جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,372
نام
Majid
View attachment 239922

خدای جنگ در جنگ با monster hunter برنده شد و صدرو گرفت البته monster در دو پکیج عرضه شده. پس سه رتبه اولو انحصاریای کنسولی که pc ریلیز خوردن گرفتن.
عنوان پنجم به مانند دو سه هفته اخیر پیش فروش elden هست که احتمالا شاهد فروش خوبی ازش رو pc هستیم
dying light هم پیش فروشش وارد شده به لیست 10 تای هفته.
این Valve Index الان فول پک فیزیکیش هست که همیشه تو این لیسته؟
یعنی واقعا با قیمت 1100 یورویی اینقد فروش داره همیشه که جز تاپ هاس؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
این Valve Index الان فول پک فیزیکیش هست که همیشه تو این لیسته؟
یعنی واقعا با قیمت 1100 یورویی اینقد فروش داره همیشه که جز تاپ هاس؟
لیست فروش استیم بر پایه تعداد نیست هیچ موقع.
بر پایه درآمده.
و همچنین بازیهایی که در قالب پکیج های مختلف عرضه میشن. بصورت جدا جدا از هم درآمدشون محاسبه میشن. برا همینه که یه زمانی سه عنان از یه بازی تو لیست قرار میگیره.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
سلام درایور رو نصب کردم
اول اینکه کامل نصب نشد و ارور failed داد.geforce experience و گزینه اول یادم نیست چی بود نصب نشد ولی تو قسمت کنترل پنل ورژن درایور آپدیت شد
تو قسمت گلوبال این dsr اومده ولی برا خود بازی به صورت مجزا نیومده
الان این عکس من باید کدوم گزینه رو انتخاب کتم مانیتورم هم 1440
View attachment 239932
شما دقیقا یک یا دو گزینه اولی که جلوش DL داره را فعال کن و بعد از OK کردن Apply کن .
و دیگه چیزی را دست نزن ...
بعدش بازی را اجرا کن .
در تنظیمات داخل خود بازی اگر بری ... اینبار دوتا رزولشون جدید اضافه شده که بالاتر از Native مانیتورت هست . هر کدوم را خواستی انتخاب کن .

در ضمن داخل تنظیمات بازی حتما چک کن که resolution scaling حتما خاموش باشه ...

من ورژن بدون DLSS این بازی را چک کردم واقعا ارزش داره هر چند ممکنه ورژنههای بعدی DLDSR بهتر هم باشه.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________
همونطور که دوستان هم گفتند DLDSR برای کسی هست که "کارت گرافیک RTX ش" قدرت اجرای بازی مشخصی را بالاتر از "رزولوشن مانیتورش" داره .
مثلا کسی که 3070 RTX را در کنار مانیتور 1080P داره...
در صورتی که این کارت به راحتی میتونه بازی RDR2 را روی 1440P اجرا کنه .
پس DLDSR بهش یک شانس میده که بازی در حالت 1440 اجرا بشه(به صورت OffScreen) ولی با خروجی 1080 ای بهتر از 1080 معمولی
همون کاری که DSR قبلا انجام میداد اما اینبار دوتا منفعت داره:
1-کیفیت 2.25 DLDSR بهتر از حتی DSR 4X هستش ! (در واقع 2K>4K)
2- 2.25 DLDSR افت فریم خیلی کمتری هم داره حتی نسبت به DSR 2.25 (چون برای اینکار از تنسور کورهای بیکار استفاده میکنه البته در صورت عدم استفاده همزمان با DLSS)

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
dldsr که من برای 4k تست کردم یعنی تلویزیون 4k عملا خیلی افت فریم ایجاد می کنه می شه گفت یکجورایی بسته به بازیش فریم نسبت به 4k native نصف می شه برای 2.25 عملا گویا ادعاش اینکه در حد 8k می تونه موثر عمل کنه
برای من عملا هیچ شفافیتی اضافه نمی کنه حتی حس می کنم کمترم می شه اما برای بازی های که انتی خسته ای دارن گزینه ی مناسبیه بیشتر برای 1080p بعد 2k به نظرم کارایی داره چون 4k بازی ها اکثرا مشکل انتی دیگه ندارن

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
Biostar-Z790-B760-Intel-700-Series-Motherboards-For-13th-Gen-Raptor-Lake-CPUs.jpg

بایو استار از مادربردهای z790 با b760 رونمایی کرد
قراره پردازنده های جدید با چیپ های جدید در نیمه ی دوم سال 2022 عرضه بشن
در نسل جدید اینتل شاهد افزایش هسته های خسته(grace) خواهیم بود به طوری که به هر سری 4 هسته خسته اضافه می شه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دوستان الان قیمت کارتهای 3080 یا 3090 در خارج از کشور چقدره تقریبا؟ همچنان نایابه؟
3080 hhr که دیگه کلا نیست مگه توی ایران به قیمت فضایی اما lhr چرا هست زیادم هست
3090 هم هست
اما قیمت همچنان بالا هست کلا به این قیمت ها باید عادت کرد کمتر می شه اما نه خیلی

• Like
Reactions: {ehsan}

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین

AMD removes its blog post claiming ‘4GB VRAM is not enough for games​

:)) :)) :))
AMD removes its blog post claiming '4GB VRAM is not enough for games', right before introducing RX6500XT graphics - VideoCardz.com

خوب نتایج بررسیهای 6500 هم اومد

View attachment 240500
فقط مشکل اون نیست مشکل 4 لاین pci express هم هست. پریروز یه تست کرده بودن

2022-01-19_18-24-35.jpg

این موضوعو رو کارت 5500xt و مدل 4 گیگیش. رو 8 گیگ اوضاع بد نمیشه ولی وقتی 4 گیگ رم با 4 لاین میشه، تو بازی دوم تا 28 درصد افت فریم داره نسبت به مدل 8 لاینه.
رو تام رایدر اختلاف زیاد نیست و این به مصرف رم بازی بشدت وابسته است.

بخاطر این مشکلات از 5500xt هم ضعیفتر ظاهر شده.یا در مورد ریتریس حرف نزنیم ، بهتره.

2022-01-19_18-36-02.jpg

نتایج رو 1080 هست.

AMD Radeon RX 6500 XT PCI-Express Scaling

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
این خبر رو خوندم یادم رفت بذارم از بس که مسخره بود کارت های گرافیک توزیع هم شدن و لانچ هم شدن بعد گفتن نه پسش بدین 4 گیگ کمه باسه گیم

اون از انودیا که ضعیف ترین کارتش 12 گیگی می شه قوی اش 10 گیگی بعد باز قوی تر می ده 12 می شه بعد همون 10 گیگیه باز می شه 12 گیگ بعد این وسط 3070TI 16 گیگی ظاهر می شه الباقی هم 8 گیگی باقی می مونن 3080 12 گیگی هم که جلوی نقدش گرفته می شه هیچ جا هم موجود نیست دیگه گویا پشیمون شدن
بعد دقیقا زمانی این همه کارت با چیپ جدید ساخته می شه که مشکل کمبود بی داد می کنه

AMD هم 6900XT با اختلاف قیمت بیش از 300 دلاری می ده که تنها 10 درصد قوی تره که توی بازار مجبور می شن اختلاف قیمتی 100 دلاری خود فروشنده ها براش در نظر بگیرن چون توی ماین هم همون هش ریت می داد تا فروش بره

الانم که دست گل جدید دادن یعنی انگار قبل از این اصلا کارت تست نشده بوده یا واقعا نمی دونستن 4 گیگ برای سال 2022 خیلی کمه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر