تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

milad73

کاربر سایت
Nov 14, 2008
38
اگه این سوال تکراریه ببخشید:blushing:
یه tv که به xbox360 وصل بشه و گرافیک xbox360 هم توش خوب باشه:laughing:
هر چه قیمت پایین تر بهتر!!!:p
pm بدید لطفا
خیلی مهمه

کسی نیست یه pm بده:p
از 600 تومان بیشتر نشه لطفا:-"
ممنون:biggrin1:

آخرین ویرایش:

3epehr

کاربر سایت
Apr 16, 2008
64
البته اینم کانتراستش 1:50000 نیست ...
منم تعجب کردم چون تا اونجایی که یادم بود a650 کانتراست 1:15000 داشت :cheesygri

زیر 2 ملیون من 2 تا انتخاب پیش پات میذارم :
37a550 تلوزیون فول اچدی سامسونگ هست که دوستمون توضیحات رو دادن
منم اظافه میکنم که کانتراستش 1:15000 هست
32w400 سونی در واقع به نظر من بهترین تلوزیون 32 اینچ حال حاظر تو بازار
ایرانه ! حرف نداره کیفیتشم رو دست نداره
این 2تا معایب و مزایی نسبت به هم دارن :
اولا اون سامسونگه به صرفه تره چون 37 اینچه ولی تغریبا هم قیمت w400 است
که 32 هست ... دوما اشانتیون داره (گمونم یه dvd player میده) و همچنین درگاه
ورودی usb داره که اون سونی نداره (البته این یکی زیاد مهم نیست اگه یه کنسول
یا dvd player داشته باشین نیازی به usb تلوزیون ندارین) و همچنین ظاهر شیک
تر نسبت به w400 داره
اما 32w400 .... کیفیت تصویرش از a550 بهتره کانتراستش بیش از 2برابرشه !
1:33000 !!البته این اعداد کاملا واقعی نیستن ولی در هر صورت کیفیت w400
بهتره خیلی هم بهتره ! از طرفی براویا انجین 2 این مدل واقعا عالیه همچنین
پردازش این مدل بهتره و با این که زمان پاسخ دهی تصویر نسبت به a500 ضعیف تره
بدلیل همین پردازش بالا تر تصاویر روان تر و بدون شبح ترند درضمن صدای این مدل
خیلی قوی تر و فراگیر تر کلا من سونی رو خیلی قبول دارم :love:
میل خودته :
ظاهر بهتر ابعاد بالا تر (ابعاد فیزیکی نه ابعاد تصویر !) وصرفه ی اقتصادی بیشتر همراه
با اشانتیون رو انتخاب کنید یا کیفیت بهتر ولی صرفه ی کمتر اقتصادی
من w400 رو پیشنهاد میکنم و بخاطر ابعاد بالاتر کیفیتشو از دست نمیدم !
البته مدل 32a650 رو هم میتونی انتخاب کنی که از a550 بهتره ولی خوب 32
اینچ هست و عمرا مثل w400 نمیشه مهم ترین مزیت a550 بزرگ تر بودنشه !
البته مدل های 40 اینچ هم میتونی انتخاب کنی ولی مدل های مذخرف و بدرد
نخورشون !

حرف شما تقریبا درسته ولی چند تا نکته هست که باید بگم:

[1] احتمالا مفهوم و فرق بین HD Ready یا همون 720p و Full HD یعنی 1080p را می دونین ولی من یه بار دیگه بگم ضرر نداره.
این 2 تا عدد یعنی 720 و 1080 به تعداد پیکسل ها یا خط هایی اشاره می کنه که به صورت عمودی تصویر را می سازن و هرچی که تعداد این خط ها و پیکسل ها بیشتر باشه کیفیت تصویر بالاتر میره. عکس زیر این مطلب را به واضح ترین نوع ممکن نشان میده:
800px-Common_Video_Resolutions_2.svg.png

حالا نکته ای که من می خوام بگم اینه که فقط نباید به تعداد پیکسل ها توجه کرد و در عین حال بازم نباید فقط به بزرگی و اینچ تلویزیون نگاه کرد و باید این 2 تا را در کنار هم در نظر بگیریم! برای یک کیفیت, مثلا 1080p , تعداد پیکسل ها ثابت و همون 1920x1080 هست. حالا باید توجه داشته باشین که بین کیفیت تصویر 32 اینچ و 37 اینچ (هر دو 1080p) در یک فاصله ی معین تفاوت هست, چونکه در 32 اینچ با این که تعداد پیکسل ها برابر با 37 اینچ هست ولی اندازه ی هر پیکسل کوچیکتره!

باز با توجه به نکات بالا , شما باید به فاصله ی خودت با تلویزیون هم توجه داشته باشی. چون حتی توی 37 تا 40 اینچ هم اگر فاصلت بیشتر از 1.5 تا 2 متر باشه دیگه تقریبا بین Full HD و HD Ready هیچ تفاوت محسوسی دیده نمی شه.

برای همین شما اگر می خوای زیر 37 اینچ بگیری اصلا نیازی نیست که Full HD باشه و HD Ready بهترین کیفیت را به شما می ده, مگه اینکه فاصلت با TV زیر 30 سانت باشه!!!:p

[2] نکته ی بعدی کنتراسته. کنتراست بر میگرده به کیفیت , تعداد رنگ ها و سطح های مختلف دو رنگ سیاه و سفید که تلویزیون می تونه ایجاد کنه. باز تو این قسمت باید توجه داشته باشی که این عددهایی که به به عنوان کنتراست میدن را خود کارخانه و در شرایط نوری خاص و در واقع به نوعی آزمایشگاهی بدست میاره. برای همین شما نمی تونی بگی که مثلا 1:30000 سونی از 1:15000 سامسونگ بهتره (یا برعکس) چون این عدد ها در محیط های مختلف و با استاندارد های مختلف اندازه گیری شدن!

البته من خودم اصلا به عددهای کنتراست اهمیت نمیدم. چرا؟:confused: چون شما پاشو برو جمهوری یا هر مغازه ای که 2 تا تلویزیون را روشن گذاشته کنار هم! اگر مقایسه کنی می بینی که تو اکثر موارد اصلا بین کیفیتشون هیچ تفاوتی نیست و در مواقعی که هست اولا با اینکه یکی کیفیت بهتری داره ولی بازم کیفیت ها خیلی نزدیکه و تفاوت زیادی وجود نداره و این در حالیه که اگر همه امکاناتشون هم یکی باشه 200-300 تومان اختلاف قیمت دارن!

من خودم قبل از این که این TV را بگیرم خیلی از سامسونگ بدم میومد و عمرا فکرش را هم نمی کردم که سامسونگ بگیرم. ولی بعد از این که کیفیت و قیمت مدل های توی بازار را مقایسه کردم دیدم که حداقل این مدلش هم کیفیت خوبی داره و هم قیمتش مناسبه!
ولی باز هم به نظر من توی بازار TV سونی حرف اول و آخر را می زنه.:cool: فقط قیمتش هم متناسب با کیفیتش (البته یکم بیشتر از کیفیتش:-") بیشتره!

CR

کاربر سایت
Jan 6, 2008
113
اگه میتونی بودجتو افزایش بدی مدلهای خیلی بهتری هست ... 40w400 و 40x350
2تا از بهترین تلوزیونای موجودن مخصوصا دومی البته قیمتشون طرفا 3 تومنه
یکم کمتر

w 400 سامسونگه؟
قیمتش چنده

مزیتاشون نسبت به (40سری6) سامسونگ چیه.

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
w 400 سامسونگه؟
قیمتش چنده

مزیتاشون نسبت به (40سری6) سامسونگ چیه.
نه خیر از سونی هست :-"
مزایاش ؟ تغریبا همه چیزش بهتره به جز ظاهر ...
کنتراست . کیفیت و تفکیک رنگ
ولی همون طور که گفتم گرون تره x350 طرفا 3 و خورده ای هست
w400 به نظرم انتخاب خیلی خوبیه :cool:

parham1

کاربر سایت
Oct 19, 2006
12
نام
parham
سلام

من یه مشکلی دارم نمیدونم از چیه؟لطفا یکی منو راهنمایی کنه...
من دوتا tv دارم یکی 1080i و اون یکی 1080p که من معمولا با 1080i بازی می کنم.ولی یه بار به 1080p وصل کردم بعد وقتی خواستم به 1080i وصل کنم هر کاری کردم اکس باکس hd نه شد و کیفیت معمولی شده و فقط رو 1080p میاره...!!!:confused::confused::confused:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
منم تعجب کردم چون تا اونجایی که یادم بود a650 کانتراست 1:15000 داشت
دسپرادو جان مدل 40 اینچیه A650 50.000 کنتراست داره و همین دلیله که اونو متمایز میکنه;)
سایت review-lcd-tv در پایان سال لیست 10 تا از بهترین lcd های دنیا رو به نظر خودش انتخاب کرد!
این از لیست:
samsung LN52A650 - All the bells and whistles in this 2008 model. What other feature can they add? How about RSS feed to access news and weather. Oh yeah picture quality is pretty awesome too.
2. Samsung LN52A750 - A little more expensive the Samsung A650. Preference will be given if you want the top of the line.
3. Samsung LN55A950 – If you want a 55 inch screen and you don’t want to pay a few grand more for a Sony, this Samsung model has the bells and whistles.
4. Sony KDL55-XBR8 – This LCD has the shiny black gloss bezel with 1080P and 120 mhz picture.
5. Sharp Aquos LC-52SE94U – A fantastic TV with good picture but the bezel is nothing to write home about.
6. LG 52LG60 – This LCD has the shiny black gloss bezel with 1080P and 120 mhz picture. Very budget minded LG set.
7. Sony KDL52-XBR6 – A good looking bezel that won’t break the bank like the XBR8. Styling is decent but not as eye popping as last year.
8. Samsung LN52A580 – Plenty of input for this lower level model of the Samsung family of 1080P TV’s.
9. Toshiba Regza 52 LX177 Cinema series LCD - Toshiba’s high end cinema series model 10 bit video processing.
10. Mitsubishi LT-52149 - Decent picture quality but not as good as the big three manufacturers.

همونطور که میبینید lcd مورد علاقه منو به عنوان بهترین lcd 2008 انتخاب کرد!
چیز جالبی که این LCD A650 داره اینه که به اینترنت هم وصل میشه (با یه کابل اترنت) و میتونید RSS هایی که انتخاب کردین رو ببینید!
فکرشو بکنید RSS های BC رو توش اضافه میکنید و پستای جدید رو خیلی راحت پای تلویزیون در حال نگاه کردن فیلم یا سریال مورد علاقتون ببینید

آخرین ویرایش:

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
input lag...

نظرتون راجع به input lag مونیتور LG D2794M چیه؟ اگه مشکل زیاد حاد هست نخریم... در حدود 30 میلی ثانیه و در مواقعی هم حتی به 45 میلی ثانیه می رسه!:confused: اگه مشکل اعصاب خردکن و تابلویی هست که واقعا محسوس احساس بشه از خیرش بگذریم!!! ولی اگه زیاد مهم نیست و به چشم نمیاد ردیفش کنیم... اساتید لطفا راهنمایی کنن، راستش کمی حساس هستم به این مسائل!:biggrin1:
راستی تو رنج قیمت همین 500 تومن اگه مونیتوری شایسته هست که FullHD و بالای 22 باشه ممنون می شم معرفی کنین... .

parham1

کاربر سایت
Oct 19, 2006
12
نام
parham
من یه مشکلی دارم نمیدونم از چیه؟لطفا یکی منو راهنمایی کنه...
من دوتا tv دارم یکی 1080i و اون یکی 1080p که من معمولا با 1080i بازی می کنم.ولی یه بار به 1080p وصل کردم بعد وقتی خواستم به 1080i وصل کنم هر کاری کردم اکس باکس hd نه شد و کیفیت معمولی شده و فقط رو 1080p میاره...!!!:confused::confused::confused:

کسی نیست منو راهنمایی کنه!!!ممنون می شم:biggrin1::biggrin1::biggrin1:

Iraj

کاربر سایت
Aug 5, 2006
1,218
نام
ایرج آیریان
نظرتون راجع به input lag مونیتور LG D2794M چیه؟ اگه مشکل زیاد حاد هست نخریم... در حدود 30 میلی ثانیه و در مواقعی هم حتی به 45 میلی ثانیه می رسه!:confused: اگه مشکل اعصاب خردکن و تابلویی هست که واقعا محسوس احساس بشه از خیرش بگذریم!!! ولی اگه زیاد مهم نیست و به چشم نمیاد ردیفش کنیم... اساتید لطفا راهنمایی کنن، راستش کمی حساس هستم به این مسائل!:biggrin1:
راستی تو رنج قیمت همین 500 تومن اگه مونیتوری شایسته هست که FullHD و بالای 22 باشه ممنون می شم معرفی کنین... .
منم ممنون میشم به این سوالات جواب بدید !

چون منم قصدخرید این مانیتور رو دارم .

و یه سوال دیگه هم داشتم !
اینکه وقتی از بالا یا پایین بهش نگاه کنیم صفحه تاریک نمیشه ؟
مثلا بعضی وقتا آدم دراز میکشه و یه فیلمی رو میبنه :d ؟؟؟!!!!!

آخرین ویرایش:

CR

کاربر سایت
Jan 6, 2008
113
سلام بچه ها من بین تلوزیون های سری 40 سامسونگ وسونی موندم کدومو بخرم.
(w400.40)(x350.40)(samsong40 sery 6).
اگه کسی قیمت بروز اینارو بده ممنون میشم.

1.حالا بنظر دوستان برای xbox 360 کدومش مناسبتره.

خواهشان با دلیل و منطق راهنمایی کنید.

Deja Vu

کاربر سایت
Apr 15, 2007
545
نام
سعید
سلام بچه ها من بین تلوزیون های سری 40 سامسونگ وسونی موندم کدومو بخرم.
(w400.40)(x350.40)(samsong40 sery 6).
اگه کسی قیمت بروز اینارو بده ممنون میشم.
دوست عزیز این TVها همه خوبنولی قیمتشون تو یه رنج نیستن
40A650=2.300
40W400=2.400
40X350=2.900-3000
مسلما اگه 3تومن پول دارید دیگه فکر کردن نداره. برو X بخر
سایت review-lcd-tv در پایان سال لیست 10 تا از بهترین lcd های دنیا رو به نظر خودش انتخاب کرد!
یکی از دلایلی که هیشه TVهای سامسونگ بهترین انتخاب میشه قیمتشون هست. خیلی جاها امتیاز TVهای سونی به خاطر قیمت بالا کم میشه
رتبه 3 و 4 رو ببین. اصلا اینا خجالت نکشیدن A950 و XBR8 یا همون X450 رو زیر A650 گذاشتن؟
کسی نیست یه pm بده
از 600 تومان بیشتر نشه لطفا
دو مدل از سامسونگ هست همین حدود 600 تومن. 26A330 یا 26A450
یکی از این دوتا. مطمئن نیستم که هردوشون تو بازار هست ولی یکیشون هست:D

Iraj

کاربر سایت
Aug 5, 2006
1,218
نام
ایرج آیریان
دوستان در مورد مانیتور LG M2794D فقط همین یه مورد واسم مبهم مونده ! (و تاثیر مستقیم روی خریدن یا نخریدنش داره واسم!)
اینکه :

وقتی از بالا یا پایین بهش نگاه کنیم صفحه تاریک نمیشه ؟ (نور صفحه تغییری نمیکنه ؟)

مشکلی که تو مدل 26 سامسونگ سری 450 فکر نکنم باشه !
ولی بنا به دلایلی میخوام این LG رو بگیرم !

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
دادا حالا بین
40W400=2.400
40A650=2.300
کدومو پیشنهاد میکنی.
با دلیل.

شک نکن w400 ... قبلا هم این مدل و x350 رو بهتون پیشنهاد کرده بودم
دلیل اول : این تلوزیون سونی است ! بله ! همین خودش یه دلیله ...اعتبار سونی ...
دلیل دوم : صدای بهتر
دلیل سوم و شاید مهم ترین دلیل : براویا انجین این مدل که خیلی از انجین سامسونگ سر تره
حتی اگه کانتراستش هم نصفش باشه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر