تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,274
نام
محمدرضا
دوستان سلام،
من PC رو باز کردم و متاسفانه با سشوار خاک گیری انجام دادم ولی بعد از خاک گیری سیستم به هیچ عنوان روشن نمیشه.
میخواستم بدونم چیکار میتونم بکنم قبل اینکه ببرم پیش تعمیر کار ؟ خازن اینا رو سوزوندم ؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
با درود
1- روی CPU دست کشیده شده و بخوام روش رو تمیزش کنم که چربی و کثیفی بره بهتره با چی تمیزش کنم ؟ یا اصلا در دما تاثیری نداره و همونطوری کولر رو روش نصب کنم ؟
2- مادربرد من ASUS Z690 PRIME WIFI D4 هست روی مادربرد ATX POWER CONNECTION یک عدد 8 پین داره یک عدد 4 پین می خواستم بدونم باید هردو رو به پاور وصل کنم یا فقط 8 پین رو ؟ ( cpu =i7 12700 )
3- بهترین حالتی که میشه خمیر سیلیکون رو روی cpu زد به چه صورته ؟ ( نقطه ای - ضربدری-پخش کردن روی سطح cpu- دو خط موازی )

ممنون از راهنمایی

آخرین ویرایش:

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
سلام دوستان من یه ssd گرفتم برای لپتاپ و hdd خود لپتاپ رو با کدی گذاشتم جای dvd ولی حالا مشکلی که دارم اینه که hdd ای که جای dvd هست به سرعت خاموش میشه و وقتی دوباره میخوام به فایل هاش دسترسی پیدا کنم باید صبر کنم چند ثانیه تا دوباره روشن بشه راهی هست که اجازه sleep داده نشه به این hdd ?

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,942
نام
حسین
سلام دوستان من یه ssd گرفتم برای لپتاپ و hdd خود لپتاپ رو با کدی گذاشتم جای dvd ولی حالا مشکلی که دارم اینه که hdd ای که جای dvd هست به سرعت خاموش میشه و وقتی دوباره میخوام به فایل هاش دسترسی پیدا کنم باید صبر کنم چند ثانیه تا دوباره روشن بشه راهی هست که اجازه sleep داده نشه به این hdd ?
درود ای کاش این کار نمیکردی چون به صورت کلی لپتاب جای یک عدد هارد داره و برق بیشتری مصرف میکنه قطعا مادربردتون اسیب میبینه بهترین کار این بود ی داخل ی باکس اکسترنال میزاشتی هارد اصلیتو

• Like
Reactions: barney stinson

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
درود ای کاش این کار نمیکردی چون به صورت کلی لپتاب جای یک عدد هارد داره و برق بیشتری مصرف میکنه قطعا مادربردتون اسیب میبینه بهترین کار این بود ی داخل ی باکس اکسترنال میزاشتی هارد اصلیتو
الان نمیشه کاری کرد هارد به sleep نره ؟

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,603
این روش حداقل با هاردی که به کدی وصل هست کار نمیکنه تست کردمش
از تو دیوایس منیجیر میتونی ببینیش؟اگه از اونجا میتونی پیداش کنی،روش راست کلیک کن بعد properties بعد گزینه آخر power management و اون تیک که زده allow the computer to turn off بردار

• Like
Reactions: barney stinson

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
از تو دیوایس منیجیر میتونی ببینیش؟اگه از اونجا میتونی پیداش کنی،روش راست کلیک کن بعد properties بعد گزینه آخر power management و اون تیک که زده allow the computer to turn off بردار
اره هست ولی گزینه power management نداره

Untitled.jpg

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,072
نام
شایان
این روش هارد اکسترنال بود.گفتم شاید رو اینم کار کنه.
شرمنده بیشتر از این دیگه بلد نیستم :D
خودمم خیلی گشتم در موردش هیچی نیست بدیش اینه که من مثلا هر 1 دقیقه یکبار نیاز دارم به اطلاعات هارده
اما تو 20 ثانیه بی کاری خاموش میشه و وقتی میخوام ازش اطلاعات بخونه باید چند ثانیه منتظر بمونم

• Like
Reactions: hamid_barca

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
دوستان من یه مشکلی با لپ تاپم پیدا کردم نمیدونم نرم افزاریه یا سخت افزاری.
مدل لپتاپ Legion 5 Pro 16 اینچی هست. الان چند روزه که یه موقع هایی صفحه نمایش خیلی ریز ریز شروع میکنه به انگاری کم و زیاد کردن نور. ولی خب این کم و زیاد کردنه هم سرعت زیاده. بعد جالبیش اینجاست که 1 لول سطح روشنایی صفحه ارو کم یا زیاد که میکنم اون مشکل از بین میره باز دوباره ممکنه بعد از 5 دقیقه یا 10 دقیقه دیگه ظاهر بشه.
یا مثلا وقتی تو یه برنامه ایی این مشکل بوجود میاد وقتی از اون برنامه به یه برنامه دیگه که سوییچ میکنم با از بین میره و دوباره بعد زا چند دقیقه دیگه میاد.
این مشل از چی میتونه باشه؟

Hadi1360

عضو جدید
Aug 10, 2021
2
سلام وقت بخیر
یک مشکلی دارم

من جدیدا یک مادربرد ایسوس b560-e خریدم بعلاوه پردازنده ی 11400f و یک رم 16 گیگ lpx 3200

یه مدت همه چی خوب بود اما یهو صفحه مانیتور رنگی رنگی شد و ارور صفحه آبی میده….چندین بار ویندوز عوض کردم اما هر دفعه موقع نصب درایور گرافیک اینطوری میشه…کارت گرافیکم یکم قدیمیه و ti 660 انودیا هست

با سیستم قدیمی مشکلی نداشت و دو سال بدون ایراد ویندوز ده نصب بود اما الان روی این مادربرد جدیده ارور میده

اگر رزولوشن و دست نزنم و همون 1024 بمونه می توانم کار کنم یا تلویزیون تماشا کنم یا بازی های سبک انجام بدم یا حتی با مایا و زیبراش کار کنم مشکلی نیست اما نمی توانم برم نت بلافاصله خودبخود رزولوشن بزرگ میشه و ارور صفحه آبی میاد یا بازی های گرافیکی و نمیاره ارور نصب کارت گرافیک میده

رم و هم جابجا کردم
بایوس و هم ابدیت کردم
آخرین درایورهای کارت گرافیک و مادربرد و هم دانلود و نصب کردم ولی بازم نمیشه حتی درایور قدیمی تر کارت گرافیکم همینطوری میشه!

نمی دونم کارت گرافیکم داره خراب میشه یا این مادربرد جدیدا باهاش سازگاری ندارند؟…چیزی به ذهنم نمیرسه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر