تلویزیون مناسب hd برای xbox 360

میگم یه نکته شما می گی :

یه تصویر یا یه قسمتیش به مدت طولانی رو صفحه باشه و تکون نخوره جاش میمونه. تو بازیها چون معمولاً یه سری از اطلاعات از جمله امتیاز؛ جون (health) و .... همیشه در یک جای فیکس رو صفحه هست ممکنه به این مشکل بر بخوری.

خوب مثلا ما خیلی میشه 4 یا 5 ساعت مثلا داریم شبکه 3 رو نگاه می کنیم تو این مدت آرم شبکه 3 همین جوری اون بالا هست و تکون نمی خوره ولی نشده جاش بمونه یا به تی وی آسیب برسونه یا خیلی چیز هایی دیگه مثل همین ارم شبکه ها و.... اگه این جوری باید باید جای اینا هم می موند .

چرا ما یه پاناسونیک 42 اینچ پلاسما داریم وقتی خاموشش میکنیم جای آرم شبکه پیداست مخصوصا وقتی چراغا خاموش باشه تابلوتره.;)

راستی آقا ما یه Projection Sony 43 داریم .

مدلش اینه : ER43M91 سری KP . اینو خیلی وقته که داریم .

فقط ورودی معمولی و Component داره .

از کجا میتونیم بفهمم تا چه Resolution ای رو ساپورت میکنه ؟

وقتی با Component ، کامپیوتر رو بهش وصل میکنم میشه تا 800*600 تنظیم کرد .

اما از کیفیت صفحه بی اطلاعم . کسی اطلاعاتی در این مورد داره ؟

راستی آقا ما یه Projection Sony 43 داریم .

مدلش اینه : ER43M91 سری KP . اینو خیلی وقته که داریم .

فقط ورودی معمولی و Component داره .

از کجا میتونیم بفهمم تا چه Resolution ای رو ساپورت میکنه ؟

وقتی با Component ، کامپیوتر رو بهش وصل میکنم میشه تا 800*600 تنظیم کرد .

اما از کیفیت صفحه بی اطلاعم . کسی اطلاعاتی در این مورد داره ؟

با چکی که رو اینترنت کردم، این تلویزیون قابلیت HD نداره پس با 360 فقط 480p رو میتونه پخش کنه.

اول از همه معذرت می خوام که این پست رو دیر میدم ، جون 2 روز خونه نبودم!

منظور من پلاسما 42 اینچ بود. 1080p یعنی 1920x1080 در صورتی که هیچ کدموم از پلاسماهای موجود تو این سایز بالاتر از 10240x1024 ندارن!! پس تصویر رو down-scale میکنن به همین رزلوشن.

شما گفتی :

البته حتماً میدونی که Plasma تو Resolution واقعی که داره 1024x728 یا حد اکثر 1024x1024 هست. پس حتی اگه 1080p رو ساپورت میکنه عملاً هیچ فرقی با 720p نداره چون Resolution تلویزیونت از این Resolution های خود 360 پائین تره.

شما اسمی از سایز نبردی ، در ضمن ممکنه شما ندیده باشی دلیل نمیشه که وجود نداشته باشه!
Samsung FP-T5084 یک تلویزیون پلاسما با ساپورت 1080p هستش که 50 اینچ سایز داره!

مطلب بعدی :
پروجکشن اگر DLP یا LCD-Projection باشن مشکل Burn-in ندارن ولی تکنولوژی های قدیمی تر این مشکل رو بخاطر نوع صفحشون دارن.

LCD-Projectionفناوری جدیده؟!؟!؟! اون وقت کی اومد که ما نفهمیدیم؟!؟!؟!؟!

DLP-Projection داریم ولی LCD-Projection نه! در ضمن الآن سامسونگ داره در Projection هاش از تکنولوژی DLP استفاده می کنه! هر چند اگر باز هم از این تکنولوژی استفاده نمی کردن ، باز هم Burn-in اتفاق نمی افتاد! فقط در CRT و Plasma این مشکل رو داریم!

خوب پس مشکلی نداره! اگر آرم شبکه 3 نمیمونه، پس حله!! حتماً تلویزیونت DLP هست که این مشکل رو نداره.

بالا جوابت رو دادم ولی باز هم تکرار می کنم! چه DLP بودن یه پروجکشن و چه نبودنش ربطی به Burn-in نداره!

چرا ما یه پاناسونیک 42 اینچ پلاسما داریم وقتی خاموشش میکنیم جای آرم شبکه پیداست مخصوصا وقتی چراغا خاموش باشه تابلوتره.

به کیفت پنل هم مربوطه که حالت Burn-in در چه صورتی رخ بده!

آخرین ویرایش:
DLP-Projection داریم ولی LCD-Projection نه!quote]
دوست عزیز الآن 2 ساله که Sony و Hitachi تلویزیونهای LCD-Projection دادن تو بازار و تو ایران هم موجود هست. وقتی نمیدونی بیخودی نظر نده!!
این تکنلوژی رغیب DLP هست!!
این هم لینک:

http://www.amazon.com/Sony-KDFE42A10-Rear-Projection-Television/dp/B000A2K3XW

http://www.marcelin.com/SONY LCD PROJECTION TV.htm

باز هم میخوای هست!!!:-"

با سلام​
به یه تلویزیون 32 اینچی به امید خدا شاید تونستم بگیرم!! خب اگه ممکنه یک تلویزیونv در این سایز و یا 42 اینچ بهم معرفی کنید. می خوام این مشکلاتی که شماها ددر بالا بهش اشار نمودید نداشته باشه! برای 360 میخوام مدلش رو دقیق لطف کنید معایب ومزایا رو هم اگه ممکنه بیان کنید. قیمت هم اگه ممکنه فراموش کنید.​
در ضمن جایی خوندم که اگه خواستید برید تلویزیون بخرید بعد فروشنده گفت این تلویزیون پلاسما حرف نداره از این نظر و اون نظر. .. مطلبه بیان می کرد که این حرف رو باید 5-6 سال پیش می زد نه حالا!!! آیا این حرف صحیح است یا نه؟!​
از راهنماییتون هم ممنون​

آخرین ویرایش:
با سلام​

به یه تلویزیون 32 اینچی به امید خدا شاید تونستم بگیرم!! خب اگه ممکنه یک تلویزیونv در این سایز و یا 42 اینچ بهم معرفی کنید. می خوام این مشکلاتی که شماها ددر بالا بهش اشار نمودید نداشته باشه! برای 360 میخوام مدلش رو دقیق لطف کنید معایب ومزایا رو هم اگه ممکنه بیان کنید. قیمت هم اگه ممکنه فراموش کنید.​

در ضمن جایی خوندم که اگه خواستید برید تلویزیون بخرید بعد فروشنده گفت این تلویزیون پلاسما حرف نداره از این نظر و اون نظر. .. مطلبه بیان می کرد که این حرف رو باید 5-6 سال پیش می زد نه حالا!!! آیا این حرف صحیح است یا نه؟!​

از راهنماییتون هم ممنون​

ببین کلاً به نظر من تا سایز 46 اینچ حتماً LCD بخر برای بازی نه پلاسما. اون هم به این دلیل که تا این سایز Resolution واقعی صفحه LCD بالاتر از پلاسما هست. حد اقل resolution که خواهی داشت 1366x768 هست که برای این سایز عالیه و برای Xbox هم در حالت 720p (یعنی 1280x720 ) میتونی کار کنی که میزونه!! تازه تو سایز 40 اینچ به بالا LCDهای جدید که resolution 1920x1080 واقعی دارن که همون 1080p هست که یه سری از بازیها دارن ساپورت میکنن. البته 1080p با 720p در سایز 40 اینچ به پائین هیچ فرقی ندارن چون با چشم فرقشون رو نمیتونی ببینی!:cool:

حالا از نظر مارک من Samsung و Sony پیشنهاد میدم.
Samsung آخرین مدلهاش R81 و M81 هستن که کیفییتشون عالیه و قیمتشون هم مناسبه نسبت به کیفیتشون.
Sony سری S داره که از همه ارزون تره ولی اصلاً خوب نیست:thumbdown . سریهای V و X خوبن فقط. X از همه بهتره ولی گرونتر هم هست!

من خودم Samsung پیشنهاد میدم چون از نظر قیمت + کیفیت خیلی خوبه.در ظمن سرعت صفحش هم از Sony پائین تره که برای بازی مهمه!

من الآن خودم 1 ساله که مدل قدیمیترش که M61 هست و با Xbox 360 خیلی خوب جواب میده و من خیلی راضیم.

Samsung آخرین مدلهاش R81 و M81 هستن که کیفییتشون عالیه و قیمتشون هم مناسبه نسبت به کیفیتشون.

من يه R81 دارم خيلي راضيم كلاً محصولات سامسونگ خيلي خوبه قيمتشم مناسبه 1190000 من به همه پيشنهاد ميكنم اين LCD رو بگيرن اينم مشخصاتش :
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]تلویزیون LCD در سایزهای 32, 37, 40 اینچ[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]سیستم دیجیتالی فوق پیشرفته تصویر (DNIE)[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]وضوح تصویر 1366X768[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]شدت روشنایی 550 cd/m2[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]کنتراست 8000:1[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]زمان پاسخگویی تصویر 8ms[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]زاویه دید 178 درجه[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]تصویر در تصویر در ورودی HDMI[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]حالت بازی[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]3 ورودی HDMI[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]خروجی صدا[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]ورودی کامپیوتر[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]حالت مکث تصویر[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] تنظیم صدای اتوماتیک[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]پایه گردان[/FONT]
  • [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]طراحی زیبا و صیغلی[/FONT]
LA-R81.jpg

LA-R81_2.jpg

2 تا چيز يادم رفت بگم :
يكي اينكه حالت game داره كه تصوير رو كمي تاريك ميكنه كه خيلي مؤثره توي كيفيت تصوير
دوم اينكه براي محيط هاي كوچيك كه فاصله كمي تا تلويزيون هست 32 اينچ كافيه و اصلاً سراغ 32 اينچ به بالا 37 و 42 نريد

2 تا چيز يادم رفت بگم :
يكي اينكه حالت game داره كه تصوير رو كمي تاريك ميكنه كه خيلي مؤثره توي كيفيت تصوير
دوم اينكه براي محيط هاي كوچيك كه فاصله كمي تا تلويزيون هست 32 اينچ كافيه و اصلاً سراغ 32 اينچ به بالا 37 و 42 نريد
من این تلویزیونه که گفتب 40 اینچش رو دارم ولی متاسفانه بعد از فروختن کنسولم خریدمش و حالا منتظرم این سری جدید کنسولا برسه از اونا بخرم
راستی فکر نکنم سامسونگ تو این مدل 42 داشته باشه چون من پرسیدم گفت اصلا نیست

من این تلویزیونه که گفتب 40 اینچش رو دارم ولی متاسفانه بعد از فروختن کنسولم خریدمش و حالا منتظرم این سری جدید کنسولا برسه از اونا بخرم
راستی فکر نکنم سامسونگ تو این مدل 42 داشته باشه چون من پرسیدم گفت اصلا نیست

سامسونگ سایز 40 اینچ داره نه 42!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or