جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395

MSI MAG Coreliquid AIO Coolers Are Ready For Intel’s Alder Lake LGA 1700 Desktop CPUs​

ظاهرا سری جدید اینتل به خاطر عدم موفقیت سری 11 خیلی زودتر از حالت انتظار قراره بیاد

ضمنا چون سایز cpu افزایش داشته سایز بلاک ها یا جای پیچ هم تغییر کرده یعنی برای سری جدید رم ddr5 با کولینگ جدید هم در کنار مادربرد جدید لازمه
انتظار اولیه همون Q4 اه 2021 بوده و من بعید بدونم زودتر از اون بیاد. بر طبق شایعات CPU ها نوامبر میان و اواخر اکتبر Embargo اشون برداشته می شه.
مجددا بر طبق شایعات فقط چیپ ست سری Z هست که از DDR5 پشتیبانی می کنه و بقیه DDR4 هستن. فاتحه PCIe 5 هم که خوندن.

سی پی یو بتا تستر هاست این :D رسما شما DDR5 و هسته های Hybrid اینتل رو تست می کنید تا مشکلاتش برطرف بشه :D

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
ویندوز ۳۶۵ معرفی شد....همون ویندوز بر بستر ابری.

سایت ورج:
Microsoft puts PCs in the cloud with Windows 365

و مشخصات سخت افزاری و سرعت اینترنت:View attachment 216963

محشره!!! عملا شخص جایی به لپ تاپ و کامپیوتر دسترسی نداشته باشه میتونه با گوشی به راحتی به ویندوز ابری خودش دسترسی داشته باشه!

بعد دانلود 10Gbps و آپلود 4Gbps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی من بر فرض اگر بخوام از اینترنت یه فایل حجیم رو بگیرم و به عنوان مثال داخل تلگرام آپلود کنم، دیگه نه دانلود و نه آپلودش رو مجبور نیستم روی سیستم خودم و با نت خودم انجام بدم! روی این ویندوز ابری میام تلگرام رو نصب میکنم، روی همون ویندوز میام مثلا یه گیم 50 گیگابایتی رو با سرعت 10Gbps دانلود میکنم، بعد باز هم روی همون ویندوز میام اون گیم رو با سرعت 4Gbps آپلود میکنم داخل تلگرام! (البته اگر سرورهای خود تلگرام محدودیت سرعت نداشته باشه!) این برای رفقای خودم که خارج از کشور هستن و نمیتونن piracy دانلود کنن وحشتناک پر کاربرده!
یا خود خدا !! :D

حالا تلگرام مثال بود، برای خیلی از کسب و کارها این ویندوز 365 معجزه است! هم این که دیگه شخص مجبور نیست از برادران ایرانی (با عرض پوزش) هاست بگیره که از یه طرف نگران امنیت و حفظ اطلاعات ـش باشه، و هم این که دیگه دردسر های Remote Desktop رو نداره و شخص روی هر دیوایسی که مرورگرش به روز باشه میتونه به ویندوز ابری خودش کانکت شه!

حتی الان به ذهنم رسید، بر فرض مثال شخص اگر بخواد یه فایل حجیم رو دانلود کنه فقط برای تست کردن و دیدن محتویاتش، میتونه این کار رو راحت با این ویندوز انجام بده! :D خدایا چی بود این... اصلا برام قابل حدس نبود که پروژه Office 365 قراره به یه همچین هیولایی ختم بشه!!

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
محشره!!! عملا شخص جایی به لپ تاپ و کامپیوتر دسترسی نداشته باشه میتونه با گوشی به راحتی به ویندوز ابری خودش دسترسی داشته باشه!

بعد دانلود 10Gbps و آپلود 4Gbps!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی من بر فرض اگر بخوام از اینترنت یه فایل حجیم رو بگیرم و به عنوان مثال داخل تلگرام آپلود کنم، دیگه نه دانلود و نه آپلودش رو مجبور نیستم روی سیستم خودم و با نت خودم انجام بدم! روی این ویندوز ابری میام تلگرام رو نصب میکنم، روی همون ویندوز میام مثلا یه گیم 50 گیگابایتی رو با سرعت 10Gbps دانلود میکنم، بعد باز هم روی همون ویندوز میام اون گیم رو با سرعت 4Gbps آپلود میکنم داخل تلگرام! (البته اگر سرورهای خود تلگرام محدودیت سرعت نداشته باشه!) این برای رفقای خودم که خارج از کشور هستن و نمیتونن piracy دانلود کنن وحشتناک پر کاربرده!

حالا تلگرام مثال بود، برای خیلی از کسب و کارها این ویندوز 365 معجزه است! هم این که دیگه شخص مجبور نیست از برادران ایرانی (با عرض پوزش) هاست بگیره که از یه طرف نگران امنیت و حفظ اطلاعات ـش باشه، و هم این که دیگه دردسر های Remote Desktop رو نداره و شخص روی هر دیوایسی که مرورگرش به روز باشه میتونه به ویندوز ابری خودش کانکت شه!

حتی الان به ذهنم رسید، بر فرض مثال شخص اگر بخواد یه فایل حجیم رو دانلود کنه فقط برای تست کردن و دیدن محتویاتش، میتونه این کار رو راحت با این ویندوز انجام بده! :D خدایا چی بود این... اصلا برام قابل حدس نبود که پروژه Office 365 قراره به یه همچین هیولایی ختم بشه!!
فرقش با vps که خیلی قیمتش کمتر هم هست در چی هست این ویندوز 365 ؟

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,102
نام
محمد علی

البته برای استفاده شخصی در دسترس نیست و فعلاً فقط پلن سازمانی داره
و خوب قیمت گذاریش یه جوریه که راهکارهای ارزون‌تری هم برای این مسایل وجود داره.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
کلا Concept اه Cloud PC یه موضوع شکست خوردست. همین مایکروسافت هم قبلا Windows Virtual Desktop و Azure Virtual Desktop رو داشت که جفتش موفق نبودن (البته در واقع Azure VD ادامه دهنده WVD هست).
به وضوح علاقه کاربر ها بیشتر به SaaS هست تا PCaaS و Cloud VDI.

این WIndows365 اگر قیمت خیلی پایینی داشت یا توی اشتراک Office365 قرار داده می شد باز یک شانسی داشت اما با این قیمت گزاریش کلا می ره تو دیوار مثل قبلی ها. با کمتر از پول یک سال اه پلن پایش همین الان می تونی یک لپ تاپ با همین مشخصات و چه بسا یکمی بهتر بگیری.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
کلا Concept اه Cloud PC یه موضوع شکست خوردست. همین مایکروسافت هم قبلا Windows Virtual Desktop و Azure Virtual Desktop رو داشت که جفتش موفق نبودن (البته در واقع Azure VD ادامه دهنده WVD هست).

این WIndows365 اگر قیمت خیلی پایینی داشت یا توی اشتراک Office365 قرار داده می شد باز یک شانسی داشت اما با این قیمت گزاریش کلا می ره تو دیوار مثل قبلی ها. با کمتر از پول یک سال اه پلن پایش همین الان می تونی یک لپ تاپ با همین مشخصات و چه بسا یکمی بهتر بگیری.
اینده کل صنعت همین کلاود هست...چه موافق باشمی چه مخالف.

قبلا زیر ساختهاش نبود ویا به کیفیت الان نبود...و اینکه خیلی از کشورها اینترنت خوبی نداشتن...الان مایکروسافت خودش سرور میسازه و اینکه الان فقط برای بیزنس هست و بعد کمکم برای مردم عادی میاد

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
فرقش با vps که خیلی قیمتش کمتر هم هست در چی هست این ویندوز 365 ؟

فرقش در اینه که دیتا ها و فعالیت شما پیش مایکروسافت محفوظه، و امکان به اشتراک گذاشتنشون با اشخاص یا مجموعه های ترد-پارتی کلا منتفیه.

آینده به طور محرز متعلق به cloud ـه و نه هیچ چیز دیگه. دلیل نمیشه که اگر یه حرکت 5 سال پیش انجام گرفته و موفق نبوده پس قطعا شکست خورده! نمونه هم خیلی داریم، نوکیا سال 2009 سیستم عامل meego رو معرفی کرد با گوشی N9 که به چند ماه نکشید کلا پرونده اش رو بستن، ولی همین آیفون های فعلی و گوشی هایی که عملکردشون بر پایه جسچر شده تماما مدیون نوکیا N9 ـی هستند که اصلا کسی اسمشو یادش نمیاد!
یا تکنولوژی های VR و AR که تا الان به اون شکل ازشون استقبال نشده، به معنای این نیست که شکست خوردن! و با قطعیت میگم صفر تا صد "آینده" صنعت گیم بر این پایه خواهد بود!

الان دیدم دوستمون @Adam هم مطلب مشابه رو بیان کردن. خلاصه که یکم باید بزرگتر نگاه کنی به موضوع دوست عزیز :D تمام دلایلی که آوردی نظیر قیمت گذاری و پول لپ تاپ و اینا، مربوط میشه به جامعه اطراف ما که ایران هست، نه دنیا ! اتفاقا با شروع کرونا تعداد کسب و کارهایی که اونور آب تماما بر پایه cloud شدن کم نبوده، صرفا جهت اطلاع :D

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
فرقش در اینه که دیتا ها و فعالیت شما پیش مایکروسافت محفوظه، و امکان به اشتراک گذاشتنشون با اشخاص یا مجموعه های ترد-پارتی کلا منتفیه.

آینده به طور محرز متعلق به cloud ـه و نه هیچ چیز دیگه. دلیل نمیشه که اگر یه حرکت 5 سال پیش انجام گرفته و موفق نبوده پس قطعا شکست خورده! نمونه هم خیلی داریم، نوکیا سال 2009 سیستم عامل meego رو معرفی کرد با گوشی N9 که به چند ماه نکشید کلا پرونده اش رو بستن، ولی همین آیفون های فعلی و گوشی هایی که عملکردشون بر پایه جسچر شده تماما مدیون نوکیا N9 ـی هستند که اصلا کسی اسمشو یادش نمیاد!
یا تکنولوژی های VR و AR که تا الان به اون شکل ازشون استقبال نشده، به معنای این نیست که شکست خوردن! و با قطعیت میگم صفر تا صد "آینده" صنعت گیم بر این پایه خواهد بود!

الان دیدم دوستمون @Adam هم مطلب مشابه رو بیان کردن. خلاصه که یکم باید بزرگتر نگاه کنی به موضوع دوست عزیز :D تمام دلایلی که آوری نظیر قیمت گذاری و پول لپ تاپ و اینا، مربوط میشه به جامعه اطراف ما که ایران هست، نه دنیا ! اتفاقا با شروع کرونا تعداد کسب و کارهایی که اونور آب تماما بر پایه cloud شدن کم نبوده، صرفا جهت اطلاع :D

من صرفا جهت اطلاع اتون عرض می کنم اسم موقعیت شغلی من Senior Cloud Engineer هست و در ایران هم زندگی نمی کنم :D

• Like
Reactions: jetalpha

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اینده کل صنعت همین کلاود هست...چه موافق باشمی چه مخالف.

قبلا زیر ساختهاش نبود ویا به کیفیت الان نبود...و اینکه خیلی از کشورها اینترنت خوبی نداشتن...الان مایکروسافت خودش سرور میسازه و اینکه الان فقط برای بیزنس هست و بعد کمکم برای مردم عادی میاد

کسی که مدیره و بیزینس داره ۲۰ دلار داره بده تین کلاینت ، زیرو کلاینت و ..... بگیره 😁
نیازی به windows 365 نداره

آخرین ویرایش:

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار

الان دیدم دوستمون @Adam هم مطلب مشابه رو بیان کردن. خلاصه که یکم باید بزرگتر نگاه کنی به موضوع دوست عزیز :D تمام دلایلی که آوری نظیر قیمت گذاری و پول لپ تاپ و اینا، مربوط میشه به جامعه اطراف ما که ایران هست، نه دنیا ! اتفاقا با شروع کرونا تعداد کسب و کارهایی که اونور آب تماما بر پایه cloud شدن کم نبوده، صرفا جهت اطلاع :D

یه عزیزی اسپانیا زندگی می‌کنه
چند ماه پیش باهام صحبت می‌کرد
می‌گفت انقدر تو ایران مردم تکنولوژی ، تکنولوژی ، تکنولوژی میکنن و با تکنولوژی روز جلو میرن
تو کشورا غربی اصلا اینطوری نیست

گفتم مگه میشه؟ این علم روز و تکنولوژی از عرب اومده اینجا که؟

گفت ما ایرانی ها کلا زیاده روی میکنیم
هم اینجا هم سفر هایی که به آمریکا و ... داشتم مردم صبح ها اکثرا روزنامه میخونن و مجله

کمتر کسی دستش گوشی میبینی مثل ایرانیا صبح تا شب کله اش تو گوشی باشه ، برا همینه فقط واتس آپ دارن
چون کمتر دنبال گروه و ..... هستن
و ‌‌‌‌‌......

،،،،،،

👈 نظر خودم اینه متاسفانه ما ایرانیا شورشو در میاریم
کجا دنیا انقدر از کلاد دفاع میکنن جز ایران و بازی سنتر؟

خود من مدتی ایران نبودم
سال ها قبل
یعنی انقدر گوشی پرچمدار تو ایران هست یک دهم اینا تو اروپا هم ندیدم ( چون ایرانی جماعت اهل فخر فروشی و چشم هم چشمی و .... هست )
این میزان اندازه ما دنبال تکنولوژی نیستن خود مردمی که سازنده تکنولوژی هستن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Persia Tech

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
کسی که مدیره و بیزینس داره ۲۰ دلار داره بده تین کلاینت ، زیرو کلاینت و ..... بگیره 😁
نیازی به windows 365 نداره
یعنی مایکروسافت به عقل خودش نرسیده که سرویس های دیگه هست ونیازی به سرویس اینا نیست؟؟؟

دوست عزیز این ویندوز رو تمام در اختیارت میذاره....امکاناتش خیلی بیشتره...احتمالا کیفیتش هم فرق داره....حالا تا ۲ اگوست صبر کنید که نقدوبررسی ها بیاد...بعد سرویس رو بکوبید

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,102
نام
محمد علی
View attachment 216663

امار فروش این هفته، استیم.

View attachment 216664View attachment 216665

حدود 3800 کنسول در حال ماین تو اوکراین.
امروز خبر تکمیلی اومد که مزرعه PS4 توی اوکراین برای ماین Fifa21 بوده:D
باهاش توی بخش Ultimate Team با Bot امتیاز جمع می‌کردن و بعد اکانت‌ها رو می‌فروختن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر