تجربه ای از دیدن HDTV ـهای سه بعدی

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
منظور من هم با عینک بود دیگه ! :D
بعدش تصویر تاخیر نداره ؟ دوستان در بالا گفتند که 3D LCD ها تاخیر دارند .

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
دوستان بنده یه led 3d سامسونگ خریدم واقعآ راضی هستم کنتراست بسیار عالی داره تبدیل 2d به 3d هم روی bluray avatar و 2012 تست کردم واقعآ عالی بود و واقعآ باور نکردنی بود!! صدای سری جدید سامسونگ واقعآ عالی شده اما در مورد سونی الکی واسه سونی صبر نکنید که سونی مثل همیشه تبلیغ می کنه بعد آخرش گند می زنه چون این سونی اون سونی قدیم نیست که بهترین باشه!! در هر صورت بازم سلیقه ای هست اگه می خواهید صبر کنید چند سال صبر کنید که 3d های بدون عینک بیاد چون صبر کردن الان واسه 3d بهتر بی خودی هستش!!

حالا چقدر خریدی؟؟

قیمت بقیه مدل ها چقدر بودند؟؟؟(مخصوصا مدل هایی که 2D رو به 3D تبدیل می کنند).

ممنون.

آخرین ویرایش:

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
این افکت دوتایی که باعث به وجود اومدن یک تصویر شبه مانند در تصاویر سه بعدی در LCD ـپنلها (همینطور اونهایی که بک لایت LED دارن و بهشون LED TV میگن) میشه اصطلاحا بهش Crosstalk هم میگن فعلا در همه LCD پنلها دیده میشه و فرق زیادی بین برند و مدلهای موجود در این رابطه وجود نداره عکس زیر مقایسه اثر Crosstalk بین پلاسمای پاناسونیک با یک LED هست.

crosstalk.jpg

همونطور که تو عکس دیده میشه این اثر در پلاسمای پاناسونیکم به شکل خیلی ضعیفی دیده میشه ولی در LCD/LED پنلها وضوح بیشتری داره یکی (یا شاید مهمترین) از دلایل اصلیش به خاطر رسپانس LCD پنلهاس که رسپانس تایمی در حد میلی ثانیه دارن ولی رسپانس تایم پلاسماها در حد نانو ثانیه هست.
--------------------------------------
گذشته از این موارد مهمترین مشکلی که من تو LED پنلها دیدم علاوه بر دوتایی بودن تصویر به شکل واضح مسئله تیره شدن تصویر با خم کردن سر و در نتیجه عینک هست که من فکر میکنم شاید مشکل بیشتری از این اثر دوتایی ایجاد کنه.

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
چند سوال :
1 - مود سه بعدی قاعدتا باید قابلیت غیر فعال شدن هم داشته باشه . درسته ؟
2 - الآن تو تهران این مدل ها رو میشه پشت ویترین ها دید ؟
3 - میشه تست کرد ؟
4 - برای تست چی میزارن معمولا ؟

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
سلام والا من که هیچ گونه 2 تایی شدن با عینک ندیدم در مورد سیاه شدن تصویر هم اگه سرتو کلا به یه سمتی خم کنی آره تاریک می شه اما نه عقب فقط راست یا چپ که اونم هیچ آدم عاقلی همچین کاری نمی کنه ققط در صورتی که اینجوری می شه بخواهی بخوابی روی کاناپه و از پهلو نگاه کنی که اونم عینک اینقدر بزرگه که همچین کاری نمی کنه و ترجیح می دی دراز بکشی جلوی tv نگاه کنی در مورد قیمت هم من از بانه خریدم!! نه تهران!! حدود 1 هفته پیش!!

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
خوب همه جلوی تلویزیون دراز میکشن. این یه ایراد بزرگه!!!!!!!
میتونم بدونم چند خریدین؟
چند اینچ هستش؟؟
الان LG تو میلاد نور تلویزیون 3 بعدی گزاشه حتما برید ببینید ولی فعلا اون مدل رو عرضه نکردن

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
خوب همه جلوی تلویزیون دراز میکشن. این یه ایراد بزرگه!!!!!!!
میتونم بدونم چند خریدین؟
چند اینچ هستش؟؟
الان LG تو میلاد نور تلویزیون 3 بعدی گزاشه حتما برید ببینید ولی فعلا اون مدل رو عرضه نکردن

یعنی شما همیشه مثل مجسمه جلوی tv خونتون میشینی؟

واقعآ آخرش هستین ها :d می گم واسه دیدن فیلم های سه بعدی وقتی عینک به چشماتون هستش نباید سرتو به یه طرف خم کنی و به تلویزیون نگاه کنی چه ربطی داره که بخوام همیشه جلوی tv ثابت یا مثل مجسمه بشینم به خدا یه حرفایی می زنید آدم نمی دونه چی بهتون بگه !!! بعدم فیلم 3d هیچ کسی نمی گیره بخوابه نگاه کنه چون عینکشون اینقدر بزرگه که نمی شه به پهلو خوابید و با عینک به تلویزیون نگاه کرد اما می تونین جلوی تلویزیون دراز بکشید و نگاه کنید :d واسه دیدن حالت دو بعدی 2d بدون عینک که هر جور بشینی به پهلو روی بخوابی دراز بکشی جلوی tv و ... همه یک جور هستش و می شه بدون هیچ تغییری دید!!! بازم می گم حالت سیاه شدن در صورتی هستش که وقتی با عینک به تصویر های سه بعدی 3d نگاه می کنی اگر سرتو به چپ یا راست خم کنی سیاه می شه در غیر اینصورت اگر از چپ یا راست تلویزیون بهش نگاه کنی یا زاویه بدی هیچ فرقی نمی کنه و همون تصویر شفاف و سه بعدی 3d رو می بینی!!!

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
توصیه من به همه کسایی که میخوان hdtv سایز بالای خوب برای بازی بخرن پلاسمای پاناسونیکه که تاخیر خیلی کمی داره و رنگای فوق العاده شفاف و طبیعی و سرزنده داره.
این چندتا نمونه عکس از پلاسمای پاناسونیک موقع بازی یه چیز خیلی عجیب اینه که وقتی با پلاسما بازی میکنی بازی چند برابر طبیعی تر میشه!!

90c85b0d374745b0916f.jpg

a187c69e1e0a4cf39b64.jpg

امیر xbox

کاربر سایت
May 21, 2009
274
این پلاسمای g20 پاناسونیک ایران اومده قیمتش چنده کسی اطلاعی داره لطف کنه یک توضیح بده
به جای g20 مدل v20 وارد میشه که خصوصیات تصویرش مثل g20 ولی از کابینت v20 استفاده شده است
زمان ورودش هم فکر کنم حدود یک ماه دیگه باشه
در مورد قیمتش هم دقیق معلوم نیست ولی 42 اینچش باید بین1.500 تا 1.700 باشه

qwerty23

کاربر سایت
Nov 21, 2009
280
به جای g20 مدل v20 وارد میشه که خصوصیات تصویرش مثل g20 ولی از کابینت v20 استفاده شده است
زمان ورودش هم فکر کنم حدود یک ماه دیگه باشه
در مورد قیمتش هم دقیق معلوم نیست ولی 42 اینچش باید بین1.500 تا 1.700 باشه

سری v و vt مشخصاتش شدیدا مثل همه. فقط قابلیت 3بعدی نداره.اگه قیمتش این باشه که خیلی باحاله. قیمت vt حدودا چنده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر