تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,046
نام
Ali
سلام دوستان
چطور میتونم مانیتورم رو تنظیم کنم که با pc خاموش و روشن بشه و نخواد دکمه پاور رو بزنم وقتی pc رو خاموش میکنم مانیتور میره رو اسلیپ مود و با روشن کردن pc مانیتور روشن میشه اما صفحه سیاه هست و باید دکمه پاور رو بزنم

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
دوستان من وقتی پی سی م رو روشن میکنم بوق نمیزنه ولی همه چیز اوکیه ،بوت میشه و درست عمل میکنه.
اشکالی نداره؟
چون معمولا موقع روشن شدن مادربرد یدونه بوق میزنه

theboss

کاربر سایت
Apr 14, 2009
76
نام
محسن
باسلام
اخیرا گرافیک و پاور سیستمم رو ارتقا دادم ، بعضی وقتها (شاید از هر سه بار یک دفعه) هنگام روشن شدن یک بوق ممتد و سه بوق کوتاه میزنه ولی سیستم روشن میشه وبدون مشکل کار میکنه.
مادر بوردم TUF H370 pro
گوگل کردم به این رسیدم: «کارت گرافیک شناسایی نشد/به درستی در اسلات قرار نگرفته»
یکبار کارت گرافیک رو در آوردم و دوباره جازدم ولی مشکل باقیه.
سوالم اینه که مشکل چیه دقیقا؟ اگه مشکلی هست چرا همیشه این خطارو نمیده؟ وچرا سیستم به درستی کار میکنه؟

آخرین ویرایش:

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
باسلام
اخیرا گرافیک و پاور سیستمم رو ارتقا دادم ، بعضی وقتها (شاید از هر سه بار یک دفعه) هنگام روشن شدن یک بوق ممتد و سه بوق کوتاه میزنه ولی سیستم روشن میشه وبدون مشکل کار میکنه.
مادر بوردم TUF H370 pro
سوالم اینه که مشکل چیه دقیقا؟ اگه مشکلی هست چرا همیشه این خطارو نمیده؟ وچرا سیستم به درستی کار میکنه؟
قبلا سیستمتون کارت گرافیک داشته ؟ اگر آره چی بوده ، و الان چی گرفتید ؟

• Like
Reactions: theboss

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,105
نام
محمد علی
باسلام
مادر بوردم TUF H370 pro
منم همین مشکل رو خیلی وقته دارم
وقتی اول مانیتور رو روشن می‌کنم و بعد PC رو، این طور نمیشه اما وقتی اول PC رو روشن کنم این طور میشه.

• Like
Reactions: theboss

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
منم همین مشکل رو خیلی وقته دارم
وقتی اول مانیتور رو روشن می‌کنم و بعد PC رو، این طور نمیشه اما وقتی اول PC رو روشن کنم این طور میشه.
منم یک مدت این مشکل رو داشتم بایوس آپدیت کردم بعد از یک مدت حل شد خود به خود
ولی مشکل برای من حاد تر بود من تصویر نمیداد مجبور میشدم کلا سیستم رو خاموش کنم از اول روشن کنم

• Like
Reactions: m.a.t and theboss

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
منم یک مدت این مشکل رو داشتم بایوس آپدیت کردم بعد از یک مدت حل شد خود به خود
ولی مشکل برای من حاد تر بود من تصویر نمیداد مجبور میشدم کلا سیستم رو خاموش کنم از اول روشن کنم
سلام
شاید جای این سوال اینجا نباشه، اما منم یک بار به این مشکل برخوردم و راه حلش عدم سازگاری uefi گرافیک با بورد بود. با خاموش کردنش تو بایوس حل شد.

Hadi1360

عضو جدید
Aug 10, 2021
2
سلام

من قبلا یک مادربرد گران قیمت گیگابایت داشتم و یک جفت هدفون Beats Solo (ترکیبی عالی برای گوش دادن به موسیقی در تمام طول شب! من سه سال با مایا تمرین مدلینگ می کردم و تااین کیفیت صوت و موسیقی خیلی به من کمک می کرد!!)

متاسفانه مادربردم خراب شد (پل جنوبیش سوخت چون خیلی گرد و خاکی شده بود بردم زیر شیر آب همه قطعات و شستم اما مادربرد سوخت! (اولین و بزرگترین اشتباه من)

بودجه من محدود بود بنابراین مجبور شدم یک مادربرد ارزان قیمت رده پایین Asus Rog strix B560-E بخرم (اشتباه دوم من!)

متاسفانه وقتی نصبش کردم یک صدای خیلی معمولی و بدون جزئیات شنیدم! (با همان هدفون بیتس)

پس احساس کردم چه اشتباه بزرگی کردم نظم قبلی رو بهم زدم ولی نتونستم یک مادربرد رده بالا بخرم

پرسیدم و به من گفتند مادربرد جدیدت مشکلی ندارد و چیپ صدای خوبی دارد (Alc 4080 + savitech Amp) ...فقط DAC صدای SABER یا ESS ندارد.

گفتم حتما هدفونم خراب شده تصمیم گرفتم یک هدفون خوب بخرم

بنابراین پس از تحقیق بسیار با توجه به بودجه ام تصمیم گرفتم یک هدفون 1more H1707 بخرم (سومین اشتباه من!)

وقتی به کامپیوترم وصل کردم یک صدای بلند و کاملا بی معنی ازش شنیدم و اصلا خوشایند و جالب نبود! اصلا به خوبی هدفون Beats نبود

دوباره پرسیدم، گفتند این هدفون برای صدای خوب به DAC AMP نیاز دارد.

به نظر شما برای این هدفون به DAC نیاز دارم؟

کدام DAC شبیه چیپ صدای شنیدنی اختصتاصی مادربردهای گیگابایت است؟ (مثلا زیر 100 دلار)

و اینکه ممکنه چهارمین اشتباه من باشه!!؟

ای کاش مادربرد رده بالای قدیمی ام را خراب نمی کردم! چقدر هزینه بی مورد روی دستم گذاشت! مادربرد پردازنده رم هدفون و حالا هم حتما DAC گرون!... ای بابا!

با تشکر.

g200

عضو جدید
May 18, 2019
1
دمای بالای rx 580
سلام در حالت دیفالت و بدون اورکلاک و با وجود تنظیم فن دما هنگام تست فورمارک در عرض 30 ثانیه از 85 c هم عبور میکنه.خمیر سیلیکون کولرمستر زدم یه مقدار بهتر شد ولی اللان دوباره دماش بالاست.با آندرولت تونستم یک دماشو پایین بیارم. بنظرتون اگه پدهای مموری و خازنها رو عوض کننم تاثیری داره؟ لطفا اساتید راهنمایی کنید
در ضمن کارتم xfx rx580 8gb هستش

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,804
نام
حامد
  • Like
Reactions: milad.ps4

punished-snake

کاربر سایت
Jan 29, 2006
697
سلام من یه گرافیک evga 3090 ftw3 ultra دارم واتر بلک نصب کردم دماش هم تو سنگین ترین بازیها به 60 میرسه نرمال بدونه کار 29 تا 35 هستش چند وقت سیستم روشن میکنم بار اول که که برنامه سنگین اجرا میکنم سیستم رسیت میشه بعد که دوباره روشن میشه دیگه نرمال کار میکنه تمام قطعات هم چک کردم شکم به پاور و زیاد به گرافیک هستش کسی میتونه کمک کنه پاور هم asus 1200 thor هستش

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
سلام دوستان

من وقتی سیستمم رو‌ ری استارت میکنم،بایوس نمایش داده نمیشه و مستقیم میره تو ویندوز،الان گرافیک داخلیمم غیرفعال شده (uhd630)
راه حلش چیه بنظرتون
تو نت زدم همه راه ها رم رفتم ولی جواب نداد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر