جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

حالا که همه داخل این تاپیک هستند و بحث قیمت کارت های دست دوم و نو وسط اومد میخواستم نظر دوستان را در مورد قیمت مناسب برای کارت های دست دوم زیر بدونم (در صورت تمیز بودن و....)

1080
1080TI
2060
2070
2080
2080TI

یک قیمت منصفانه بنویسید ... ممنون ! (با فرض دلار 24 هزار تومن ....خواهشا فقط قیمت بدید بدون حاشیه )

ویراش :
حرف بدی زدم ؟! کلا تاپیک تعطیل شد !:-s

قیمت نمیشه گفت ، ولی وقتنی 3070 قیمت خامش 500 دلاره پس 2080TI هم باید همون حدود قیمت بخوره ، البته VRAM بیشتری داره.

• Like
Reactions: {ehsan}
آقایون
من برا 2070 Super ایسوس خودم 16 تومن قیمت گزاشتم
نظری در موردش دارین ؟
نظرم اینه که شما همیشه قطعه خوب می خری، قیمت خوبی هم برای فروش می ذاری، این جهت تبلیغ(که البته نیازی هم نیستو فروشنده معتبرید) :D ولی یه چیزی که در مورد سری 30 با سابقه درخشان قیمت قطعات در ایران مشخصه، قیمتیه که هیچ ربطی به قیمت دلاری و اختلافش نداره، حالا از اونور هر کس می گیره خریدش توجیه داره، ولی اگه از ایران خرید می کنید و یک کارت قوی روی سیستمتون دارید، بنظرم دارید ریسک می کنید! معمولا قیمت خون باباشونو میزنن میبینید توجیه خرید نداره با قیمت دلاریش. چیزی که مشخصه، 3070 و 3080 کارتای ارزونی نیستن، 2070 و 2080 کارتای گرونی بودن :D

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE
حالا که همه داخل این تاپیک هستند و بحث قیمت کارت های دست دوم و نو وسط اومد میخواستم نظر دوستان را در مورد قیمت مناسب برای کارت های دست دوم زیر بدونم (در صورت تمیز بودن و....)

1080
1080TI
2060
2070
2080
2080TI

یک قیمت منصفانه بنویسید ... ممنون ! (با فرض دلار 24 هزار تومن ....خواهشا فقط قیمت بدید بدون حاشیه )

ویراش :
حرف بدی زدم ؟! کلا تاپیک تعطیل شد !:-s
عرفش اینه 30 درصد زیر قیمت نو.سری 20 که نوش هست. ولی سری 10 رو معمولا مشابهشو تو سری 20 پیدا کن و 30 درصد ازش کم کن بعد 10 درصد هم برا rt و اینا بزن تو سرش حداقل.
نمیشه قیمت داد چون از مدل رفرنس داریم تا مدلهای کاستوم که تفاوت قیمتی دارن.
نظری در موردش دارین ؟
خوبیش خوبه.
ولی تو لیون و اینا خبرش پیچیده و یکم بازار به کسادی میخوره.تو شیپور و بازار و اینا بفروشی راحتتره.
اونجا کمتر خخبر دارن. میتونی هم بزاری ایسام تو مزایده.اگه به رنجت رسید بده بره و گر نه کنسل کن فروشو (فقط درصد ایسام رو هم ،حساب کن)

این تو شایعات،بالاترین میزان بود.حتی 3070 از 3080 این شایعه قویتره،بیش از ده درصد.
اگه همینو برا 3060 در نظر بگیریم که 3070 هست با بهبود ده درصدی احتمالا تو رنج 14-15 تاست.قدرت خامش از 2080 ti بالاتره

آخرین ویرایش:
آقایون
نظری در موردش دارین ؟
اول صبر کن ببین دلال ها چه قیمتی مدنظرشون هست بعد بفروش. شاید دیدی همینم دیگه گیرت نیومد:D
======================
دوستان سیستم پیشنهادی انویدیا برای 3070 چیه؟:D

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE
لعنت به این وسوسه بعد 12 سال وسوسه شدم سیستم هم ببندم. اخرین بار کارت گرافیک geforce 8800 gtx رو بستم تو سیستمم. که زمان خودش غولی بود تنها کارت گرافیکی بود که کرایسیس یک رو میتونست با تنظیمات بالا اجرا کنه. الان این کارت rtx 3080 قشنگ چشمم رو گرفته . دوستان یک مشاوره بدن بخوام یک کیس خوب ببندم با این گرافیک چقدر حدودی در میاد. فقط خود کیس رو میخوام مانیتور و کیبورد و موس اینا نه.

لعنت به این وسوسه بعد 12 سال وسوسه شدم سیستم هم ببندم. اخرین بار کارت گرافیک geforce 8800 gtx رو بستم تو سیستمم. که زمان خودش غولی بود تنها کارت گرافیکی بود که کرایسیس یک رو میتونست با تنظیمات بالا اجرا کنه. الان این کارت rtx 3080 قشنگ چشمم رو گرفته . دوستان یک مشاوره بدن بخوام یک کیس خوب ببندم با این گرافیک چقدر حدودی در میاد. فقط خود کیس رو میخوام مانیتور و کیبورد و موس اینا نه.
مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

• Like
Reactions: reza11
آقایون
نظری در موردش دارین ؟
اگر روی 1080p پلی میدید که بنظرم اصلا احتیاجی به ارتقا نیست و تا آخر نسل جدید هم این کارت جوابه. با وجود شاهکاری بنام dlss و پشتیبانی بازیهای نسل بعد ازش، فقط کافیه روی رزولیشن 720p با ری‌تریسینگ بتونید ۶۰ ثابت بگیرید، dlss اونو براتون به 1080p میرسونه. برا رزولیشنهای بالاتر هم مثل 2k ، این کارت تا حداقل ۸۰درصد بازیهای نسل بعد براش جوابه.

بعد از رونمایی از سری امپر ، amd رفته تو کار دوچرخه زدن.
AMD Unveils New Bicycles: Custom Cruiser And Custom Mountain Bike; Each Priced At USD299
لیسا سو در این زمینه گفته که بازیهای کامپیوتری باعث چاقی و ضعیف شدن چشم و معضلات بسیاری میشود ولی دوچرخه سواری ورزشی بسیار سالم است برای همین موضوع ما تغییر کاربری دادیم (گفتگو رو از خودم در آوردم)
2020-09-05_22-18-03.jpg

من نمیدونم ولی فکر کنم از دوچرخه سازا رقیبی برا انویدیا در نیاد. اگه فردا amd کارت پدالی زد که باید پدال بزنین اور بشه یا
کارت دنده ای زد که مثلا برا کرایسی 4 باید بزنی دنده 1 و برا بازی ایندی بزنی دنده 24 تعجب نکنید.

آخرین ویرایش:
163848
163847

In terms of GPU density, the GA102 GPU is about twice as dense as the Turing TU102 GPU with 44.56 million transistors per square millimeters versus 24.67 million transistors per square millimeters on Turing and that's all on the Samsung 8nm process node
163850
163851

In terms of cooler noise and performance, the GeForce RTX 3080 operates at a peak temperature of 78C when hitting its peak TBP of 320W with a noise output of just 30dBA. For comparison, the Turing Founders Edition coolers peak out at 81C with a noise output of 32dBA when hitting their TBP of 240W (RTX 2080 SUPER)​

زیاد عجله نکنین برای فروش کارت های قبلی ... به نظر انویدیا مشکل تولید و عرضه به شدت محدود داره برای سری 3000 و این قضیه خود به خود قیمت کارتارا روزای اول عرضه زیاد میکنه:|
یه سوال مهم این که برای direct storage حتما pcie 4 برای ssd نیازه یا میشه از pcie 3 هم استفاده کرد؟(مادربرد های قبلی)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or