تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام دوستان

کیس رفیق من بعد از برق رفتن دیگه روشن نمیشه.همه ی قطعاتشم نو هست تقریبا 4 ماهی میشه که کیسشو جمع کرده.به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟
مشخصات سیستمش هم به این صورته:

MB:asrock
CPU:intel core i5 4460
VGA:GTX 960
RAM:2x4gig
PSU:green gp550a-uk
HD:1tr

به نظر خودم مشکل از پاورش هست.ولی چیزی که برای من عجیبه این هست که چرا با یکبار برق رفتن پاور باید خراب بشه!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام دوستان

کیس رفیق من بعد از برق رفتن دیگه روشن نمیشه.همه ی قطعاتشم نو هست تقریبا 4 ماهی میشه که کیسشو جمع کرده.به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟
مشخصات سیستمش هم به این صورته:

MB:asrock
CPU:intel core i5 4460
VGA:GTX 960
RAM:2x4gig
PSU:green gp550a-uk
HD:1tr

به نظر خودم مشکل از پاورش هست.ولی چیزی که برای من عجیبه این هست که چرا با یکبار برق رفتن پاور باید خراب بشه!

سلام

اولین قسمتی که باید چک بشه پاور هستش.
با یک پاور قوی و مطمئن سیستم رو تست کنید.

ضمنا با برق رفتن قرار نیست پاور خراب بشه.
برای لوازم الکترونیکی خصوصا کامپیوتر باید از محافظ برق استفاده کنید. نباید پاور رو مستقیم به پریز برق بزنید!

این سیستم برای دوستم هست برای همین من مطمئن نیستم که مشکل از پاور میتونه باشه یا نه.
مثل اینکه محافظ برق نداشته و حتی موقع برق رفتن همون سه راهی که کامپیوتر بهش وصل بوده هم سوخته!
من تجهیزات برای ازمایش خرابی پاور و ... رو ندارم.به نظرتون کیس رو ببرم نشون تعمیرکار بدم یا مستقیم پاور رو ببرم گارانتی؟

شما ابتدا یک پاور قوی و مطمئن پیدا کنید و سیستم دوست تون رو با اون پاور تست کنید. اگر سیستم با اون پاور تحت Stress مشکلی نداشت. در این صورت پاوری که می گید خراب شده رو ببرید شرکت گارانتیش. اونا خودشون تجهیزات تست پاور دارن.

چنانچه با پاور دیگه سیستم بالا نیمد ، باید تک تک قطعات اشکال زدایی بشه و قطعاتی مشکل پیدا کردند شناسایی بشه.

ممنون.یه سوال دیگه.در صورت خراب بودن پاور گارانتی بدون هزینه تعمیر یا تعویضش میکنه؟گارانتی پاور گارانتی اصلی گرین هست.
خواهش می کنم
من نمی تونم درباره هزینه تعمیر یا تعویض نظر بدم. با شرکتی که پاور رو گارانتی کرده باید در این مورد صحبت کنید.

آخرین ویرایش:

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین

سلام

برای لوازم الکترونیکی خصوصا کامپیوتر باید از محافظ برق استفاده کنید. نباید پاور رو مستقیم به پریز برق بزنید!
این سیستم برای دوستم هست برای همین من مطمئن نیستم که مشکل از پاور میتونه باشه یا نه.
مثل اینکه محافظ برق نداشته و حتی موقع برق رفتن همون سه راهی که کامپیوتر بهش وصل بوده هم سوخته!
من تجهیزات برای ازمایش خرابی پاور و ... رو ندارم.به نظرتون کیس رو ببرم نشون تعمیرکار بدم یا مستقیم پاور رو ببرم گارانتی؟

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
سلام دوستان
من کارت گرافیکم gtx260 هستش و خروجی dvi داره و با تبدیلش به hdmi تصویر رو میدم به مانیتورم که مدلش w2261vp هستش.
پشت مانیتور خروجی هدفون داره ولی وقتی بهش وصل میکنم اصلا صدایی نمیاد......اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم.

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
سلام دوستان
من کارت گرافیکم gtx260 هستش و خروجی dvi داره و با تبدیلش به hdmi تصویر رو میدم به مانیتورم که مدلش w2261vp هستش.
پشت مانیتور خروجی هدفون داره ولی وقتی بهش وصل میکنم اصلا صدایی نمیاد......اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم.

خروجی DVI نمی تونه صدا رو منتقل کنه، کارت شما باید HDMI داشته باشه تا بتونید ازش صدا بگیرید

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
سلام دوستان
دوست عزیز در کارت‌های انویدیا قبل از عرضه‌ی سری 4xx برای انتقال صدا از گرافیک باید خروجی DVI کارت از این قابلیت پیشتیبانی کنه. در قدم بعد باید با استفاده از یک کابل SPdif خروجی مربوطه روی مادربورد رو به ورودی آن روی گرافیک متصل کنید. این رابط معمولاً تو خود جعبه‌ی گرافیک هست. از فروشگاه‌های لوازم جانبی هم قابل تهیه‌ست.
GQxMG.jpg

7505245_3.bak.jpg
دقت کنید محل این اتصالات در مادربوردها و کارت‌گرافیک‌های مختلف فرق می‌کنه.
vga_hd_01.jpg

900x900px-LL-51692c04_e619ca2f_gtx260withspdif.jpeg

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین

سلام

شما ابتدا یک پاور قوی و مطمئن پیدا کنید و سیستم دوست تون رو با اون پاور تست کنید. اگر سیستم با اون پاور تحت Stress مشکلی نداشت. در این صورت پاوری که می گید خراب شده رو ببرید شرکت گارانتیش. اونا خودشون تجهیزات تست پاور دارن.

چنانچه با پاور دیگه سیستم بالا نیمد ، باید تک تک قطعات اشکال زدایی بشه و قطعاتی مشکل پیدا کردند شناسایی بشه.
ممنون.یه سوال دیگه.در صورت خراب بودن پاور گارانتی بدون هزینه تعمیر یا تعویضش میکنه؟گارانتی پاور گارانتی اصلی گرین هست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان
من یه رادیوی وایرلس Nanostation M5 دارم خیلی وقته استفادش نکردم فکر میکردم خراب شده یه Mikro tik sxt Lite5 خریدم ! :| خلاصه امروز متوجه شدم شرکت ip رو عوض کرده و دیگه 192.168.1.20 و 192.168.88.1 نیستن و نمیتونم ریستش کنم ! دکمه ریست هم شکسته مثکه !!!
راه حل دیگه ای هست ؟
اون ip که شرکت عوض کرده رو نمیتونم بدست بیارم ؟ زنگ زدم میگه سیاست شرکته عوض میکنیم نمیتونیم بگیم ! :|
IP چه چیزی رو عوض کردن ؟ کنسول رادیو یا اکانت نت شما ؟
شما الان کدوم رادیو رو میخوای Reset کنی ؟
اگر میکروتیک هستش ، یا نرمافزاری باید اینکارو انجام بدی (به شرط داشتن User/Pass) حالا از طریق Winbox/Webfig و... یا بصورت سخت افزاری که با باز کردن رادیو و اتصال کوتاه بین 2 پایه مشخص انجام میشه.
اگر هم Nanostation هستش یا باید از TFTP firmware recovery استفاده کنی یا از طریق متد SSH/CLI که روش اول نیازی به User/Pass نداره ولی روش دوم نیاز داره.

آخرین ویرایش:

P!nk Panter

کاربر سایت
Jun 2, 2012
38
نام
P!nk Panter
مشخصات هاردت چیه؟
در BIOS چک کن ببین هاردت اصلا شناسایی میشه یا نه؟
اگر BIOS شناسایی نشه ، کابل هاش رو چک کن.
پاور ها غالبا خروجی های برق متعدد برای هارد دارند، یکی دیگه اش امتحان کن.

اگر در BIOS شناسایی بشه ، قاعدتا در سیستم عامل نیز شناسایی میشه و می تونی در قسمت Disk Mangment هاردت رو مدیریت کنی.

داداش گلم من خیلی اماتورم:d
میشه مرحله به مرحله بگی باید چیکار کنم؟
از اون کلمات بالا هیچکدومو بلد نیستم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
داداش گلم من خیلی اماتورم:d
میشه مرحله به مرحله بگی باید چیکار کنم؟
از اون کلمات بالا هیچکدومو بلد نیستم

عیب نداره عزیزم.
کم کم یاد می گیری. من هم خودم Pro نیستم!
ببین کامپیوتر رو که اول روشن می کنی، اولین چیزی که میاد BIOS هستش که در bios تنظیمات سخت افزار ها و مشخصات شون میاد و همچنین BIOS قطعات مثل رم رو چک می کنه که همه چیزش OK باشه.

وقتی کامپیوتر روشن شد، شما کلید Delete رو بزن که وارد BIOS بشید و در اونجا یک قسمت برای I/O که مشخصات هارد دیسک هایی که به کامپیوترت وصل شده رو نشون میده. هاردت قاعدتا باید معلوم بشه.

مشخصات کامپیوترت رو اگه بتونی دقیق بگی بهتر میشه کمک کرد.

در سیستم عامل ویندوز، در کنترل پنل در قسمت Admin tools ، قسمت Computer managment و نهایتا قسمت Disk Management میری.

P!nk Panter

کاربر سایت
Jun 2, 2012
38
نام
P!nk Panter

عیب نداره عزیزم.
کم کم یاد می گیری. من هم خودم Pro نیستم!
ببین کامپیوتر رو که اول روشن می کنی، اولین چیزی که میاد BIOS هستش که در bios تنظیمات سخت افزار ها و مشخصات شون میاد و همچنین BIOS قطعات مثل رم رو چک می کنه که همه چیزش OK باشه.

وقتی کامپیوتر روشن شد، شما کلید Delete رو بزن که وارد BIOS بشید و در اونجا یک قسمت برای I/O که مشخصات هارد دیسک هایی که به کامپیوترت وصل شده رو نشون میده. هاردت قاعدتا باید معلوم بشه.

مشخصات کامپیوترت رو اگه بتونی دقیق بگی بهتر میشه کمک کرد.

در سیستم عامل ویندوز، در کنترل پنل در قسمت Admin tools ، قسمت Computer managment و نهایتا قسمت Disk Management میری.

دوست عزیز من یه چیزی رو یادم رفت اولش بگم راجب این قضیه
راستش اولش هارد رو به کامپیوتر میزدم و کامپیوتر شناساییش میکرد اما وقتی رو هارد کلیک میکردم چیزی نمیومد و صفحه قفل مبکرد و بعد از یه مدت که دیگه اصلا حتی شناساییش هم نمیکرد
یعنی اول شناساییش میکرد ولی باز نمیشد ولی الان حتی شناساییش هم نمیکنه

والا الان که روی هارد رو میبینم زده ADATA زیرش هم نوشته nobility NH92
حجمش هم فک کنم 800 گیگ بود

کار اولی رو که گفتید رو بلد نیستم اما کار دومی رو که گفتید رو انجام دادم و این صفحه اومد ولی بازم هاردم رو شناسایی نکرد

چه کنم؟

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
میخوام Razer Tiamat 7.1 Headset رو بخرم
اما از کجا بفهمم مادربوردم sorround sound 7.1 ساپورت میکنه یا نه؟ یا از کجا بفهمم کارت صدام مدلش چیه؟ یا کارت صدایی ک الان رو سیستمم هست این قابلیت رو داره یا نه؟:-b

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
دوست عزیز من یه چیزی رو یادم رفت اولش بگم راجب این قضیه
راستش اولش هارد رو به کامپیوتر میزدم و کامپیوتر شناساییش میکرد اما وقتی رو هارد کلیک میکردم چیزی نمیومد و صفحه قفل مبکرد و بعد از یه مدت که دیگه اصلا حتی شناساییش هم نمیکرد
یعنی اول شناساییش میکرد ولی باز نمیشد ولی الان حتی شناساییش هم نمیکنه

والا الان که روی هارد رو میبینم زده ADATA زیرش هم نوشته nobility NH92
حجمش هم فک کنم 800 گیگ بود

کار اولی رو که گفتید رو بلد نیستم اما کار دومی رو که گفتید رو انجام دادم و این صفحه اومد ولی بازم هاردم رو شناسایی نکرد

چه کنم؟

هاردت External هستش.
حجم هارد که قاعدتا 800GB نمی تونه باشه. حجم ها به این صورت هستش. 500/750/1000
چرا با نرم افزار Itunes می خواین از هارد استفاده کنین؟
هارد شما رو از همون مسیر که گفتم ببینید شناسایی میشه یا نه.

ر سیستم عامل ویندوز، در کنترل پنل در قسمت Admin tools ، قسمت Computer managment و نهایتا قسمت Disk Management میری.

ضمنا درایو های هارد هم در Windows Explorer باید شناسایی بشه.

میخوام Razer Tiamat 7.1 Headset رو بخرم
اما از کجا بفهمم مادربوردم sorround sound 7.1 ساپورت میکنه یا نه؟ یا از کجا بفهمم کارت صدام مدلش چیه؟ یا کارت صدایی ک الان رو سیستمم هست این قابلیت رو داره یا نه؟:-b

برای اطلاع از مشخصات کارت صدای مادربوردتون ، مدلش رو در سایت سازنده اش بررسی کنید. اونجا مشخصات گفته میشه.
معمولا مادربورد های حرفه ای کارت صدای اختصاصی دارند که AMP مخصوص هدفون هم بعضی هاشون داره.

در قسمت audio نوشته شده
Realtac ALC1150 8-Channel High Definition Audio CODEC
یعنی 7.1 ساپورت میکنه؟
مدل مادربورد: ASUS Z87 SABERTOOTH

به طور عادی که پشتیبانی می کنه.
اما اگر بخوای بهترین تجربه رو داشته باشی، قطعا باید کارت صدای اختصاصی حرفه ای داشته باشی.

آخرین ویرایش:

Mr.boss

کاربر سایت
Aug 8, 2007
589
نام
فرشید
برای اطلاع از مشخصات کارت صدای مادربوردتون ، مدلش رو در سایت سازنده اش بررسی کنید. اونجا مشخصات گفته میشه.
معمولا مادربورد های حرفه ای کارت صدای اختصاصی دارند که AMP مخصوص هدفون هم بعضی هاشون داره.

در قسمت audio نوشته شده
Realtac ALC1150 8-Channel High Definition Audio CODEC
یعنی 7.1 ساپورت میکنه؟
مدل مادربورد: ASUS Z87 SABERTOOTH

P!nk Panter

کاربر سایت
Jun 2, 2012
38
نام
P!nk Panter
هاردت External هستش.
حجم هارد که قاعدتا 800GB نمی تونه باشه. حجم ها به این صورت هستش. 500/750/1000
چرا با نرم افزار Itunes می خواین از هارد استفاده کنین؟
هارد شما رو از همون مسیر که گفتم ببینید شناسایی میشه یا نه.

:-o:))
دوست گلم شرمنده به خدا ، گیج گیجم:d
عکس رو اشتباهی اپلود کردم:d

بله حجمش هم فک کنم همون 750 بود
اما بازم کامپیوتر شناساییش نمیکنه
از دوستم پرسیدم گفت شاید ویروسی شده باشه؟
مشکل دقیقا چیه به نظر شما؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر