تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
دوستان سیستم کمتر از چند روز دیگه میرسه اما درایو نوری (dvd) نداره ویندوز رو از چه طریقی نصب کنم ؟؟
بهترین نسخه ویندوز برای گیمینگ چیه ؟؟؟ ویندوزی که بهترین عملکرد رو فقط برای گیم داشته باشه چون کار دیگه ای باهاش انجام نمیدم

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
دوستان سیستم کمتر از چند روز دیگه میرسه اما درایو نوری (dvd) نداره ویندوز رو از چه طریقی نصب کنم ؟؟
بهترین نسخه ویندوز برای گیمینگ چیه ؟؟؟ ویندوزی که بهترین عملکرد رو فقط برای گیم داشته باشه چون کار دیگه ای باهاش انجام نمیدم
رو یه سیستم دیگه ایمیج ویندوز رو دانلود کن با Rufus یه فلش رو Bootable کن نصب کن

اگه به سیستم دیگه دسترسی نداری فکر کنم با OTG رو گوشی هم بشه فلش Bootable ساخت ولی انجام ندادم

همون 11 بریز من از روز ریلیز تاحالا داشتم و هیچ کرشی نکرده، کاملا Stable ـه از اون نظر خیالت راحت

از نظر پرفرمنس 10 و 11 ذره‌ای فرق ندارن، تو بدترین حالت زیر 5 فریم که اونم تو محدوده خطای تست ـه

هیچی 7 نمیشه ولی خوب DX12 ساپورت نمیکنه و شدیدا قدیمی شده همه چیش :D

ویرایش: اگه منظورت از نسخه ویندوز Home و Pro ایناست، Pro بریز.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
رو یه سیستم دیگه ایمیج ویندوز رو دانلود کن با Rufus یه فلش رو Bootable کن نصب کن

اگه به سیستم دیگه دسترسی نداری فکر کنم با OTG رو گوشی هم بشه فلش Bootable ساخت ولی انجام ندادم

همون 11 بریز من از روز ریلیز تاحالا داشتم و هیچ کرشی نکرده، کاملا Stable ـه از اون نظر خیالت راحت

از نظر پرفرمنس 10 و 11 ذره‌ای فرق ندارن، تو بدترین حالت زیر 5 فریم که اونم تو محدوده خطای تست ـه

هیچی 7 نمیشه ولی خوب DX12 ساپورت نمیکنه و شدیدا قدیمی شده همه چیش :D

ویرایش: اگه منظورت از نسخه ویندوز Home و Pro ایناست، Pro بریز.
ممنون بابت راهنمایی
چرا به سیستم دیگه دسترسی دارم
این روشی که گفتی رو فلش بوت کنم تفاوتی با نصب از روی dvd داره ؟؟
منظورم از 10 یا 11 و نسخه ای که مناسب فقط گیمینگ باشه و رم و پردازنده سیستم رو تا جایی که امکان داره اشغال نکنه
البته بعدا نسخه 11 رو اورجینال میگرم

• Like
Reactions: Mohsen GT and NHM

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,663
ممنون بابت راهنمایی
منظورم از 10 یا 11 و نسخه ای که مناسب فقط گیمینگ باشه و رم و پردازنده سیستم رو تا جایی که امکان داره اشغال نکنه
خواهش میکنم

نه مراحل نصب دقیقا یکیه، فقط اگه یه وقت مستقیم از فلش بوت نکرد راهنمای لپتاپ رو بخون ببین کدوم از F هارو باید بزنی تو Boot Device انتخاب کنی(معمولا لپتاپ روشن میکنه لوگو رو که میاره یه گوشه نوشته مثلا F11 بزن)

میتونی هم بری از UEFI موقتا Priority رو بذاری فلش

هیچ تفاوت قابل توجهی تو استفاده از منابع سیستم ندارن :D

پ.ن: شنیده بودم این ورژن آخری Pro هم برداشتن کاری کردن موقع نصب اکانت مایکروسافت نیاز داشته باشی

تو مراحل نصب به اینترنت وصل نشی باید اوکی باشه، اگر بازم خواست اینجا چندتا روش نوشته بخون:

How to Install Windows 11 Without a Microsoft Account

پ.ن 2: گویا Rufus خودش گزینه Bypass ساخت اکانت هم اضافه کرده :D

1665486154894.png

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,358
ممنون بابت راهنمایی
نصب از روی فلش با DVD هیچ فرقی نداره. الان چندین و چند ساله با فلش نصب میکنم
اگه منظورت نحوه نصبه که اونم خیر. فقط بوت بجای DVD، فلش رو انتخاب میکنی
خودم نسخه windows 11 enterprise نصب میکنم و چیز خاصی اشغال نمیکنه

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
سلام دوستان
این دما ها طبیعیه ؟؟
Screenshot 2022-10-18 133634.png
بعد دمای اصلی گرافیک temp1 هست یا 2 کدومش رو مد نظر قرار بدم ؟
و اینکه کارتم 3 فنه هست اما چرا تو گزینه هاش فقط fan 1 و 2 هست ؟؟
دای اصلی پردازنده و مادربرد کدوم ؟؟
-----
کدوم خدمات ویندوز 10 رو غیرفعال کنم که واسه گیم بدردی نمیخوره ؟

• Like
Reactions: Masood1992sdt

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
دوستان من لپتاپم cpu i7-8750h داره و کارت گرافیکمم gtx 1050 هست.
خمیر سیلیکونشم عوض کردم و کولپد هم میذارم و فن بوستر خود لپتاپمم روشن میکنم باز موقع اجرای نید فور اسپید هیت دمای cpuمیره روی ۸۵ الی۸۸ درجه و اینکه نوسان فرکانس داره سی پی یوم
نظرتون چیه؟
طبیعیه؟ یااینکه راهکاری ،نظری ب ذهنتون نمیرسه؟

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
سلام رفقا من جدیدا کارت 3080ti گرفتم برند ایسوس سری ROG ولی دوتا مورد ذهنمو در گیر کرده البته در نظر داشته باشید ویندوز عوض کردم و درایور هارو دوباره نصب کردم قاعدتا باگ درایور و این ها نباید باشه
اولی این که دمای نرمال برای این کارت که 3 فن هم هست رو چند باید باشه ؟ برای من به این شکله حالت دسکتاپ بین 45 تا 50 حتی تو یه سری بازی ها مثل ماین کرفت باز دما همین حدودا هست ولی تو لود کامل 99 تو بازی مثلا کنترل تنظیمات بالا و فول ری تریسینگ رزولوشن 1080 دمای کارت میرسه به 85 که به نظرم بالا هست dlss خاموشه و البته کیس من یکم عرضش کمه اون طوری که فهمیدم کارت باد خروجی رو به بقل میده در کیس رو بر میدارم دما تا 80 ال 82 هم پایین میاد یا تو کال اف 2019 دما نزدیک 75 تا 78 هست طبیعیه ؟ کیس باید عوض کنم ؟
مورد دوم هم ظاهرا سری 2000 به بعد یه ال ای دی قرمز رنگ داری بالا سوکت برق که اگه خطایی بده نشون بده برا من هر سه تاش روشن شد زمانش رو نمیدونم گذاشته بودم فایل دانلود بشه رفته بود تو استندبای این طوری شده 2 بار تا الان شده . سرچ کردم میگن ورودی برق امکان داره کم باشه که پاورم 850 گولد هست فک نمیکنم و بیشتر راه حل ها میشد رسیت کن و پاور رو خاموش کن چند دقیقه یا برنامه gpu twick ایسوس گزینش نوتیف رو اف کن بود ولی من بیشتر دنبال اینم که چرا اتفاق افتاده وگرنه با قطع برق پاور خاموش میشه و بدون مشکل سیستم بالا میاد

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
مورد دوم هم ظاهرا سری 2000 به بعد یه ال ای دی قرمز رنگ داری بالا سوکت برق که اگه خطایی بده نشون بده برا من هر سه تاش روشن شد زمانش رو نمیدونم گذاشته بودم فایل دانلود بشه رفته بود تو استندبای این طوری شده 2 بار تا الان شده . سرچ کردم میگن ورودی برق امکان داره کم باشه که پاورم 850 گولد هست فک نمیکنم و بیشتر راه حل ها میشد رسیت کن و پاور رو خاموش کن چند دقیقه یا برنامه gpu twick ایسوس گزینش نوتیف رو اف کن بود ولی من بیشتر دنبال اینم که چرا اتفاق افتاده وگرنه با قطع برق پاور خاموش میشه و بدون مشکل سیستم بالا میاد
این باگ مزخرف کارت های Asus اه. نگران نباش مشکلی پیش نمیاد.

• Like
Reactions: .: FRANKLIN :.

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
459
سلام دوستان من کارت صدا creative audigy 5rx خریدم که بتونم تو کامپیوتر برای بازی صدای ۵.۱ داشته باشم. ولی موفق نشدم و همچنان صدا ۲ کانال هست تو بازیام. صدای دیفالتم رو روی کارت صدا گذاشتم باشه و وقتی روی SPDIF Out پروپرتیز میزنم توی تب ساپورتد فورمت هام dts و dolby هست که وقتی تست روبروشون رو کلیک میکنم از تمامی ۵ کانال صدا دارم، ولی توی تب advanced تمامی گزینه هام رو نوشته ۲ کاناله و توی بازیهام هم همین دوکاناله هست صدا. لطفا راهنماییم کنید ممنونم.

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
دوستان اپدیت اتوماتیک ویندوز ۱۰ رو نمیشه مثل ویندوز ۷ برای همیشه غیر فعال کرد ؟؟؟
دیروز خود بخود اپدیت و نصب کرد البته اتفاقی واسه کرکش نیفتاد

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
سلام
دوستان من یه لپ تاپ گیمینگ دارم برند دل با سیپی یومن رایزن 5800 گرافیک 3060 و رم 16 ولی مشکل اف پی اس تو گیما دارم مثلا وارزون 2 که تازه اومده روی تنظیمات گرافیکی پایینترین حدود 80 تا اف پی اس میگیرم کسی میدونه مشکل میتونه از چی باشه همه چی درایورا هم آپدیته.

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
دوستان جدیدا سیستم من وقتی میرم داخل بازی های سنگین مثل انچادتد یا اسپایدر من بعد چند دقیقه خاموش میشه گرافیک من ۳۰۶۰ ام اس ای هست و پاور هم ۵۸۰ گرین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر