تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,622
نام
Leo Fitz
95 درجه که زیاده برای این پردازنده
مدل Thermalright Macho 02 رو بخرید که حدود 160 تومن هست.
حداکثر دما برای core i5 4570 چقدره؟
اون موقع که تست گرفتم حوالی ظهر بود و هوا یمقدار گرم بود و تو بازی gta v بیست دقیقه با ماشین تخته گاز میرفتم...میخواستم ببینم حداکثر چقدر میشه دماش که شد 94 درجه...
الان که دارم نرمال بازی میکنم،حداکثر 84 بوده و اکثرا بین 70 تا 80 درجست...

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اون موقع که تست گرفتم حوالی ظهر بود و هوا یمقدار گرم بود و تو بازی gta v بیست دقیقه با ماشین تخته گاز میرفتم...میخواستم ببینم حداکثر چقدر میشه دماش که شد 94 درجه...

دما خیلی زیاده:|
حد اکثر دیگه باید 65 بشه نه 95...:|

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

حوالی ظهر تا اخر شب که 20 درجه نباید تاثیر بزاره روی دمای پردازنده!

ببین با فن استوک تا حدود 90 درجه هم ممکنه بره، اما خب دور فن خیلی بالا میره، صدا میده و حرارت زیادی ایجاد می کنه
اگه میخوای راحت باشی یه فن حرفه ای مثل اونی که گفتم بخر.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام.
تو پورت های جلوی کیس وقتی دو تا همزمان پر باشه یکیشون کار نمیکنه یا مثلا تو بازی که باشی هی گیر میکنه.فرقی هم نمیکنه کدوم پورت باشه usb یا ورودی صدا.مثلا وقتی هدفون و دسته وصله تو بازی هی گیر میکنه بعد که یکیشونو در میارم درست میشه:|
این مشکلو چیکارش کنم؟

Arash122

کاربر سایت
May 12, 2012
380
نام
آرش
سلام
دوستان مانیتور هایی که خروجی صدا دارن مشکلی نداره اسپیکر بهشون وصل کرد؟
مدل مانیتورم lg 22mp55 اسپیکر هم از مدل های معمولی ادیفایر هست.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,789
نام
حامد
یه سوال داشتم نمیدونم کجا باید بپرسم.
یه هارد اکسترنال یه ترا خریدم که یه پارتیشن 900 گیگی داره. آیا لازمه حتما پارتیشن بندی کنم؟ یادمه یکی میگفت هارد باید حد اقل سه تا پارتیشن داشته باشه.

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,145
نام
پویان
سلام
من یه مشکلی برام پیش اومده.
فلشم به کامپیوتر وصل بود, هاردم هم وصل بود. میخواستم از رو هارد یه فایل کپی کنم رو فلش, داشتم تو فلش یه فولدر میساختم, یهو فلش هنگ کرد. یه دو دقیقه صبر کردم, درست نشد. اومدم فولدر فلش رو کامل ببندم, دیدم not responding میده.
فلش رو کندم از کیس, بعد همه چی اوکی شد. [خود سیستم رفرش شد یه جورایی و همه فولدرا بسته شد.]
الان فلش رو میزنم با کامپیوتر اصلا نمیخونه. به گوشی هم میزنم نمیخونه.
میدونم باید فرمتش کنم, ولی اصلا فلش رو نمیخونه که بتونم فرمتش کنم. یه سری اطلاعات هم دارم رو فلش که میخوام قبل از فرمت از شون یه کپی بگیرم.
الان راه حل چیه؟ فلشم چه ایرادی پیدا کرده؟

Viktor Reznov

کاربر سایت
Nov 28, 2010
192
نام
علی
سلام
فلشم به کامپیوتر وصل بود, هاردم هم وصل بود. میخواستم از رو هارد یه فایل کپی کنم رو فلش, داشتم تو فلش یه فولدر میساختم, یهو فلش هنگ کرد. یه دو دقیقه صبر کردم, درست نشد. اومدم فولدر فلش رو کامل ببندم, دیدم not responding میده.
فلش رو کندم از کیس, بعد همه چی اوکی شد. [خود سیستم رفرش شد یه جورایی و همه فولدرا بسته شد.]
میدونم باید فرمتش کنم, ولی اصلا فلش رو نمیخونه که بتونم فرمتش کنم. یه سری اطلاعات هم دارم رو فلش که میخوام قبل از فرمت از شون یه کپی بگیرم.

منم فلش اینجوری شده بود با هیچ برنامه ایی نتونستم او کی ـش کنم . پیش متخصص هم رفت گفت به رحمت ایزدی پیوسته کامل :|

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
سلام

والله اطلاعاتت رو که فکر کنم باید فاتحش رو بخونی .
منتهی برای خود فلش ببین میتونی از توی disk management پارتیشنش رو پاک کنی و یه پارتیشن جدید واسش درست کنی؟ Disk management رو میتونی با کلیک راست روی مای کامپیوتر و رفتن به قسمت manage پیدا کنی .

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
سلام،مانیتور ما روشن نمیشه،سه چار ساعت بش دست نمیزنم روشن میشه ولی بعد ش نه، نمیدونم چه مرگش شده، فکر کنم از حالت power saving mode در نمیاد... LG 2261vp

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
سلام

یه چند روزه کامپیوترم رو که روشن میکنم تو همین نیم ساعت تا یک ساعت اول ( معمولا ) یهو صفحه سیاه میشه اما کیس همچنان فعال و مانیتور در حالت چشمک زن. ریست میکنم و بالا می اومد الا دفعه آخر که دیگه مجبور به خاموش کردن شدم

عیب سخت افزاریه یا نه؟ از کجا شروع کنیم برا پیدا کردن عیب و رفعش ؟

ممنون از راهنماییتون پیشاپیش :)

آخرین ویرایش:

Dr.Freeman

کاربر سایت
Apr 18, 2009
511
نام
نوید
سلام دوستان . من به تازگی یه رم 8 گیگ برای کامپیوترم گرفتم و وقتی که نصبش کردم ، الان تو تنظیمات My Computer نوشته که فقط 4 گیگ ازش قابل استفاده است . مادر بوردم P8H61 هست که توی مشخصاتش نوشته تا 16 گیگ رم ساپورت می کنه و از این نظر مشکلی نداره . ویندوزم هم 8.1 هست .

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
834
جوابی نداره کسی به بنده بده ؟
تو FIFA 15 و تو Tomb Raider هم این اتفاق میفته . تو Tomb Raider بعد نیم ساعت ریست میشه
ممکنه مشکل از پاور باشه یا سی پیو که یا حرارت بالاست سی پیو سیستم ریستارت میکنه یا مشکل پاور برق رسانیش هست.اگه فقط در زمان بازی این اتفاق میوفته.
کلا فن ها -کارت گرافیک-پاور-و رم ها رو چک کن و همینطور اپدیت بایوس مادر بورد.ممکنه هم در اثر دستکاری بایوس یا اورکلاک شدن توسط برنامه ها داخل ویندوز یا داخل بایوس باشه

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
ممکنه مشکل از پاور باشه یا سی پیو که یا حرارت بالاست سی پیو سیستم ریستارت میکنه یا مشکل پاور برق رسانیش هست.اگه فقط در زمان بازی این اتفاق میوفته.
کلا فن ها -کارت گرافیک-پاور-و رم ها رو چک کن و همینطور اپدیت بایوس مادر بورد.ممکنه هم در اثر دستکاری بایوس یا اورکلاک شدن توسط برنامه ها داخل ویندوز یا داخل بایوس باشه

رم هارو چک کردم - سی پی یو هم دماش 54 53 55 50 این وراس تو گیم
گرافیک هم دماش تو گیم بین 50 تا 55 درجس
2 تا احتمال میدم یا رم 2 گیگ گرافیک کمه یا پاور موردی داره ! Tomb raider هم رم نمیخوره زیاد . مشکل عجیبیه خیلیا تو خارجم این مشکل دارن با سیستم های مختلف هیچ جوابیم نداره اصلاً معلوم نیست از کجاست
هاردها رو هم چک کردم مشکلی نیست. کارت گرافیک هم هیچ مشکلی نداره بخوبی بازیارو فریم بالا میده
دمای Cpu هم آخه خیلی بالا نیست والا آدم میگفت از خمیر سیلیکونشه

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
834
رم هارو چک کردم - سی پی یو هم دماش 54 53 55 50 این وراس تو گیم
گرافیک هم دماش تو گیم بین 50 تا 55 درجس
2 تا احتمال میدم یا رم 2 گیگ گرافیک کمه یا پاور موردی داره
تازه این مشکل ایجاد شده؟در غیر حالت بازی هم ری استارت میشه؟
اگه فقط تو بازی اینجور میشه
1- یکبار در کیس باز بزار ببین کار میکنه و باز ری استارت میشه؟
2-بازی رو با کمترین تنظیمات گرافیک بازی کن چه در خود ستینگ بازی چه در تنظیمات انویدیا و از فول اچدی هم دربیار تست کن
3-درایور جدیدتر اگه اومده بریز .اگرم اخریشو داری برو چند نسخه قبل تر بریز شنیدم دو سه بیلد اخر لگ و مشکل داشتند برای بعضی ها(برا من البته نبوده).
-----------------
اگه کلا ری استارت میشه مثل سیستم یکی از دوستام تا فول اچدی یه فیلم باز میکرد با یه صدا سیستم هنگ و ری استارت میکرد(اخرشم با عوض کردن ویندوز و کارت گرافیک و پاور حل شد چون سیستمش قدیمی بود و ویندوز 10 روش ریخته بود)امتحان کن ببین در موقع فیلم اچدی هم این مشکل داری یا نه؟
---------------

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر