو 2022 میاد و نه در سال اینده (مطمعن نیستم )

-----------------
واقعا امیدوارم بیگ ناوی چیزی که میگن باشه و توان مقابله با 3080 رو داشته باشه مور لا ایز دد تو لیک هاش اورده بود قیمت بیگ ناوی بین 550 تا 650 میتونه باشه

Amd گفته rdna2 مشکل نسل قبل در درایور ها رو نخواهد داشت
اگر amd یه کارت در حد 3080 با 16 گیگ gddr6 بده بیرون و قیمتش هم کمتر از 3080 باشه و از همه مهمتر مشکل درایور موقع لانچ نداشته باشه nvidia به یک ماه نکشیده 3080s رو میده بیرون :D
از اون ور amd دوباره میگه jebaited و قیمتشو باز 30-40 دلار دیگه کاهش میده
مثل نسل قبل :D

خلاصه این نسل بر خلاف نسل کابوس وار قبلی امیدوار کنندست
منتها طبق چیزهایی که خوندم رقابت اصلی از 2022 شروع میشه و 4k- های ستینگ میاد تو مید رنج ( میدرنج اونا البته :D )

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
۱۰ نانو اینتل اصلا بازدهی خوبی نداره ۱۴++++++ هم که دیگه جای اورکلاک بیشتر رو نداره

-----------------
واقعا امیدوارم بیگ ناوی چیزی که میگن باشه و توان مقابله با 3080 رو داشته باشه مور لا ایز دد تو لیک هاش اورده بود قیمت بیگ ناوی بین 550 تا 650 میتونه باشه

اگر amd یه کارت در حد 3080 با 16 گیگ gddr6 بده بیرون و قیمتش هم کمتر از 3080 باشه و از همه مهمتر مشکل درایور موقع لانچ نداشته باشه nvidia به یک ماه نکشیده 3080s رو میده بیرون :D

منتها طبق چیزهایی که خوندم رقابت اصلی از 2022 شروع میشه و 4k- های ستینگ میاد تو مید رنج ( میدرنج اونا البته :D )
شایعه های زیادی از DDR5 برای نسل جدید AMD هست. خود PCIe 4 و هاردهایی با سرعت خیلی زیاد خودش یه علت هستش.
اینتل هم معمولا برای ۴ تا فریم بیشتر مشتری خودش رو داره??

3080s که رسما تایید شدس. منتظر خروجی کنفرانس های AMD هست. برای همین‌ها میگم دو سه ماه صبر کاملا ارزشش رو داره.

• Like
Reactions: {ehsan} and Sarvior

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746

-----------------

شما بگو اندازه 3090 بده اصلا ! DLSS رو چیکار می کنه ؟!

• Like
Reactions: {ehsan} and Sarvior

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
شما بگو اندازه 3090 بده اصلا ! DLSS رو چیکار می کنه ؟!
اتفاقا اگر اشتباه نکنم همون لیکر بالا گفته یچیزی مثل Dlss در دست توسعه دارن :) حالا اینکه چقدر خوب باشه فعلا معلوم نیست

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من دوتا نکته بگم
اول از همه طبق شایعات نهایت خروجی کارت جدید ای ام دی 3070 هست اما با رم 16 گیگ پس برای 3080 طبق معمول گذشته رقیبی وجود نداره
ddr5 هم این نسل برای اینتل که قطعا نمیاد برای ای ام دی هم بعیده بیاد پس اگه قصد خرید cpu دارید منتظر نباشید همین core i5 نسل جدید اینتل هم تا پایان نسل کارتون راه می ندازه.
نکته بونس هم اینکه ای ام دی هنوز از لحاظ نرم افزاری خیلی ضعیف تر از رقیبشه و تازه باید دید دز زمینه ری یا dlss تا چه حد خوب عمل می کنه چرا که بازی های نسل بعد احتمالا اکثرشون از این 2 قابلیت استفاده می کنن.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
من دوتا نکته بگم
اول از همه طبق شایعات نهایت خروجی کارت جدید ای ام دی 3070 هست اما با رم 16 گیگ پس برای 3080 طبق معمول گذشته رقیبی وجود نداره
چند ماه پیش یه بنچمارک از یک کارت amd ناشناخته بیرون اومد که نسبتش دادن به big navi. دقت کنید توی "بنچمارک" (نه روی کاغذ) تا 30 درصد از 2080ti قویتر بود. بنمچمارکهای 3080 تو بازی ها هم میانگین بین 20 تا 30 از 2080ti قویتره. البته به جز rt

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
چند ماه پیش یه بنچمارک از یک کارت amd ناشناخته بیرون اومد که نسبتش دادن به big navi. دقت کنید توی "بنچمارک" (نه روی کاغذ) تا 30 درصد از 2080ti قویتر بود. بنمچمارکهای 3080 تو بازی ها هم میانگین بین 20 تا 30 از 2080ti قویتره. البته به جز rt

نمی دونم من فکر نمی کنم همچین چیزی باشه خیلی بعیده اما باشه که خوب به نفع ما هست چون من مطمئنم انویدیا از عمد داره تعداد کم 3080 تزریق می کنه بعدم الکی می گه مشکل ساپلای نیست مشکل تقاضای بالا هست کلا انویدیا نه تنها تکنولوژی خیلی بالا و خوبی داره هوش اقتصادی بالایی هم داره

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
نمی دونم من فکر نمی کنم همچین چیزی باشه خیلی بعیده اما باشه که خوب به نفع ما هست چون من مطمئنم انویدیا از عمد داره تعداد کم 3080 تزریق می کنه بعدم الکی می گه مشکل ساپلای نیست مشکل تقاضای بالا هست کلا انویدیا نه تنها تکنولوژی خیلی بالا و خوبی داره هوش اقتصادی بالایی هم داره
برای نسل 9 گرافیک 3070 هم کار راه اندازه با قیمت 500 دلار

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر