تصاویر بازی گرشاسب: معبد اژدها

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
نقل قول از سایت اصلی گرشاسب:

"گرشاسپ و برادرش اوروخش پس از سفری طولانی به معبد اژدها می رسند و در آن جا با ماجراهای عجیبی روبه رو می شوند. داستان گرشاسپ، پهلوان اسطوره ای ایران، همچنان ادامه دارد و در بازی جدید استودیوی فن افزار شریف با نام گرشاسپ: معبد اژدها، گذشته ی این قهرمان اسطوره ای به تصویر کشیده می شود. این بازی به رخدادهای پیش از بازی اول می پردازد."

screenshot

artwork

new poster

ps vita

کاربر سایت
Aug 19, 2011
561
دمشون گرم ایشالا به کوری چشمه حسودا ،بازیسازامون با حمایت گیمرای ایرانی پیشرفت زیادی می کنند

برا بعضی ها که به راحتی بازی رو مسخره می کنند فقط می تونم بگم متاسفم الیته انتقاد خیلی فرق داره

بیاید حمایتشون کنیم به خدا ما چیزی از اونا کم نداریم.=;

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
كدوم يكي از اين بازي ها آخه گرافيكشون اندازه اين بازيه الان؟ اصلا بازي كردي گرشاسپ رو ؟

وقتی از گرافیک صحبت میشه فقط کیفیت تکسچرها که نیست, انیمیشن هم جز همین بخش میشه که گرشاسب تو این زمینه نسبت به بازیهای نام برده ضعیفتر عمل کرده ولی کیفیت تکسچرها قبول دارم بهتره. اون مرحله سیاوشگرد و همچنین جنگل واقعا زیباهستن (برای یه بازی ایرانی با توجه به امکانات موجود) ولی مثلا طراحی مرداب بسیار بد و خشک انجام شده. در کل گرافیک گرشاسب فراز و نشیب زیاد داره.

MILAD_720

کاربر سایت
Jan 23, 2011
115
نام
میلاد
كدوم يكي از اين بازي ها آخه گرافيكشون اندازه اين بازيه الان؟ اصلا بازي كردي گرشاسپ رو ؟
بله دوست عزیز بازی کردم،ولی از نظر انیمیشن حرکات کاراکتر ها در اندازه این 3 تا بازی نبود.از نظر روان بودن گیم پلی با این که یک کپی کامل از God of War بود،ولی به پای gow نمیرسید.شما که بازی کردی دیگه اینو نگو.شما هم فقط گرافیک رو نبین توی یک بازی کامپیوتری.

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
من نه این بازی رو انجام دادم نه سازندهاش رو میشناسم و نه سودی از این بازی نصیبم میشه.
فقط یه مسئله واسم جالبه.اونم اینه که کسایی که حتی درست بلد نیستن 2 خط برنامه نویسی بکنن میان از یه عده ایراد میگیرن.
جالبه که این کاری که این بازیسازها انجام دادن توی این کشور با این جو علیه بازیسازی مثل تبلیغ هنسی توی تلویزیون ملیه..
پس خواهشن وقتی از مشکلات یه کار هیچ اطلاعاتی ندارید اینقد وقت و کلماتو حروم نکنید...
دقت کرده باشید بنده سالی یه بار اینجا پست میدم پس نه مثل بعضی ها حوصله ی کل کل الکی دارم نه وقت زیادی فقط چون دیدم کار با ارزش یه عده الکی داره میره زیر سوال این حرفارو گفتم.
از همه ی دوستان عزیز خواهش میکنم جای اینکه کار دیگران رو ببرن زیر سوال یه تکونی به خودشون بدن بلکه به یه جایی برسن نه اینکه با پایین کشیدن بقیه بخوان درجا زدن خودشونو پوشش بدن.
یا حق.

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
بله دوست عزیز بازی کردم،ولی از نظر انیمیشن حرکات کاراکتر ها در اندازه این 3 تا بازی نبود.از نظر روان بودن گیم پلی با این که یک کپی کامل از God of War بود،ولی به پای gow نمیرسید.شما که بازی کردی دیگه اینو نگو.شما هم فقط گرافیک رو نبین توی یک بازی کامپیوتری.
GOW فقط خود Karatos هست كه انيميشن هاي نرم و رووني داره . بازم از نظر سايه و تكسچر و نور پردازي و ... عمرا به پاي گرشاسپ برسه.
البته به اين هم توجه بكن كه يه بازي انحصاري و سانتا مانيكا و سرمايه گذاري و ناشر سوني و ...

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
افرین پس از شاهکار هایی مثل پویا و خپل و نادر شاه و فتحعلی شاه و....یه بازی نسبتا خوب دراومد شما ها بازی رو تقلیدی و مزخرف و... خطاب کنید
افرین8-|
کمی ایران ( ایران فقط میگیری چی میگم ) را دوست داشته باشیم

این ناسیونالیسم مارو نابود کرده. کدوم بخش ایران رو دوست داشته باشم دقیقا؟ بگو تا دوست داشته باشم من. یعنی چون ایران رو دوست داریم، باید پراید رو به لامبورگینی ترجیح بدم؟

Motropolise

کاربر سایت
Nov 23, 2011
11
وقتی اسم سازندش فن افزار شریف , اسمی به این ضایعی داشته باشه , میخوایید GOW بزازه براتون , تنه قهرمانان قدیمی ایران یکی پس از دیگری تو گور خواهد لرزید...:((

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
فقط به این فکر میکنم که اگه منم جزو یکی از اعضای سازنده ی این بازی بودم ( افرادی که دو سه سال ِتمام ، انرژیشون رو گذاشتن پای کار ، افرادی که حمایت آنچنانی پشتشون نبوده ، افرادی که از جیب خودشون پول گذاشتن ،افرادی که حتی به فروش بازیشون به خاطر سابقه خوش ایرانی جماعت تو خرید بازی اورجینال مطمئن نبودن ، افرادی که مجبور میشن قیمت بازیشون رو به رقم 3000 تومن برسونن تا کار به کپی و این حرفا نکشه :)) !! با این حال چند سال از کار و زندگیشون میزنن و تمام وقتشون رو میذارن رو ساخت یه بازی ، بازی ایی که اونقدر ارزشمند هست که توسط سایت های معتبر نقد بشه . . . ! یکی از اون همون افراد (طراح آرت ورک های بازی ) استاد بنده بوده.) با خوندن چنین پست های گرانبها یا بهتر بگم منقلب کننده ایی موندم چطور از لطف و عنایت بی حد و اندازتون در حمایت از بازی گرشاسب تشکر کنم ، چطوری محبت دوستانی رو جبرا کنم که حتی حاضر به خرید بازی اورجینال نیستن و دم از کپی و ایده خلاقانه میزنن . . .

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
این فاز ِ اگه میتونی خودت بساز هم خیلی جالبه. من وظیفم به عنوان منتقد ساختن بازی نیست، وظیفم اینه که بگم این بازی خوب بود یا بد. کسی به راجر ایبرت نمیگه تو خودت اگه مردی فیلم بساز. هوم؟
الان تو متنی که تو دادی، من انتقاد نمیبینم.
تخریب میبینم، وظیفه منتقد این بیاد ایراد های بازی رو بگیره به بازیساز گوشزد کنه تا در نسخه های بعدی یا همون نسخه حلش کنه.
داری علنا تخریب میکنی بازی رو، اگر اینقدر ایده برات مهمه چرا وقتی BF3 ساخته شد نیمدی گیر بدی؟ وقتی DMC4 ساخته شد؟ وقتی Vaquesh اومد؟ وقتی QT اومد؟ وقتی HS اومد؟ چرا یهو تا رسید به این بازی دیگه خلاقیت حرف اول رو زد؟

چند نفر تو این سایت World of Goo رو اورجینال خریدن؟ بعله، همین الانش دارین مینالین برای بازی ای که واقعا تو سطح بازی های ایرانی یه جهش بوده از لحاظ فنی میگید برای چی پنج تومان پول بدم؟ شما ها واقعیت امر همینه اگر یه چیزی در سطح World Of Goo هم ساخته میشد میومدین میگفتین برای چی برای این بازی دو تومان پول بدم؟ حروم کردنه!
این یه واقعیته ...

واقعا اگر منتقدی میخوای نقد کنی، خب لطف بفرما یک نقدی چیزی از بازی بنویس :
بازی‌سنتر | بازی های ایرانی | PC | Action Adventure | گرشاسپ: گرز ثریت ...
اون موقع میشه نقد کردن ...

نه کسی بازی AAA نمیخواد ولی شما هم چشات رو بستی میثم جان. با تلقین اینکه خب این بازی ایرانی هست، یا دستمون بستس، یا اصلا گاد آو وار وطنی میخوام بازی کنم و اینا دلت نمیخواد این همه ایراد وحشتناک رو ببینی ( مثلا!! ) . اتفاقا کسایی که انتقاد میکنن از کلیت این بازی، دلشون واسه استعداد این تیم میسوزه. چونکه داره کاملا هدر میره سره یه چیزی که نمیشه. برفرض هم تونستن یه بازی حتی در سطح بازی الهام بخششون بسازن، وقتی قراره تقلیده محض باشه، چه فرقی میکنه؟ مشکل بازی تکنیک ساخت نیست. کلیتشه. این تیم میتونه یه بازی کاملا جدید و نوآورانه درست کنه و تا بیشتر مطرح بشه چون از نظر تکنیکی کارش بد نیست. خودشون تو مصاحبه ها میگفتن ما میخواستیم یه بازی مثل Prince of Persia ولی بعد از بازی کردن GOW عاشقش شدیم!
بزار اینجوری برات بگم، تفاوت بنیادی بین تخریب و نقد وجود داره. شما میای یک چیزی رو نقد میکنی در راستای بهتر شدن اون، میای یه چیزی رو تخریب میکنی در راستی از بین بردنش. وقتی شما میگی ترجیح میدم فلان شه و اصلا نسازن و... یعنی داری تخریب میکنی.
بعله اینها دارن یک بازی میسازن که صد درصد GoW هست ولی مگه EA با اون همه دبدبه و کبکبش نیمد بازی اقتباسی از کتاب دانته رو کپ GoW ساخت؟ چرا اونو نمیگید؟

اتفاقا این میتونه شروعش باشه، که کم کم از یک بازی تقلید کنند و برسن به حدی که اون بازی رو پشت سر بزارند ...
هیچ کشوری بی مشکل نیست، هیچ کشوری قرار نیست از روز اول بهترین هارو ارائه بده، ولی ما اصولا کشوری هستیم که هرکس میاد کاری بکنه میایم تخریبش میکنیم. انتقاد با تخریب فرق داره.

اینها با گرشاسپ بد نساختن، در سطح بازی های ایرانی قراره بررسی بشه، نه بری گاد آف وار بیاری که برای ساخت بازیش روی PSP سه یا چهار برابر خرج بیشتر میشه.

اگر قرار به این باشه که ما سازنده رو تحت نظر قرار بدیم، باید هر آشغالی رو بازی کنیم.
هزارتا بازی ایرانی خوب بیرون هست با Unity3D ساخته شده. تیمش ازینهم کوچیکتره.
گفتم، فرق بین نقد و تخریب هست، ایراد بنی اسرائیلی گرفتن خیلی فرق میکنه.
من ندیدم تاحالا بازی ای در سطح گرشاسپ از لحاظ گرافیک، گیم پلی و داستان و صداگذاری و... تو ایران تولید شده باشه.

شاید من ندیدم، بیار نشون بده ببینیم.

جالبه که بازی های خارجی که این بازیها در برابرش ماست هم نیست توی مغازه ها کیلویی بهت میدن شاد میشی حالا اینا بازی میسازن صد تا قفل میزارن روش و با اس ام اس فعالش کن و سه بار بیشتر نصب نمیشه و فیمتش سر به فلک میکشه هیچی بعد میان تو مجلات مینویسن این هم سیستم پیشنهادی بازی گرشاسپ : گرافیک 1 رم 2 سی پی یو کور آی 5 آخه بازی که با گرافیک 32 میشه رو فول اچ بازیش کرد!!!!!گرافیک 2 رو به کجاش بزنه آخه!!!!
میبینی ؟ مشکل همیجاست،باید بازی ها با قیمت های جهانی عرضه بشه براتون. بعد گرشاسپ رو بهترین بازی میدونید ...
قیمت پنج تومان هم شد سر به فلک؟ :|.
شما داری بازی دزدی میخری عزیزم!! اینو که میدونی؟ وگرنه همون بازی هم قیمت 60 دلاره یعنی نزدیک 10 برابر و خورده ای بیشتر به اون میگن سر به فلک.

درضمن من پ ام مشکل داره، گاهی نمیگیره مجبورم ب بنویسم! یکی بیاد عنوان تابیک رو درست کنه :

گرشاسپ درسته نه گرشاسب.

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
میثم بحث اصلا سر قیمت نیست . خیلیها هستن که تو همین سایت بازیهای روز دنیا رو اورجینال میخرن .
کسی منکر زحمت و تلاش زیاد گروه سازنده نمیشه . اما مشکل اینه که از اول قدم رو اشتباه برداشتن . یعنی تلاششون رو صَرف کاری کردن که بیهوده بوده .
مثل این میمونه سایپا یهو بخواد ماشینی بسازه با قابلیتهای لامبورگینی . که بتونه باهاش رقابت کنه !
خب از اول معلومه قدم اشتباهی برداشتن . رسیدن به اون سطح کار یک روز دو روز نیست .
قضیه گرشاسپ هم همینه ، من با تقلید مشکلی ندارم خیلی از بازیهای از المانهای موفق همدیگه الهام میگیرن و تقلید میکنن . ولی درست این کار رو میکنن .
یک بازی با این همه مشکل ارزش آنچنانی-ای نداره حالا چه با 100 تومن بوجه ساخته شده باشه چه 1 میلیارد !
همین بودجه-ای که میگن کم بوده و این حرفها . اگه برای یک بازیه کوچیک-تر و ساده-تر و در عین حال جذاب-تر ( و بدور از این بلندپروازی الکی زیاد سازنده ) خرج میشد مطمئن باش خیلی بیشتراز این بازی طرفدار پیدا میکرد .
در هر حال تلاششون برای کاری که میخواستن انجام بدن ( و از همون اول هم شکست خورده بودن ) و زحمتی که کشیدن قابل تقدیره ولی بازی-ای که تولید شده بجز بعد فنی و گرافیکی ( اون هم نه در سطح جهانی بخاطر پیشرفت گرافیکی تو زمینه بازیسازی در ایران ) بازی هیچ چیز قابل تعریفی نداره .

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
میثم بحث اصلا سر قیمت نیست . خیلیها هستن که تو همین سایت بازیهای روز دنیا رو اورجینال میخرن .
کسی منکر زحمت و تلاش زیاد گروه سازنده نمیشه . اما مشکل اینه که از اول قدم رو اشتباه برداشتن . یعنی تلاششون رو صَرف کاری کردن که بیهوده بوده .
مثل این میمونه سایپا یهو بخواد ماشینی بسازه با قابلیتهای لامبورگینی . که بتونه باهاش رقابت کنه !
خب از اول معلومه قدم اشتباهی برداشتن . رسیدن به اون سطح کار یک روز دو روز نیست .
قضیه گرشاسپ هم همینه ، من با تقلید مشکلی ندارم خیلی از بازیهای از المانهای موفق همدیگه الهام میگیرن و تقلید میکنن . ولی درست این کار رو میکنن .
یک بازی با این همه مشکل ارزش آنچنانی-ای نداره حالا چه با 100 تومن بوجه ساخته شده باشه چه 1 میلیارد !
همین بودجه-ای که میگن کم بوده و این حرفها . اگه برای یک بازیه کوچیک-تر و ساده-تر و در عین حال جذاب-تر ( و بدور از این بلندپروازی الکی زیاد سازنده ) خرج میشد مطمئن باش خیلی بیشتراز این بازی طرفدار پیدا میکرد .
در هر حال تلاششون برای کاری که میخواستن انجام بدن ( و از همون اول هم شکست خورده بودن ) و زحمتی که کشیدن قابل تقدیره ولی بازی-ای که تولید شده بجز بعد فنی و گرافیکی ( اون هم نه در سطح جهانی بخاطر پیشرفت گرافیکی تو زمینه بازیسازی در ایران ) بازی هیچ چیز قابل تعریفی نداره .

ببین ما الان قرار نیست، یک بازی بسازیم که بیاد دنیای گیم رو تکون بده. اتفاقا اگر چند صفحه قبل رو بخونی دقیقا مشکل آقایان همین پول هست.
یکی میاد میگه پولی که بابت بازی میدم رو بهتره برم اورجینالش رو بگیرم که این کجا و آن کجا.
یا یکی دیگه میاد میگه بازی های خارجی فله ای ریختن حالا این بازی که قیمتش سر به فلک زده. که به قول یکی از بچه ها بازی به 3 تومان هم رسیده، که جدیدا 3 هزار تومان یعنی 2 دلار تو این مملکت شده سر به فلک ...

بعدم، اینها از اول نگفتن قراره یک بازی متفاوت از جهان، با خلاقیت های بالا و... ببینید خود سازنده هاش گفتن منبع الهام ما God Of War بوده و تمام، حالا اومدن یک بازی ساختن که در نوع خود با تقلید در حالی که م نمیگم الگو برداری، چون کسی که میاد HF رو الگوبرداری از COD میدونه یا HS رو الگو برداری از GOW میدونه حق نداره اینجا بیاد بگه تقلید، که البته داره میگه متاسفانه ( تو رو نمیگم یکی دیگه رو میگم :D ).

اینا یک بازی ساختن که از لحاظ کیفیت فنی، گرافیک و گیم پلی توی بازی های این روزگار ایران خیلی سطح بالاتری داشت. این مسئله هم حالا با تقلید از GOW یا بدونش هیچ فرقی نمیکنه. مگه میرمهنا یک تقلید از COD نیست؟ ولی آیا کیفیتش هم خوبه؟ نیست.

من اصلا نمیپذیرم که بازی موفق نبوده، بازی ای که میاد میره سایت های خارجی نقد میشه نمره های نسبتا خوبی میگیره نمره هایی مثل 5 یا 6 برای همچین بازی ای عالی هست، بازی با بودجه بسیار پائین ساخته شده، داره با بازی های بین المللی رقابت میکنه. چقدر فرق بین این نمره ها با نمره های بازی هایی هست که میلیاردی تر براشون خرج شده ولی نمرشون از 7 تجاوز نمیکنه؟
پس مطمئنا داره جایگاه مارو بهتر میکنه.
خودم نه از سبک گرشاسپ خوشم اومد، نه از گیم پلیش و نه از نوع روایت و حتی طراحی شخصیت اصلی هم به نظرم سر تا پا مسخره بود، ولی این رو هم نمیپذیرم که گرشاسپ یک اشتباه تو صنعت گیم این مملکت بوده.

اینجا یک زمانی یک دوستی یک بازی ساخت به اسم کشتی خاموش، که با توجه به موتور استفاده شده و اینکه صرفا یک نفر روی بازی کار میکرده رو هم کوبیدن، در حالی که در بسیاری از سایت ها و به خصوص سایت اصلی اون موتوری که بازی باهاش ساخته شده از ایشون تقدیر شد، ولی اعضای اینجا که مثلا عالم رو گشتن و افرادی چون کوجیما و یامائوچی و... زیر نظر اینها بازیهاشون رو ساختن هرچی دلشون خواست به این بنده خدا گفتن.

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
من نه این بازی رو انجام دادم نه سازندهاش رو میشناسم و نه سودی از این بازی نصیبم میشه.
فقط یه مسئله واسم جالبه.اونم اینه که کسایی که حتی درست بلد نیستن 2 خط برنامه نویسی بکنن میان از یه عده ایراد میگیرن.
جالبه که این کاری که این بازیسازها انجام دادن توی این کشور با این جو علیه بازیسازی مثل تبلیغ هنسی توی تلویزیون ملیه..
پس خواهشن وقتی از مشکلات یه کار هیچ اطلاعاتی ندارید اینقد وقت و کلماتو حروم نکنید...
دقت کرده باشید بنده سالی یه بار اینجا پست میدم پس نه مثل بعضی ها حوصله ی کل کل الکی دارم نه وقت زیادی فقط چون دیدم کار با ارزش یه عده الکی داره میره زیر سوال این حرفارو گفتم.
از همه ی دوستان عزیز خواهش میکنم جای اینکه کار دیگران رو ببرن زیر سوال یه تکونی به خودشون بدن بلکه به یه جایی برسن نه اینکه با پایین کشیدن بقیه بخوان درجا زدن خودشونو پوشش بدن.
یا حق.

:))

یونیتی اصلا میدونی چه جوریه؟ GameMaker هست به صورت سه بعدی، چون هدفش هنرمندهان نه حرفه ایها. میتونی با C اسکریپت نویسی کنی باهش نه برنامه نویسی. JS و #C هم که کارشون اسکریپته. فی الواقع در انجینها همیشه اسکریپت نویسی میکنن. شما چیزی حالیتون نیست که میگید برنامه نویسی.
کارشون bloat کردن یونیتی هست و بس. و البته دوشیدن بنیاد.

آخرین ویرایش:

شاهزاده دَستان

کاربر سایت
Sep 18, 2011
538
کسی زده تو سرشون در این سطح بازی بسازن؟

تقلید و کپی برداری در هیچ سطحی خوب نیست.

هر چی باشه از عناوین دیگه ی ایرانی تا الآن خیلی بهتره )x
بعدشم Ubisoft و Microsoft هم با اون عظمتشون ی روزایی بازیای از این عذاب آورتر درست میکردن که الآن بازیاشون پر فروش ترین بازیای سال میشه )x
با وجود کسایی مثل شما که بازی رو یا نمیخرن یا همش توی سر سازنده هاش میزنن ما تا 500 سال آینده هم هیچی نمیشیم ! مگر اینکه امام زمان بیاد ی کمک نقدی به یکی از این شرکت های ایرانی بکنه یکم راه بیافته )x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر