تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
:-o:))
دوست گلم شرمنده به خدا ، گیج گیجم:d
عکس رو اشتباهی اپلود کردم:d

بله حجمش هم فک کنم همون 750 بود
اما بازم کامپیوتر شناساییش نمیکنه
از دوستم پرسیدم گفت شاید ویروسی شده باشه؟
مشکل دقیقا چیه به نظر شما؟

ببین شناسایی نشدن هارد دلایلی زیر رو داره:

1- ممکنه کابلت مشکل پیدا کرده.
2- پورت USB که ازش استفاده می کنی ممکن هستش که خراب شده. بنابر این سعی کن به پورت های دیگه بزنی. خصوصا پورت های خود مادربورد که پشت کیس هستش
3- ممکنه مشکل از درایور USB باشه.
4- ممکن هستش که خود هاردت اسیب دیده.

سعی کن رو یک کامپیوتر دیگه هم تست کنی.

P!nk Panter

کاربر سایت
Jun 2, 2012
38
نام
P!nk Panter
ببین شناسایی نشدن هارد دلایلی زیر رو داره:

1- ممکنه کابلت مشکل پیدا کرده.
2- پورت USB که ازش استفاده می کنی ممکن هستش که خراب شده. بنابر این سعی کن به پورت های دیگه بزنی. خصوصا پورت های خود مادربورد که پشت کیس هستش
3- ممکنه مشکل از درایور USB باشه.
4- ممکن هستش که خود هاردت اسیب دیده.

سعی کن رو یک کامپیوتر دیگه هم تست کنی.
تمام موارد رو بار ها تست کردم اما هیچکدومشون مشکل ندارن و همشون سالمن!پ
چه کنم دوست من؟

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
سلام ...لپ تاپی دارم با مدل e540 Lenovu... خیلی عالی برام کارمیکنه فقط یه مشکل دارم.. چندهفته پیش که برای دهه ی محرم و یک سری کارها به شهرمون برگشتم لپ تاپو تو دانشگاه گذاشتم و تقریباً 3 هفته بدون شارژ موند و من درتمام این دوهفته یادم رفته بود که باتری رو از توش بیارم بیرون و هفته پیش که برگشتم دانشگاه تا یکی دوروز سالم کار میکرد تااینکه دوسه روز پیش تابحال فقط درصورت اتصال شارژر به لپ تاپ کارمیکنه...

وقتی شارژر وصل میشه مینویسه Pluged in , NOT Charging ....الان چیکار کنم؟؟ به محض اینکه شارژر رو میکنم لپ تاپ خاموش میشه ... احتمال میدین چه مشکلی براش پیش اومده باشه؟؟ گارانتی هم دارم..!!

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
سلام
من یه لپ تاپ لنوو سری تینک پدe531 رو با نرم افزار آکرونیس درایو c ش رو ریکاوری کردم ولی بعدش موقع ری استارت سیستم اول بالا اومدن fan error میده و بعدش وارد سیستم میشه.فن هم کار میکنه و میپرخه . یعنی بنظرتون با یه ریکاوری ، سیستم خنک کننده ای که سالم بود به مشکل برمی خوره ؟ بنظرتون مشکلش نرم افزاری نیست تا سخت افزاری چون تا قبل این ریکاوری هیچ مشکلی نداشت؟ممنون میشم را هنماییم کنید.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,618
نام
Leo Fitz
چندوقتیه سیستم رو میزنم hibernate صفحه خاموش میشه و میری رو همون حالت ولی بعد چند ثانیه دوباره روشن میشه
انگار یک دکمه ای زدی باشی...
خودم سرچ کردم به نتیجه نرسیدم...تو قسمت دیوایس ها اونجا که اجازه میده به دیوایسها که روشن کنن سیستم رو رفتم ولی جواب نداد...
از وقتی ویندوز رو به هارد جدید منتقل کردم این مشکل بوجود اومده
سی پی یو amd athlon 240
مادربرد m4n78
ممنون از راهنماییتون

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
درود

یک هارد اکسترانال دارم که با دستور distmgmt براش یک درایو تعیین میکنم ولی کافیه یک USB یا هارد اکسترنال دیگر وصل کنم هارد اکسترنال دوباره به روز اولش برمیگرده مشکل از کجاست ؟

آخرین ویرایش:

Viktor Reznov

کاربر سایت
Nov 28, 2010
192
نام
علی
سلام من لپ تاپم n551 jk هست با cpu 4710hq مشکلم اینه که تو بازی دماش به 95 می رسه . یه بارم وسط black ops 3 خاموش شد یه دفه سیستم . کول پدم گرفتم ولی تاثیر نداره . چه کنم ؟

bburzum

کاربر سایت
Jan 29, 2010
786
سلام به دوستان
مشخصات سیتم من
مادر برد ایسوز x99 deluxe
پاور cool master v1000
کارت ام اس ای 950 انویدیا
سی ثی یو i7
دوتا مشکل دارم یکی این که کامپوتر گاهی روشن نمیشه چراغ مین برد روشنه ها ولی روشن نمیشه وقتی هم روشن میشه خاموشش میکنی دوباره همین بساطه
و از همه مهمتر اینکه فن کارت گرافیک وقتی روشن میکنم کار نمیکنه تو بازی ویچر مثلا یکیش شروع میکنه به کار کردن این طبیعیه؟
دپمن چند سالی از کامپیوتر خانگی برای بازی و اینها دور بودم ممنون میشم راهنماییم کنید.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,792
نام
امین
ندونستم این سوال رو کجا بپرسم حدس زدم اینجا شاید بهتر به جواب برسم...
یه سیستم تو شرکت گرفتیم که بوردش Asus z-170p هست ! یه مانیتور سامسونگ هم داریم که مدلش s19d300 هست ! مانیتوره فقط vga میخوره
مادربورد هم hdmi,dvi-d ساپورت میکنه !
من رفتم واسش تبدیل dvi به vga گرفتم از این کوچیک ها بهش میخوره ولی اصلا تصویر نمیده ! تنها راهی که به ذهنم رسید برم تبدیل vga به hdmi بگیرم که اون رو وقتی میزنم تصویر میده ولی به قدری کیفیت پایینه انگار مثلا درایو کارت گرافیک نصب نباشه به طوری که 10 دقیقه هم نمیشه دووم اورد پای سیستم از بس چشم درد میگیری...
حالا کسی به این مشکل برخورد کرده ؟ راه حلی چیزی؟

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
ندونستم این سوال رو کجا بپرسم حدس زدم اینجا شاید بهتر به جواب برسم...
یه سیستم تو شرکت گرفتیم که بوردش Asus z-170p هست ! یه مانیتور سامسونگ هم داریم که مدلش s19d300 هست ! مانیتوره فقط vga میخوره
مادربورد هم hdmi,dvi-d ساپورت میکنه !
من رفتم واسش تبدیل dvi به vga گرفتم از این کوچیک ها بهش میخوره ولی اصلا تصویر نمیده ! تنها راهی که به ذهنم رسید برم تبدیل vga به hdmi بگیرم که اون رو وقتی میزنم تصویر میده ولی به قدری کیفیت پایینه انگار مثلا درایو کارت گرافیک نصب نباشه به طوری که 10 دقیقه هم نمیشه دووم اورد پای سیستم از بس چشم درد میگیری...
حالا کسی به این مشکل برخورد کرده ؟ راه حلی چیزی؟
شما باید از تبدیل vgaبه dvi-i استفاده کنی که تبدیل انالوگ به انالوگه و مشکلی نداره
پورتdvi-i نداره ؟!
اگه نداره یا باید مانیتور dvi-d بخرین یا کارت گرافیک ارزون dvi_i یا vga دار بخرین
تبدیل دیجیتال به انالوگ به درد نمیخوره
Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

Viktor Reznov

کاربر سایت
Nov 28, 2010
192
نام
علی
دوستان این دمای مادربرد چی میگه ؟ :o

g2ra_untitled.png

fable7/5

کاربر سایت
Jun 19, 2011
119
یه مشکلی برام پیش اومده که وقتی دکمه پاور کیس رو میزنم برای یک ثانیه سیستم روشن میشه و بعدش خاموش میشه. انگار زور میزنه سیستم رو روشن کنه ولی زورش نمیرسه خاموش میشه. به نظرتون مشکل از کجاست؟

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,595
یه مشکلی برام پیش اومده که وقتی دکمه پاور کیس رو میزنم برای یک ثانیه سیستم روشن میشه و بعدش خاموش میشه. انگار زور میزنه سیستم رو روشن کنه ولی زورش نمیرسه خاموش میشه. به نظرتون مشکل از کجاست؟
این مشکل دلایل مختلفی می تونه داشته باشه. مثلا برا خود من چند بار این اتفاق افتاد که با در اوردن باتری bios و ریست شدنش مشکلم حل شد.

آخرین ویرایش:

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
من هر چی مانیتور میگیرم همیشه کناره های مانیتور تو بکگراند مشکی کمی بور هست فقط هم تو رنگ مشکی خودشو نشون میده این طبیعی هست؟

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
دوستان من مانیتورم lg lcd 18.5 حدود سه سالی است دارم ولی جدیدا نمی دونم چرا همش نور صفحش کم و زیاد میشه بعد یکمکی هم تصویر می پره .علت چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر